Far Cry 6
Far Cry 6

با Far Cry 6 بیشتر آشنا شویم | نگاهی به جاه طلبانه‌ترین نسخه‌ی فارکرای

بازی های مرتبط

نمایش Far Cry 6 در شب گذشته، فوق العاده بود. نهایتا پس از مدت‌ها انتظار، موفق شدیم که گیم پلی این عنوان را به صورت مفصل تماشا کنیم و لذت ببریم. نمایش گیم پلی، اطلاعات بسیاری را در دسترس مخاطبان قرار داد. همچنین توسعه دهندگان نیز پس از این نمایش، به مصاحبه پرداختند و پاسخی به رایج‌ترین سوالات مخاطبان دادند. از همین رو تصمیم گرفتیم تا مقاله‌ای برای شما عزیزان تهیه کنیم و به مرور تمام این اطلاعات بپردازیم. پس اگر تمایل به مطالعه‌ی این موارد دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

اشتباه نیست اگر Far Cry 6 را به منزله‌ی جاه طلبانه‌ترین و بزرگ‌ترین نسخه از این مجموعه معرفی کرد. همه چیز بسیار گسترده و پرجزییات طراحی شده است. از محیط ها و طراحی‌ها بگیرید تا ریزترین جزییات بازی، همه و همه با وسواس ساخته شده‌اند .

 

Far Cry 6
برای اولین بار در مجموعه، Far Cry 6 به شما اجازه می دهد تا جنسیت شخصیت اصلی را به سلیقه‌ی خود انتخاب کنید. نام شخصیت اصلی بازی، دنی روخاس می باشد. این شخصیت به هیچ وجه با آرمان‌ها و نحوه‌ی حکومت آنتوان (شخصیت منفی فارکرای ۶ که توسط یکی از بزرگترین بازیگران هالیوود یعنی اسپاسیو بازی شده) موافق نیست و از همین رو در مقابل او می‌ایستد. مدتی نمی گذرد تا شخصیت اصلی متوجه می‌شود که اوضاع بسیار وخیم‌تر از آنچه تصور می‌کرد، می‌باشد.

برخلاف نسخه‌های پیشین فارکرای، در Far Cry 6 شخصیت اصلی صداگذاری شده و دارای دیالوگ‌های مختلفی خواهد بود. همچنین دو شخصیت فرعی ولی مهم در بازی وجود دارند. یکی از آنها که گارسیا می باشد که به عنوان رهبر این جنبش آزادی‌خواه ، شناخته می‌شود. دیگری نیز فردی به نام کورتز می باشد. وی در انجام مأموریت‌های جاسوسی، توانایی خارق العاده‌ای دارد.

شوتر

گارسیا از دنی می‌خواهد که به این جنبش بپیوندد و بر علیه شخصیت اصلی منفی، مبارزه کند. از طرفی دیگر، کورتز ، آموزش های لازم نظامی را به دنی می‌دهد تا او بتواند جنبش آزادیخواه را به اهداف مربوطه، نزدیک کند.

هر انقلابی بر علیه یک رژیم دیکتاتور، در خفا صورت می‌گیرد و به همین دلیل اکثر پایگاه های شما، در محیط‌های خلوت و مخفی حضور دارند. معمولاً با حضور یافتن در پایگاه، خطری شما را تهدید نمی‌کند و همچنین می‌توانید انواع و اقسام مأموریت‌های مختلف را برای انجام فعالیت های گوناگون، یافت کنید. همچنین بد نیست بدانید که توسعه دهندگان ، مینی گیم‌هایی را تدارک دیده اند و با رسیدن به پایگاه می توانید از تجربه‌ی آنها، لذت ببرید.

باید به این نکته اشاره کرد که طی Far Cry 6 ، شما می‌توانید اسلحه خود را غلاف کنید. شاید در ابتدا این امر چندان مهم به نظر نرسد اما لازم به ذکر است که برای ورود به محیط های شلوغ و همچنین عبور از میان جمعیت‌ها و شناخته نشدن، غلاف کردن اسلحه واجب می‌باشد. همچنین راه‌هایی در بازی وجود دارند که با انتخاب آن‌ها، می‌توان از دید دشمنان مخفی باقی ماند.

