راهنمای God of War؛ ۱۳ توصیه برای زنده ماندن در Niflheim

بازی های مرتبط

God of War شاهکار جدیدی است که سانتامونیکا با همکاری سونی آن را برایمان به ارمغان آورده‌. نوآوری‌ها و ویژگی‌های انقلابی زیادی در God of Wat دیده میشود اما شاید یکی از بهترین ویژگی‌های بازی مربوط به سرزمینی شود که در دنیای نورس، نیفلهایم نامیده می‌شود. این جهان و ویژگی‌هایش نقش بسیار مهمی در گیم‌پلی بازی دارند و در نخستین قسمت از مجموعه مقالات راهنمای God of War می‌خواهیم به سراغ این منقطه برویم. در زیر نکته‌هایی را مشاهده می‌کنید که دانستنشان به شما کمک می‌کند زنده و سالم از چالش‌های نیفلهایم بگذرید.

۱- قوانین و اطلاعات اولیه را یاد بگیرید

منطقه‌ی Niflheim جایی است که دسترسی به آن کاملا اختیاری است و برای تما کردن داستان بازی اصلا نیازی به آن ندارید. اما اگر می‌خواهید با چالش‌های بزرگ‌تر بازی دست و پنجه نرم کنید و یا این که قصد دارید به سراغ ولکری‌ها بروید و آن‌ها را از پای در آورید هم برای کسب آیتم‌های لازم باید به نیفلهایم بیایید و هم برای کشتن ولکری‌ای که در آنجا ساکن شده است. نیفلهایم منطقه‌ای است که می‌توانید آنجا قدرتمندترین زره‌های بازی را پیدا کنید. آیتم‌های بسیار ارزشمندی آنجا پیدا می‌شوند و اگر می‌خواهید با ولکری‌ها شوخی کنید و لولتان را بالاتر ببرید، حتما باید سری به این منطقه بزنید.

در نیفلهایم قوانین حول محور یک کلمه می‌چرخند: گریند کردن! (کاری تکراری را چندین مرتبه پشت سر هم انجام دادن) در دنیای بازی، نوعی آیتم وجود دارد که ارزشش حتی از هک‌سیلورها و ایکس پی‌هایی که کسب می‌کنید هم بیشتر است. این آیتم میست اکو (Mist Echo) نام دارد و جمع کردن مقادیر بیشتر از آن باعث می‌شود که بتوانید آیتم‌های بسیار قدرتمند بازی را کرفت کنید. در واقع برای ساختن درجه یک ترین زره‌ها، تالیسمن‌ها و خریدن بهترین انهنسمنت‌ها باید به جمعاوری این آیتم ارزنده بپردازید. میست اکوها فقط و فقط در منطقه‌ی نیفلهایم پیدا می‌شوند و برای به دست آوردن آن‌ها هم راه ساده‌ای را در پیش ندارید. در این منطقه یک هزارتوی عجیب و غریب هست که باید با سفر کردن به درون آن و کشتن دشمنان، ذره ذره میست اکوها را از داخل صندوق‌ها پیدا کنید. گفتنی است که دشمنانی که در این هزارتو پیدا می‌کنید بسیار سرسخت و پر تعداد هتسند پس اگر لولتان برای چنین کاری مناسب نیست اصلا و ابدا سمت آن نیایید. برای کند و کاو کردن کامل این هزارتو و از پای در آوردن دشمنان انتهایی آن، حداقل لازم است که یک کریتوس لول ۶ داشته باشید.

