The Ascent
The Ascent

پیش نمایش The Ascent |‌ جهنم در پادآرمان شهر

بازی های مرتبط

در سال گذشته بود که از عنوان The Ascent رونمایی شد. با وجود اینکه این اثر به منزله‌ی یک بازی مستقل به شمار می‌رود، اما نظرات و توجهات قشر کثیری از بازی کنندگان به آن جلب شد.‌ تا انتشار این بازی، مدت زمان زیادی باقی نمانده است و همین موضوع سبب شده که تصمیم به گردآوری مقاله‌ای برای ذکر مهم‌ترین نکات در خصوص The Ascent بگیریم. نکاتی که پیش از تهیه و تجربه‌ی بازی، ملزم دانستن آنها می باشید. پس در ادامه همراه نوین اسپات باشید.

داستان

The Ascent

بازی در آینده‌ای دور رخ می دهد. محیط و اتمسفر پویایی برای The Ascent در نظر گرفته شده. درست مانند دیگر عناوین دیستوپیایی، شاهده برده داری نوین مردم هستیم. در این میان اتفاقاتی رخ می‌دهد و آشوبی بزرگ ایجاد می‌شود. در بازی کنترل شخصیت‌هایی را به دست می‌گیرید که برای آزادی مبارزه می‌کنند. البته جزئیات بیشتری در خصوص داستان وجود دارد اما ذکر این جزئیات سبب می‌شود که قسمت‌‌هایی از بازی اسپویل شود. لذا از اشاره به آن‌ها پرهیز می‌کنیم. طبق اظهارات توسعه‌دهندگان، محیط The Ascent بسیار وسیع و منحصر به فرد می باشد و مملو از نواحی مختلف است. هر کدام از ناحیه‌ها، حال و هوای مخصوص به خود را دارند و بازیکنان می‌توانند میان آنها، به گشت و گذار بپردازند. نکته‌ی حائز اهمیت این جاست که Fast Travel در بازی، بدون هیچ صفحه‌ی لودینگی محقق می‌شود و این امر به لطف حافظه‌های پرسرعت کنسول‌های نسل نهم می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از مترو‌ها و راه‌های زیرزمینی مختلف، بین نقاط متفاوت نقشه بازی، جابجا شوید.

نگاهی کلی به گیم پلی

The Ascent

بازی The Ascent در ژانر اکشن نقش آفرینی با زاویه‌ی دوربین بالا به پایین توسعه یافته است. شما می‌توانید ظاهر شخصیت خود را همانند مدل و رنگ مو و …. را شخصی سازی کنید. دنیای بازی حاوی شخصیت‌های فرعی متعددی می‌باشد که بازی کننده توانایی برقراری ارتباط با آن‌ها را دارد. از طرفی دیگر توسعه دهندگان مدعی شده‌اند که اسلحه های گوناگون با کاربردهای منحصر به فردی را برای مخاطبان در نظر گرفته‌اند. سیستم تیراندازی بازی شبیه به دیگر عناوین ساخته شده در این ژانر، طراحی شده است. بدین ترتیب برای نشانه گیری ملزم به استفاده از هر دو جوی استیک هستید. همچنین بازی کنندگان توانایی سنگرگیری را دارند. لازم به ذکر است که شخصیت قابل بازی دارای توانایی‌های مختلف و متفاوت میباشد که هرکدام از آنها برای آسیب رسانی به دشمنان، در شرایط مخصوص، در نظر گرفته شده است. در آخر باید به این نکته اشاره کرد که بازی کنندگان توانایی استفاده از قابلیت‌های سایبرنتیکی خود و یافت محل دشمنان و همچنین هک کردن آنها را نیز دارند.

