Final Fantasy VII Remake
Final Fantasy 7

نمرات و خلاصه نقد‌های Final Fantasy 7

بازی های مرتبط

سرانجام نقد‌ها و نمرات یکی از مورد انتظار‌ترین ریمیک‌های سال ۲۰۲۰ یعنی بازسازی Final Fantasy 7 منتشر شد. کمتر از ۴ روز دیگر تا انتشار این اثر باقی مانده است. به هر حال نسخه‌ای از سمت ناشر برای منتقدان و پایگاه‌های تحلیلی فرستاده شده تا زود‌تر از انتشار، نظرشان را به اشتراک بگذارند. این مطلب صرفا برای مشاهده‌ی لیستی از نمرات، مطالعه‌ی برخی از خلاصه نقد‌ها و آشنایی مختصر با بازی فراهم آورده شده است. اپیزود اول ریمیک فاینال فنتزی ۷ در تاریخ ۱۰ آپریل سال ۲۰۲۰ میلادی (مصادف با ۲۲ فروردین ماه سال ۱۳۹۹) در دسترس کاربران پلی استیشن ۴ قرار خواهد گرفت. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

نظرات راجع به ریمیک Final Fantasy 7 تا به این لحظه بسیار مثبت بوده است. به نظر می‌رسد که سال‌ها انتظار برای ارائه‌ی این پروژه، ارزش داشته. بسیاری از منابع تحلیلی معروف، به این ریمیک نمره‌ی کامل را اعطا کرده اند و آن‌را یک شاهکار خطاب کردند. تا به این لحظه 67 نقد از بازی منتشر شده است. 62 نقد نظر مثبت در خصوص این اثر داشته اند و 5 نقد دیگری اظهار کرده اند که بازی در سطح متوسطی واقع شده است.میانگین نمرات این اثر به عدد 87 رسیده است. نگاهی داشته باشیم لیست برخی از نمرات منتشر شده از ریمیک فاینال فنتزی ۷:

لیست برخی از نمرات ریمیک فاینال فنتزی ۷

 • The VG247  4/5
 • Eurogamer – Recommended
 • USgamer – 3.5/5
 • IGN – 8
 • Gamespot – 10
 • VGC – 5/5
 • Game Informer – 8.75
 • EGM – 3/5
 • RPG Site – 8
 • Telegraph – 3/5
 • Press Start – 9
 • Stevivor – 8
 • Easy Allies [ video ] – 9
 • Everyeye.it [Italian] – 9
 • Gameblog [French] – 8
بیشتر بخوانید :  عرضه Call of Duty: Vanguard چندان موفق نبوده است

مثل همیشه بهتر است نگاهی به خلاصه نقد‌ها اندازیم با نقاط قوت و ضعف این ریمیک (از دیدگاه منتقدان) آشنا شویم:

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت GameSpot

(نمره‌ی اعطا شده 10/10)

با فاکتور گرفتن از تجربه‌یتان در هنگام انتشار نسخه‌ی اصلی، ریمیک Final Fantasy 7 یک شاهکار و یک ریمیک بی نظیر است و دست آوردی ارزشمند محسوب می‌شود. برای انتشار این اثر سال‌ها صبر کردیم. بازی در اکثر زمینه‌ها مانند گیم پلی، جلوه‌های بصری و موسیقی متن خوب عمل کرده و نشان داده که صبر چندین ساله، ارزشمند بوده است. کسانی که برای اولین بار قصد تجربه‌ی فاینال فنتزی هفت دارند، به بهترین شکل ممکن راضی خواهند شد. داستان بازی بسیار غنی و رضایت بخش است که از لایه‌های بسیار تشکیل شده و هدف مهمی را دنبال می‌کند. شخصیت‌های فرعی پرداخت بسیار خوبی دارند و جلای خاصی به داستان می‌دهند. ریمیک فاینال فنتزی 7 برای طرفداران، هدیه‌ای گران‌بها تلقی می‌شود.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت Areajugones

(نمره‌ی اعطا شده 10/10)

ریمیک فاینال فنتزی ۷ درست همانند نسخه‌ی اورجینال، یک شاهکار بی‌بدیل است. زمان می‌گذرد اما شاهکار‌ها باقی می‌مانند. اسکوئر انیکس به بهترین شکل ممکن توانسته این اثر را بازسازی کند و همزمان آن‌را درگیر پیشرفت‌های عظیمی نماید. به هر حال بازی عاری از ایراد نیست و مشکلات بسیار کوچکی در آن دیده می‌شود. اما این مشکلات زیاد به چشم نخواهند آمد زیرا که ریمیک Final Fantasy 7 یکی از برترین بازی‌های نسل هشتم و یکی از بهترین عناوین سال ۲۰۲۰ می‌باشد. وظیفه‌ی بسیار خطیر و سنگینی بر دوش اسکوئرانیکس بود. هیچکس انتظار نداشت که کمپانی بتواند به این خوبی عمل کند.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت IGN