Far Cry 6

در گذشته نیز متوجه شدیم که برای طراحی لوکیشن‌های بازی ، از شرایط کوبا الهام گیری شده است. حتی کوچکترین آیتم‌ها نیز در نوع خودشان ارزشمند تلقی می‌شوند. همچنین بسیاری از اسلحه ها، حالتی دست ساز و ویژه دارند. انواع و اقسام اسلحه‌های کشتار جمعی در فارکرای ۶ حضور خواهند داشت. از طرفی، نابود کردن دشمنان به صورت مخفیانه نیز ممکن است و برای راحت‌تر شدن این امر می توانید از چاقو‌های پرتابی، استفاده کنید.

برای جابجا شدن در محیط بازی می توانید از انواع و اقسام وسایل نقلیه استفاده کنید. لازم به ذکر است که این وسایل نقلیه، قابل شخصی سازی هستند. انواع و اقسام اسب‌ها و قایق‌ها و هواپیماها و حتی تانک‌ها در Far Cry 6 حضور دارند و به مخاطب اجازه می‌دهند که با شیوه‌های مختلفی به پیشروی در گیم‌پلی بپردازد. اهمیت عنصر انتخاب در نسخه‌های اخیر مجموعه فارکرای، افزایش پیدا کرده بود و حال در فارکرای ۶ شاهد پررنگ‌تر شدن این موضوع هستیم. انتخاب شما برای استفاده از آیتم‌ها و تجهیزات مختلف، به صورت مستقیم بر روی تجربه‌ی شما از بازی تاثیر می‌گذارد. برای مثال می‌توان گفت که استفاده کردن از عینک‌های ویژه‌ی تک تیر‌اندازان، میزان آسیب رسانی شلیک‌های شما به سر دشمنان را افزایش می‌دهد. همچنین انتخاب تجهیزات مناسب می‌تواند میزان چابکی شخصیت اصلی را در بازی، تعیین کند.

تا به اینجای کار در خصوص جاه‌طلبانه بودن Far Cry 6 در این مجموعه صحبت کردیم. لازم به ذکر است که این اثر دارای طولانی‌ترین و پرجزئیات ترین لیست اسلحه‌ها در کل فرنچایز می باشد. شما می توانید اسلحه های خود را با انواع و اقسام وسایل جانبی، شخصی سازی کنید و کارایی این اسلحه ها را تا حدی تغییر دهید. حدود ۵۰ اسلحه مختلف در بازی وجود دارد و تمام آنها قابل شخصی سازی هستند.

در این نسخه نیز می‌توانید از برخی از حیوانات به عنوان همراه، کمک بگیرید. تا به این لحظه تنها از حضور دو حیوان یعنی یک سگ و یک تمساح خبردار شده‌ایم. هر کدام از همراهان شما دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند و در شرایطی مخصوص به کار می‌آیند. احتمال می‌رود که کمپانی یوبی سافت در آینده، اطلاعات بیشتری را در خصوص این امر با مخاطبان به اشتراک بگذارد.

یکی از مهمترین موضوعات در خصوص هر‌کدام از نسخه‌های فارکرای، محیط بزرگ و وسیع و قابل گشت و گذار است. لازم به ذکر است که لوکیشن اصلی Far Cry 6 به گونه‌ای طراحی شده تا مخاطب بتواند آن را درک کند و حضور در یک لوکیشن واقعی را حس نماید. لوکیشن فارکرای ۶ از چندین منطقه‌ی مختلف تشکیل شده که هر کدام از آنها دارای زیست‌بوم منحصر به فردی می‌باشند. خودتان را برای ماجراجویی در جنگل‌ها و سواحل و روستاها و مناطق مختلف، آماده سازید. برخی از لوکیشن‌ها تحت حکومت نظامی هستند. بدین ترتیب هنگام ورود و جستجو در آن‌ها، ملزم به مواظبت از خود در برابر نیروهای نظامی هستید. درست همانند نسخه‌های پیشین، می‌توانید مناطق مختلف را از دسترس نیرو‌های دشمن خارج کنید و به نوعی آنها را آزاد نماید. Outposts های متعددی در بازی وجود دارند. بسیاری از محیط‌های فرهنگی این لوکیشن همانند موزه‌ها و مدارس، توسط نیروهای این حکومت دیکتاتوری، غصب شده است. آزاد کردن این محیط‌ها با جوایز مختلفی همراه خواهد بود.

