اینتل به دنبال پردازنده 7 نانومتری
اینتل به دنبال پردازنده 7 نانومتری

اینتل به دنبال پردازنده ۷ نانومتری

شرکت اینتل را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان چیپ‌های نیمه هادی دانست و در بحث تولید پردازنده برند بزرگی شناخته می‌شود. برای مشاهده ادامه مطلب با وب سایت نوین اسپات همراه باشید.

این کمپانی به تازگی اعلام نمود، می‌خواهد تعداد ترانزیستورهای پردازنده نسل جدید را به دو برابر افزایش دهد که هدف بلندپروازانه‌ای محسوب می‌شود. Intel در حقیقت با پردازنده ۱۰ نانومتری می‌خواهد تعداد ترانزیستورهای چیپ خود را افزایش دهد. اینتل در نیمه اول سال ۲۰۱۹ پردازنده ۱۰ نانومتری را به تولید رسانده و عرضه می‌کند. اما در گزارش تازه انتشار یافته، Intel چنین هدفی را دنبال نکرده و هرگز پردازنده ۱۰ نانومتری به تولید نمی‌رساند.

اینتل و برنامه توسعه پردازنده ۷ نانومتری

این گزارش می‌گوید ای شرکت نمی‌خواهد پردازنده ۱۰ نانومتری به تولید رسانده و بلکه به دنبال پردازنده ۷ نانومتریست. به گزارش رویترز، Intel پروژه توسعه پردازنده ۱۰ نانومتری را به سرعت لغو کرده و روی پردازنده ۷ نانومتری مشغول کار است. البته این گزارش توسط یک منبع داخلی غیرموثق منتشر شده بنابراین نمی‌توان به تایید یا تکذیب آن پرداخت. AMD و اینتل دو شرکت مطرح تولیدکننده پردازنده هستند و از سالیان دراز رقابت سختی با یکدیگر آغاز کردند. بنابراین احتمال داشته اینتل برای سبقت از AMD که برنامه بزرگی در سر دارد، چیپ ۷ نانومتری را فاکتور قرار دهد. برای مشاهده سایر اخبار تکنولوژی می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید :  Xbox Game Pass در راه کامپیوتر

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`