Forza Horizon 5

نقد و بررسی بازی Forza Horizon 5 | بدون رقیب

بازی های مرتبط

با نقد و بررسی بازی Forza Horizon 5 خدمت شما عزیزان هستیم. مدت زمان زیادی از انتشار رسمی این اثر می‌گذرد و دوباره زمان آن رسیده که وارد جاده‌های بزرگ و مسابقات مختلف، به همراه صدها ماشین منحصر به فرد با جزئیاتی دقیق و خیره کننده، شویم. فورتزا هورایزون همیشه بزرگ و جاه طلبانه بوده و در این موضوع شکی نیست. طی سال‌های اخیر، هیچ عنوان ریسینگی نتوانسته به محبوبیت این فرنچایز برسد و بدین ترتیب می‌توان گفت که هورایزون با اقتدار تمام، بر روی سریر قدرت نشسته و پادشاهی می‌کند. نکته‌ی جالب اینجاست که بازی Forza Horizon 5 جاه طلبانه‌تر از تمام نسخه‌های پیشین خود عمل کرده. شاید این امر در ابتدا محال به نظر برسد؛ زمانی که فورتزا هورایزون ۴ منتشر شد، تمام مخاطبان مبهوت جلوه‌های بصری و دنیای گسترده و فعالیت‌های بی‌شمار و هیجان انگیز آن شده بودند. توسعه دهندگان سیستم فصول داینامیک را به بازی افزوده بودند و این موضوع حال و هوای کاملا تازه‌ای به بازی داده بود. دقیقا درست زمانی که مطمئن شدیم که پیشرفت بیشتر از فورتزا هورایزون ۴ غیرممکن است، توسعه دهندگان شروع به ارائه و اجرا کردن ایده‌های جدید کردند و نهایتا با دستی پر به نزد مخاطبان آمدند. این شما و این هم بازی Forza Horizon 5 ؛‌بهترین بازی ریسینگ منتشر شده در کل تاریخ ! همه چیز به صورت ناجوانمردانه‌ای، تکمیل و منحصر به فرد طراحی شده. فورتزا هورایزون ۵ به راحتی می‌تواند مخاطبان و عاشقان سبک ریسینگ را برای صدها و هزاران ساعت، سرگرم کند. آن‌قدر دنیای بازی گسترده طراحی شده که حتی نمی‌دانم از کجا شروع کنم. در ادامه برای ماطلعه نقد و بررسی بازی Forza Horizon 5 همراه بنده و وب سایت نوین اسپات باشید.

بازی Forza Horizon 5 موفق شده تا مرز کیفیت عناوین ساخته شده در ژانر ریسینگ جهان باز را چندین قدم به سمت جلو حرکت دهد. دوباره زمان آن رسیده که فستیوالی بزرگ و منحصر به فرد را تجربه کنیم، فستیوالی مملو از رویدادهای جذاب و اتفاقات غیرقابل پیش بینی و صدها مسابقه‌ی متنوع و هیجان انگیز. در حقیقت فستیوال هورایزون در بازی Forza Horizon 5 ، پیشرفت‌های بسیار زیادی به خود دیده است و توسعه دهندگان موفق به ایجاد بهبودهای بسیاری در پیکره‌ی کلی گیم‌پلی شده‌اند. پیشرفت‌های بازی Forza horizon 5 آن‌قدر نسبت به نسخه‌ی پیشین زیاد است که نمیدانم از کدام نقطه، شروع به تعریف و شرح آنها کنم. این تغییرات شامل بهبود های بسیار در فستیوال اصلی و طراحی محیط و بهبود کنترل وسایل نقلیه و افزایش جزئیات مختلف در تک تک قسمت ها و المان‌های متعدد بازی می‌شوند.

به لطف آیتم های بیشتر و متنوع تر، هم اکنون می توانید بهتر از هر زمان دیگری به تیون کردن ماشین خود و شخصی سازی آن بپردازید. از طرف دیگر توسعه دهندگان توجه ویژه‌ای به جلوه‌های بصری داشته‌اند و بدین ترتیب شاهد نورپردازی بهتر و افکت های بسیار دقیق جزئیات می‌باشیم. درست به هنگام اولین دریفت کشیدن، افکت و جزئیات دود ناشی از ساییده شدن لاستیک بر روی آسفالت، شما را مات و مبهوت خواهد کرد و تلاش های تیم فنی استودیو پلی گراند گیمز را به پرده تصویر می کشد. همچنین طراحی ظاهری ماشین ها نیز دستخوش تغییرات بسیاری شده. همانطور که اظهار داشتیم، به بهترین شکل ممکن می‌توانید ماشین خود را شخصی سازی کنید. از طرف دیگر فعالیت های بخش چند نفره نیز افزایش قابل توجهی داشته. مانور توسعه‌دهندگان آنجایی مشخص می‌شود که صدای غرش سوپر کار‌ها در نسخه‌ی چهارم را با نسخه پنجم مقایسه می‌کنید. برای لذت بردن از بازی Forza horizon 5 تنها به یک کار نیاز دارید و آن نیز نصب کردن این بازی و غرق شدن در دنیای بزرگ و منحصر به فرد آن است.

