اولین نگاه به Red Dead Redemption 2

بازی های مرتبط

تقریباً هرکسی که به نوعی در دنیای بازی‌های رایانه ای حضور دارد از موفقیت Red Dead Redemption2 خیالش راحت است. این بازی به احتمال بالا تبدیل به یکی از بهترین تجارب گیمرها در دوران زندگی‌شان خواهد شد. نسخه اولیه این بازی سال ها پیش برای اکس‌باکس و پلی‌استیشن منتشر گردید و موفقیت آن باعث شد تا تیم سازنده بعد از سال های طولانی به فکر ساخت دنباله‌ای برای آن بیفتد. تیم هایی که در خفا مشغول ساخت این بازی هستند، عبارتند از راکستار و استودیو Take Two که هردوی این مراجع بازیسازی معرف حضور دوست‌داران و علاقمندان این حوزه هستند. حاصل تلاش این دو تیم قرار است تبدیل به اثری شایسته و دنباله ای قابل قبول شود که همگان چشم انتظار درخشش آن هستند. آنچه پیش‌روی شماست تمام اطلاعاتیست که باید از این بازی بدانید؛ در نتیجه بدون وقفه و سخن اضافی نظرتان را به ادامه مطلب جلب می‌کنیم.

  • تاریخ عرضه بازی Red Dead Redemption 2 چه زمانیست؟

چیزی به عرضه این بازی نمانده است. اگرچه این بازی تاکنون تاخیرهای زیادی را پشت سر نهاده ولی با این وجود تیم سازنده قول داده تا در تاریخ ۲۶ اکتبر ۲۰۱۸ مصادف با ۴ آبان بازی را منتشر کند. پلتفرم های مقصد این بازی پلی‌استیشن۴ و اکس‌باکس وان است. اثری که صحبتش را می‌کنیم قرار بود سال گذشته منتشر شود ولی بنا به دلایلی دوبار با وقفه و تعویق همراه شد و تاریخ نهائی، همانیست که در خطوط قبل به آن اشاره شد.

رئیس استودیو Take Two در مصاحبه های مختلفی اعلام کرد که بازی تکمیل شده است ولی از آنجائیکه استودیو راکستار گیمز روی کیفیت نهایی خروجی خود بسیار حساس است، به این تعویق در انتشار نیاز پیدا کردیم تا این استودیو با فراغ بال مشغول به بالابردن سطح کیفی گرافیک و عملکرد بازی شود. ایشان در این خصوص چنین گفتند:

تمام تمرکز تیم ما بر روی ساخت اثریست که بالاترین استانداردهای ممکن صنعت بازیسازی را به نمایش بگذارد و تاکنون هیچ وقت احساسی این چنین شعف انگیز در خصوص انتشار یک بازی تجربه نکرده‌ایم. آنچه منتشر می‌کنیم بدون شک در نقطه اوج صنعت بازیسازی قرار خواهد گرفت. راکستار گیمر برای رسیدن به این هدف تصمیم گرفت تا بازی را بیش از پیش مورد بازنگری قرار دهد. با اطمینان به شما قول می‌دهم که بازی در روز ۲۶ اکتبر عرضه خواهد شد و تاخیر بیشتری در کار نخواهد بود. تمام تیم Rockstar Games و Take-Two بابت انتشار این بازی لحظه شماری می‌کند و منتظریم تا شادی ساخت این بازی را با هواداران‌مان سهیم شویم.

  • آیا بازی Red Dead Redemption 2 بخش چندنفره خواهد داشت؟

استودیو راکستار گیمز پیش از این تائید کرده بود که RDR2  دارای بخش آنلاین مشابه Grand Theft Auto Online خواهد بود. این بخش از GTA V بعد از انتشار بازی برای رایانه‌های شخصی معرفی شد ولی در خصوص RDR2، از همان ابتدای عرضه، دارندگان پلی استیشن۴ و اکس باکس وان قادر به انجام مراحل چند نفره خواهند بود. همانطور که به یاد دارید، نزدیک به هشت سال پیش وقتی نخستین بار شاهد عرضه بازی بودیم، بخش آنلاین بازی مورد توجه بسیاری قرار گرفت و اکنون بعد از گذشت این همه سال وقتی به بازار عناوین موجود در دنیای بازی‌ها نگاهی می‌افکنیم، کمتر اثری را می‌بینیم که قابلیت بازی به صورت چند نفره را نداشته باشد.

بیشتر بخوانید :  توسعه دهندگان Cyberpunk 2077 به گزارشات مبتنی بر حذف المان‌های بازی واکنش نشان دادند

هنوز مشخص نشده که چه چیزی در بخش آنلاین و چند نفره RDR 2 منتظر هواداران است و اینکه آیا از ابتدای عرضه بازی قادر به انجامش هستیم یا خیر در هاله ای از ابهام باقی مانده است. طبق آخرین اطلاعات موجود که فعلاً در حد شایعه باقی مانده است چنین برداشت می‌شود که این بازی دارای بخش چند نفره‌ای مشابه PUBG است که با حالت موسوم به بتل رویال، گیمرها را مجذوب خود کرده است. سازندگان این بازی خواهند کوشید تا محصول نهائی‌شان شبیه بتل رویال GTA V باشد که سال گذشته بعد از عرضه DLC موسوم به Smuggler’s Run به هواداران معرفی شد.

  • این بازی یک پیش‌درآمد برای عنوان نخست است.

