Hunt: Showdown

معرفی بازی Hunt:Showdown؛ تجربه‌ای آنلاین از دنیای وسترن

بازی های مرتبط

در روزهایی که همگان مشغول بازی هایی چون PUBG و Fortnite هستند، استودیو بازیسازی کرایتک مشغول توسعه عنوانیست که به اعتقاد جمعی از منتقدان، به راحتی به عنوان یکی از بهترین بازی‌های آنلاین تاریخ شناخته خواهد شد بازی موسوم به Hunt:Showdown عنوانی جدید از استودیو «کرایتک» است که در تاریخ ۲۲ فوریه ۲۰۱۸ در مرحله Early Access استیم قرار گرفت تا بعد از دریافت بازخورد های مختلف از گیمر ها وارد فاز نهایی تولید خود شود.کرایتک در ابتدا تصمیم به ساخت دنباله ای معنوی برای بازی «Darksiders» داشت. این بازی ابتدا قرار بود توسط استودیو «Vigil Games» توسعه یابد ولی بعد از مشکلات مالی فراوان هرگز چنین اتفاقی نیوفتاد. در ماه مه ۲۰۱۷ بود که بار دیگر خبر ساخت این اثر با موتور گرافیکی «کرای انجین» منتشر شد. برای آن دسته افرادی که زیاد به اسامی بها نمی‌دهند باید بگوییم که این موتورگرافیکی باعث شد در سال های دور عنوانی به اسم «کرایسیس» ساخته شود. اثری که به گفته منتقدان گرافیک بصری اش چندین سال از دوران خود جلوتر بود.

بعد از بسته شدن استودیو «Vigil Games» در سال ۲۰۱۳، رئیس کرایتک یعنی «Cevat Yerli» اعلام کرد که در تیم مذکور افراد خبره زیادی مشغول به کار هستند؛ در نتیجه بسیاری از عوامل استودیو مذکور به استخدام کرایتک در آمدند. بازی مذکور که اکنون با اسم Hunt:Showdown در حال توسعه می‌باشد تا پیش از این قرار بود با اسم «Horrors of the Gilded Age» ساخته شود.

 • جریان بازی از چه قرار است؟

بازی Hunt:Showdown داستان خود را در دورانی مشابه اواخر قرن نوزدهم روایت خواهد کرد. گیمرها تا پیش از این بازی های مختلفی که در قرن نوزدهم به وقوع می‌پیوندند را تجربه کرده‌اند و شاید  شبیه‌ترین عنوان به Hunt:Showdown اثری باشد که چند سال پیش با اسم The Order:1886 منتشر شد. تیم سازنده این بازی اعلام کرده‌اند که تمام تلاش خود را کرده‌اند گیمر در حال و هوایی رئال و واقعی قرار گیرد؛ به نحوی که گویی خود گیمر در قرن نوزدهم می‌زیسته است. در نتیجه بازی خواهد کوشید تا اصلاً شبیه عناوینی چون The Order و Bioshock نباشد. تیم سازنده همچنین اشاره کرد که بازی جدیدشان در کنار واقعی بودن اتمسفرش می‌کوشد تا موجوداتی خیالی نیز به آن اضافه کند؛ در نتیجه اگر در بازی علاوه بر انسان‌ها با موجوداتی نظیر زامبی و… مواجه شدید تعجب نکنید.

بیشتر بخوانید :  دانلود بازی What Remains of Edith Finch برای PC

در بازی Hunt:Showdown که پایه و اساس گیمپلی‌اش بر مبنای کار گروهی است مپ‌ها و نقشه‌هایی وجود دارد که همیشه بصورت رندوم ایجاد می‌شوند. این بدان معناست که به هنگام تجربه بخش چندنفره بازی هرگز با نقشه تکراری مواجه نخواهید شد. همانطور که اشاره شد این بازی از موتورگرافیکی «CryEngine» بهره می‌برد، در نتیجه خیال‌تان از بابت بخش گرافیکی بازی راحت خواهد بود. این بازی تاکنون دوبار مرحله تست اولیه موسوم به «Early Access» را پشت سرگذاشته است و طبق نظرات مردم در سامانه استیم می‌توان به وضوح مشاهده کرد که اکثر مردمی که بازی را تجربه کرده‌اند از آن به عنوان اثری فوق العاده یاد کرده اند.

تیم سازنده پروسه ای ۱۲ ماهه را برای قرارگرفتن بازی در مرحله Early Access اعلام کرده است و از سوی دیگر تاکید کرده که بازی کاملاً آماده انتشار است و تنها مسئله‌ای که بر سر راه وجود دارد بهینه سازی نهایی بازی است. گفته شده که نسخه نهایی و گلدشده ی بازی تفاوت‌های چشمگیری با نسخه در دسترس بازی خواهد داشت.

 • داستان بازی درباره چیست؟

همانطور که در بخش قبل اشاره شد، این بازی روایتی از حال و هوای قرن نوزدهم میلادیست. در چنین شرایطی دو شکارچی هر آنچه در زندگی دارند را قمار می‌کنند. شما به همراه دوست تان در بازی دو تن از اعضای فرقه‌ای مخوف به اسم «انجمن شکارچیان» هستید که به دنبال موجودات ترسناک و هیولا می‌گردید و با کشتنش‌شان پولی به جیب می‌زنید. مبلغ قراردادتان بسیار زیاد است و از سوی دیگر در راه رسیدن به این پول هنگفت ممکن است زندگی‌تان را از دست بدهید. شما در این مسیر تنها نیستید. شکارچیان دیگری نیز هستند که هدفی مشابه را دنبال می‌کنند ولی انگیزه‌ها متفاوت است. گروهی برای پولدار شدن شکار می‌کنند، عده‌ای برای قدرت، گروهی برای محافظت از دیگران و بعضی‌ها برای افتخار! شما برای چه چیزی به این مسیر پا نهاده‌اید؟

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: تریلر جدید Hitman 3 + توضیحات توسعه دهندگان در خصوص پشتیبانی از ویژگی‌های کنترلر PS5

در این بازی همه چیز بر علیه شماست و حتی ممکن است زمینی که روی آن قدم می‌زنید تله ای مخفی برای از بین بردن‌تان کار گذاشته باشد. شکارچیان مختلف در بازی فقط به دنبال هیولا و کشتن موجودات افسانه ای نیستند. گاهی ممکن است یک نفر تمام انگیزه اش از زندگی در دنیای بازی Hunt:Showdown سر به نیست کردن شما باشد.

