Far Cry 6
مقایسه گرافیک بازی Far Cry 6

مقایسه گرافیکی Far Cry 6 بر روی کنسول ها و PC ؛ بازدهی مطلوب فارکرای ۶ بر روی کنسول‌ها

بازی های مرتبط

همانطور که می‎دانید، بازی Far Cry 6 چندی پیش بر روی همه پلتفرم‎های مقصد عرضه شد. حال نوبت مقایسه گرافیک بازی Far Cry 6 بر روی پلتفرم‎های مختلف از قبیل کنسول‎های سونی و مایکروسافت و رایانه‎های شخصی رسیده است. قابل ذکر است که این عنوان نقدهای نسبتاً متوسطی دریافت کرد. در این مطلب، قصد داریم کیفیت اجرایی این عنوان بر روی کنسول‎ها و رایانه‎های شخصی را با هم مقایسه کرده و همچنین بررسی بر نرخ فریم در پلتفرم‎های مختلف داشته باشیم. در ادامه مطلب همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

مقایسه گرافیک بازی Far Cry 6 که به صورت ویدئویی و با جزئیات کامل صورت گرفته، توسط کانال یوتیوب مشهور ElAnalistaDebits انجام شده است. برای مقایسه، از رایانه‎ای شخصی با کارت گرافیک RTX 3080 شرکت NVIDIA، رزلوشن روی 4K، و تکنولوژی FSR شرکت AMD برای Upscale کردن آن، استفاده شده است. قابل ذکر است که این تکنولوژی تنها در رایانه‎های شخصی در کنار Ray Tracing در دسترس است. دارندگان کنسول‎های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و رایانه‎های شخصی می‎توانند با دانلود پک تکسچرها و بافت‎های HD که حجمی حدود 26 گیگ بر روی کنسول‎ها دارد، از افزایش کیفیتی در بافت‎ها بهره مند شوند. اما برای اجرای این پک در رایانه‎های شخصی، کاربران باید کارت گرافیکی با حداقل حافظه یا VRAM بیش از 11 گیگابایت داشته باشند تا با مشکل مواجه نشوند!

گرافیک بازی Far Cry 6 بر روی پلی استیشن 5، مطلوب به نظر می‎رسد. این عنوان در کنسول شرکت سونی با رزلوشن 4K و 60 فریم بر ثانیه اجرا می‎شود. عملکرد بازی در ایکس باکس سری ایکس نیز مشابه پلی استیشن 5 است. از طرف دیگر، تیم سازنده تلاش خوبی برای بهینه سازی بازی در ایکس باکس سری اس کرده‎اند. این عنوان بر روی کنسول مذکور با رزلوشن 1440p و 60 فریم بر ثانیه اجرا می‎شود. به طور کلی می‎توان گفت عملکرد بازی بر روی تمامی کنسول‎های نسل نهمی مناسب و قابل قبول است. البته کات سین‎های بازی متاسفانه با نرخ فریم 30 اجرا می‎شوند که کمی تاخیر را به آن افزوده است. میدان دید در رایانه‎های شخصی بهترین است و می‎توان از تکنولوژی DXR نیز بهره برد که نور و بازتاب آن، سایه‎ها و ambient occlusion را بیش از پیش بهبود می‎بخشد.

بیشتر بخوانید :  ببینید : ۱۰۰ شخصیت شرور دنیای بازی‌ها

بازتاب نور بازی Far Cry 6 در پلی استیشن 5 نسبت به ایکس باکس سری ایکس و سری اس بهتر بوده اما سری ایکس از طرفی دیگر، در برخی محیط‎ها و صحنه‎ها از رزلوشن بالاتر و بهتری برخوردار است. در مورد زمان لودینگ‎های بازی نیز کنسول پلی استیشن 5 بهترین عملکرد را داشته و سریع‎ترین است.

بازی روی رایانه شخصی که در ویدئو تست می‎شود از رزلوشن 2160p برخوردار است. رزلوشن میانگین در پلی‎استیشن 5 و ایکس باکی سری ایکس نیز 1800p است اما سری ایکس در بعضی محیط‎ها برتری دارد. تکسچرهایی که در رایانه‎های شخصی لود نمی‎شوند، در کنسول‎ها رزلوشن پایین‎تری از حد معمول دارند. نسخه رایانه‎های شخصی همچنین از تکنولوژی CAS بهره می‎برد که باعث بهبود کنتراست نور می‎شود. نرخ فریم نیز بر روی هر 3 پلتفرم ثابت است و از این نظر بازی عملکرد عالی دارد.

در نهایت قابل ذکر است که بازی Far Cry 6 هم اکنون بر روی پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس وان، رایانه‎های شخصی، گوگل استیدیا و لونا در دسترس است.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`