اسلحه ها

همانطور که در پاراگراف بالا اشاره کردیم، توسعه‌دهندگان مدعی شده اند که انواع و اقسام اسلحه‌های مختلف در بازی وجود دارند اما متاسفانه لیست دقیقی از اسلحه های The Ascent منتشر نشده و به نظر می‌رسد که برای دستیابی به این لیست، باید تا انتشار بازی منتظر بمانیم. به هر حال با توجه به تریلرهای منتشر شده از این اثر می توان گفت که اسلحه‌هایی همانند Pistol و Shotgun و submachine gun و Assault Rifle در این عنوان حضور دارند. یکی دیگر از مهمترین موضوعات، نارنجک‌های مختلف با کاربردهای متفاوت می‌باشد. جالب است بدانید که بازی کنندگان توانایی نابود کردن دشمنان خود با استفاده از اسلحه‌های نزدیک‌زن را نیز دارند. با گشت و گذار در محیط بازی و انجام ماموریت های مختلف، تجهیزات متعددی دریافت می کنید که هر کدام از آنها قابلیت های مخصوص به خود را دارند. باید به این نکته توجه داشت که سیستم لوت بازی از پیش تعیین شده است و خبری از رندم لوت نیست. با پیشروی در خط داستانی، آیتم های بیشتر و قدرتمند‌تری دریافت خواهید کرد و بدین ترتیب میتوانید وارد مناطق سخت تر The Ascent بشوید‌.

آگیومنت‌ها

The Ascent

همانطور که گفتیم، The Ascent در دنیای سایبرپانکی رخ می‌دهد. تکنولوژی به میزان زیادی پیشرفت کرده و انسان‌ها توانایی کارگزاری اسلحه‌های مختلف را در بدن خود دارند. به کمک آگیومنت‌ها می‌توانید قابلیت‌های ویژه و منحصر به فردی را به دست آورید. توسعه‌دهندگان آگیومنت‌های متعددی را برای بازی در نظر گرفته‌اند که هر کدام از آنها، به روشی متفاوت، به دشمنان آسیب می‌رساند. با پیشروی در بازی و کسب امتیاز تجربه، می‌توانید آگیومنت‌های قدرتمندتری بسازید و به تعداد بیشتری از دشمنان آسیب برسانید.

هوش مصنوعی دشمنان و نحوه‌ی مقابله با آن‌ها

اما چه چیزی در خصوص هوش مصنوعی دشمنان و رفتار آن‌ها با شخصیت اصلی در The Ascent متفاوت است؟ ممکن است که برای اولین بار وارد یک محوطه‌ی کاملاً جدید شوید. در آن زمان مشاهده می‌کنید که دشمنان به شما شلیک نمی‌کنند، بلکه تنها تهدیداتی را بیان می‌نمایند. در این زمان می‌توانید به عقب بازگردید و روش متفاوتی را برای حمله دشمن، در نظر بگیرید و یا حتی پس از عقب نشینی، با انواع و اقسام مواد منفجره به دشمنان خود حمله کنید. باید به این موضوع توجه داشت که دشمنان شما از لوکیشن‌های مختلفی اسپاون خواهند شد. بعضی از آنها توانایی تخریب دیوار‌ها برای رسیدن به شما و نابود کردن‌تان را دارند. برخی دیگر از فواصل دور به شما حمله می‌کنند و برخی دیگر نیز با نزدیک شدن به شما، آسیبی جدی را وارد می‌نمایند.

تخریب پذیری محیط

و اما به یکی از مهمترین موضوعات در خصوص The Ascent می‌رسیم. توسعه‌دهندگان از ابتدای معرفی این بازی، تمرکز بسیار زیادی بر روی تخریب پذیری محیط و طبیعی بودن آن داشته‌اند. هر محیط دارای اجسام تخریب پذیرِ مخصوصی می‌باشد. لازم به ذکر است که بسیاری از سنگرها قابل تخریب هستند و بدین ترتیب نمی‌توانید با خیال راحت، در یک گوشه سنگر بگیرید و به آرامی دشمنان خود را نابود کنید. اصابت انواع مواد منفجره در محیط، تاثیرات مختلفی خواهد گذاشت. از طرفی دیگر جلوه‌های بصری و نورپردازی پویا، تخریب پذیری محیط را به صورت بهتری به پرده‌ی تصویر می‌کشد.