 • گیم پلی بازی چگونه است؟

همانطور که تاکنون باید حدس زده باشید، هسته اصلی گیم‌پلی بازی بر مبنای خشونت و لحظات پراسترس خواهد بود. در این بازی هدف اصلی شما شکار موجودات افسانه‌ای و پاکسازی زمین از شر این موجودات است اما در این بین مردم عادی نیز ممکن است هدف شما برای کشتاری خونین قرار گیرند. در هر بازی ۵ تیم باهم به مبارزه می‌پردازند. هر تیم ۲ نفر عضو خواهد داشت؛ در نتیجه وقتی بازی برای‌تان بارگذاری شود خودتان را در نقشه ای می‌بینید که علاوه بر خودتان، نه نفر دیگر نیز در آن پرسه می‌زنند. اگر در طول بازی کشته شوید امتیازاتی که کسب نمودید به دارایی شخصیت‌تان اضافه خواهد شد و اگر سالم نقشه را ترک کردید خواهید توانست با پولی هنگفت به ارتقا اسلحه‌ها و شخصیت‌تان بپردازید. در ادامه نظر یکی از افرادی که موفق به تجربه این بازی شد را می خوانیم:

وقتی اولین بار وارد بازی شدم اتمسفری بسیار سنگین و ترسناک را تجربه کردم. سمت راستم یک زامبی که صورتش آتش گرفته بود به سمتم می‌آمد. سمت چپم صدایی مبهم و عجیب می‌شنیدم. می‌دانستم در جنگل موجودی ترسناک در انتظارم است. وقتی به بخش وظایف مرحله نگاه کردم دیدم که باید به دنبال هیولایی به اسم «قصاب» باشم تا با کشتنش مرحله به اتمام برسد.

اسلحه ای متعلق به قرن نوزدهم در دست داشتم و هم تیمی ام «اندی» در کنارم بود. گروهی از گیمر‌های دیگر با فاصله از ما در حال کشتن یکدیگر بودند و می‌دانستیم علاوه بر کشتن زامبی، به دنبال ما هم هستند تا از شرمان خلاص شوند. دقیق نمی‌دانستم چند نفر دیگر به دنبال کشتن ما بودند ولی مطمئنم این بازی همان تجربه آنلاینی بود که سال ها به دنبال بازی کردنش بودم.

این بازی در ابتدا از شما خواهد خواست تا سرنخ های موجود را پیدا کنید تا مسیر رسیدن به موجودی که دنبالش هستید باریک‌تر شود. اگر زنده بازی را ترک کنید مبلغ بسیاری پول درون بازی به شما می‌رسد ولی تقریباً زنده ماندن در این بازی محال است. در این بازی هرچه بیشتر وقت صرف کنید تجربه‌تان بیشتر خواهد شد. در این بازی اگر بمیرید هر آنچه با خود حمل می‌کردید را از دست خواهید داد. هر مهارتی که تا قبل از مرگ به شخصیت‌تان اضافه کرده بودید از بین می‌رود و این بدان معناست که هروقت بمیرید گویا اولین بار است که در بازی حضور دارید. از ابتدا باید تمام وسایل و مهارت‌ها را کسب کنید و این پروسه ممکن است ساعت ها و روزها به طول بینجامد.

اگر شما کسی باشید که «باس» اصلی نقشه را می‌کشد، بقیه بازیکنان تا به انتهای بازی محل شما را روی نقشه خود خواهند دید. بعد از کشتن باس، «۹۰ ثانیه» فرصت دارید در بازی زنده بمانید و با پول ها فرار کنید. در این ۹۰ ثانیه تقریباً همه افراد حاضر در بازی می‌کوشند تا شما را بکشند.

در ادامه می‌توانید اسلحه‌های موجود در بازی را به‌ همراه تصاویری از محیط بازی مشاهده کنید. سازنده اعلام کرده که علاوه بر تجهیزات درون تصاویر، چیزی بالغ بر ۴۰ اسلحه و مهمات دیگر نیز به بازی اضافه خواهد شد.

بیشتر بخوانید :  راهنمای خرید بهترین مانیتور گیمینگ HDR؛ مهم‌ترین نکات پیش از خرید مانیتور HDR

 • مشخصات مورد نیاز برای اجرای بازی بر روی رایانه های شخصی

 

دیدگاه کاربران

3 دیدگاه
شباب

مطلب عالی ای بود. با وجود اینکه خیلی کم بازی می کنم، ولی جذبش شدم.
کاشکی تاریخ رلیز بازی و نسخه ی دانلودش رو هم قرار میدادید/
بعضیا آماتورن (مث خودم)

ممنون
موفق باشید

  سینا

  سلام. چک میشه اگر بازی باشه قرار میدیمش بزودی

  محمد

  سلام. سازنده هنوز تاریخ دقیق عرضه بازی رو مشخص نکرده. به محض انتشار اخبار بیشتر در این خصوص از طریق وبسایت و شبکه های مجازی مطلع خواهید شد. موفق باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`