Mass Effect: Legendary Edition

نگاهی به بهبودهای اعمال شده در Mass Effect: Legendary Edition

بازی های مرتبط

بسیاری از گیمر های قدیمی و جدید، لحظات بسیار خوشی را با مجموعه‌ی مس افکت رقم زده اند. آخرین نسخه‌ی منتشر شده از این فرنچایز یعنی اندرومدا به هیچ وجه نتوانست انتظارات مخاطبان و طرفداران را برآورده سازد. پس از اندرومدا، مجموعه مس افکت در سکوت خبری فرو رفت و سالهاست که نسخه‌ی جدیدی از آن منتشر نشده. در ماه‌های گذشته بود که خبر از در دست ساخت بودن ریمستر سه‌گانه‌ی تاریخی مس افکت به گوشمان رسید. این خبر سبب خوشحال شدن قشر کثیری از بازی کنندگان شد و حال قصد داریم که نگاهی دقیق‌تر به پیشرفت‌ها و بهبود‌های اعمال شده در Mass Effect: Legendary Edition  بی اندازیم. پس اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

در نسل هشتم شاهد انتشار ریمستر های بسیار زیادی بودیم. در حقیقت بازسازی و ریمستر کردن عناوین قدیمی، وقت و هزینه کمتری برای توسعه دهنده و ناشر را به خود اختصاص می دهد، همچنین خاطرات شیرین بازی کنندگان را برای آنها زنده می کند. همین عوامل سبب شد که تعداد ریمستر‌ها روز به روز افزایش یابد.

Mass Effect: Legendary Edition

مدت زمان بسیار کمی تا انتشار یکی از مورد انتظارترین ریمستر‌های دهه اخیر یعنی Mass Effect: Legendary Edition باقی مانده است. این مجموعه حاوی سه قسمت ابتدایی مس افکت می‌باشد. عناوینی که در هنگام انتشار خود، توانستند به بهترین شکل ممکن بدرخشند و خودشان را به عنوان برترین بازی‌های نقش آفرینی، معرفی نمایند.

تا به امروز مصاحبه های چندانی با دست‌اندرکاران استودیوی توسعه دهنده Mass Effect: Legendary Edition تدارک دیده نشده است و تمام اطلاعات ما در تعداد اندکی تریلر و همچنین بیانیه‌های رسمی، که به صورت مستقیم از سمت تیم سازنده منتشر شده، خلاصه می‌شود. به هر حال توسعه دهندگان اطلاعات جالبی را در خصوص بازی به اشتراک گذاشته اند که نشان دهنده‌ی تمرکز ویژه آن ها برای تغییر برخی از المان های قدیمی و تبدیل کردن آنها به المان های جدید و مکانیک های بروز، می باشد. پس اگر موافق هستید، نگاهی دسته بندی شده و دقیق به این موارد داشته باشیم:

تغییرات بزرگی که در گیم پلی Mass Effect: Legendary Edition اعمال شده است :

مبارزات

در نسخه‌ی ریمستر شده مس افکت می‌توانید به راحتی از میدان مبارزه خارج شوید و خود را برای مدت محدودی از دسترس دشمنان، خارج سازید.

در نسخه های اورجینال، شپرد با نزدیک شدن به یک دشمن و با فشردن دکمه حمله، از ضربات نزدیک برای نابود کردن دشمن استفاده می‌کرد اما در نسخه لجندری، استفاده از اسلحه‌های نزدیک زن، با دکمه‌ی مخصوصی صورت خواهد گرفت.

Mass Effect: Legendary Edition

یکی دیگر از مهمترین موضوعاتی که در بخش مبارزات Mass Effect: Legendary Edition  مورد توجه قرار گرفته است، میزان ریکویل و دقت در هدف گیری اسلحه های مختلف است. توسعه‌دهندگان درصدد این بودند که سیستم تیراندازی را واقع گرایانه‌تر به تصویر بکشند و تجربه‌ی آن را لذت بخش تر کنند. از همین رو تغییرات بسیار زیادی در تکان دادن اسلحه و استفاده از اسنایپر رایفل ‌‌ها و مود های مختلف اسلحه‌ صورت گرفته. موضوع حائز اهمیت دیگر اینجاست که تمام گونه‌های مختلف اسلحه‌ها با فاکتور گرفتن از کلاسی که بازی کننده برای شخصیت خود انتخاب می‌کند، در دسترس خواهد بود ولی قابلیت آپگرید کردن برخی از اسلحه‌ها به کلاسی که بازی کننده برای شخصیت اصلی خود انتخاب می‌کند، وابسته است. همچنین استفاده از آیتم‌های سلامتی نیز دستخوش تغییراتی شده. به صورت کلی می توان گفت که افزایش سطح و جمع آوری امتیاز  در Mass Effect: Legendary Edition حالت آسان‌تری نسبت به نسخه‌های اصلی دارد.