کو آپ

خوشبختانه می‌توانید The Ascent را به صورت گروهی تجربه کنید. بخش کوآپ بازی تا حداکثر ۴ بازی کننده را پشتیبانی خواهد کرد و هر کدام از این بازی کنندگان می توانند برای نابود کردن دشمنان، به همکاری با یکدیگر بپردازند. به هر حال توسعه دهندگان اظهار داشته‌اند که تجربه‌ی بازی به صورت کاملاً تک نفره، هیچ مشکلی به وجود نخواهد آورد. همچنین جالب است بدانید که به هنگام تجربه‌ی چند نفره‌ی بازی، تغییرات بسیار کوچکی در کات سین‌ها ایجاد خواهد شد.

در انحصار …

با وجود اینکه The Ascent بر روی کامپیوترهای شخصی (از طریق استیم و فروشگاه مایکروسافت) در دسترس قرار خواهد گرفت اما باید به این نکته اشاره کرد که کاربران کنسول‌ها، تنها توسط ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و ایکس باکس وان می‌توانند به تجربه‌ی این بازی بپردازند. توسعه‌دهندگان اظهار داشته‌اند که کمپانی مایکروسافت نسبت به پروژه‌شان واکنش مثبتی نشان داده و از همکاری با این کمپانی بزرگ آمریکایی، بسیار خوشحال هستند. همچنین لازم به ذکر است که بازی با همکاری استودیوهای مایکروسافت توسعه یافته است. به هر حال انتظار می‌رود که در آینده شاهده انتشار The Ascent برای پلی استیشن ۵ و پلی استیشن ۴ باشیم.

سیستم مورد نیاز برای اجرا

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای The Ascent

 • Requires a 64-bit processor and operating system
 • OS: Windows 10 x64
 • Processor: Intel Core Intel Core i5-3470 (4 * 3200) or equivalent / AMD FX-8350 (4 * 4000) or equivalent
 • Memory: 8 GB RAM
 • Graphics: GeForce GTX 660 ( 2048 MB) / Radeon R9 390X (8192 MB)
 • Storage: 35 GB available space

با این مشخصات توانایی اجرای بازی با نرخ فریم ۳۰ و رزلوشن فول اچ دی را دارید. تمام تنظیمات گرافیکی بر روی پایین‌ترین گزینه در نظر گرفته شده اند.

سیستم پیشنهادی برای اجرای The Ascent

 • Requires a 64-bit processor and operating system
 • OS: Windows 10 x64
 • Processor: Intel Core i9-9900k (8 * 3600) or equivalent /AMD Ryzen 7 3700X (8 * 3600) or equivalent
 • Memory: 16 GB RAM
 • Graphics: Geforce RTX 2080 (8192 MB) / Radeon RX 6800 XT (16384 MB)
 • Storage: 35 GB available space

با این مشخصات توانایی اجرای بازی با نرم فریم ۶۰ و رزلوشن فول اچ دی را دارید. تمام تنظیمات گرافیکی بر روی High در نظر گرفته شده اند.

پشتیبانی از ری تریسینگ

خوشحالیم که بسیاری از عناوین جدید در حال پشتیبانی از تکنولوژی تریسینگ هستند. کاربران کامپیوترهای شخصی که لز کارت‌های گرافیک جدید انویدیا استفاده می‌کنند، می‌توانند The Ascent را به کمک ری‌تریسینگ تجربه کنند و از تماشای نورپردازی واقع گرایانه لذت ببرند. متاسفانه توسعه‌دهندگان حداقل سیستم لازم برای تجربه‌ی بازی با این فناوری را منتشر نکرده‌اند. اما خبر خوشحال کننده‌ی دیگر اینجاست که بازی از DLSS نیز پشتیبانی خواهد کرد.با فعال کردن این گزینه می‌توانید راندمان بازی را افزایش دهید.