موضوع به همین سادگی‌ها هم نیست و این دشمنان هر باری که به هزارتوی این منطقه پا می‌گذارید عوض می‌شوند. هلاوه بر دشمنان، تله‌های این بخش نیز هز بار عوض می‌شوند و به طور کلی این هزارتو، هر بار که واردش می‌شوید به سبم بازی‌های روگ‌لایک (Roguelike) تغییر شکل می‌دهد و چیزهای تازه‌ای رو می‌کند. به همین خاطر است که باید روی شانستان نیز تکیه کنید. اگر حس می‌کنید تا همین جا بدبختی‌ها و مشکلات کافی هستند باید بدنید که تازه نصف ماجرا باقی مانده! سر تا سر نیفلهایم پر شده است از گاز مرگباری که فقط و فقط در مدت محدودی می‌توانید درون آن بمانید و اگر تایمرتان به انتها برسد از سلامتی‌تان کم می‌شود. این نکته‌ی بسیار مهم را هم فراموش نکنید که مثل بازی‌های سری دارک سولز، اگر شما موفق نشوید امتیازاتی که کسب کرده‌اید را به سلامت به یک جای امن برسانید، همه‌ی آن‌ها را از دست خواهید داد! این غیرمنصفانه‌ترین ویژگی نیفلهایم است و در عین حال شاید جذاب‌ترینشان! اگر داخل نیفلهایم بمیرید، تمام آن چیزهایی که موفق به جمعاوری‌شان شده‌اید را از دست می‌دهید. پس به نفعتان است که سنجیده عمل کنید.

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: گیم‌پلی ۱۵ دقیقه‌ای جدیدی از بازی Borderlands 3 DLC

۲- اگر با دشمنان حال نکردید، هزارتو را ری‌ست کنید!

هزارتوی منطقه‌ی نیفلهایم (در واقع این مکان «هزارتو» نیست! ولی چون ویژگی‌های یک هزارتو را دارد به آن می‌گوییم هزارتو! وگرنه خودش رسما شش- هفت تا تو بیشتر ندارد!) هر بار دشمنان جدیدی را برای مبارزه با شما می‌فرستد. موضوع مهم اینجاست که مجبور نیستید با همه‌ی آن‌ها مبارزه کنید. اگر با نوع دمشنان آنجا حال نمی‌کنید بروید و هزارتو را ری‌ست کنید.

۳- فرار همیشه گزینه‌ی خوبی است؛ حتی رو به جلو!

ویژگی مهم دیگر این هزارتو این است که می‌گذارد اگر دوست نداشتید دشمنان منطقه‌ای خاص را بکشید، صرفا از آن‌ها گذر کنید و به سراغ بیس بعدی بروید. البته تا زمانی که دشمنان آن بیس را نکشید، نمی‌توانید صندوقچه‌هایی که آمجا هستند را باز کنید. البته بازی گاهی باگ‌هایی پیدا می‌کند که اگر سریع باشید می‌توانید از آن‌ها سوء استفاده کنید و صندوق‌ها را هم باز کنید. در صورتی که خواستید به سراغ دشمنان قدرتر بروید و یا این که خیلی با کسی درگیر نشوید، فرار رو به جلو کنید. اگر بتوانید از تله‌ها عبور کنید و از حمللات دشمنان نیز جان سالم به در ببرید، هیچ‌یک از دشمنان مجاز نیست شما را تا مقصد بعدی‌تان تعقیب کند. با خیال راحت هر جا که دوست داشتید بروید و حتی اگر ترجیح دادید، به طور کلی از نبرد بپرهیزید و فقط صندوقچه‌های دور و اطراف را خالی کنید.

۴- نقشه را یاد بگیرید و موقعیت خود را حدس بزنید

یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید در هزارتو بکنید این است که بدانید دقیقا کجا هستید! اگر مقدار زیادی هم میست اکو به دست آورده باشید ولی ایده‌ای از موقعیت مکانی و مقصدتان نداشته باشید، خیلی زود گم می‌شوید و امتیازاتتان را هم از دست می‌دهید. نخستین چیزی که باید بدانید این است که نقشه‌ی این هزارتو درست شبیه یک زمین بیس بال است و از یک خانه، سه بیس و دو میدان مبارزه تشکیل شده. در شکل زیر همه‌ی این مکان‌ها را برایتان مشخص شده است:

