Hitman 2
پیش نمایش بازی Hitman 2

بازگشت مامور ۴۷ | پیش نمایش بازی Hitman 2

بازی های مرتبط

Hitman 2

استودیوی سازنده: IO Interactive

ناشر: Warner Bros. Interactive Entertainment

سبک: مخفی کاری

پلتفرم: پلی‌استیشن ۴، ایکس‌ باکس وان و رایانه‌های شخصی

تاریخ انتشار: ۱۳ نوامبر ۲۰۱۸ (۲۲ آبان ۹۷)

استودیوی IO Interactive در سال ۲۰۱۶ با ریبوت مجموعه‌ی هیتمن، کار بسیار قابل تحسینی انجام داد. هم اکنون چیزی تا بازگشت دوباره‌ی مأمور ۴۷ به آغوش طرفدارانش باقی نمانده است. بازی Hitman 2 چند روز دیگر منتشر خواهد شد و این بار هم با به ارمغان آوردن همان شیوه‌ی گیمپلی سیستماتیکی که باعث شد نسخه‌ی اول عالی از آب در بیاید، باعث خوشحالی طرفدارانش خواهد شد.  در این پیش نمایش قصد داریم به ۱۶ مورد از نکاتی که بیشترین بحث‌ها را درباره‌ی بازی Hitman 2 به خود اختصاص داده‌اند بپردازیم. از مکانیک‌ها و ویژگی‌های جدید بازی گرفته تا محتوایی که در هنگام عرضه با بازی منتشر خواهد شد. بدون معطلی بیشتر بیایید به سراغ اصل مطلب برویم. در ادامه‌ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

فضای بازی

استودیوی IO Interactive در سال ۲۰۱۶ مجموعه‌ی هیتمن را ریبوت کرد و بازی Hitman 2 نیز قرار است دنباله‌ای برای همین ریبوت باشد. در این بازی باری دیگر در نقش قاتل پیمانی، مأمور ۴۷، قرار خواهیم گرفت که هنوز هم برای آژانس بین‌المللی قرار داد (ICA) کار می‌کند. مأمور ۴۷ با سفر به سراسر جهان اهداف مورد نظرش را نابود می‌کند. مأموریت اصلی او پیدا کردن Shadow Client مرموز و نیروهای شبه نظامی او است اما او در طول مسیرش نیز حقایق پنهان و رازآلودی را از گذشته‌ی خود کشف می‌کند.

گیم پلی

گیمپلی مخفی کاری یکی از مشخصه‌های جدا نشدنی فرنچایز هیتمن است. این ویژگی حتی در ریبوت ۲۰۱۶ این مجموعه نقشی مهم‌تر از گذشته پیدا کرد و تمرکز بیشتری بر روی آن صورت گرفت. در نسخه‌ی سال ۲۰۱۶ این بازی، تعداد زیادی از مکانیک‌ها و سیستم‌ها در این بازی با یکدیگر تعامل داشتند تا فرصت‌های فراوانی را در گیمپلی برای مخاطبان ایجاد کنند. بازی Hitman 2 نیز از همین شیوه برای راضی نگه داشتن بازیکنان استفاده خواهد کرد. در این بازی محیط‌های وسیع و مراحل سند باکس باعث می‌شود بازیکنان موقعیت‌ها و ابزار بسیار زیادی را برای به پایان رساندن مأموریت خود در دست داشته باشند.

بازی Hitman 2 اپیزودیک نیست

صرف نظر از تمام موفقیت‌هایی که بازی (HITMAN (2016 کسب کرد، شرکت سازنده‌ی این بازی تصمیم گرفته بود این بازی را در چندین قسمت عرضه کند. این تصمیم بحث برانگیز استودیوی توسعه دهنده، به مذاق برخی از بازیکنان خوش نیامد و اعتراضات زیادی را از طرف مخاطبان برانگیخت. خوشبختانه دنباله‌ی این بازی دیگر اپیزودیک نخواهد بود. بازی (HITMAN (2016 به چندین مأموریت تقسیم شده بود و هر کدام از این مأموریت‌ها به صورت جداگانه در قالب یک اپیزود عرضه شدند. اما بازی Hitman 2 به صورت سنتی عرضه خواهد شد و تمام محتوای اساسی آن به صورت یک جا در روز انتشار بازی در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید :  Hitman 2

۶ نقشه در بازی Hitman 2 وجود خواهد داشت

اما محتوایی که در بالا به آن اشاره شد شامل چه چیزهایی است؟ درست مانند نسخه‌ی قبلی این مجموعه، بازی Hitman 2 نیز شامل ۶ مأموریت جداگانه خواهد بود که در ۶ منطقه‌ی متفاوت جریان خواهد داشت. در هر کدام از این مراحل، مأمور ۴۷ در یک محیط سند باکس مأموریت دارد که یک (یا شاید چند) هدف خاص را به قتل برساند. هنوز اطلاعات زیاد و دقیقی از این ۶ منطقه در دست نیست اما طبق اطلاعاتی که استودیوی IO Interactive تا کنون اعلام کرده است، انتظارات مخاطبان بسیار بالاست.