فورتزا هورایزن ۴ در هنگام انتشار خود تبدیل به بزرگترین و بهترین بازی ریسینگ منتشر شده در تاریخ شد . محیط این عنوان آنقدر بزرگ و گسترده بود که تقریباً ۹۰ درصد مخاطبان را برای هزاران ساعت سرگرم خود کرد. تا سه سال بعد از انتشار فورزا هورایزن ۴ ، توسعه‌دهندگان به گسترش بازی و اضافه کردن حالات مختلف به آن کردند اما به راحتی می‌توان گفت که فورتزا هورایزون ۵، محتوای بسیار بیشتری نسبت به فورتزا هورایزن ۴ و تمام آپدیت هایش دارد.

اجازه دهید و در این قسمت از نقد و بررسی بازی Forza horizon 5 به سراغ طراحی محیط خارق العاده این اثر برویم. مکزیکو سیتی آنقدر دوست داشتنی طراحی شده که می‌توانید به راحتی در قسمتهای مختلف و متنوع آن غرق شوید و برای ساعات بسیار طولانی به انجام فعالیت‌های مختلفی که در سطح محیط وجود دارند، بپردازید. به صورت کلی می‌توان گفت که مکزیکوسیتی بسیار رنگارنگ تر از محیط‌های نسخه‌های پیشین فورتزا هورایزون طراحی شده. موضوع حائز اهمیت اینجاست که مکزیکوسیتی دارای اکوسیستم های مختلفی می‌باشد و بدین ترتیب هر قسمت از نقشه‌ی وسیع و گسترده این اثر، دارای رنگ و بوی منحصر به فردی است؛ از بیابان های بزرگ و بی انتها بگیرید که می توان با سرعت ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت در آن ها حرکت کرد تا معبد های باستانی و شهرهای کوچک و پر پیچ و خم و یا جنگلهای اکثراً بارانی . در انتها باید گفت که طراحی مکزیکوسیتی در فورتزا هورایزن ۵ به گونه ای طراحی شده که بهترین مپ بازی های ریسینگ در طول تاریخ را به مخاطبان خود ارائه دهد.

تعداد ماشین های موجود، درست همانند نقشه فورزا هورایزن ۵ ، در مقیاس بسیار بزرگی طراحی شده و در پیکره بازی قرار داده شده است. بیش از ۵۰۰ وسیله‌ی نقلیه‌ی مختلف در بازی وجود دارد که بسیاری از آنها سوپرکار بوده و برخی دیگر، ماشین‌های معمولی و حتی ماشین های کلاسیک و ..‌. می‌باشند. تنوع وسایل نقلیه فورزا هورایزن ۵ فوق العاده است و می‌تواند نظر تمام اقشار را به خود جهت کند. متاسفم که نمی توانم ایراد خاصی از گیم پلی فورزا هورایزون ۵ بگیرم و شاید این مطلب بیشتر از اینکه شبیه به یک نقد و بررسی باشد، شبیه به یک تعریف و تمجید از جدیدترین ساخته استودیوی پلی گراند گیمز به نظر برسد اما واقعیت امر این جاست که نمی‌توان ایراد خاصی به عنوان جاه طلبانه و بزرگ که دسترنج صدها کارمند در سال‌های بسیار است، گرفت.

اما در این قسمت از نقد و بررسی بازی Forza horizon 5 به سراغ ویژگی‌های فنی و نحوه اجر شدن بازی بر روی پلتفرم های مقصد می‌رویم. برای کامپیوتر های شخصی، توسعه دهندگان به بهترین شکل ممکن بازی را بهینه کرده‌اند و شما می‌توانید با سخت افزاری متوسط، بازی را بر روی جزئیات گرافیکی خوبی تجربه کنید و نرخ فریم ثابتی را دریافت نمایید. برای متوجه شدن بهینه سازی بازی بر روی کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس ، مجبور شدم تا به پایگاه دیجیتال فاندری مراجعه کنم و پس از مشاهده بازدهی بازی بر روی این پلتفرم ها، شگفت زده شدم. دارندگان کنسول ایکس باکس سری ایکس می‌توانند بازی را بر روی دو حالت مختلف تجربه کنند که یکی از آنها بر روی جلوه های بصری و جزئیات و دیگری بر روی بازدهی و نرخ فریم، متمرکز است. جلوه‌های بصری بازی، چشم نواز است. اما مهمترین موضوعی که پیشرفت داشته، دود ناشی از دریفت کشیدن و همچنین نورپردازی بازی بوده است که نسبت به نسخه های پیشین، به صورت واقعی گرایانه‌تری طراحی شده.