مدت زمان لازم برای اتمام

سوال اصلی اینجاست که بازی با تمام جزئیات و المان های نقش آفرینی منحصر به فرد و …‌ تا چند ساعت میتواند مخاطبان را سرگرم سازد؟ طبق اظهارات توسعه‌دهندگان، تکمیل ماموریت های اصلی The Ascent به مدت ۱۵ الی ۲۰ ساعت مخاطبان را سرگرم خواهد کرد. باید به این نکته اشاره داشت که بازی مملو از مأموریت‌های فرعی و موارد گرم کردنی می باشد. بدین ترتیب با انجام ماموریت های فرعی می توانید مدت بیشتری را با این اثر سرگرم شوید.

راندمان The Ascent بر روی کنسول های نسل نهم مایکروسافت

لازم به ذکر است که بازی با رزولوشن ۴k و نرخ فریم ۶۰ بر روی قوی‌ترین کنسول نسل نهم یعنی ایکس باکس سری ایکس اجرا خواهد شد. همچنین ایکس باکس سری اس می تواند با رزولوشن 2K و نرخ فریم ۶۰ ، این عنوان را اجرا کند. کنسول ایکس باکس وان ایکس نیز توانایی اجرای بازی با رزولوشن ۴k و نرخ فریم ۳۰ را دارد.

پشتیبانی از کراس پلتفرم

The Ascent

لازم به ذکر است که بازی از ابتدای انتشار خود، به صورت رایگان در دسترس کاربران و مشترکین سرویس ایکس باکس گیم پس قرار خواهد گرفت. همچنین نکته‌ی خوشحال‌کننده اینجاست که The Ascent از ابتدای انتشار، از ویژگی کراس پلتفرم پشتیبانی خواهد کرد. بدین ترتیب میتوانید با دیگر دوستانتان، بدون توجه به محدودیت‌های پلتفرمی، به تجربه‌ی گروهی بازی بپردازید.

 

بیشتر بخوانید :  The Ascent

عنوان The Ascent اتمسفر سایبرپانکی منحصر به فرد و همچنین جلوه‌های بصری بسیار زیبایی دارد. نورپردازی فوق العاده و طراحی هنری جذاب و جزئیات خیره کننده، تنها بخش هایی از زیبایی‌های بصری این بازی را تشکیل می‌دهند.

استفاده از استراتژی های نوآورانه برای نابود کردن دشمنان خود، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. می‌توانید از محیط برای آسیب رساندن به دشمنان نیز استفاده کنید. موضوع حائز اهمیت دیگر، افکت های انفجار و جلوه های بصری منحصر به فرد بازی است. بد نیست به نکته‌ای در خصوص جایگذاری دشمنان در بازی و لوکیشن‌ها اشاره کنیم. توسعه‌دهندگان اظهار داشته اند که ممکن است جایگاه دشمنان تغییر کند. در حقیقتچینش دشمنان به صورت تصادفی رخ می‌دهد. جالب است بدانید که هیچ صفحه لودینگی در بازی وجود ندارد. دنیای The Ascent بسیار عظیم و بزرگ است. شما می توانید به صورت تک نفره این عنوان را تجربه کنید و یا به کمک دوستان خود وارد این سفر هیجان انگیز شوید. اگر یکی از دوستانتان هنگام تجربه‌ی خط داستانی به شما ملحق شود، شخصیت وی در کات سین ها و میان پرده ها نمایان خواهد شد. هرچند که این نکته اهمیت چندانی برخوردار نیست اما دانستن آن نیز خالی از لطف نبود.

دنیای سایبرپانکی The Ascent بسیار زیبا به تصویر کشیده شده است. شخصی سازی یکی از مهمترین عناصر گیم‌پلی تلقی می شود. اسلحه‌های متعددی برای بازی کنندگان فراهم آورده شده و تیراندازی با هرکدام از این اسلحه ها رنگ و بوی خاصی دارد.

این اثر در تاریخ هفتم مرداد ماه سال جاری برای پلتفرم‌های کامپیوترهای شخصی و اکس باکس وان و اکس باکس سریز اکس انتشار خواهد یافت. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی The Ascent از جدیدترین اخبار٬ مقالات٬ نقد و بررسی‌ها و … مربوطه آگاه شوید

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`