Horizon Forbidden West

جزئیاتی از گیم پلی Horizon Forbidden West مشخص شد

بازی های مرتبط

هرچه به تاریخ انتشار عنوان مورد انتظار Horizon Forbidden West نزدیک‎تر می‎شویم، اطلاعات بیشتری از سوی استدیوی خوش نام Guerrilla Games به اشتراک گذاشته می‎شود. اخیراً، در پستی در بلاگ پلی استیشن، اطلاعات جدیدی در مورد دشمنان موجود در بازی، منتشر شد. در این پست، شاهد معرفی برخی ربات‎های جدید هستیم که یا کاملاً نو بوده و یا با الهام از ربات‎های نسخه قبلی، ساخته شده‎اند تا بهتر، بزرگ‎تر و خطرناک‎تر باشند. علاوه بر آن، راه‎هایی در مورد کشتن‎شان نیز پیشنهاد شده است. در ادامه مطلب، همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

یکی از این ربات‎های جدید، Sunwing نام دارند. این ربات، از Glinthawk در نسخه قبلی الهام گرفته ولی بزرگ‎تر و مرگبارتر می‎باشد. ایده ساخت آن، از مشاهده خزندگان و برخی پرندگان عظیم الجثه ماقبل تاریخی آمده است. این ربات، در بال‎هایش، انرژی خورشیدی جمع آوری می‎کند. در همان زمان، بسیار آسیب پذیر بوده و می‎توان به راحتی آن را از پا در آورد. از طرف دیگر، باید مراقب باشید زیرا این دشمنان، در هنگام شارژ کردن خود با انرژی خورشیدی، توانایی بیشتری در پیدا کردن شما دارند.

سلاح‎ها و تیرهای متعدد و متفاوت «ایلوی» (Aloy)، روش‎های متعددی برای کشتن ربات‎ها جلوی روی‎تان می‎گذارد. یکی از طراحان ربات‎های بازی در این باره ذکر نمود:

ما سعی کردیم تکسچرها و بافت‎های ربات‎ها را به نحوی طراحی کنیم که بازیکن، متوجه نقاط ضعف و بخش‎های آسیب پذیر آنان شود. با این حال، نیاز است که هر کدام از آنان را به دقت زیر نظر بگیرید، حرکاتش را بررسی کنید و بهترین راه برای مبارزه با آن را انتخاب کنید.

بسیاری از ربات‎ها، سلاح‎ها و یا رفتارهای خاصی دارند که می‎توانید از آن، به نفع خودتان استفاده کنید. این به شلیک به قسمت‎هایی از بدن آنان و سپس جدا شدن سلاح و استفاده از آن، خلاصه نمی‎شود. بعضی ربات‎ها حالت خاصی دارند که در آن حواس‎شان به نحوی پرت شده و بازیکن می‎تواند مخفیانه، نزدیک شده و صدمه زیادی وارد سازد. مثلاً یک ربات، مشغول حفاری زمین برای منابع است. این حفاری، گرد و خاک به پا می‎کند و به ایلوی اجازه می‎دهد بدون دیده شدن، به ربات نزدیک شود.

ربات‎ها در Horizon Forbidden West توانایی‎های حرکتی مختلفی دارند. می‎توانند پرش انجام دهند، شنا کنند، از سطوح مختلف بالا روند و … . به همین دلیل، ایلوی لازم است پا به پای آنان حرکت کند. برای کمک به این کار، ابزارهای جدید و مکانیزم‎های حرکتی جدید برایش طراحی کرده‎ایم. علاوه بر این موارد، بر توانایی ایلوی در زمینه بررسی محیط و کشیدن نقشه‎ای مناسب برای حمله، تمرکز داشته‎ایم و می‎خواهیم بازیکنان این روش را پیش بگیرند. همچنین توانایی‎های مختلفی تعبیه کرده‎ایم که اگر شرایط مطابق نقشه پیش نرفت، بتوانید بدون کشته شدن، فرار کنید.

ربات‎ها در این نسخه، مانند Horizon Zero Dawn، در حالت‎های مختلف، صداهای مختلفی تولید می‎کنند. در این زمینه، هدست سه بعدی پلی استیشن 5، کمک بسیاری به بازیکن می‎کند. از طریق آن، به خوبی این صداها را شنیده، از یکدیگر تشخیص داده و موقعیت‎شان را درک خواهید کرد.

