Fortnite فورتنایت
راهنمای بازی Fortnite

راهنمای بازی Fortnite برای بازیکنان تازه وارد

بازی های مرتبط

پس از انتشار حالت بتل رویال رایگان برای فورتنایت بود که این بازی به درجه‌ی جدیدی از شهرت و محبوبیت رسید. طولی نکشید که میلیون‌ها بازی کننده بر روی پلتفرم‌های مختلف برای تجربه‌ی این اثر، حمله ور شدند. هنوز که هنوز است، روزانه هزاران نفر برای اولین بار به تجربه‌ی فورتنایت می‌پردازند. لذا تصمیم گرفتیم که راهنمایی کامل و جامعی برای تازه کاران و کسانی که قصد دارد تا برای اولین بار وارد دنیای فورتنایت شوند، فراهم آوریم. در ادامه برای مطالعه‌ی راهنمای بازی Fortnite همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

توسعه دهندگان به صورت مداوم به پشتیبانی از این اثر می‌پردازند و همواره شاهد انتشار فصل‌های جدیدی برای فورتنایت هستیم. معمولاً در هر فصل، تغییرات بزرگی در نقشه و موارد مربوط به گیم پلی اعمال می شود.

راهنمای بازی Fortnite

اسپاون آیلند برای جمع آوری آیتم ها نیست !!!

هنگامی که در این منطقه اسپان می شوید، انواع و اقسام آیتم‌ها را در محیط مشاهده می‌کنید. در حقیقت این منطقه محلی برای تمرین بازی کننده به شمار می رود. به هر حال بازیکنان برای مدت زمان چندانی در این منطقه حضور نخواهند داشت و پس از پیدا شدن صد بازی کننده برای شروع مسابقه، شاهد خروج از این موقعیت و ورود به میدان مبارزه اصلی می‌باشید.

برای خروج از بتل باس، عجله نکنید

تمام بازیکنان به کمک سفینه‌های بزرگی به میدان مبارزه هدایت می‌شوند. هیچگاه برای خروج از بتل باس (سفینه‌ای که در ابتدای مسابقه شما را حمل می‌کند) عجله نکنید و همیشه در تلاش باشید تا ۳ ثانیه پیش از رسیدن این سفینه به انتهای مسیر خود، از آن خارج شوید. همچنین به هنگام خروج از این وسیله، سعی کنید تا به سمت ساختمانی خلوت گلاید کنید. بدین ترتیب شانس خود را برای کشته شدن در اول مسابقه، کاهش‌دهید و همچنین احتمال دارد که در همان ابتدای کار، لوت‌های مناسبی یافت کنید.

گلایدر شما به صورت اتوماتیک باز خواهد شد.

متاسفانه یا خوشبختانه هیچ روشی برای بازکردن گلایدر، به صورت خود مختار، وجود ندارد و هنگام خروج از بتل شیپ، بازی تشخیص می‌دهد تا در چه زمانی گلایدر را باز کند. به صورت کلی باید به این نکته توجه داشته باشید که یکی از مهمترین نکاتی که باید بر روی آن تمرکز و تمرین داشته باشید، ورود به موقع بر روی میدان مبارزه و پیدا کردن لوت‌های مختلف در حداقل زمان ممکن می‌باشد.

پیش از نوشیدن معجون‌های شیلد بزرگ، از معجون‌های شیلد کوچک‌تر استفاده کنید.

با گشت و گذار در نقشه‌ی بازی می‌توانید بطری‌های آبی رنگی را یافت کنید. برخی از آنها بزرگتر هستند و ۵۰ عدد شیلد شما را اضافه می‌کنند و برخی دیگر کوچکتر هستند و تنها ۲۵ عدد به نوار شیلد شما اضافه خواهند کرد. اگر نوار شیلد شما بیش از پنجاه باشد، بازی به شما اجازه نمی‌دهد که بطری‌های کوچک شیلد را مصرف کنید. بدین ترتیب این بطری‌ها در اینونتوری شما باقی خواهند ماند و فضا می‌گیرند. پس به خاطر داشته باشید که در ابتدا، معجون های کوچکتر و ۲۵ عددی را استفاده کنید.

راهنمای بازی Fortnite

بهترین اسلحه‌ها برای بازیکنان تازه وارد

بدون شک می‌توان گفت که SMG ها و Assault Rifle ها به عنوان بهترین اسلحه‌ها برای بازیکنان تازه وارد به شمار می‌رود. دقت داشته باشید که استفاده از اسنایپر رایفل‌ها در فاصله کمتر از ۷۵ متر، کاملا ناکارآمد خواهد بود. از طرف دیگر برای نابود کردن دشمنانتان به همراه شات‌گان، باید مهارت و تسلط خوبی در تیراندازی داشته باشید. Assault Rifle ها برای مبارزه در فاصله‌ی چند متری بسیار کاربردی هستند اما پیشنهاد ما به شما این است که به هنگام ورود به ساختمان های مختلف، حتماً شاتگانی را در دست خود داشته باشید.