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: لانچ تریلر بازی Hitman 2018

(نمره‌ی اعطا شده 8/10)

انتظارات از ریمیک Final Fantasy 7 به شدت بالا بود و خوشبختانه این اثر توانسته بسیاری از آن‌ها را پاسخ دهد. نحوه‌ی مبارزات و تغییرات ایجاد شده در سیستم اکشن بسیار راضی کننده هستند. تنوع دشمنان بسیار بالاست و من را تا انتهای بازی سرگرم نگاه داشت. داستان با روایت جالب و بسیار خوبی ارائه می‌شود و احساسات مخاطب را درگیر می‌کند. فیلتر‌های نقش آفرینی قدیمی و منحصر به فرد این اثر و کینگدِم هارتس، هنوز هم کمی توی ذوق می‌زنند اما هیچ‌گاه باعث نشد که به صورت کامل از بازی زده شوم. این اثر قسمتی از فاینال فنتزی ۷ را به شکل مطلوبی ریمیک کرده است. همچنین می‌تواند خود را به عنوان یک نقش آفرینی فوق العاده معرفی نماید.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت Gamer.no

(نمره‌ی اعطا شده 7/10)

هسته‌ی اصلی مبارزات و داستان فوق العاده می‌باشد. باعث تاسف است که کمپانی اسکوئر انیکس ریمیک فاینال فنتزی 7 را مملو از المان‌های غیر ضروری کرده. باید میزان آن‌ها را کم کنید نه این که افزایششان دهید.

معرفی خلاصه‌ی ریمیک Final Fantasy 7

 

نسل هشتم،‌ نسلی مملو از ریمیک‌های فوق العاده و جذاب بود و به زودی یکی دیگر از ریمیک‌های بزرگ این نسل،‌ عرضه خواهد شد. در خصوص داستان باید گفت که داستان ریمیک Final Fantasy 7 به میزان بسیار زیادی به نسخه‌ی اصلی منتشر شده در سال ۱۹۹۷ نزدیک است. منتها روایت، بسیار گسترده‌تر شده و ابعاد بیشتری را دربر خواهد گرفت. همچنین نحوه‌ی شخصیت پردازی کرکتر‌ها با دقت و جزئیات بیشتری صورت گرفته. مبارزات به صورت Real Time دنبال می‌شوند (درست همانند آن‌چه در فاینال فنتزی ۱۵ مشاهده کردیم). البته توسعه دهندگان اظهار داشته اند که تمام تغییرات به گونه‌ای اعمال شده که مخاطبان قدیمی را راضی نمایند. از همین رو استفاده از استراتژی برای حمله به دشمنان و نابود کردن آن‌ها، از اهمیت بسیار والایی برخودار است. از آن طرف جلوه‌های بصری بازی به صورت غیر قابل باوری بالا و راضی کننده است. کمپانی اسکوئر انیکس در اظهارات اخیر خود اشاره داشت که ساخت ریمیک بازی بسیار سخت‌تر از توسعه‌ی نسخه‌ی اصلی بوده است. Final Fantasy 7 Remake در تلاش برای ایجاد بالانسی در بازی است. در همین حال، توسعه دهندگان قصد دارند تا موارد جدیدی را به این عنوان اضافه کنند. موارد جدیدی که ذکر شد، به صورت مستقیم بر روی پیکره‌ی گیم پلی تاثیر خواهند گذاشت. کارگردان اجرایی ریمیک فاینال فنتزی ۷ معتقد است که مراحل فرعی درست همانند مراحل اصلی خوش ساخت و پرداخت شده هستند.

بیشتر بخوانید :  PowerA و رونمایی از کنترلر نینتندو سوئیچ با طرح Diablo

مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. اپیزود اول ریمیک فاینال فنتزی ۷ در تاریخ ۱۰ آپریل سال ۲۰۲۰ میلادی (مصادف با ۲۲ فروردین ماه سال ۱۳۹۹) در دسترس کاربران پلی استیشن ۴ قرار خواهد گرفت.

Final Fantasy 7 | چکیده‌ای از اطلاعات منتشر شده در خصوص ماموریت‌های فرعی و دیگر عناصر گیم پلی و داستان

اگر از طرفداران ریمیک Final Fantasy 7 هستید، می‌توانید با دنبال کردن پروفایل بازی از آخرین اخبار، تریلر‌ها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و ….. مربوط به آن آگاه شوید

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`