Halo: The Master Chief Collection
بهترین بازی های سری Halo

رتبه بندی قسمت‌‌های مختلف Halo از بدترین تا بهترین

در حقیقت انتخاب بهترین بازی های سری Halo کاری بسیار سخت و دشوار می باشد زیرا که سلیقه، مهمترین امر برای لذت بردن از یک بازی است. نظرات در خصوص نسخه‌های مختلف مجموعه‌ی هیلو ، متفاوت است و هر طرفداری، یک نسخه از این مجموعه را به منزله‌ی بهترین قسمت، به خاطر می آورد. پیش از این که این مقاله را شروع کنیم، باید به این نکته اشاره داشت که مجموعه بازی های هیلو ، به منزله‌ی یکی از تاثیرگذارترین فرنچایز‌های صنعت بازی‌های کامپیوتری به شمار می‌رود. به راحتی می‌توان گفت که بدون این مجموعه، برند ایکس باکس و حتی شوتر های کنسولی، وجود نداشتند. به هر حال مجموعه‌، پستی بلندی‌های مخصوص به خود را داشت. برخی از نسخه‌های این فرنچایز، در لیست بهترین بازی‌های صنعت ویدیو گیم قرار می‌گیرند و برخی دیگر نیز تعریف چندانی ندارند . از همین رو تصمیم گرفتیم تا مقاله‌ای را در خصوص رتبه بندی نسخه‌های مختلف مجموعه‌ی هیلو در نظر بگیریم. دقت داشته باشید که هر مخاطبی لیست رتبه بندی مخصوص به خود را دارد و این لیست طبق نظرات شخصی فراهم آورده شده. پس اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

Halo 5 : Guardians

بهترین بازی های سری Halo

بدون شک یکی از ناامید کننده‌ترین نسخه‌های منتشر شده از مجموعه هیلو، قسمت پنجم آن میباشد. عنوانی که به هیچ وجه نتوانست در حد و اندازه‌ی اجداد خود ظاهر شود. شاید بتوان گفت بازی تشابه چندانی با فرنچایز هیلو نداشت و تنها نام آن را یدک می‌کشید. یکی از مهمترین نقاط ضعف هیلو ۵ ، بخش کمپین افتضاح و کوتاه بازی بود. از طرف دیگر، توسعه‌دهندگان تصمیم عجیبی مبتنی بر روایت داستان توسط گروهی از سربازان به نام Fireteam گرفتند و بدین ترتیب، مستر چیف به پس زمینه‌ی داستان پیوست. اگر روایت خوبی برای بازی درنظر گرفته می‌شد، باز هم طرفداران راضی بودند. اما این اتفاق رخ نداد. به هر حال نمی‌توان فقط از بازی شکایت کرد و باید نکات قوت آن نیز اشاره داشت. یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت هیلو ۵، بخش چندنفره‌ی منحصر به فرد و متفاوت آن بود. توسعه دهندگان موفق شده بودند تا تغییرات و بهبودهای بسیاری را در پیکره‌ی اصلی بخش چندنفره‌ی مجموعه هیلو، اعمال کنند. تقریبا اکثر طرفداران و مخاطبان قدیمی مجموعه‌ی هیلو، از تجربه‌ی این بخش لذت بردند. به هر حال Halo 5 : Guardians تمام ویژگی‌های لازم را برای بدست آوردن اخرین رتبه در جدول ما دارد. از آن‌جایی که بازی به عنوان یکی از نسخه‌های اصلی مجموعه‌ی بزرگ هیلو شناخته می‌شد، انتظارات از آن بسیار زیاد بود.

Halo Wars

هشتمین رتبه در رده بندی بهترین بازی های سری Halo متعلق به اولین نسخه از مجموعه‌ی هیلو وارز میباشد. شاید مهمترین موضوع درخصوص این عنوان، تغییر سبک همیشگی مجموعه‌ی هیلو از اکشن اول شخص شوتر به استراتژی همزمان بود. می‌توان گفت که ایده‌های جالبی در پیکره‌ی کلی گیم پلی ارائه شده بودند و به هیچ عنوان نمی‌توان هیلو وارز را به عنوان بازی بدی خطاب کرد. بازی کمپین واقعاً خوب و رضایت بخشی داشت و همچنین تجربه‌ی بخش چند نفره آن نیز خالی از لطف نبود. از طرف دیگر باید تلاش توسعه دهندگان را برای ساخت یک بازی استراتژی همزمان که توسط کنترلر کنسول کنترل می‌شد، ستود. آن دسته از طرفداران مجموعه‌ی هیلو که آشنایی چندانی با عناوین استراتژیک نداشتند، از تجربه هیلو وارز لذت بردند. در حقیقت، هیلو وارز یک بازی استراتژیک بسیار ساده و به دور از هرگونه پیچیدگی خاصی بود . عنوانی که به سرعت فراموش شد.