درست است که تله‌ها هر بار تغییر می‌کنند و ظاهر هزارتو هر دفعه یک شکل است. اما میادین مبارزه هیچ وقت عوض نمی‌شوند. با حفظ کردن نقشه‌ای که برایتان کشیده‌ایم می‌توانید مسیر و لوکیشن تقریبی خودتان را حدس بزنید. البته چیزهایی مانند سنگ‌های آبی رنگی که پس از نزدیک شدن به آن‌ها روی دیوارها شروع به نور افشانی می‌کنند، صندوقچه‌های خالی و زمین‌های مبارزه‌ی بی دشمن نیز می‌توانند مشخص کنند که از کدام راه آمده‌اید و باید از کدام سمت برگردید.

بیشتر بخوانید :  گیم پلی ۹ دقیقه ای جدید از God of War منتشر شد

۵- سطحتان را افزایش دهید تا هزارتو آسان‌تر شود

لول دشمنانی که هزارتو برایتان رو می‌کند همیشه در لایه‌های مشخصش ثابت است. اگر برای مبارزه با آن‌ها مشکل دارید و نمی‌توانید از پیا درشان بیاورید لولتان را افزایش دهید. استفاده از رونیک اتک‌ها نیز در این مواقع شدیدا به کمکتان می‌آید.

۶- از Enhancementهای مناسب استفاده کنید

یکی از چیزهایی که حتما باید قبل از وارد شدن به هزارتو حواستان به آن باشد، استفاده از Enhancementهای مناسب است. برخی از این انهنسمنت‌ها می‌توانند شما را در مقابل مه مرگبار هزارتو مقاوم کنند و باعث شوند بتوانید برای مدت بیشتری داخل آن بمانید. دقت کنید که آن‌ها واقعا تفاوت ایجاد می‌کنند و اگر با ترکیب درستی بروید، حتی می‌توانید کل هزارتو را خالی کنید و با ده دوازده هزار میست اکو آن را ترک کنید؛ در حالی که هنوز هم وقت اضافه دارید.

۷- سنگ‌های احیا را راموش نکنید

سنگ‌های احیا را می‌توانید از براک و سیندری بخرید اما باید حواستان باشد که نوع درستی را تهیه کنید. اگر از این سنگ‌ها داشته باشید در صورتی که توسط دشمنان کشته شوید یا وقتتان به اتمام برسد، این فرصت را دارید که یک بار دیگر زنده شوید و سعی کنید امتیازاتی که کسب کرده‌اید را حفظ کنید. از آنجایی که خیلی درد دارد که مثلا با ۵۰۰۰ میست اکو ناگهان به دام تیغه‌های تله‌ها بیفتید و همه‌چیز را از دست بدهید، داشتن چنین آیتمی در مواقع حساس شدیدا به کمکتان خواهد آمد. اگر بتوانید با آیتمی که ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ هکسیلور قیمت دارد، مقدار زیادی میست اکو را نجات دهید، قطعا ارزشش را دارد!

۸- انجام کوئست را به انتهای کار موکول کنید

سیندری به شما کوئستی می‌دهد که بروید و با باز کردن دریچه‌ی سه دریچه‌ی سیاه، دشمنانی که از درون آن به بیرون پرتاب می‌شوند را بکشید. انجام این کوئست مجموعا به ۴۵۰۰۰ میست اکو نیاز دارد که رقمی شیدا نجومی است و حالا حالا ها نمی‌توانید اینقدر میست اکو جمع کنید. بهترین کار این است که از امتیازاتی که جمع می‌کنید صرفا برای ارتقای خودتان و باز کردن در صندوقچه‌های ورکشاپ استفاده کنید. کوئست را بگذارید برای اواخر کار، زمانی که آنقدر حرفه‌ای شدید که با یک بار رفتن به درون مه بتوانید ده هزار میست اکو جمع کنید.

۹- طمع نکنید!

