Elden Ring
بازی Elden Ring

بررسی جزئیات جدید گیم پلی بازی Elden Ring از زبان منتقدان

بازی های مرتبط

تمام طرفداران بازی های سولز لایک و استدیوی فرام سافتور، بی صبرانه منتظر انتشار بازی Elden Ring هستند. خوشبختانه روند ساخت این اثر به میزان زیادی کامل شده و به احتما بسیار بالایی، شاهد تاخیر در تاریخ انتشار آن نخواهیم بود. در روز‌های گذشته بود که دموی پانزده دقیقه‌ای از گیم پلی الدن رینگ در دسترس برخی منتقدان قرار گرفت. در این پست قصد داریم تا نگاهی به نظرات منتفدان و همچنین جزئیات و اطلاعات بازی Elden Ring از زبانشان داشته باشیم. پس در ادامه همراه بنده و وب سایت نوین اسپات باشید.

نظرات در خصوص دموی پانزده دقیقه‌ای بازی الدن رینگ، فوق العاده بوده‌اند. بسیاری از مخاطبان الهام گیری فرام سافتور از جدیدترین نسخه‌ی مجموعه‌ی زلدا را تحسین کرده‌اند و الدن رینگ را ساخته‌ی کاملا متفاوتی نسبت به دارک سولز، قلمداد کرده‌اند.

بازی Elden Ring

اظهارات وب سایت IGN در خصوص بازی Elden Ring

به نظر می‌رسد که بازی الدین رینگ تماماً در خصوص آزادی عمل و انتخاب‌های بازی کننده می باشد. پیش از اینکه به تجربه ۱۵ دقیقه از گیم پلی بازی بپردازم، اظهارات کارگردان این اثر را در خصوص آزادی عمل در این اثر شنیدم و حال می‌توانم بگویم که اظهارات هیدتاکا میازاکی مو به مو درست بوده است.

الدن رینگ از تمام ساخته‌های پیشین استدیوی فرام سافتور، آزادانه‌تر شده و به انتخاب‌های مخاطب خود احترام می‌گذارد. هنگام آغاز دموی گیم پلی با محیط بزرگی و فوق‌العاده‌ای برخورد داشتم. در بازی Elden Ring ، مکان های مخصوصی به نام Lost Grace به جای Bonfire ها ظاهر شده‌اند. هنگام رسیدن به این لوکیشن‌ها، نوری پدیدار می‌شود و مخاطب را به سمت راه پیشنهادی دعوت می‌کند اما شما می توانید برخلاف پیشنهاد بازی عمل کنید و به صورت متفاوتی در مسیر قدم بردارید. دنیای بزرگ الدن رینگ مملو از اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی است و به هنگام جستجو در این محیط می‌توانید با انواع و اقسام سورپرایزها روبه‌رو شوید. برخی از این سورپرایزها دشمنان بزرگ و بسیار قدرتمندی هستند. برای مثال در هنگام جستجو در محیط بازی ، با لوکیشنی مخصوص روبه‌رو شدم. در این لوکیشن تعدادی از شخصیت‌ها ایستاده بودند و ناگهان اژدهای بسیار بزرگی پدیدار شد و تمام این شخصیت‌ها را نابود کرد و بدین ترتیب سکانس هیجان انگیزی برای مبارزه با یک باس فایت، آغاز شد. همچنین در یکی از محیط های بازی با گاری بزرگی روبرو شدم که توسط تعداد زیادی دشمن، احاطه شده بود. این تصمیم شماست که به این گاری نزدیک شوید و دشمنان را نابود کنید و سپس از جوایز ارزنده برخوردار شوید و یا به راه خودتان ادامه دهید. به هر حال شخصیت شما باید به میزان مشخصی قدرتمند باشد تا بتواند از این مبارزه پیروز بیرون آید. بازیکنان می توانند برای جستجو در محیط بزرگ بازی Elden Ring ، اسب خود را احضار کند.

