آیا هنوز می‌توان به انتشار Just Cause 5 امید داشت؟

بسیاری از گیمر ها، مخصوصاً طرفدارانی که در کشور عزیزمان زندگی می‌کنند، با مجموعه بازی های جاست کاز ، خاطرات ریز و درشتی را رقم زدند. تمام بازی های منتشر شده از این مجموعه فاقد هرگونه پیچیدگی خاصی بودند و همین موضوع سبب شد که تمام اقشار و گیمرها با جاست کاز ارتباط برقرار کنند و به بازی اجازه دهند تا میزان آدرنالین خون شان را افزایش دهد. با این حال این فرانچایز هیچگاه جایگاهی بین برترین بازی های جهان باز پیدا نکرد. توسعه این مجموعه بر عهده استریوی آوالانچ بوده و می‌دانیم که این استودیو هم اکنون مشغول فعالیت بر روی یک پروژه می‌باشد. همچنین حدود چهار سال از انتشار جاست کاز ۴ گذشته. آیا این استودیو قصد دارد که نسخه‌ی پنجم فرنچایز را به این زودی‌ها عرضه کند؟ در این مقاله قصد داریم تا موضوع مربوطه را بررسی کنیم. پس در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

بدون شک می توان گفت طرفداران فرنچایز جاست کاز، در یک برزخ گیر کرده‌اند. همانطور که در مقدمه این مقاله ذکر کردیم، حدود چهار سال از انتشار Just Cause 4 می گذرد اما هنوز هیچ شایعه و حتی گزارشی در خصوص در دست ساخت بودن قسمت پنجم منتشر نشده است. البته این موضوع دور از ذهن بود زیرا که بازخورد ها نسبت به نسخه چهارم بسیار ضعیف بود و منتقدان و بازی کنندگان بسیاری این اثر را مورد انتقادهای تند و تیز خود قرار دادند. حال آینده‌ی جاست کاز تبدیل به سوالی بزرگ برای گیمرها و طرفداران شده. آیا می‌توان در آینده ای نزدیک انتظار شنیدن خبرهای خوبی در خصوص این مجموعه داشت؟

بیشتر بخوانید :  دانلود بازی Megadimension Neptunia VIIR برای PS4

برای پاسخ به سوال مطرح شده اجازه دهید تا در ابتدا به فعالیت های حال حاضر استودیوی آوالانچ نگاهی اندازیم. درست شش ماه پس از ساخته شدن و انتشار قسمت چهارم این مجموعه، استودیوی آوالانچ به سراغ ساخت قسمت دوم Rage رفت. در انتهای سال ۲۰۱۹ نیز شاهد انتشار بسته های الحاقی این اثر بودیم و به صورت کامل پروژه مربوط به آن به اتمام رسید. پس می‌توان گفت که استودیوی مذکور از اواخر سال ۲۰۱۹ به صورت متمرکز بر روی یک پروژه فعالیت می‌کند. پس از گذشت مدتی متوجه شدیم که این پروژه بازی Contraband بود. این اثر یک اکشن ماجراجویی است که در آینده‌ای نزدیک رخ می دهد. حدود ۱۵۰ نفر بر روی این پروژه کار می کنند. همچنین استودیوی آوالانچ مدعی شده که کنترابند جاه طلبانه ترین و بزرگ ترین بازی آنها تا به امروز می باشد.

با توجه به اطلاعات ارائه شده در پاراگراف بالا می‌توان گفت که تمام تمرکز و نیروی کاری استودیویی آوالانچ در حال حاضر بر روی Contraband معطوف شده. به نظر می رسد که توسعه دهندگان از تجربه های تلخی که در سالهای پیش به دست آورده اند، درس گرفته‌اند و حال در تلاش هستند که بازی بهتر و جذاب تر و متفاوت تری را توسعه دهند. فعالیت بر روی این پروژه به ما نشان می دهد که استودیوی آوالانچ هم اکنون قصد تمرکز بر روی جاست کاز ۵ را ندارد. همچنین گزارش ها مدعی شده‌اند که بازی کنترابند تا سال ۲۰۲۳ منتشر نخواهد شد. لازم به ذکر است که این پروژه با همکاری کمپانی مایکروسافت توسعه خواهد یافت و این بازی شانس بسیار بزرگی برای استودیوی آوالانچ به شمار می رود.

بیشتر بخوانید :  اسکرین شات‌های جدید از Resident Evil 3

اما اگر از طرفداران جاست کاز هستید، لازم نیست که خیلی ناامید شوید زیرا می‌دانیم که آوالانچ به صورت همزمان برروی پیش تولید یک پروژه دیگر تمرکز دارد. در حقیقت استراتژی تمام استودیوهای AAA به همین شکل است: تمرکز بر روی یک بازی بزرگ و ساخت آن و همچنین پیشبرد مراحل پیش‌تولید یک پروژه متفاوت. پس به احتمال 9۰ درصد می‌توان گفت که پس از انتشار کنترابند و به اتمام رسیدن پشتیبانی از آن، پروژه جدید آوالانچ آغاز می شود. حال دو حدس بزرگ برای ما مطرح است: پروژه بعدی آوالانچ نسخه‌ی پنجم فرنچایز جاست کاز خواهد بود و یا اینکه باید منتظره قسمت دوم بازی مد مکس باشیم. جالب است بدانید که گزارشات و شایعات متعددی در خصوص قسمت دوم مد مکس و قرار گرفتن این پروژه در مرحله‌ی پیش تولید و منتشر شده. از طرف دیگر باید به این موضوع توجه داشت که فرنچایز جاست کاز از محبوبیت بسیاری برخوردار است و هم چنین نسخه‌ی چهارم با سکانسی کلیف هنگر به پایان رسید که همین امر از قصد توسعه دهندگان برای ادامه این مجموعه خبر می دهد.

اما در پایان مقاله باید به این موضوع توجه داشت که جاست کاز ۴ نتوانست موفقیت‌های مالی چندانی برای توسعه دهنده و ناشر خود به دست آورد. شاید همین موضوع تبدیل به دلیلی شده باشد تا استودیوی سازنده کمی استراحت به مخاطبان و طرفداران بازی بدهد و بر روی پروژه‌های دیگر به فعالیت بپردازد. انتشار نسخه چهارم بر عهده کمپانی اسکوئر انیکس بود و پس از انتشار بازی، کمپانی مذکور نسبت به فروش این اثر، نارضایتی خود را اعلام نمود. همه ما می دانیم که کمپانی اسکوئر نیست چگونه عمل میکند.

بیشتر بخوانید :  Death Stranding تمرکز زیادی بر روی روایت داستان دارد - کوجیما به مشکلات داستانی Metal Gear Solid 5 اشاره می‌کند

حتی با وجود موفقیت‌ها و بازخوردهای نسبتاً خوب به Deus Ex ، فروشنده چندان راضی کننده این اثر سبب شد تا فرنچایز به خوابی طولانی فرو برود.
جالب است بدانید که جاست کاز ۳ حدود پنج سال پس از انتشار نسخه دوم منتشر شد است. پس اجازه ندهید که این فاصله زمانی ۴ ساله، شما را ناامید کند. در انتها اگر از طرفداران مجموعه جاست کاز هستید، بهتر است که تا یکی دو سال آینده انتظار انتشار Just Cause 5 را نداشته باشید. امیدوارم که توسعه دهندگان به خودشان بیایند و اگر قصد ساخت قسمت پنجم از این مجموعه را دارند، تغییرات بیشتر و بهتری در آن اعمال کنند

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`