شما می توانید برخی از آیتم‌های اینونتوری خود را به عنوان Junk نشانه بزنید و آن‌ها را تبدیل به Omni gel کنید و یا به فروشندگان حاضر در سرتاسر نقشه، بفروشید.

تعادل در تمام زمینه‌ها

اما این پایان تغییرات نبود، در Mass Effect: Legendary Edition بسیاری از قابلیت‌ها و توانایی‌های شخصیت اصلی حالت بالانس تری به خود گرفته‌اند.

نحوه هدایت کشتی فضایی در قسمت اول این مجموعه، بهبود یافته و تمام نکات مثبت هدایت کشتی در قسمت دوم و سوم را در خود جای داده است.

بسیاری از دشمنان و باس فایت‌های قسمت اول مس افکت، از درجه سختی بسیار بالایی برخوردار بودند و توسعه‌دهندگان تصمیم گرفتند که مبارزه با این دشمنان را در Mass Effect: Legendary Edition کمی بالانس‌تر کنند. به هر حال لازم به ذکر است که حداقل چالش مورد نیاز حفظ شده و بازی بیش از حد آسان نشده است.

Mass Effect: Legendary Edition

موضوع حائز اهمیت دیگر در سه گانه‌ی مس افکت، مبحث کاور گیری می باشد. توسعه دهندگان علاوه بر اینکه انیمیشن های مربوط به این موضوع را بهبود داده اند، سعی کرده اند که بازی کنندگان به صورت راحت‌تری توانایی کاور گیری را داشته باشند و از همین رو، تعداد اجسام قابل سنگرگیری در محیط را افزایش داده‌اند.

تا یه اینجا در خصوص تغییرات اعمال شده در پیکره‌ی مبارزات Mass Effect: Legendary Edition مطلع شدیم. حال زمان آن رسیده که اطلاعاتی در خصوص بهبود های اعمال شده در رانندگی و  وسایل نقلیه به دست آوریم.

بهتر شدن کنترل وسائل نقلیه

از جمله تغییرات اعمال شده در این مبحث باید به نحوه‌ی کنترل وسایل نقلیه اشاره کرد. در حقیقت توسعه‌دهندگان رانندگی کردن با وسایل نقلیه مختلف را در Mass Effect: Legendary Edition در سطح وسعی بهبود داده اند و اکنون استفاده از آنها راحت‌تر شده است. همچنین مشکلات بسیار زیادی در نسخه‌های اصلی، به هنگام کنترل وسایل نقلیه برای دوربین به وجود می‌آمد که خوشبختانه اکثر آنها برطرف شده است. لازم به ذکر است که زره مقاومتی ماشین‌ها با سرعت بیشتری پُر می‌شوند. به طور مثال اگر به همراه وسیله نقلیه‌ی خود داخل مواد مذاب روید، به صورت پیوسته، خط سلامتی آن وسیله کم می‌شود اما در نسخه‌های اورجینال با ورود به مواد مذاب، وسیله از بین می رفت.

لانچر مخصوصی برای هر یک از عناوین Mass Effect: Legendary Edition در نظر گرفته شده و تمام بهبودهای لازمه برای پشتیبانی تصویر و زیرنویس از صفحات Wide و Ultra Wide در نظر گرفته شده است. تمام تروفی و اچیومنت ‌ها آپدیت شده‌اند و جای هیچگونه نگرانی نیست.

برخی از دی ال سی های سه گانه‌ی اصلی مس افکت، بسیاری از اسلحه‌ها و زره‌ها را از ابتدا برای مخاطبان آزاد می کردند و به این ترتیب روند گیم پلی را بسیار ساده جلوه می‌دادند. لازم به ذکر است که در Mass Effect: Legendary Edition این گونه نخواهد بود و اسلحه‌های مربوط به بسته های الحاقی، با پیشروی در خط داستانی آزاد می‌شوند. همچنین توسعه‌دهندگان ادعا دارند، تمام صداگذاری‌ها و موسیقی‌های متن، به صورت واضح‌تر و با شفافیت بیشتری‌ پخش می شوند. نکته‌ی خوشحال‌کننده‌ی دیگر اینجاست که بسیاری از باگ‌های معروف نسخه‌های اصلی شناسایی شده‌اند و هیچ یک از آنها در Mass Effect: Legendary Edition وجود نخواهند داشت.