یادتان باشد طمع مهم‌ترین دشمنتان در این مه مرگبار است. مواقع زیادی پیش می‌آید که وسوسه شوید و بخواهید در وقتتان صرفه‌جویی کنید و تا زمانی که در مه هستید مقدار بیشتری میست اکو به دست بیاورید. اینجا است که اگر درست و حسابی از وضعیت خودتان آگاه نباشید ممکن است این تصمیم شدیدا کار دستتان دهد. به این حرف اعتماد کنید! شخصا خود من از این مسئله حسابی ضربه خورده‌ام!

بیشتر بخوانید :  دانلود بازی Assassin’s Creed Odyssey برای PS4

۱۰- با احتیاط به سمت صندوقچه‌های نورنیر بروید

این صندوقچه‌ها معمولا مقدار بسیار زیادی میست اکو درون خودشان جمع می‌کنند. اما مسئله این است که باز کردنشان می‌تواند بسیار آسان و یا بسیار سخت باشد. همانقدر که نورنیر چست‌ها می‌توانند با امتیازات فراوان خوشحالتان کنند؛ این قابلیت را نیز دارند که برای شندرغاز همه‌ی وقتتان را تلف خودشان کنند. پس حواستان باشد که با برنامه به سراغ آن‌ها بروید.

۱۱- صندوقچه‌ی بزرگ را با این روش باز کنید:

وقتی که می‌خواهید وارد هزارتو بشوید، در آن منطقه یک صندوقچه‌ی بزرگ روی زمین جا خوش کرده که باز کردنش خیلی سخت است اما امتیازات خوبی می‌دهد. بهترین روش برای باز کردن آن چیزی است که برایتان می‌نویسیم:

نخست باید به کنار صندوقچه بروید و از آن اسکرین شات بگیرید. وقتی که مطمئن شدید عکس را ثبت کرده‌اید به سمت سه بیس بعدی راه بیفتید. در هر یک از بیس‌های لایه اولی، می‌توانید با جست و جو یک Rune را پیدا کنید که با پرتاب تبر به دو سویش می‌توانید جهتش را عوض کنید. با انجام این کار، آن را به شکلی در آورید که روی صندوقچه نقش بسته. اگر یادتان نیست چه اشکالی روی صندوقچه بود، به اسکرین شاتی که گرفته‌اید مراجعه کنید. همین کار را در دو بیس دیگر نیز تکرار کنید تا هر سه Rune به طرف درست خود بچرخند. پس از آن می‌توانید به سادگی صندوقچه را باز کنید.

۱۲- تیرهای آبی آترئوس را فراموش نکنید

آترئوس با تیرهای آبی‌اش می‌تواند دشمنان را به حالت Stun در آورد. در این حالت شما می‌توانید با اجرای فینیشر آن‌ها را نابود کنید. این کار در بسیاری از مواقع باعث می‌شود بتوانید با سرعت بیشتری دشمنان را نابود کنید، چرا که اگر بخواهید با DPS معمولی اسلحه‌هایتان دشمنان را کتک بزنید، مدت بسیار بیشتری را منتظر خواهید ماند. به طور کلی آترئوس در نیفلهایم خیلی به درد می‌خورد و نباید او را از یاد برد.

۱۳- محل قرارگیری والکری را پیدا کنید و او را از بین ببرید

کشتن والکری نه تنها یکی از چالش‌های باحال بازی است، بلکه باعث می‌شود با رفتن او، دشمنان جدیدی جایش را بگیرند که آیتم‌های خیلی خوبی برایتان دارند. برای کشتن ولکری باید ابتدا بدانید که کجا باید او را پیدا کنید. نقشه‌ی زیر موقعیت او را نشان می‌دهد:

اگر با ولکری‌ها آشنا نیستید و نمی‌دانید دقیقا چطور باید ولکری حاضر در نیفلهایم را بکشید، توصیه می‌کنم مقالات راهنمای God of War وبسایت نوین اسپات را در روزهای آتی دنبال کنید.