Halo Wars 2

موفقیت‌های نسبی هیلو وارز سبب شد که مایکروسافت و توسعه دهندگان در صدد ساخت بازی جدیدی از این مجموعه، برآیند. بدین ترتیب شاهد انتشار دومین نسخه‌ از هیلو وارز بودیم که توانست همانند نسخه‌ی پیشین خود، گیم پلی نسبتا خوبی را ارئه دهد و نظر برخی از طرفداران را به خود جلب کند. شاید بتوان هیلو وارز را به عنوان یک میان وعده برای مجموعه‌ی هیلو به شمار آورد. عنوانی که به دور از هرگونه جاه طلبی، فقط و فقط برای ایجاد تنوع، منتشر شد.

و باز هم تلاش توسعه‌دهندگان برای ارائه‌ی یک بازی استراتژیک که به کمک کنترلر کنسول کنترل می‌شود، واقعا قابل تقدیر بود. جالب است بدانید که عناصر استراتژیک در این نسخه، ساده‌تر از قسمت اول شده بودند و همچنین تغییرات خاصی در بخش چندنفره ایجاد نشده بود. بدین ترتیب می‌توان گفت که تنها نقطه‌ی قوت هیلو وارز ۲ ، بخش تک نفره و داستان محور بود که داستانی جذاب و سینماتیک‌های منحصر به فردی را ارائه می‌داد. همچنین بازی کنندگان می توانستند با تجربه‌ی این اثر، اطلاعات بیشتری در خصوص دنیای هیلو به دست آورند. تمام این موارد دست در دست هم دادند تا نسخه‌ی دوم هیلو وارز را در ششمین جایگاه از لیست بهترین بازی های سری Halo قرار دهیم.

HALO 3 : ODST

این عنوان تمام المان‌های لازم برای شکست خوردن را داشت اما در کمال تعجب، از آنها استفاده کرد و تجربه‌ی دلچسب و دوست داشتنی را به مخاطبان هیلو ارا‌یه داد. استودیوی بانجی، خالق مجموعه‌‌ی هیلو ، به بهترین شکل ممکن، اسپین آفی را برای این فرنچایز در نظر گرفت. البته باید به این نکته اشاره کرد که HALO 3 : ODST هیچگاه نتوانست به خوبی بهترین بازی های سری Halo عمل کند. از نقاط قوت این اثر می‌توان به کمپین بسیار لذت بخش به همراه روایتی دوست داشتنی و حال و هوایی متفاوت، اشاره کرد. بازی دارای بخش چندنفره جذابی نیز بود که برخی از حالات های آن، مخاطبان را برای سال‌ها سرگرم کرد. این نسخه فرعی تمام پیش نیازها برای قرار گیری در جایگاه پنجم را دارد . شک نکنید.

HALO COMBAT EVOLVED

بهترین بازی های سری Halo

HALO COMBAT EVOLVED یکی از تاثیرگذار‌ترین بازی‌های تاریخ است و به هیچ عنوان نمی‌توان منکر این موضوع شد. بسیاری از مخاطبان و طرفداران مجموعه‌ی هیلو، این بازی را در صدر لیست بهترین بازی های سری Halo قرار می‌دهند. استودیوی بانجی با انتشار عنوان مذکور، توانست صنعت بازی‌های ویدیویی را شگفت زده کند. Combat Evolved انقلابی‌ترین نسخه‌ی هیلو بود. شوتری سندباکس با سیستم تیراندازی خارق العاده و بدون نقص، به همراه گیم پلی منحصر به فرد و متنوع، داستانی گیرا و فوق العاده، شخصیت‌های به یاد ماندنی و …‌ موارد بسیار دیگر. خط داستانی بازی مملو از اتفاقات هیجان انگیز و لحظات فوق‌العاده بود که برای اولین بار، دنیای هیلو را به مخاطبان معرفی کرد. از انتشار بازی سال‌های بسیار زیادی گذشته اما هنوز هم تجربه‌ی Combat Evolved جذاب و لذت بخش است و اگر با کمی دقت به بازی نگاه کنید، متوجه می‌شوید که این اثر بهتر از بسیاری از بازی‌های شوتینگ پرزرق و برق امروزی، عمل کرده و می‌تواند مخاطب خود را سرگرم کند.