Far Cry 6

همانطور که متوجه شدید، Far Cry 6 در اکثر موارد نسبت به نسخه های پیشین، جاه طلبانه‌تر عمل کرده اما نمی‌توان این اثر را به منزله‌ی یک تغییر انقلابی در مجموعه فارکرای به شمار آورد.

پس از رونمایی از اولین تریلر گیم پلی فارکرای ۶، مصاحبه‌ای با داستان نویس ارشد بازی یعنی آقای نوید خاوری، تدارک دیده شد. وی در این مصاحبه به بسیاری از سوالات مخاطبان پاسخ داد. در متن زیر، مهم ترین پرسش و پاسخ ها را برای شما عزیزان فراهم آورده ایم. امیدواریم که از مطالعه ی آن ها لذت ببرید:

 

بیشتر بخوانید :  مشکلات نسخه نینتندو سوییچ عنوان Resident Evil 7 در آمریکا

پرسش : می‌دانیم که شما بر روی عناوینی همچون فارکرای ۴ و فارکرای ۵ فعالیت کرده‌اید. چه تفاوتی میان ساخت و فعالیت بر روی فارکرای ۶ با نسخه‌های پیشین وجود دارد؟

شاید بتوانم ساخت Far Cry 6 را به ایستادن بر روی شانه‌های یک غول بزرگ تشبیه کنم. تا جایی که می‌توانستیم بر روی ساخت یک روند سینماتیک و منحصر به فرد، تمرکز کردیم. اولین قدم برای عملی کردن این امر، در نظر گرفتن شرایط مخصوص برای لوکیشن بازی بود. یارا جزیره‌ای است که در زمان متوقف شده. شخصیت‌های بازی نیز با توجه به این موضوع طراحی شده‌اند. سپس تصمیم گرفتیم که چه کسانی به شخصیت اصلی وفادار بمانند و چه کسانی را در سر راه او قرار دهیم و چه کسانی به او خیانت کنند. همچنین دیالوگ‌های منحصر به فردی را برای شخصیت اصلی در نظر گرفتیم. ساخت یک شخصیت بومی، تجربه‌ی جدید و چالش برانگیز بود که از پس آن برآمدیم. همچنین افزودن ابعاد بیشتر به شخصیت پردازی آنتاگونیست، یکی دیگر از مهمترین وظیفه‌های ما بود. رابطه‌ی پدر و پسری عمیقی میان آنتوان (آنتاگونیست اصلی) و پسرش وجود دارد. فکر می‌کنم که بازی کنندگان از این رابطه استقبال کنند و آن را منحصر به فرد و تازه قلمداد نمایند.

پرسش: صحبت از شخصیت منفی شد. این اولین باری است که کمپانی یوبی سافت از یک بازیگر درجه یک برای نقش آفرینی استفاده می‌کنند. کار کردن با اسپاسیتو چگونه بود ؟ آیا اسپاسیتو به بهتر شدن شخصیت پردازی آنتوان، کمک کرد؟

اسپاسیتو فوق العاده بود. هنگامی که دیالوگ‌های شخصیت را می‌نوشتیم، صدای او را برای آنتوان در نظر گرفته بودیم. سپس به نیویورک سفر کردیم تا با اسپاسیتو ملاقات کنیم. در خصوص شخصیت آنتوان با او صحبت کردیم و او توانست ما را راهنمایی کند. اسپاسیتو تجربیات بسیار زیادی دارد و به بهترین شکل ممکن نقش خود را در بازی ایفا کرد. فکر می‌کنم که آنتوان تبدیل به یکی از بهترین شخصیت های منفی مجموعه فارکرای شود.