بیشتر بخوانید :  دانلود بازی Brothers: A Tale of Two Sons برای PS4

ربات جذاب دیگری که در تریلری که چندی پیش منتشر شد، مشاهده کردیم، Tremortusk نام دارد. یکی دیگر از کارمندان استدیوی Guerrilla Games سخنانی در مورد این ربات، بیان کرده است:

ربات Tremortusk با الهام از ماموت‎ها ساخته شده است. ایده این ربات، با مطالعه تاریخ و نمایش‎های تاریخی مختلف، به ذهن‎مان آمد. حمله‎های آن بسیار متنوع بوده و اسلحه‎های زیادی بر روی بدنش دارد. این ربات، از عاج‎هایش برای حمله از فاصله نزدیک استفاده می‎کند و از فاصله دور نیز دست به دامان سلاح‎هایش شده و آسیب‎های مختلفی به بازیکن، وارد می‎سازذ. آن Tremortusk که در تریلر دیدیم، توسط گروهی شورشی به نام Tenakth کنترل می‎شد اما می‎توانید انواعی از این ربات را که آزاد هستند، در طبیعت بازی، پیدا کنید.

ربات Tremortusk، مرا یاد استفاده از فیل‎ها و برج‎های محاصره قلعه در دوران قرون وسطایی می‎اندازد. مانند همان فیل‎های دوران قرون وسطی، از بین بردن این ربات‎ها نیز سخت، حرکات‎شان کند و قدرت‎شان زیاد است. در بازی Horizon Forbidden West، بر خلاف نسخه قبلی، گروه‎های دشمن انسانی در بازی، می‎توانند ربات‎ها را کنترل کرده و به خدمت بگیرند. پس به ذهن‎مان رسید این دو را با هم ترکیب کرده و ایده خودمان از فیل‎های جنگی را عملی کنیم! درست همانند فیل‎های جنگی، سازه‎ای نیز بر روی Tremortuskهای کنترل شده وجود دارد که دشمنان می‎توانند روی آن نشسته و به ایلوی، شلیک کنند.

دلیل ساخت این ربات از نظر داستانی، محافظت از طبیعت و اکوسیستم بود. این ربات، برای محافظت از طبیعت به وجود آمد تا نگذارد انسان‎ها، باری دیگر، طبیعت را تخریب کنند. این ربات‎ها، به نوعی محافظ هستند. هدف ساخت آنان، مراقبت از سایر گونه‎های ربات‎ها بود تا بتوانند بدون دخالت و مزاحمت انسان، وظیفه‎شان را انجام دهند.

ویژگی دیگر ربات‎ها در این بازی، تلاش ربات‎ها در پیدا کردن منابع مختلف است. برای مثال، اگر ایلوی دنبال منابع خاصی باشد، می‎تواند رباتی را پیدا کند که آن نیز دنبال همین منابع است. پس از پیدا کردنش، کافی است او را دنبال کنید تا شما را به منابع مورد نیازتان برساند.

به نظر می‎رسد ربات‎های Tremortusk، قرار است چالشی جدی برای ایلوی باشند. در مورد ربات‎هایی که سازندگان مشتاق‎اند بازیکنان ببیند، سوال شد. در پاسخ، نامی از ربات‎های Burrower به میان آمد که جثه کوچکی داشته ولی در صورت بی دقتی، به راحتی می‎توانند شما را از پای در آورند.

بیشتر بخوانید :  Anthem ضعیف‌ترین عنوان بایوور از لحاظ نمرات

در مورد ربات Shellsnapper که در اولین تریلر دیده شد نیز، سخنانی به میان آمد. گفته شد که این ربات نیز عظیم الجثه بوده و قابلیت‎هایی دارد که بازیکنان را به هیجان خواهد آورد. منبع الهام آن، فیلم‎ها و دنیای واقعی، همچنین برخی چیزهای عجیبی بود که خود سازندگان اضافه نمودند. در نهایت ذکر ردند که بسیار هیجان زده‎اند تا واکنش بازیکن نسبت به این ربات را ببینند.

بازی Horizon Forbidden West قرار است در تاریخ 18 فوریه سال 2022 (29 بهمن) به طور انحصاری برای پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4، عرضه شود. در ماه‎های آینده، قطعاً اطلاعات بیشتری از این عنوان، منتشر خواهد شد.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`