گزارشی از جشنواره بازی EVE Online

عنوان EVE، اثری آنلاین در سبک MMORPG است که توسط استودیو CCP Games توسعه داده شده است. گیمرها درون این بازی فعالیت های مختلفی از جمله گشت و گذار، داد و ستد و مراحل مختلفی را تجربه می‌کنند. حال به تازگی باخبر شدیم که سازندگان این بازی به دنبال برگزاری جشنواره‌ای برای هواداران خود است. در این مطلب نوشته‌ای از «کریس شیو» را که در Hardcoregames منتشر شده، مرور می‌کنیم.

نزدیک به یک سال پیش، هیچ چیزی درباره بازی EVE Online نمی‌دانستم. آن اوایل در یوتیوب و فروم های مختلف اطلاعاتی درباره آن خواندم ولی این نوشته ها باعث نشدند که بخواهم بازی را تجربه کنم. حال بعد از صحبت با تعدادی از سازندگان و گفتگو با گروهی از گیمرهای این بازی و دیدن ساعت ها گیم‌پلی، هنوز هم چیزی ازین بابت نمی‌دانم؛ با وجود این مطمئنم که بازی EVE Online یکی از بهترین بازیهائیست که گیمرها می‌توانند در دوران زندگی‌شان بازی کنند.

همانطور که اشاره کردم، رابطه من با سازندگان این بازی دوستانه است و به همین علت توانستم متوجه مسائلی متفاوت در خصوص این بازی شوم. در مصاحبه های جدید توانستم اطلاعاتی از سازندگان در رابطه با بخش جدیدی از بازی به اسم EVEProv به دست آورم که گویا محتوای جدیدی به گیم‌پلی بازی خواهد افزود. به عنوان کسی که تقریباً ۱۵ سال دیر به سراغ بازی رفته نتوانستم چیز زیادی از این بخش بازی سر در بیاورم، اما تعدادی از هواداران بازی که در کنارم بودند با شنیدن این اخبار جدید به وجد آمدند. این بازی تنها از طریق یک سرور قابل دسترس است، در نتیجه هر گیمری که در بازی اثری از خود به جای بگذارد ممکن است روی فرایند گیم‌پلی دیگران تاثیرگذار باشد. در این بازی گیمرها می‌کوشند تا با کمک هم تاریخی برای رویداد های درون دنیای EVE رقم بزنند و سهمی در وقوع جنگ های بزرگ درون این بازی داشته باشند.

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: مقایسه‌ی راندمان و گرافیک Mass Effect Legendary Edition بر روی XSX و PS5

در فستیوال جدیدی که برای این بازی برگزار شد توانستیم رو در روی سازندگان بازی به گفتگو بپردازیم که در نوع خود کمی عجیب بود، چرا که بیشتر از آنکه جلسه پرسش و پاسخی باشد، جنبه میهمانی و گردهمایی داشت و همین مسئله ممکن است نقد خیلی ها را در پی داشته باشد ولی من این گردهمایی را دوست داشتم، چون عده ای که بازی EVE Online را دوست داشتند در آن گردهم آمده بودند. در این جشنواره مردمی را می‌دیدم که با عشق و لذت فراوان از بازی مذکور صحبت می‌کردند و به احتمال زیاد اگر کسی عاشق بازی EVE Online باشد می‌تواند در این جشنواره جفت زندگی خود را پیدا کند.

جشنواره بازی EVE Online به گونه ای ترتیب داده شده که گیمرهای این بازی در مدت زمانی که در مجموعه قرار دارند از گیمر بودن خود لذت ببرند و خواهند توانست بسیاری از فعالیت هایی که درون بازی رخ می‌داد را با هم تفسیر کرده و شباهنگام از غذاهای متنوعی که سازنده برای‌شان ترتیب داده لذت ببرند. در این جشنواره توانستم با یکی از اعضای استودیو CCP Games ملاقات کنم که بازی را برایم از جنبه سیاست تفسیر کرد و آنچه گفت برایم جالب بود. در مدت زمانی که در این گردهمایی حضور داشتم یکی از دوستان دوران کودکی ام را دیدم که سال ها از وی بی‌خبر بودم و باورم نمی‌شد که او یکی از هواداران این بازی است.

در انتها می‌توان چنین نتیجه گرفت که بازی EVE Online محیطی هیجان انگیز و درگیر کننده است که گیمرها درون محیط آن به تجربه اتفاقات مختلف مشغولند و فرصت های بسیار زیادی برای لذت بردن از دنیای بازی وجود دارند. جشنواره ای که در ایسلند برگزار شد نیز ساختاری مشابه بازی داشت، بدین معنا که درست به مانند محیط هیجان انگیز بازی مذکور، به هرجای جشنواره که سرک می‌کشیدیم اتفاقات مختلفی را مشاهده می کردیم. جشنواره موسوم به EVE Online FanFest مخصوص آن دسته گیمرهائیست که با تمام وجود غرق در دنیای این بازی هستند و دوست دارند با گیمرهای دیگر ملاقات کنند.

بیشتر بخوانید :  عنوان Cyberpunk 2077 در نمایشگاه E3 2018 حضور خواهد داشت

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`