اما به سراغ پیشرفت های صورت گرفته در کنترل ماشین ها و همچنین گیم پلی بازی برویم. این بار راحت‌تر از هر زمان دیگری می توانید با ماشین خود، در انواع و اقسام جاده ها، مانور دهید و این امر به کمک بهبودهای صورت گرفته در بخش گیم پلی، محقق شده است. به صورت شگفت آوری، کنترل هر ماشین با دیگری متفاوت طراحی شده. یکی از مهمترین موضوعاتی که در گیم پلی Forza horizon 5 نظر من را جلب کرد، لذت بخش شدن مسابقات آف‌رود بود. به لطف صداگذاری کاملاً جدید و بهبود های اعمال شده در کنترل ماشین، مسابقات آف‌رود جلوه ویژه‌تری گرفته‌اند و بسیار لذت بخش‌تر از گذشته شده‌اند. اما یکی از بزرگترین و مهمترین موارد اضافه شده به گیم پلی فورزا هورایزون ۵ ، توانایی ساخت مسابقه و همچنین زمین مسابقه توسط مخاطب می‌باشد. بازی صد‌ها آپشن مختلف را در دسترس شما قرار می‌دهد تا مسابقه‌ای با ویژگی های منحصر به فرد خود بسازید. همچنین بازی کنندگان می توانند این زمین‌های مسابقه و ایونت های منحصر به فرد خود را با دیگر مخاطبان به اشتراک بگذارند و به این ترتیب تجربه بازی هیچگاه قدیمی و تکراری نمی شود.

اما در آخرین قسمت از نقد و بررسی بازی Forza horizon 5 به سراغ بخش چند نفره آن می رویم. درست همانند بخش‌های دیگر، بخش چندنفره بازی نیز دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده است. متاسفانه اکثر کسانی که به تجربه‌ی مسابقه‌های رنکینگ در فورتزا هورایزون ۴ می‌پرداختند، از مشکلاتی که توسط دیگر بازی کنندگان ایجاد می‌شد، رنج می‌بردند اما با تغییراتی که در بخش چند نفره‌ی فورتزا هورایزون ۵ به وجود آمده، رانندگی بد دیگر بازیکنان، تاثیر چندانی بر روی شرایط مسابقه شما نخواهد گذاشت. سیستم پیشروی بسیار خوبی برای بخش چند نفر در نظر گرفته شده و بدین ترتیب بازیکنان با توجه به سطح و مهارت رانندگی شان، در یک مسابقه قرار میگیرد. به صورت کلی می توان گفت بخش چند نفره هورایزون، بسیار بالانس شده و حال لذت بخش تر از هر زمان دیگری در دسترس مخاطبان قرار گرفته است. بدون شک در آینده، آپدیت های بسیاری برای بازی منتشر خواهد شد و شاهد اضافه شدن حالت جدید و ایجاد تغییرات مختلف به منظور لذت بخش تر شدن بخش چند نفره، خواهیم بود.

بیشتر بخوانید :  دانلود بازی Handball 16 برای PS4

جمع بندی

هدف اصلی مقوله‌ی نقد و بررسی، بازگو کردن ایرادات برای پیشرفت به شمار می‌رود اما Forza Horizon 5 در کمال ناباوری، در همه‌ی زمینه‌ها به بهترین شکل ممکن عمل کرده. این عنوان فرمول فورتزا هورایزون ۴ را بهبود بخشید، عنوانی که در یک زمان به منزله‌ی کامل‌ترین بازی ریسینگ تلقی می‌شد . . . .

امتیاز سایت

پیشنهاد وِیژه10

میانگین امتیاز کاربران

عالی8.00

نقاط قوت

  • پیشرفتی همه جانبه نسبت به فورتزا هورایزون ۴
  • مکزیکو سیتی زیباترین مپ تمام بازی‌های ریسینگ تا به امروز است
  • بهبود‌های بسیار در کنترل ماشین
  • صداگذاری‌های کاملا جدید و دقیق
  • گیم پلی به شدت روان و فوق العاده
  • پیشرت محسوس در جلوه‌های بصری و جزئيات مربوط به این المان
  • بهینه سازی بازی برای پلتفرم‌های مقصد، مثال زدنیست

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`