Forza Horizon 5
Forza horizon 5

Forza horizon 5 ، انقلاب جدیدی در ژانر ریسینگ

بازی های مرتبط

مایکروسافت تا به اینجای کار، موفق شده تا به بهترین شکل، ژانر ریسینگ آرکید و شبیه سازی را در دستان خود بگیرد و بدین ترتیب، با منتشر شدن و معرفی شدن قسمت‌های جدید فورتزا موتور اسپرت و همچنین فورتزا هورایزون، عده‌ی کثیری از طرفداران این ژانر، هیجان زده می شوند ‌ هنگامی که مایکروسافت اعلام کرد که موتور اسپرت ۸ در دست ساخت قرار دارد، بسیاری احتمال دادند که تا سال‌های آینده، خبری از نسخه‌ی جدید فورتزا هورایزن نخواهد بود. به هر حال این احتمالات، اشتباه بودند و نهایتاً از تریلر رسمی Forza Horizon 5 رونمایی شد. خبر خوشحال کننده اینجاست که تا انتشار بازی، مدت زمان زیادی باقی نمانده و تصمیم گرفتیم که در این مطلب، خلاصه‌ای از مهمترین اطلاعات در خصوص فورتزا هورایزون ۵ را برای شما عزیزان گردآوری کنیم. پس در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

تنظیمات

با وجود تمام شایعاتی که از حضور فورتزا هورایزون ۵ در ژاپن خبر می‌دادند، متوجه شدیم که بازی در مکزیک جریان خواهد داشت. توسعه دهندگان این کشور را به خاطر زیست‌بوم های متفاوت انتخاب کرده‌اند. مکزیک دارای شهر‌های بزرگ و ساحل‌های بسیار زیبا رشته کوه های بلند و جنگل‌های استوایی متعدد می‌باشد و تمام این موارد دست در دست هم دادند تا توسعه دهندگان، این لوکیشن را برای Forza Horizon 5 انتخاب کنند.

جزییات خیره کننده در دنیای بازی

استودیوی پلی گراند گیمز در سال‌های اخیر، خود را به عنوان استدیویی معرفی کرده که توجه بسیار زیادی بر روی جزئیات دارد. جالب است بدانید که توسعه دهندگان مدعی شده‌اند که فورتزا هورایزون ۵ دارای بزرگ‌ترین و پر‌جزئیات‌ترین نقشه‌ی این مجموعه تا به امروز خواهد بود. پلی گراند گیمز از ابتدا قصد داشته که محیط متفاوتی را برای بازی کنندگان در نظر بگیرد و آنها را سورپرایز نماید. لازم به ذکر است که کارگردان اجرایی Forza Horizon 5 ، طی مصاحبه‌ی اخیر خود اظهار داشت که بازی کنندگان می‌توانند انتظار کوه‌های برفی و شهرهای تاریخی و زیبا و سواحل منحصر به فرد و صحراهای بزرگی را از فورتزا هورایزون 5 داشته باشند. فرهنگ و زیست بوم مکزیک، از محبوبیت بسیار زیادی میان مردم دنیا برخوردار است و هنر و موسیقی مکزیک، همواره زبانزد خاص و عام بوده.

فصل‌های مختلف

یکی از بزرگترین تغییرات فورتزا هورایزن ۴ نسبت به نسخه‌های پیشین خود، حضور فصل‌های مختلف در بازی و همچنین تعویض آنها به صورت داینامیک بود. خوشبختانه این ویژگی در Forza Horizon 5 حضور خواهد داشت. البته باید به این نکته اشاره کنیم که هیچ تغییر و یا بهبودی در پیکره‌ی این ویژگی اعمال نشده. به هر حال بد نیست بدانید که هر کدام از فصل‌ها بر روی محیط‌های مختلف فورتزا هورایزون ۵، تاثیرات متفاوتی خواهند گذاشت.

یکی از موارد جدیدی که به فورتزا هورایزون ۵ اضافه شده، تغییرات ناگهانی آب و هوا می‌باشد. ممکن است که در یک فصل خشک، به صورت کاملاً ناگهانی، طوفان شنی آغاز شود و تاثیرات بسیاری بر روی مسابقه‌ی شما و حریفانتان اعمال کند. چنین امری می‌تواند بسیار هیجان انگیز و جالب باشد .