HALO 4

و رتبه‌ی چهارم از لیست بهترین بازی های سری Halo به چهارمین قسمت اصلی از مجموعه‌‌ی هیلو می رسد. این بار وظیفه‌ی توسعه‌ی بازی بر عهده‌ی استودیوی بانجی نبود. همچنین طرفداران، انتظار یک تغییر بسیار بزرگ و جاه طلبانه را از هیلو ۴ داشتند. وظیفه توسعه این اثر برعهده استودیوی ۳۴۳ اینداستریز بود. به هرحال هیلو ۴ نتوانست در حد و اندازه نسخه‌های پیشین خود، ساختارشکن و منحصر به فرد باشد اما بدون شک، بازی بسیار لذت بخش و دوست داشتنی به شمار می‌رود. در حقیقت هیلو ۴ به عنوان آغازی برای دوره‌ی مدرن هیلو است. کمپین بازی خارق العاده بود و با فاکتور گرفتن از داستان نه چندان جالب آن، تک تک المان‌های مربوط به این بخش در سطح بالایی قرار داشتند. تنوع مراحل و اسلحه‌ها بسیار استاندارد بود و هنوز هم با سیستم شوتینگ لذت بخش و دقیقی مواجه بودیم. البته باید به این نکته اشاره کرد که بخش چندنفره‌ی هیلو 4  حرف چندانی برای گفتن نداشت و حتی نتوانست در حد و اندازه‌ی نسخه‌های پیشین، واقع شود. به هرحال نکات درخشانی که در کمپین این اثر وجود داشت و جلوه های بصری بسیار زیبا و منحصر به فرد بازی در هنگام انتشار، سبب شد که هیلو ۴ را در چهارمین جایگاه این لیست قرار دهیم.

HALO 2

 

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: رونمایی از Master Level ها در DOOM Eternal

انتخاب بهترین بازی های سری Halo از این مقطع، سخت و سخت‌تر می‌شود. در حقیقت تنها بهترین نسخه‌های مجموعه باقی مانده‌اند و تصمیم گیری در این شرایط، بیش از هر زمان دیگری، به سلیقه و خاطرات هر شخص بستگی دارد. تصمیم گرفتم تا یکی از دوست داشتنی‌ترین بازی‌های عمرم یعنی هیلو ۲ را در این رتبه قرار دهم. عنوانی که از هر لحاظ، Combat Evolved را پیشرفت داد. تعداد اسلحه‌ها و قابلیت‌های مستر چیف افزایش یافته بود و حال می‌توانستید با روش‌های متفاوت‌تری دشمنان خود را از بین ببرید. یکی از مهم‌ترین موضوعات در خصوص هیلو ۲ ، وجود دو شخصیت متفاوت برای تجربه‌ی بازی بود. بدین ترتیب سکانس‌هایی از بازی را در نقش یک شخصیت منفی تجربه می‌کردید. پس از موفقیت‌های نسخه‌ی اول، هیلو دو وظیفه بسیار سختی برای راضی کردن مخاطبان و برآورده کردن انتظارات آن‌ها داشت و به بهترین شکل ممکن، از پس وظایف خود بر آمد. حال محیط بازی گسترده‌تر شده بود و مراحل تنوع بیشتری به خود گرفته بودند. یکی از مهمترین مکانیک‌های بازی، توانایی شلیک کردن با دو اسلحه به صورت همزمان بود که تحول بزرگی در گان پلی بازی، نسبت به نسخه‌ی پیشین، به وجود آورد. به هر حال پایان داستان هیلو ۲ نتوانست رضایت مخاطبان را جلب کند ولی با فاکتور گرفتن از این موضوع، همه چیز در خصوص بازی فوق العاده و دوست داشتنی بود