به سطح آیتمها دقت کنید

اسلحه‌های خاکستری رنگ پایین‌ترین سطح را در بین اسلحه‌ها دارند. از طرفی دیگر اسلحه‌های طلایی رنگ بالاترین سطح را به خود اختصاص داده‌اند و پس از آن اسلحه‌های بنفش رنگ و در نهایت آبی. اگر به هنگام لوت کردن و گشت و گذار در محیط با اسلحه‌های طلایی رنگ مواجه شدید، بدون درنگ این اسلحه‌ها را بردارید زیرا که از قدرت غیرقابل توصیفی برخوردار هستند.

حتی المکان سعی کنید تا از هدفون استفاده نمایید

استفاده از هدفون برای تشخیص جهت حریفان خودتان، بسیار ضروری و همچنین مفید به شمار می‌رود. با استفاده از هدفون می‌توانید به صورت دقیق‌تری صدای قدم‌های حریفان را بشنوید و با استراتژی متفاوت‌تری آنها را نابود سازید. این نکته یکی از مهم‌ترین نکات راهنمای بازی Fortnite به شمار می‌رود.

پیش از بازیابی کردن خط سلامتی، دیوار دفاعی بسازید

به این نکته توجه داشته باشید که پیش از استفاده از آیتم سلامتی بخش، اطراف خود را  دیوار بسازید. موضوع اینجاست که استفاده از آیتم مربوطه ، حدود ۱۰ ثانیه طول می‌کشد و در این ده ثانیه تبدیل به طعمه‌ی خوبی برای دشمنان خواهید شد.

سعی کنید که در نبردهای خود، سطح ارتفاع بالاتری نسبت به حریف داشته باشید

شما می‌توانید با بیلد کردن، پلتفرم‌های مختلفی برای خود بسازید. این موضوع را بدانید که حضور شما در ارتفاع بیشتر نسبت به حریف، یک پوئن مثبت به شمار می رود. بدین ترتیب تسلط بیشتری برای تیراندازی خواهید داشت و همچنین می توانید حریف خود را سورپرایز کنید.

درخت ها را به صورت کامل از بین نبرید!

این موضوع را در نظر داشته باشید که درخت‌ها به عنوان منابع اصلی برای تامین چوب به شمار می‌روند اما بهتر است که آنها را به صورت کامل نابود نکنید و هنگامی که نوار استقامت درخت به عدد پنجاه رسید، آن را رها سازید. بدین ترتیب ردیابی‌تان برای دشمنان، سخت‌تر خواهد شد

نشستن (Crouch) صدای پای شما را به حداقل خواهد رساند

بهتر است که در ساختمان‌ها به صورت نشسته حرکت کنید تا صدای پایتان به حداقل برسد و تا جایی که می‌توانید خودتان را از دید دشمن پنهان سازید. همواره سعی داشته باشید تا با استراتژی در نقشه حرکت کنید و در تلاش برای سورپرایز کردن دشمنان خودتان باشید.

راهنمای بازی Fortnite

خرید بتل پس برای دریافت بهترین جوایز ، الزامیست

اگر تمایل دارید تا بهترین اسکین‌ها را برای شخصیت‌ها و آیتم‌های تان به دست آورید، خرید بتل پس برای شما الزامی می باشد. لازم به ذکر است که برای خرید بتل پس به ۹۵۰ واحد از پول داخل بازی نیاز دارید.

از حالت Battle Lab برای آشنایی بیشتر با نقشه استفاده کنید

یکی از مهمترین نکات برای دستیابی به پیروزی ، آشنا بودن با نقشه‌ی بازی و نقاط مختلف آن می‌باشد. با ورود به حالت Battle Lab می‌توانید با خیالی آسوده به گشت و گذار در نقشه‌ی بزرگ فورتنایت بپردازید و تمام موارد مربوط به آن را امتحان کنید. نقشه‌ی فورتنایت مملو از نقاط استراتژیک و منحصر به فرد است که با یادگیری آنها میزان شانس شما برای پیروزی در میدان مبارزه، افزایش خواهد یافت.

اما نکته‌ی آخر راهنمای بازی Fortnite

تلاش کنی تا به هنگام دویدن و جا به جا شدن بین نقاط مختلف نقشه، به جمع آوری منابع مختلف بپردازید. بیلد کردن یکی از مهم‌ترین عناصر گیم پلی به شمار می‌رود و برای بیلد کردن، نیاز به مواد اولیه دارید. به کمک تبر خود می‌توانید تمام آبجکت‌های موجود در محیط را از بین ببرید و متریال‌های مختلفی بدست آورید . سعی کنید که هنگام جابجا شدن در محیط و ورود به محوطه‌های جدید، به فارم متریال‌های مختلف پردازید و بدین ترتیب زمان بیشتری را برای خود خریداری نمایید.

 

بیشتر بخوانید :  The Division 2 برای مدت زمان محدودی رایگان شده است

نظر شما در خصوص راهنمای بازی Fortnite چه بود؟ آیا نکات دیگری برای پیروزی پیشنهاد می‌کنید؟ می‌توانید مثل همیشه نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`