میامی

اولین منطقه‌ی بازی Hitman 2 که توسط توسعه دهندگان معرفی شده است یک پیست مسابقه در میامی است. این منطقه دقیقا همان اولین باری که بازی Hitman 2 معرفی شد به نمایش در آمد. در این منطقه شاهد یک زمین مسابقه هستیم که در آن یک مسابقه‌ی ماشین‌های فرمول ۱ در جریان است. می‌توانید در مکان‌های اطراف این پیست نیز به گشت و گذار بپردازید. در این مرحله مأمور ۴۷ چندین هدف دارد که باید آن‌ها را نابود کند.

کلمبیا

به جز میامی، استودیوی IO Interactive یکی دیگر از مناطقی که بازی در آن جریان دارد را نیز معرفی کرده است. این مکان با پیست مسابقه‌ی قبلی تفاوت بسیاری دارد. در این مرحله مأمور ۴۷ به جنگل‌های انبوه وسیع کلمبیا خواهد رفت. مأموریت او در اینجا به قتل رساندن ۳ تن از افراد بالا رتبه‌ی کارتل Delgado می‌باشد. ممکن است مخاطبان با دیدن این مرحله خاطرات بازی Metal Gear Solid 3 برایشان زنده شود و این موضوع مطمئناً برای کسانی که این بازی را تجربه کرده‌اند جذاب خواهد بود.

ابزارهای بی‌هوش کننده

هر چند مکانیک‌های کلی بازی Hitman 2 بسیار مشابه نسخه‌ی ۲۰۱۶ این بازی خواهد بود اما استودیوی IO Interactive چیزهای بسیار جالب دیگری را نیز به بازی اضافه کرده است تا بازیکنان گزینه‌های بیشتری را در هنگام بازی، پیش روی خود داشته باشند. یکی از این موارد ابزارها و نارنجک‌های بی‌هوش کننده است. هم اکنون می‌توانید از این موارد استفاده کنید تا به طور موقتی شخصیت‌های غیر قابل بازی را بی‌هوش کنید یا عملکرد آنان را مختل کنید. مطمئناً استفاده از این ابزار، بهترین روش برای پیشروی در بازی و به قتل رساندن هدفتان نیست و بازیکنان اکثراً ترجیح می‌دهند مأمور ۴۷ در لباس یک سر آشپز بی گناه قرار گرفته باشد و هدف مورد نظر با خورن یک کیک سمی کشته شود. اما وجود گزینه‌های بیشتر برای بازیکنان همیشه یک نکته‌ی مثبت محسوب می‌شود.

کیف دستی

تمام ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود. کیف دستی مأموری ۴۷ را از عناوین قبلی هیتمن به یاد دارید؟ این کیف نیز به بازی Hitman 2 باز خواهد گشت و مطمئناً می‌دانید که این موضوع به چه معناست. این کیف دستی به شما اجازه می‌دهد سلاح‌های بزرگی از قبیل اسنایپر را با خود حمل کنید و بدون این که کسی به شما شک کند و یا توجه بیش از حدی به خود جلب کنید، در بین مردم حرکت کنید.

بیشتر بخوانید :  میزان فروش کنسول پلی استیشن ۴ از مرز ۱۰۰ میلیون واحد عبور کرد

ویژگی‌های جدید HUD

بازی Hitman 2 تغییرات جزئی و هوشمندانه‌ای نیز در HUD و رابط کاربری خود ایجاد کرده است تا بازیکنان لذت بیشتری از بازی ببرند. برای مثال نقشه‌ی کوچک در بازی دستخوش تغییراتی شده است و اکنون به بازیکنان اجازه می‌دهد که موقعیت اهداف خود را در لحظه دنبال کنند. همچنین اکنون  خطوطی در بازی قابل مشاهده است که زاویه دید دوربین‌ها را به شما نشان می‌دهد. این موارد باعث می‌شوند مسیر یابی در بازی و به طور کلی جابجا شدن ساده‌تر باشد.

تصویر در تصویر

یکی دیگر از ویژگی‌های جدیدی که به رابط کاربری اضافه شده است قابلیت تصویر در تصویر است. این قابلیت در شرایط سخت و تنگناها بسیار پر کاربرد است. اصولاً اگر هر اتفاق مهمی که در جای دیگری از نقشه رخ دهد که شما در آن حضور ندارید، در گوشه‌ی صفحه پنجره‌ای باز خواهد شد که این اتفاق را به شما نمایش می‌دهد و شما را آگاه می‌کند. به عنوان مثال اگر نیروهای حفاظتی جسدی را بیابند که شما قبلاً مخفی نکرده‌اید، این اتفاق به شما نمایش داده خواهد شد. البته شما نباید اجساد افرادی که می‌کشید را در معرض دید قرار دهید اما به هر حال این ویژگی جدید در بازی ممکن است کاربردهای خاص خود را داشته باشد.