پرسش: مجموعه بازی‌های فارکرای همراه دلیل خلق شخصیت‌های منفی ماندگار شناخته می‌شوند. اما به نظر می‌رسد که آنتوان کمی متفاوت‌تر از دیگر شخصیت‌های منفی این مجموعه باشد. می‌توانید در این خصوص کمی بیشتر توضیح دهید؟

رابطه آنتوان با فرزندش برای ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بود. وی برای تمام تغییراتی که در یارا اعمال کرده، دلیل دارد. ما همواره تصور می‌کردیم که دیکتاتور بودن به چه صورت است و دیدگاه‌های مختلف را در خصوص این مقوله، بررسی می کردیم.

پرسش : آیا داستان Far Cry 6 به صورت خطی روایت می شود؟

مهمترین وظیفه‌ی ما برای روایت داستان Far Cry 6 ، طراحی کاربردی آن بود. بدین ترتیب اگر به مناطق غربی یارا سفر کنید و سپس تصمیم بگیرید که به سمت مناطق شرقی و مرکزی بروید، هیچ مشکلی در روایت داستان به وجود نخواهد آمد. داستان کلی از چندین بخش تشکیل شده که هر کدام از آنها به موضوعی متفاوت می‌پردازد و در نهایت شاهد به وجود آمدن پیوستگی قدرتمندی بین تمام قسمت ها هستیم.

پرسش: در سال‌های اخیر شاهد پررنگ‌تر شدن نقش داستان در محتوا های فرعی بازی‌های جهان باز بودیم. آیا Far Cry 6 در این زمینه، حرفی برای گفتن دارد؟

مطمئن باشید که همینطور است. فعالیت‌ها و ماموریت‌های فرعی فارکرای ۶، روایتگر داستان‌ها و تجربیات متعددی هستند که از دل مردم منطقه بیرون می‌زند. شاید برخی از شخصیت ها در خصوص جنبش آزادی صحبت نکنند اما با توجه به رفتار آنها می توانید اشتیاقشان را نسبت به این جنبش، درک کنید.

پرسش: آیا هنوز هم می‌توان سربازانی را برای مبارزه در کنار خود، استخدام کرد؟

این سیستم برای فارکرای ۵ بود و در فارکرای ۶ حضور نخواهد داشت. اما لازم به ذکر است که در بسیاری از سکانس‌های اکشن فارکرای ۶ به همراه دیگر یارانتان مبارزه می‌کنید. شخصیت‌های بسیاری حضور دارند که در طی مبارزه به شما خواهند پیوست.

و در این نقطه، پاسخ‌های آقای خاوری به سوالات به اتمام می‌رسد.

Far Cry 6 بیش از هر نسخه‌ای از این مجموعه، بر روی شخصیت منفی اصلی خود و اعمالش مانور خواهد داد. همچنین موضوع جدید دیگری که حائز اهمیت می باشد، به تصویر کشیده شدن میان پرده ها از زاویه دوربین سوم شخص است. توسعه‌ دهندگان اظهار داشتند که شخصیت اصلی دارای دیالوگ های متعدد خواهد بود و برقراری ارتباط با وی آسان تر شده. قسمت ششم در لوکیشنی به نام یارا رخ می‌دهد ‌ جزیره ای که با الهام گیری از کوبا طراحی شده است. جالب است بدانید که پایتخت یارا یک محوطه شهری می‌باشد که مخاطبان به صورت آزادانه می توانند در آن به جستجو بپردازند و چنین موضوعی (حضور یک پایتخت) برای مجموعه فارکرای یک المان جدید به شمار می‌رود. این پایتخت تحت تصرف شخصیت منفی اصلی بازی می باشد و وقتی که بازی کننده وارد آن می‌شود، باید خطرات احتمالی را به جان بخرد. چنین موضوعی گیم‌پلی را به شدت تحت تاثیر قرار داده و حال، بازی کنندگان در قسمت هایی از بازی مجبور هستند که به عبور از پشت بام ها و مبارزه در کوچه های تنگ و خلوت بپردازند. Far Cry 6 در تاریخ هفتم اکتبر ماه سال ۲۰۲۱ مصادف با 15 مهر ماه سال جاری دسترس کاربران پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ و اکس باکس وان و اکس باکس سریز اکس و همچنین کامپیوترهای شخصی قرار خواهد گرفت.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Far Cry 6 از آخرین اخبار، تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و …. مربوط به آن آگاه شوید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`