دیدگاه کاربران

19 دیدگاه
علی

برای من سرزمین Niflheim قفل نمیتونم بهش سفر کنم باید چیکارکنم!؟؟

  AMIR

  سلام باید مراحل بیشتری برید تا براتون باز بشه

Milad

یه سوال ، من توی این مپ صندوقی که سیندری ماموریت میده تا انجامش بدی و بهت anchor of fog میده تا ابرهای سیاه واست باز شه رو بازش کردم ولی ابرهای سیاه واسم باز نمیشه اگر کسی میدونه راهنماییم کنه تنها آیتم بازیمه

نوید

سلام من والکری رو کشتم اما هنوز شکلش هست و سندری هم بهم کلید باز شدن اون در رو نمیده!!
باید چی کار کنم که در اون هزار تو باز بشه؟!
کلیدش رو چه طوری بدست بیارم
ممنون میشم پاسخ دهید

گیمر

سلام من ۴ تا صندوق بنفش باز کردم و موسپل هایم برام باز شد چگونه نیفلهایم باز کنم؟

صادق

یه کلیپ کامل از آپدیت کردن سنگ خریدن رد کردن والکری بزارین دعا میکنیم

Mersad

حاجی من رکوردم ۸۰۰۰ تا میست اکو ولی اصلا نمیدونم چیکار کنم😐ابر سیاه چیه اصلا

Mersad

۷۰۰۰ تا میست اکوس جمع کردم ولی نمیتونم ابر سیاه رو باز کنم لطفا راهنمایی کنید

Mersad

سلام لطفا سریع جواب بدید من ۷۰۰۰ هزار تا میست اکوس جمع کردم ولی نمیدونم چیکارشون کنم؟ چطوری اون یارو گرد رو باز کنم؟

F.A

سلام ببخشید توی نیلفهم من همه اون صندوقچه هایی که به میست اکو احتیاج داشت رو باز کردم اما چرا نمیتونم اون ابرای سیاهی که قفل شده رو باز کنم؟ یه چیزی میخواد که من نمیفهمم چیه؟

  سید یوسف عادلی

  اگر دقت کرده باشی وقتی میری نزدیک اون ابرای سیاه خودشون میست اکو های زیادی میخوان تا باز بشن گرونترینشون۷۵۰۰تا میست اکو میخواد و گرون ترینشون ۱۵۰۰۰میست اکو میخواد اما اگه لولت ۵ هست مبارزه ا سخت در انتضارته بهتره با لول۶ یا۷ بری سراغشون

Mohammad yazdi

سلام.یه سوالی داشتم درباره سرزمین نیفلهایم .من تو مپم ندارم این سرزمین و نمیدونم چطوری به اونجا برم.باید چه کار کنم؟

  کسری نیاول

  سلام،
  میتونید این ویدئو رو مشاهده کنید.

  محمدرضا

  سلام اگر یادت باشد در اول های بازی فریا به تالار تیر میروی که به وسیله ای میدهد که با اون به الفایم میری و با اون حشرات مبارزه میکنی تنها کاری باید برای رفتن به نیفلهایم بکنی این است که ۴ صندوق بنفش که در طول روند داستی میبینی رو باز کنی اونطوری نیفلهایم برایت باز میشود و برای رفتن به انجا به تالار تیر جایی که بردک و سیندری هست برو و به تراول روم همان جایی که ان درخت سفید بزرگ وجود دارد و وسطش خالی است برو و نیفلهایم رو انتخاب کن اونطوری به انجا میروی

A.R.7

ببخشید اسم اون Enhancement برای زنده موندن در برابر مه غلیظ چیه

  سینا

  سلام. طبق بررسی که کردم .

  ظاهرا باید از فروشگاه :
  The Deadly Mist
  The Endless Mist and Cursed Mist

  این ها هستند که اولی ظاهرا از همه نظر در حالت برابرهست

  Mohammad

  چطوری زمان خودمونو در برابر سم ( مه) زیاد یا طولانی کنیم

Farshid

مقالات فوق العاده خوب بود خیلی ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`