Horizon Forbidden West

اطلاعات جدیدی از گیم پلی Horizon Forbidden West منتشر شد

بازی های مرتبط

امروز، اطلاعاتی از گیم پلی Horizon Forbidden West ، عنوان مورد انتظار شرکت سونی، منتشر شد. این اثر، ادامه‎ای بر بازی موفق Horizon Zero Dawn بوده و قرار است مناطقی جدید، خطرهایی جدید و در نهایت، ویژگی‎هایی جدید و متفاوت را، به مخاطبین عرضه کند. اطلاعات منتشر شده، در مورد جزئیات سیستم بالا رفتن از مکان‎های مختلف، سلاح‎های جدید و … خواهند بود. این عنوان، انحصاری کنسول‎های سونی بوده و ادامه ماجراجویی‎های «ایلوی» (Aloy)، شخصیت اصلی این سری، در مناطق خطرناکی خواهد بود که Forbidden West نام دارند. در ادامه مطلب، همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

آقای «دیوید مک مالن» (David McMullen)، از سازندگان این بازی، ذکر کرد که بالا رفتن از سطوح و ساختمان‎های مختلف، پیشرفته‎تر از نسخه قبل بوده و ایلوی به راحتی سطوح مختلف را به سرعت و گاهی بدون نیاز به تکیه گاه، طی می‎کند.

سیستم بالا رفتن از سطوح در Horizon Forbidden West، ویژگی جدید و متفاوتی نسبت به Horizon Zero Dawn بوده که بسیار در مورد آن، هیجان زده هستیم. این سیستم، به ما اجازه داده در بخش‎های زیادی از محیط، قابلیت بالا رفتن از سطوح تعبیه کنیم. مناطق صخره‎ای و سنگی نیز بدون نیز به تکیه گاه، به راحتی قابل بالا رفتن هستند و ایلوی در طول بازی، مرتب از آن‎ها استفاده خواهد کرد.

مکانیزم دیگری که اضافه کرده‎ایم، توانایی ایلوی در آویزان شدن بر روی اجسام و محیط‎های مختلف است. این قابلیت را با سیستم بالا رفتن از سطوح و در نهایت ابزار Grappling Hook ترکیب کنید، تا تصور کنید سیستم حرکتی این بازی در چه حد پیچیده و متنوع است. همین موضوع، ارزش گشت و گذار در محیط را بسیار افزایش داده و پارکور جذابی را ارائه می‎دهد

همچنین استدیوی خلاق Guerilla Games اطلاعاتی از دو سلاح جدید که Pullcaster و Shieldwing نام دارند، ارائه داد.

سلاح Pullcaster دستگاهی مکانیکی است که بر روی مچ دست ایلوی قرار گرفته و دو قابلیت مجزا دارد. قابلیت اول، حالتی شبیه Grappling Hook را برای آن ایجاد می‎کند. استفاده از آن، توانایی ایلوی برای حرکت در محیط را بالا برده و به راحتی می‎توان از مکان‎های بلند بالا رفت یا پرش‎هایی با برد زیاد، انجام داد. به طور کلی، توانایی بازیکن در کنترل شخصیت اصلی را بسیار افزایش می‎دهد. بعد از کشیده شدن به یک سمت، بازیکن می‎تواند با زدن دکمه‎ای، حالت پرشی برای ایلوی ایجاد کند. با این حالت، می‎توان به لبه صخره‎های بلند رفت، خود را بر روی دشمنان انداخت و یا از تیر و کمان برای وارد کردن ضربه‎ای محکم، استفاده کرد.

قابلیت دوم آن، مانند دستگاهی برای کشیدن اجسام مختلف به سمت خود است. می‎توانید با استفاده از این ویژگی، اجسام مختلف را به سمت خود بکشید، نابود کنید و یا به سمت دیگری بیاندازید. بیشترین کاربرد آن، در کشیدن آیتم‎های با ارزش به سمت خود است. می‎توانید آیتم‎هایی را که در محیط‎های دست نیافتنی و یا لبه صخره‎ها هستند، با این قابلیت، به راحتی به سمت خود بکشید. یا دریچه‎ای را از راه دور باز کرده و به راحتی وارد آن شوید.

ابزار Shieldwing نیز از ابزارهای مورد علاقه تیم سازنده است. با استفاده از آن، به راحتی و بدون دریافت صدمه اضافه، از مکان‎هایی بسیار بلند، مانند ساختمان‎های بزرگ و یا لبه صخره‎های پر ارتفاع، به پایین بپرید. به محض پریدن، ابزار Shieldwing را فعال کرده و به راحتی، از حالت چتر مانند آن استفاده کرده و به زمین بیاید!

در نهایت، یکی دیگر از کارمندان استدیوی Guerilla Games، یعنی آقای «دنیس زاپفی» (Dennis Zopfi) که از طراحان بخش مبارزات بازی است، در مورد درخت مهارت‎ها در Horizon Forbidden West توضیحاتی ارائه کرده و آن را با نسخه پیشین مقایسه کرد. قسمت درخت مهارت‎ها، دچار دگرگونی‎هایی شده که باعث می‎شود بازیکن به دلخواه خود، بتواند روش پیشروی در بازی را برگزیند و در زمینه مبارزات یا گشت و گذار، ایلوی را تقویت کند.

در بازی Horizon Zero Dawn با افزایش سطح، مهارت‎های مختلف آزاد شده و به شما Skill Point تعلق می‎گرفت تا برای دریافت آنان، صرف کنید. این ویژگی، در Horizon Forbidden West نیز وجود دارد اما خود درخت مهارت‎ها، بازطراحی شده است. مهارت‎ها و توانایی‎های مختلفی به آن افزوده‎ایم. هر مهارت نیز زیر مجموعه‎ها و اضافاتی دارد که حتی می‎تواند با ویژگی‎های لباس‎های ایلوی نیز هماهنگ شود.

بازی Horizon Forbidden West، جدیدترین ساخته استدیوی خوش نام Guerilla Games، قرار است در تاریخ 18 فوریه سال 2022 (29 بهمن) برای کنسول‎های پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4، به صورت جهانی، عرضه شود.

بیشتر بخوانید :  نقشه‌های Capcom برای عرضه‌ی عناوین مختلف تا پایان سال جاری + آمار فروش

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`