HALO 3

بهترین بازی های سری Halo

بدون شک هیلو ۳ نیازی به تعریف و تمجید ندارد و قشر کثیری از طرفداران این فرنچایز، بازی را به عنوان بهترین نسخه‌ی مجموعه به شمار می آورند. هیلو ۳ تمام آن چیزی است که یک گیمر از عنوانی در ژانر اکشن اول شخص تیراندازی، انتظار دارد. گیم پلی متنوع و داستان‌سرایی فوق العاده و پرداخت بهتر شخصیت مستر‌چیف و پیشرفت‌های متعدد در تمام المان های بازی، از ویژگیهای بارز این اثر هستند. هنوز هم تجربه‌ی این اثر و غرق شدن در فضا و اتمسفر غیر قابل توصیف بازی، لذتی بسیار دارد. خوشبختانه هیلو ۳ توانست تمام انتظارات مخاطبان را برآورده کنند و به عنوان پایانی درخور برای سه گانه‌ی هیلو، به شمار رود. بخش چندنفره‌ی بازی مخاطبان را برای مدتی طولانی سرگرم کرد. اگر بخواهم بیشتر از این پاراگراف را ادامه دهم، فقط و فقط باید از بازی تعریف کنم.

HALO REACH

اما اولین جایگاه در لیست بهترین بازی های سری Halo متعلق به Halo Reach است. بانجی با این عنوان، تمام مهارت و تجربه‌ی خود را از ساخت نسخه‌های پیشین مجموعه‌ی هیلو، به کار گرفت و توانست نسخه‌ی کامل و منحصر به فردی را به مخاطبان این فرنچایز تقدیم کند. داستان و اتفاقات هیلو ریچ، پیش از Combat Evolved روایت می‌شد. می‌توان این عنوان را به منزله‌ی خداحافظی تلخ استودیوی بانجی از مجموعه‌ی هیلو به شمار آورد. در این عنوان نقش یکی از اسپارتان‌های تازه کار را برعهده می‌گرفتید. توسعه دهندگان موفق شدند تا شخصیت‌های به یاد ماندنی و داستانی خارق العاده را برای بازی فراهم آورند. سکانس پایانی هیلو ریچ، در خاطر بسیاری از ما ثبت شده و به این زودی ها نیز پاک نخواهد شد.

رده بندی مجموعه بازی های هیلو در این قسمت، به پایان رسید. به نظر شما بهترین و بدترین نسخه از مجموعه هیلو ، چه عناوینی هستند؟ نظراتتان را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

تمام مخاطبان در انتظار اینفینیت ….

با نگاهی به عملکرد نسخه‌های اخیر هیلو، می‌توان متوجه افت کیفیت فرنچایز نسبت به سال‌های ابتدایی شد.حال تمام نگاه‌ها بر روی اینفینیت خیره شده. هیلو اینفینیت دارای جاه‌طلبانه ترین کمپین میان مجموعه بازی‌های هیلو می باشد. دنیای بسیار بزرگی برای این اثر تدارک دیده شده و توسعه دهندگان می‌خواهند که یک تجربه غنی را به بازی کنندگان ارائه دهند. کمپین اینفینیت بزرگتر از تلفیق کمپین دو نسخه پیش با یکدیگر خواهد بود. در ابتدای روند توسعه، سازندگان متوجه شدند که زمان آن رسیده تا این فرنچایز دچار تغییرات مختلفی شود و راه متفاوتی را در پیش بگیرد از همین رو بود که دنیای بسیار بزرگی برای این اثر در نظر گرفتند. توسعه دهندگان می‌خواهند که بازی کنندگان در هر لحظه طبق میل خود عمل کنند. آن‌ها می‌توانند هر زمان که اراده کنند، به سراغ کشف اسرار مختلف روند و یا در دنیای بسیار بزرگ بازی به جستجو بپردازند و یا اسلحه‌های خود را آپگرید کنند و حتی خط اصلی داستانی را دنبال نمایند.Halo Infinite در پاییز سال ۲۰۲۱ در دسترس کاربران ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و کامپیوترهای شخصی قرار خواهد گرفت. 

 شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Halo Infinite از آخرین اخبار، تریلر‌ها، مقالات، نقد و بررسی‌ها و ….. مربوطه آگاه شوید

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`