آنچه در این بازی پیش روی هواداران قرار گرفته، داستانی مشابه بازی اول دارد و بیشتر از آنکه دنباله ای برای آن باشد، حکم یک مقدمه و پیش‌درآمد را برای آن خواهد داشت و با توجه به نحوه اتمام بازی اول این مجموعه، تیم سازنده به این نتیجه رسید که تنها راه ادامه دادن بازی ساخت یک مقدمه برای اتفاقات آن است. بعد از انتشار تریلر دوم این بازی بود که گمانه زنی هایی مبنی بر مقدمه بودن این بازی در فضای مجازی منتشر شد و دار و دسته موسوم به «دن در لیند» را در تریلر دوم این بازی مشاهده کردیم که برای نجات جان خود مجبور به دزدی و چپاول مردمان دیگر بودند. اگر نسخه اول را بازی کرده باشید، بدون شک داستانی که شخصیت اصلی آن یعنی جان مارستون با این گروه داشت را به خاطر می‌آورید.  در این بازی اتفاقاتی را شاهد هستید که در نهایت آن ها، نسخه اول بازی شکل گرفت و ما با بازی کردن RDR2 به تاریخچه اینکه جان مارستون چگونه تبدیل به هفت‌تیرکشی بی رحم شد نگاهی خواهیم افکند.

بیشتر بخوانید :  بازی Remothered: Tormented Fathers برای PS4 عرضه شد

  • گیمرها در این بازی هدایت چه شخصیتی را برعهده دارند؟

طبق اطلاعات تائید شده از سوی راکستار، گیمرها در این بازی نقش خلافکاری به اسم آرتور مورگان را ایفا خواهند کردند که یکی از اعضای گروه ون در لیند است. اطلاعات زیادی پیرامون این شخصیت وجود ندارد ولی در تریلر دوم این بازی توانستیم در حد بسیار کمی با این شخصیت آشنا شویم. در تریلر مذکور این شخصیت را مشاهده کردیم که با استفاده از تیر و کمان و اسلحه های مختلف مشغول دزدی از قطار است و هنوز قصد و نیت او از پیوستن به گروهی چون Van der Linde مشخص نیست.

  • آیا جان مارستون در نسخه پیش‌رو حضور دارد؟

از آنجائیکه بازی Red Dead Redemption 2 مقدمه‌ای بر داستان نسخه پیشین به حساب می آید، احتمال وجود این شخصیت به عنوان یکی از کارکترهای اصلی بسیار کم است، اما با این وجود نسخه ای جوانتر از جان مارستون در بازی وجود خواهد داشت، چرا که در تریلر های منتشر شده شاهد مردی جوان هستیم که به نظر می آید همان جان مارستون معروف باشد. این خبر هنوز از سوی راکستار تائیده نشده است و تیم سازنده هیچ اشاره ای مبنی بر حضور این شخصیت در بازی نداشته اند. طبق یکی از شایعات موجود، جان مارستون نه تنها یکی از شخصیت های حاضر در این بازی است، بلکه گیمرها قادر به هدایت وی نیز خواهند بود که اگر چنین شود با اثری مشابه GTA V طرف خواهیم بود.

  • نقشه ای لو رفته که احتمال می‌رود متعلق به بازی باشد.

یکی از شاخصه های اصلی عناوینی که راکستار تولیدشان را برعهده داشته، وسعت نقشه های بازیهاست. نقشه هایی که ساعت ها و روزها می‌توان به گشت و گذار در آن ها مشغول شد. با این وجود، هنوز اطلاعاتی از قبیل لوکیشن به وقوع پیوستن داستان بازی، اکوسیستم محیط و شرایط اقلیمی نقشه بازی منتشر نشده است. با این وجود، چندی پیش یکی از کاربران پایگاه مردمی موسوم به NeoGAF با انتشار تصویر فوق مدعی شد که این نقشه متعلق به بازی Red Dead Redemption2 است. تصویری که بلافاصله پایگاه معتبری چون TechRadar مهر تائیدی بر آن نهاد ولی با این وجود هنوز هیچگونه تائیدیه ای از سوی راکستار مبنی بر واقعی بودن این تصویر وجود ندارد. گفته می شود که این تصویر متعلق به بخش شرقی نقشه بازی نخست است.

بیشتر بخوانید :  دانلود بازی Amnesia Collection برای PS4

  • نسخه پلی‌استیشن۴ بازی محتوای اضافه تری خواهد داشت.

طبق عادت مرسوم دنیای بازیسازی، برخی شرکت ها با استودیوهای بازیسازی چنین توافق می کنند که با تامین بخش کوچکی از بودجه ساخت بازی، محتوای بیشتری برای کنسول‌شان ساخته شود. راکستار گیمز با استودیو سونی بر سر این مسئله وارد مذاکره شد و قرار شده تا یک محتوای دانلودی یا همان DLC به صورت اختصاصی برای کنسول پلی‌استیشن۴ در اختیار گیمر ها قرار گیرد. گفته شده که کاربران دارای PS4 مراحل، مهمات، اسلحه ها و موارد متنوع بیشتری در مقایسه با کاربران دارای XboxOne دریافت خواهند کرد.

  • تاکنون سه تریلر رسمی از بازی منتشر شده است.

 

این تمام اطلاعاتی بود که تاکنون از این بازی در فضای مجازی منتشر شده بود. هنوز چندماهی تا عرضه بازی باقی مانده است. در این مدت اگر خبر جدیدی در خصوص این بازی منتشر شد با شما عزیزان خواهیم بود.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`