Horizon Forbidden West
Horizon Forbidden West

نگاهی به پیشرفت‌های Horizon Forbidden West در مقایسه با Horizon Zero Dawn

بازی های مرتبط

بسیاری از بازی کنندگان قدیمی، استدیوی گوریلا گیمز را با نام کیلزون به خاطر می آورند. به هرحال مدت زمان زیادی است که استودیوی مذکور، به سراغ این فرنچایز نرفته و در عوض، به ساخت و پیشبرد آی پی جدیدی می‌پردازد. این آی پی چیزی نیست جز هورایزون. اولین قسمت از این مجموعه با پسوند زیرو داون  منتشر شد و توانست موفقیت‌های بسیار زیادی را نصیب خود کند. همچنین در سال گذشته از در دست ساخت بودن Horizon Forbidden West آگاه شدیم. نمایش جدید فوربیدن وست، خیره کننده بود و نکات بسیاری را در خصوص بازی و پیشرفت‌هایش نسبت به نسخه‌های پیشین، در اختیار ما گذاشت. در این مقاله تصمیم داریم تا به مهم‌ترین موارد در خصوص هورایزون فوربیدن وست بپردازیم. پس اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

اطلاعات داستانی بیشتر

Horizon Forbidden West

از ابتدای انتشار شایعات متعدد در خصوص ساخت نسخه‌ی جدیدی از هورایزون، می‌دانستیم که دوباره کنترل Aloy را در دست می‌گیریم و ماجراهای او را ادامه خواهیم داد. لازم به ذکر است که وقایع Horizon Forbidden West شش ماه پس از رخدادهای هورایزن زیرو داون، اتفاق می‌افتند. این بار شخصیت اصلی ملزم به رویارویی با نیروی بسیار بزرگ و خطرناک‌تری می باشد. این نیرو سبب شده که دنیا به سمت فساد و نابودی حرکت کند. اِلوی در سفر خود به مکان‌های کاملاً جدیدی خواهد رفت. با توجه به تریلر اخیر، Aloy به سان فرانسیسکو سفر می‌کند. به نظر می‌رسد که قسمت بزرگی از بازی در این لوکیشن روایت شود. الوی با خطرهای جدیدی رو به رو خواهد شد و با پیشروی بیشتر، اطلاعات بیشتری در خصوص دشمن اصلی خود یافت می کند.

قبایل جدید

در هورایزن زیرو داون، با قبیله‌های مختلفی آشنا شدیم. Horizon Forbidden West تصمیم دارد تا مخاطبان را با قبیله‌های کاملاً جدیدی نیز آشنا کند. یکی از این قبیله‌های جدید، Raider‌ها می‌باشد. بسیاری از اعضای این قبیله، رابطه‌ی  خوبی با الوی دارند. اعضای این قبیله، به خوبی مهارت‌های مبارزه را فراگرفته اند و از اسلحه‌ها و تجهیزات مخصوصی برای جنگیدن استفاده می‌کنند. یکی دیگر از مهمترین ویژگی‌های اعضای این قبیله، توانایی آنها برای کنترل کردن ماشین ها می‌باشد. متاسفانه اطلاعات چندانی در خصوص نقش Raider ها در داستان Horizon Forbidden West ارائه نشده و به نظر می‌رسد که برای کسب اطلاعات بیشتر، باید تا انتشار رسمی بازی منتظر بمانیم.

 

بیشتر بخوانید :  شایعه: نسخه جدید BioShock در دست‌ساخت است

حضور EREND

هنوز مشخص نیست که چه تعداد از شخصیت‌های فرعی هورایزون زیرو داون در Horizon Forbidden West حضور خواهند یافت اما از حضور ارند، یکی از دوستان Aloy در نسخه‌ی پیشین، مطمئن هستیم. وی نقش پررنگی در نسخه پیشین ایفا کرد. تریلری که در روزهای گذشته از هورایزن فوربیدن وست منتشر شد، متوجه شدیم که ارند برای یافت ارتیفکتی، توسط Aloy، به سن فرنسیسکو فرستاده شد.