 

بیشتر بخوانید :  دانلود بازی Darksiders II Deathinitive Edition برای PS4

سه نسخه‌ی اول مس افکت، سه بازی فوق العاده و جادویی بودند. عناوینی ساخته شده در ژانر نقش آفرینی که در بسیاری از اوقات، بازی کننده‌ را از لحاظ اخلاقی به چالش می‌کشیدند. فرنچایزی که مخاطب خود را وارد یک داستان علمی تخیلی پر جزئیات می‌کرد و با واگذار کردن حق انتخاب به او، هیجان بسیار زیادی را انتقال میداد. در هنگام انتشار نسخه‌ی اول مس افکت، بایوور نام آشنایی برای مخاطبان نبود. ناگهان مس افکت همانند بمبی منفجر شد و آوازه‌ی استدیوی بایوور در سرتاسر دنیا پیچید. همین موضوع انگیزه‌ای دو چندان به توسعه دهندگان داد و به همین ترتیب، قسمت دوم مس افکت با جاه طلبی‌های بیشتر به میادین بازگشت و غوغای جدیدی به راه انداخت. هیچ بازی کننده‌ای نمی‌تواند سکانس پایانی و فوق العاده‌ی مس افکت ۲ را از خاطر ببرد. بدون شک می‌توان گفت که انتخاب‌هایی که در این سکانس مقابل بازی کننده قرار می‌گرفتند، جزو سخت‌ترین انتخاب‌های صنعت بازی‌های ویدیویی بودند. در آخر نیز شاهد انتشار مس افکت ۳ بودیم که حسن ختامی به سه‌گانه‌ای افسانه‌ای، به شمار می‌رفت.

 

Mass Effect: Legendary Edition

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کنسول‌های نسل حاضر (پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان) عدم توانایی آن‌ها برای اجرای عناوین متعدد با رزلوشن 1080 و نرخ فریم ۶۰ می‌باشد. امیدواریم که توسعه دهندگان توجه ویژه‌ای به بهینه سازی این کالکشن برای کنسول‌ها داشته باشند و نهایتا شاهد اجرا شدن ریمستر سه گانه‌ی Mass Effect با نرخ فریم ۶۰ بر روی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان باشیم.

فرنچایز مس افکت در ژانر اکشن، سوم شخص، نقش آفرینی توسعه یافته است. وظیفه‌ی توسعه‌ی این سری بر عهده‌ی استدیوی بایوور و انتشار آن با بر عهده‌ی کمپانی الکترونیک آرتز می باشد. سه نسخه‌ی اصلی فرنچایز، روایت‌گر داستان‌های قهرمانی به نام شپرد می‌باشد؛ کسی که در صدد نجات کهکشان است. ماجراجویی‌های شپرد، به بهترین شکل ممکن، در سه بازی فوق العاده و با کیفیت به نمایش کشیده شدند و در نهایت به پایان رسیدند. مس افکت یک اکشن – نقش آفرینی کامل با شخصیت‌های به یاد ماندنی و داستانی خاطره انگیز و دوست داشتنی تلقی می‌شد. موضوع بسیار مهم در این میان، انتخاب‌های بازی کننده بود. تک تک انتخاب‌ها در مسیر شما تاثیر می‌گذاشت. عناصر نقش آفرینی سه گانه‌ی اصلی Mass Effect در دل تمام مخاطبان این ژانر نقش بست، اگرچه پیکان نسخه‌ی سوم کمی به سمت اکشن متمایل شد.

مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌‌ها با ما به اشتراک بگذارید. تمام اخبار مربوطه توسط وب سایت نوین اسپات پوشش داده خواهد شد. Mass Effect Legendary Edition در تاریخ ۱۴ می ماه سال ۲۰۲۱ (۲۴ اردیبهشت) برای پلی استیشن و کامپیوترهای شخصی و ایکس باکس عرضه خواهد شد.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Mass Effect Legendary Edition از آخرین اخبار، تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوطه آگاه شوید.

بیشتر بخوانید :  نقد و بررسی Shadow of Colossus-Remastered

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`