شخصی سازی و بهبودهای اعمال شده در این زمینه

Forza horizon 5

یکی از مهم‌ترین بخش های هر بازی ریسینگی، بخش شخصی سازی می‌باشد. لازم به ذکر است که Forza Horizon 5 در این زمینه، پیشرفت‌های قابل تحسینی داشته است. بدین ترتیب، صدها آپگرید جدید برای تغییر بازدهی ماشین مورد علاقه‌تان اضافه شده است. همچنین توسعه دهندگان اظهار داشته‌اند که بازی کنان تازه کار، می‌توانند از راهنماهایی که در بازی وجود دارد، برای افزایش راندمان ماشین خود استفاده کنند.

درست مثل نسخه‌های پیشین، شما می‌توانید ظاهر شخصیت اصلی خود را نیز شخصی سازی کنید. حال به شما اجازه داده می‌شود تا مو و رنگ چشم و … را انتخاب کنید و همچنین لباس‌های مختلفی برای خود خریداری نمایید .

داستان

لازم به ذکر است که Forza Horizon 5 دارای حالات جدید خواهد بود‌. این بار حالت داستانی جدیدی برای بازی در نظر گرفته شده که هورایزون استوری نام دارد. طبق اظهارات توسعه دهندگان، این بخش تغییر بزرگی نسبت به گذشته خواهد بود و تجربه‌ی دوست داشتنی را برای مخاطبان رقم خواهد زد. طی این کمپین، مأموریت‌های متعددی به مخاطبان داده می‌شود که آن‌ها را به صورت کلی با مکزیک آشنا خواهد کرد. طی این خط داستانی، مخاطبان با شخصیت‌های مختلفی آشنا خواهند شد و به تجربه‌ی رویدادهای جدیدی خواهند پرداخت. با توجه با اطلاعات منتشر شده ، می‌توان گفت که کمپین Forza Horizon 5 موارد بسیاری را برای ارائه خواهد داشت و این موضوع سبب خوشحالیست.

همراه جدید

Forza horizon 5

یکی از موارد کاملا جدیدی که در Forza Horizon 5 مشاهده خواهیم کرد، هوش مصنوعی جدیدی به نام LINC خواهد بود که به صورت خودکار، وضعیت شما را دنبال خواهد کرد. متاسفانه هنوز اطلاعات زیادی در خصوص کارکرد جدید این هوش مصنوعی، ارائه نشده اما به نظر می‌رسد که این همراه، توانایی ذخیره‌ی اطلاعات بازیکنندگانی که با آن‌ها ارتباط داشته‌اید را دارد و به شما اجازه می‌دهد تا دوباره با این افراد ارتباط داشته باشید و مسابقه دهید. همچنین مسیریاب جدیدی برای Forza Horizon 5 تدارک دیده شده تا مخاطبان به راحتی، اکثر محیط‌های بازی را بگردند و مشکلی برای آنها ایجاد نشود. خوشبختانه توسعه دهندگان، همواره در صدد اضافه کردن موارد بیشتر برای ایجاد روابط میان بازی کنندگان بوده اند.

بخش چند نفره‌ی وسیع‌تر و بهبود یافته

بهش چند نفره ، یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر بازی مسابقه‌ای می‌باشد. نهایت لذت مسابقه، رقابت با یک بازی کننده‌ی دیگر است. Forza Horizon 5 با بزرگ‌ترین و بهبود یافته‌ترین بخش چند نفره‌ی تاریخ فرنچایز، منتشر خواهد شد. توسعه دهندگان بسیاری از مشکلات قسمت‌های پیشین را برطرف کرده‌اند و بیشتر تمرکز مسابقات را بر روی لذت بخش بودن قرار داده‌اند. بدین ترتیب بسیاری از قوانین مختلف و اذیت کننده، از بین رفته اند. همچنین بخش جدیدی به نام هوزایزون تور به بازی اضافه شده است. این بخش شما را به تجربه‌ی بازی در دنیای یک پارچه‌ای دعوت می‌کند. این بخش بیشتر تمرکز خود را بر روی مسابقات لذت بخش و نیمه حرفه‌ای قرار داده است و به شما اجازه می‌دهد تا در هر لحظه، وارد مسابقه شوید.

اضافه شدن EVENTLAB

Forza horizon 5

تا به اینجای کار متوجه شدیم که Forza Horizon 5 مملو از موارد جدید و هیجان انگیز است که وعده‌ی یکی از برترین بازی‌های ریسینگ تاریخ را می‌دهد . یکی دیگر از ویژگی های بازی که میزان ارزش تکرار آن را افزایش می‌دهد، EVENTLAB نام دارد. به کمک این ویژگی ، بازی کنندگان می‌توانند حالت مختلف و مسابقات مخصوص را به سلیقه‌ای خودشان تشکیل دهند و از آن‌ها لذت ببرند. توسعه دهندگان اظهار داشتند که با استفاده از Eventlab ، وظیفه‌ی ساخت و شخصی سازی کوچکترین امور نیز بر عهده‌ی بازی. کننده می‌باشد.