 

مکانیک‌‌هایی جدید برای پلتفرمینگ

بدون شک می توان گفت که پلتفرمینگ Horizon Forbidden West پیشرفت‌های بسیاری نسبت به نسخه پیشین این مجموعه داشته است. حال شخصیت اصلی می‌تواند به صورت راحت‌تری از صخره‌ها و موانع صعود کند. همچنین شما می توانید به کمک یکی از تجهیزات الوی، محیط را آنالیز کنید و صخره‌های قابل دسترس را مشاهده نمایید. نحوه‌ی صعود از صخره‌ها شباهت بسیار زیادی به The legend of Zelda breath of the wild پیدا کرده و این موضوع بسیار خوشحال کننده است.

 

وسیله‌ای جدید به نام Pullcaster

به کمک Pullcaster در Horizon Forbidden West می‌توانید به صورت راحت‌تری از ساختمان‌ها و صخره‌های بلند، صعود کنید. لازم به ذکر است که این ویله شباهت بسیار زیادی به Grappling hook دارد. الوی با استفاده از Pullcaster ، می‌تواند نقطه‌های مشخصی از محیط را هدف بگیرد و خود را به سمت آنها نزدیک نماید. حضور چنین وسیله‌ای، نوید لذت‌بخش‌تر شدن قسمت پلتفرمینگ بازی و همچنین حضور صخره‌های بلند و نقاط صعب الصعود را به مخاطبان می‌دهد. همچنین بازی کنندگان می توانند از این وسیله در مبارزات نیز استفاده کنند و به شیوه های مختلفی به دشمنان حمله نمایند.

 

Shield Wing

باید به این موضوع اشاره داشت که The legend of Zelda breath of the wild به عنوان یکی از تاثیرگذارترین بازی‌های دهه اخیر به شمار می‌رود و پس از انتشار این اثر، بسیاری از بازی‌های ساخته شده در ژانر جهان باز، از آن الهام گرفتند. Horizon Forbidden West نیز الهامات بسیاری از این بازی گرفته است. یکی از این الهامات، حضور گلایدری در بازی می باشد. شخصیت اصلی به کمک این گلایدر، می‌تواند با سرعت بیشتری به جابه جا شدن در محیط وسیع بازی بپردازد. همچنین یکی از موضوعات جالب دیگر در خصوص استفاده از این گلایدر، امکان حمله به دشمنان در هنگام فرود بر روی زمین می‌باشد. بازی کنندگان می توانند به هنگام استفاده از گلایدر، از پول کست نیز استفاده کنند و لحظات فوق العاده‌ای را طراحی نمایند. حضور این المان ها در بازی، خلاقیت مخاطب را برای انجام حرکات نمایشی و زیبا، به چالش می‌کشد. استفاده از گلایدر هورایزون فوربیدن وست، بسیار جذاب و منحصر به فرد طراحی شده باشد.

 

بیشتر بخوانید :  اطلاعات جدیدی از Horizon Forbidden West منتشر شد

اعماق دریاها

یکی از جذاب‌ترین نکته‌ها در خصوص Horizon Forbidden West ، امکان سفر به زیر آب‌ها و جستجو در این ناحیه می باشد. طی تریلر اخیر گیم پلی بازی موفق شدیم تا نگاه مختصری به این مقوله اندازیم. شخصیت اصلی با استفاده از ماسک مخصوص اکسیژن، توانایی سفر به اعماق آب‌ها دارد. لازم به ذکر است که در این حالت، سربازان قابلیت تشخیص شما را نخواهند داشت. البته محیط زیردریا چندان امن نیست و ماشین‌هایی در این قسمت حضور دارند که باید از آنها دوری کنید. هنوز مشخص نیست که جستجو در محیط زیر دریا به چه میزان گسترده است. امیدواریم که در آینده‌ای نزدیک، شاهد انتشار اطلاعات بیشتر در خصوص این موضوع باشیم.

