سری Forza
سری Forza

دیگر خبری از لوت‌باکس‌ها در سری Forza نخواهد بود

امروز استودیوی ترن ۱۰ اعلام کرد که دیگر خبری از لوت‌باکس‌ها در سری Forza نخواهد بود. همزمان با اعلام این موضوع عوامل استودیوی سازنده مدعی شدند که لوت‌باکس‌ها از بازی Forza Motorsport 7 حذف خواهد شد و تحت تاثیر این موضوع، قرار نیست در Forza Horizon 4 نیز شاهد آن‌ها باشیم. با ما در ادامه خبر همراه باشید.

مدتی می‌شود که اکثر رسانه‌های ویدئوگیمی در برابر لوت‌باکس‌ها و فلسفه وجودشان موضع گرفته‌اند. تا جایی که برخی از دولت‌ها لوت‌باکس‌ را به عنوان یک عامل قمار و شرط بندی اعلام کردند و گوشه‌ای از این کشورها نیز خرید و فروش آن‌ها را جرایمی جدی تلقی می‌کنند. برای آن‌هایی که نمی‌دانند، لوت‌باکس‌ها درواقع پکیجی از چندین محتوای مختلف است که بازیکنان با خریداری آن‌ها به صورت کاملا شانسی به یک مورد دسترسی پیدا می‌کنند. این یعنی اگر چه (فرضا) برای یک لوت‌باکس بالغ بر پنج دلار هزینه می‌شود، اما ممکن است بازیکنان هرگز به محتوای مورد نظر خود دست نیابند. در همین راستا استودیوی ترن ۱۰ اعلام کرد که از این پس دیگر شاهد حضور لوت‌باکس‌ها در سری Forza نخواهیم بود.

همزمان با اعلام این خبر از سوی تیم سازنده، آن‌ها اعلام کردند که لوت‌باکس‌ها را از بازی Forza Motorsport 7 حذف خواهند کرد. آقای Alan Hartman در همین راستا اعلام کرد که اگرچه آن‌ها هرگز پولی بابت این لوت‌باکس‌ها دریافت نکرده‌اند، اما حضورشان می‌تواند در بازی جنجال برانگیز باشد. البته فراموش نکنید که این لوت‌باکس‌ها در Forza Motorsport 7 با استفاده از واحد پولی بازی در دسترس قرار می‌گرفت و بازیکنان هیچ پولی بابت آن‌ها نمی‌پرداختند. اگر چه در گذشته واحدهای پولی بازی قابل خریداری بودند. Alan Hartman در این رابطه می‌گوید:

بازخوردها حاکی از آن است که سیستم‌های مبتنی به لوت‌باکس‌ها در Forza Motorsport 7 برای بازیکنان‌مان فضای مسمومی را بوجود آورده و آن‌ها احساس ناامنی می‌کنند. لوک‌باکس‌ها در Forza Motorsport 7 نخواهند ماند و هرگز به Forza Horizon 4 راه نخواهند یافت.

البته این اتفاق برای سری Forza به این زودی‌ها نخواهد افتاد. ترن ۱۰ انتظار دارد که آن‌ها بتوانند تا پایان زمستان امسال شر لوت‌باکس‌ها را از سری Forza کم کنند، اما ظاهرا محدودیت‌هایی نظیر حفظ اطلاعات کاربران مانع از انجام این کار دز آینده‌ای نزدیک می‌شود. به هرترتیب باید دید که آیا بزودی استودیوهای دیگری هم تصمیمی مبنی بر حذف لوت‌باکس‌ها از بازی‌هایشان می‌گیرند یا خیر. ظاهرا شکست الکترونیک آرتز در این زمینه درس عبرتی برای بسیاری از توسعه‌دهندگان شده است.

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: جزئیاتی از بخش داستانی Super Mario Maker 2

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`