راندمان Forza Horizon 5 بر روی پلتفرمهای مختلف

با وجود جلوه‌های بصری بسیار بالا و جزییات خیره کننده، فورتزا هورایزون ۵ با رزولوشن Native بر روی ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس اجرا خواهد شد. بر اساس اظهارات توسعه دهددگان، بازی بر روی ایکس باکس سری ایکس با رزولوشن 4K و نرخ فریم ۳۰ و بر روی ایکس باکس سری اس با رزولوشن 1080p و نرخ فریم ۳۰ اجرا خواهد شد. همچنین حالت پرفومنس برای هر دو کنسول وجود دارد که با کاهش رزلوشن، نرخ فریم را افزایش خواهد داد. در انتها باید به این نکته اشاره کرد که Forza Horizon 5 از تکنولوژی ری تریسینگ پشتیبانی خواهد کرد.

نسخه‌های مختلف

Forza horizon 5

نسخه‌ی دیلاکس بازی با قیمت ۸۰ دلار به فروش می‌رسد و حاوی 42 ماشین اضافه خواهد بود. نسخه‌ی پرمیوم که به منزله‌ی کامل‌ترین نسخه‌ی بازی شناخته می‌شود، با قیمت ۱۰۰ دلار به فروش می‌رسد و حاوی تمام محتویات نسخه‌ی دیلاکس به اضافه دو بسته‌ی گسترش دهنده‌ی جدید است. همچنین خریداران نسخه‌ی آلتیمیت می‌توانند چهار روز پیش از انتشار رسمی بازی، به تجربه‌ی آن بپردازند.

بار دیگر، Forza horizon 5 به شما اجازه می‌دهد تا در یک محیط آزاد و پرجزئیات، ماجراجویی تازه‌ای را آغاز کنید. مثل همیشه می‌توانید از بین صدها ماشین مختلف، یکی را برای مسابقه دادن انتخاب کنید و در محیط‌های متنوع مکزیک، به رقابت با دیگر بازی کنندگان بپردازید.

این بار به مکزیک سفر خواهیم کرد. توسعه‌دهندگان اظهار داشتند که محیط‌های مختلفی از جمله صحراهای متنوع و جنگل‌های شرجی و شهرهای تاریخی و .. را برای مسابقه دادن، طراحی کرده‌اند. درست همانند نسخه‌های پیشین، کمپین این اثر مملو از چالش‌های مختلف و صدها مسابقه خواهد بود. هر کدام از این مسابقه‌ها، به گونه های متفاوت شما را پاداش می‌دهند. در Forza horizon 5 با شخصیت‌های جدیدی آشنا خواهید شد و ماموریت‌های تازه‌ای به شما محول می‌شود. لازم به ذکر است که سیستم آب و هوای پویا و داینامیکی برای این عنوان در نظر گرفته شده و بدین ترتیب در هر لحظه، ممکن است که طوفان از راه برسد و شرایط مسابقه را برای شما و دیگر رقبا، متفاوت‌تر کند. درست همانند نسخه‌ی چهارم، هر چهار فصل برای مکزیک در نظر گرفته شده و بدین ترتیب با پیشروی در بازی و گذراندن وقت در دنیای بزرگ Forza horizon 5 ، شاهد تعویض فصل‌ها خواهید بود. مقوله‌ی شخصی سازی در قسمت پنجم از این مجموعه‌ی جذاب، دقیق‌تر و زیباتر از هر زمان دیگری کار شده است. ماشین‌های کاملاً جدید با جزئیات غیر قابل توصیف به بازی اضافه شده اند و شما می توانید تمام ماشین ها را با سلیقه خودتان، شخصی سازی کنید. از طرف دیگر امکان ایجاد رویدادهای مختلف و مسابقات مخصوص نیز همچنان وجود دارد.

مثل همیشه می توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت ها با به اشتراک بگذارید. Forza horizon 5 در تاریخ نهم نوامبر سال ۲۰۲۱ مصادف با 18 آبان ماه سال جاری برای کامپیوترهای شخصی و ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس منتشر خواهد شد. تمامی اخبار مربوطه توسط وبسایت نوین اسپات پوشش داده می‌شود.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Forza horizon 5 از آخرین اخبار، تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

بیشتر بخوانید :  نمرات و امتیازات My Friend Pedro منتشر شدند

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`