مأموریت‌های جانبی

در هر یک از ۶ مأموریت اصلی بازی اهداف اصلی‌ای وجود دارند که مأمور ۴۷ باید آن‌ها را به قتل برساند اما مأموریت‌ها و اهداف جانبی متعدد دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند بازیکنان را سرگرم کند. انجام این مأموریت‌ها اجباری نیست و بر عهده‌ی خودتان است. برخی از این مأموریت‌های جانبی شامل اهداف Elusive،  قراردادهای Escalation،. قراردادهای بازیکن و سایر موارد می‌شود.

تک تیر انداز قاتل

تمام مأموریت‌های جانبی تنها شامل موارد مذکور نمی‌شوند. Sniper Assassin که به عنوان یک بازی مستقل در زمان معرفی بازی Hitman 2 عرضه شد، در باندل بازی اصلی بازی نیز وجود خواهد داشت. این بخش برای کسانی که بازی Hitman 2 را پیش خرید کرده بودند سریعاً در دسترس قرار گرفت. در این حالت از بازی، بازیکنان در مراحلی قرار می‌گیرند که باید در آن با استفاده از اسلحه‌ی اسنایپر، در مدت زمانی محدود و از پیش تعیین شده اهداف خود را منهدم کنند. این بخش شامل بسیاری از مکانیک‌های گیمپلی پویا و نظام‌مندی که در بازی اصلی وجود داشت می‌باشد. Sniper Assassin هم به صورت تک نفره و هم به صورت چند نفره قابل بازی است.

بیشتر بخوانید :  Resident Evil 3 - نمسیس بسیار ترسناک‌تر از مستر ایکس خواهد بود

نقشه‌های (HITMAN (2016

علاوه بر ۶ نقشه‌ی اصلی‌ای که در بازی Hitman 2 وجود دارد، ۶ نقشه‌ای که در بازی (HITMAN (2016 وجود داشت را نیز می‌توانید در این بازی پیدا کنید. این ۶ نقشه کاملاً بازسازی شده‌اند و به گونه‌ای به‌روزرسانی شده‌اند که با تمامی ویژگی‌ها و مکانیک‌های جدیدی که در بازی Hitman 2 معرفی شده است سازگاری داشته باشند. پس اگر شما هم جز افرادی هستید که از تجربه‌ی (HITMAN (2016 محروم ماندید، خرید بازی Hitman 2 می‌تواند معامله‌ی سودمندی برایتان باشد.

پشتیبانی پس از عرضه

اگر تمام محتواهایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد برایتان کافی نبود، باید بگوییم که استودیوی IO Interactive قصد دارد بعد از انتشار بازی Hitman 2 با محتوای پس از عرضه از آن پشتیبانی کند. توسعه دهندگان تا کنون دو بسته‌ی الحاقی پولی برای بازی معرفی کرده‌اند که محتوایی اضافی از جمله، محیط‌های جدید، سلاح‌های جدید، مأموریت‌های جدید، لباس‌های جدید و نقشه‌های اسنایپر را به بازی اضافه خواهد کرد.

حالت Ghost Mode

در بخش Ghost Mode بازی Hitman 2 دو بازیکن به صورت آنلاین به عنوان مامور ۴۷ وارد بازی می‌شوند تا اهدافی را درون بازی ترور کنند. با شروع هر راند، هر دو بازیکن شانه به شانه یکدیگر بازی را آغاز می‌کنند و هر کدام که سریع‌تر بتواند بیشترین قتل را انجام دهد برنده خواهد بود. البته ناگفته نماند که تمیز انجام دادن قتل‌ها نیز جز امتیازات بازی محسوب می‌شود. در بخش Ghost Mode در بازی Hitman 2 بازیکنی که بتواند ۵ هدف را به قتل برساند برنده می‌شود.

بهبودهای گرافیکی ایکس باکس وان ایکس و پلی استیشن ۴ پرو

مانند اکثر عناوین AAA که امروزه منتشر می‌شوند، بازی Hitman 2 نیز از جلوه‌های بصری بهبود یافته و عملکرد بهتر بر روی کنسول‌های ایکس باکس وان ایکس و پلی استیشن ۴ پرو بهره خواهد برد. نسخه‌ی ایکس باکس وان ایکس بازی نوید وجود قابلیت HDR را داده است. همچنین این نسخه با رزولوشن ۴K اجرا خواهد. اینکه این رزولوشن native است یا dynamic هم اکنون مشخص نیست. درباره‌ی ویژگی‌های نسخه‌ی پی اس ۴ پرو نیز هنوز هیچ اطلاعاتی به صورت رسمی تأیید نشده است اما انتظار داریم همین گونه پیشرفت‌های گرافیکی را نیز بر روی این کنسول شاهد باشیم.

بازی Hitman 2 در تاریخ ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان) بر روی پلتفرم‎های پلی‎استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه‎های شخصی منتشر خواهد شد. چندی پیش مشخص شد که محتوای روز اول این بازی بسیار زیاد بوده و شامل بیش از ۱۰۰ ساعت گیمپلی خواهد شد. برای مشاهده سایر اخبار در رابطه با این بازی می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`