سنگ اندازی سونی در قابلیت Cross-play در Fallout 76
سنگ اندازی سونی در قابلیت Cross-play در Fallout 76

سنگ اندازی سونی در قابلیت Cross-play بازی Fallout 76

سیاست‌های Cross-play یا قابلیت بازی بین پلتفرم‌های مختلف در بازی‌های سونی در حال حاضر مانند خاری در چشم هر دو طرف جریان است. البته منظور در اینجا تنها تولید کنندگان و توسعه دهندگان نیستند. مصرف کنندگان نیز در مورد این قضیه بسیار ناراحت و سرخورده شده‌اند. بازی‌هایی مانند Fortnite و Minecraft  از قابلیت Cross-play در تمامی سیستم‌ها به جز پلی استیشن ۴ پشتیبانی می‌کنند و این موضوع آنقدر عجیب به نظر می‌رسد که کمپانی‌های مطرح مایکروسافت و نینتندو مشترکاً سونی را به خاطر اینکار سرزنش کردند.

عدم حمایت سونی از قابلیت Cross-play

البته، به نظر هم می‌رسد که تغییر حاصل نشود و سونی تحولی به این زودی‌ها در سیاست‌هایش ایجاد نکند. بازی Fallout 76، که به زودی عرضه خواهد شد و تصور می‌شد که یک بازی آنلاین باشد به نظر می‌رسد که نتواند به طور کامل از قابلیت Cross-play در تمامی پلتفرم‌هایی که قرار است برای آن عرضه شود استفاده کند. طراح بازی‌های شرکت بازی سازی Bethesda، «تاد هاوارد»، در حالی که با خبرنگاران مصاحبه می‌کرد گفت که همه این موضوعات به خاطر این است که شرکت سونی زمانی که بحث Cross-play به میان می‌آید از این موضوع حمایت نمی‌کند. چیزی که به گفته هاوارد یک گرایش جدید در صنعت بازی‌سازی است. او در این باره می‌گوید:

ما دوست داریم که این کار انجام شود اما در حال حاضر غیر ممکن است.

این نظر نهایی هاوارد در این باره بود که بسیار تاسف برانگیز است. مدیران شرکت‌های مایکروسافت و نینتندو اخیراً در این باره صحبت کردند. این در حالی است که مدیر اجرایی سابق سونی به خبرنگاران گفته است که این تصمیم سونی به خاطر دلایل مالی و اقتصادی است. دوباره پس از اینکه شرکت‌های مایکروسافت و نینتندو گفتند که این حرکت، گامی به سوی نجات یکدیگر است، سونی جوابیه در اینباره منتشر کرد که بیشتر مسخره می‌آید. با این حال، هیچ کدام از این موارد دلیل منطقی برای طرفداران نیست.

بیشتر بخوانید :  شایعه: Gears 5 با رزولوشن ۴K و نرخ فریم ۶۰ اجرا خواهد شد

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`