سیستم مبارزه بهبود یافته

 

شاید یکی از نقاط ضعف هورایزون زیرو داون، سیستم مبارزه‌ی نه چندان جالب این اثر بود. خوشبختانه Horizon Forbidden West قصد دارد تا این معضل را برطرف کند و طبق فوتیج‌هایی که از سیستم مبارزات فوربیدن وست مشاهده کردیم، بهبودهای بسیاری در این قسمت اعمال شده. لازم به ذکر است که سیستم مبارزات بازی حالت پویا‌تری به خود گرفته و ضربه زدن با نیزه‌ی Aloy هیجان انگیز‌تر به نظر می‌رسد. شما می توانید حرکات ویژه‌ای را به کمک نیزه‌ی الوی انجام دهید که جلو‌ه‌ی تازه‌ای را به سیستم مبارزات بخشیده‌اند.

اسلحه‌های جدید

هورایزون فوربیدن وست نسبت به نسخه‌ی پیشین خود، پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است. همچنین موارد متعددی به بازی اضافه شده‌اند که مکانیک‌های پلتفرمینگ و سیستم مبارزات را جذاب‌تر می کنند. با تماشای تریلر جدید از گیم پلی Horizon Forbidden West متوجه شدیم که شخصیت اصلی در این نسخه می‌تواند از بمب‌های مخصوصی برای نابود کردن دشمنان خود استفاده کند. هر کدام از این بمب‌ها کارایی منحصر به فرد خود را دارند. برخی از آنها دود زا هستند و به شما اجازه می‌دهند تا از میدان مبارزه فرار کنید و برخی دیگر، حرکت کردن دشمنان را سخت‌تر می کنند. همچنین استفاده از تیر و کمان در Horizon Forbidden West بسیار راحت‌تر و جذاب‌تر شده. توسعه‌دهندگان تیرهای جدید با کاربردهای متنوعی را برای بازی کنندگان در نظر گرفته‌اند. همچنین آنها وعده انتشار اطلاعات بیشتر در خصوص این موضوع را به مخاطبان خود داده‌اند.

 

بیشتر بخوانید :  هیچ لوت باکسی در Battlefield V وجود نخواهد داشت

دشمنان جدید

Horizon Forbidden West

یکی از جالب ترین موضوعات در خصوص مجموعه‌ی هورایزون، خلاقیت توسعه‌دهندگان برای ساخت یک محیط پس آخرالزمانی بوده. در این محیط، ماشین‌هایی را مشاهده می‌کنیم که زندگی بشریت بر روی کره زمین را نابود کرده‌اند. لازم به ذکر است که در Horizon Forbidden West مدل‌های جدیدی از این ماشین‌ها دیده می‌شوند. طبق اظهارات توسعه‌دهندگان، این هیولاهای ماشینی، خطرناک تر از نسخه‌ی پیشین به بازی کننده حمله خواهند کرد.

 

بازی همانند نسخه‌ی پیشین خود در ژانر اکشن نقش آفرینی جهان باز توسعه می‌یابد. استودیو گوریلا گیمز سعی داشته که دنیای زنده و پویا تری را برای این اثر تدارک ببیند. جهان Horizon Forbidden West بزرگ‌تر از جهان نسخه پیشین خواهد بود. توسعه دهندگان از سخت افزار نسبتا قدرتمند و حافظه‌ی سریع پلی استیشن ۵ استفاده کرده اند تا هیچ صفحه لودینگ ای در بازی وجود نداشته باشد. این ادعایی بود که توسط کارگردان بازی مطرح شد. در حقیقت این موضوع می تواند تغییرات بسیاری را در تجربه عنوان مذکور به وجود آورد. این بار قرار است که به غرب آمریکا سفر کنیم. مدت زمان زیادی از نسخه اول گذشته. در این قسمت با قبیله های جدید آشنا خواهید شد عنوان جدید استودیوی گوریلا گیمز در تاریخ نامشخصی در سال ۲۰۲۱ برای پلتفرم پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد. تمام اخبار مربوطه توسط وب سایت نوین اسپات پوشش داده خواهد شد. مثل همیشه می توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Horizon Forbidden West ، از آخرین اخبار، تریلر ها، نقد و بررسی ها، مقالات و….. مربوط به آن آگاه شوید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`