یکی از بزرگ‌ترین تفاوت های الدن رینگ با مجموعه دارک سولز، وجود یک نقشه بزرگ است. بدین ترتیب شما می توانید در هر لحظه‌ای نقشه خود را باز کنید و موقعیت خودتان را در دنیای گسترده این اثر تشخیص دهید. گشت و گذار در دنیای بازی و پیدا کردن قسمتهای مختلف نقشه ، نقشه‌ی اصلی شما آپدیت خواهد شد و جزئیات بیشتری را به پرده تصویر خواهد کشید. مخاطبان می‌توانند نقشه را به راحتی علامت گذاری کنند و بدین ترتیب نقاط مخصوصی را به خاطر بسپارند.

موضوع حائز اهمیت دیگر در خصوص بازی Elden Ring ، وجود دانجن‌های مختلف می باشد. دانجن‌ها مملو از تله‌های مختلف و دشمنان گوناگون و صد البته جوایز فوق العاده می‌باشد. یکی از مهمترین قسمت‌های بازی لگسی دانجن‌ها خواهد بود. طبق اظهارات منتقدان، این دانجن‌ها بسیار وسیع و بزرگ هستند و به عنوان اصلی‌ترین لوکیشن‌های الدن رینگ به شمار می‌روند. ۶ محیط اصلی در بازی وجود دارند و هر کدام از این محیط‌ها دارای یک لگسی دانجن می باشند.

اولین لگسی دانجن بازی Elden Ring یک قلعه‌ی بزرگ است و در همین ابتدا می توانید انتخابی را برای ورود مخفیانه به قلعه و یا ورود مستقیم به آن، صورت دهید. طی ورود مخفیانه ، دشمنان کمتری در سر راه شما قرار خواهند گرفت اما در طول ورود مستقیم به این قلعه بزرگ، با موج بزرگی از دشمنان روبه‌رو می‌شوید.

طبق اظهارات کسانی که موفق شده اند تا این دموی ۱۵ دقیقه‌ای را تجربه کنند، لگسی دانجن های بازی Elden Ring از طراحی پیچیده و چند لایه‌ای برخوردار هستند و جستجو در آن ها، بسیار لذت بخش می‌باشد.

از همان ابتدا می‌دانستم که لگسی دانجن ها با دیدگاهِ ارائه‌ی یک محیط گسترده و چند لایه طراحی شده بودند .

ژورنالیست IGN

 

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: تریلر جدید Days Gone

اما به سراغ اطلاعات و نکات مهمی برویم که از سمت پایگاه FextraLife منتشر شد

  • بسیاری از آیتم ها را در دارک سولز ۳ دیده‌ایم. همچنین تعداد زیادی از جادوهای مجموعه‌ی دارک سولز در بازی Elden Ring نیز وجود دارند.
  • شاید بتوان بازی الدن رینگ را تجربه‌ی جدیدی از دارک سولز به شمار آورد که آزادی عمل بیشتری را به مخاطب خود ارائه می دهد. بدین ترتیب می‌توانید به صورت دقیق‌تری شخصیت خود را بسازید و بر روی مهارت‌های او تمرین کنید. این آزادی عمل در گشت و گذار در محیط و انتخاب مسیر پیش رو نیز کاملاً قابل تشخیص است.
  • خوشبختانه Weapon Art ها از دارک سولز ۳ بازگشته اند و در الدن رینگ حضور دارند. اما نام آن‌ها به Skill تغییر کرده. لازم به ذکر است که بیش از ۱۰۰ اسکیل برای انواع و اقسام اسلحه ها تدارک دیده شده است. موضوع حائز اهمیت اینجاست که با نابود کردن باس فایت ها می توانید اسکیل‌های جدیدی بیاموزید.
  • اسلحه‌های بسیار زیاد و متنوعی برای بازی Elden Ring طراحی شده و تعداد آنها بیشتر از تمامی نسخه‌های پیشین دارک سولز می باشد.
  • سیستم کلی مبارزات شباهت بسیار زیادی به دارک سولز ۳ خواهد داشت اما مکانیک های جدیدی به آن اضافه شده. یکی از این مکانیکها ، Stance می‌باشد که شباهت بسیار زیادی به پاسچرها در سکیرو دارد. بدین ترتیب اگر بتوانید نوار استنس دشمن خود را پر کنید، قابلیت اجرا کردن ضربه مرگباری را بر روی او خواهید داشت.
  • در طول مخفی کاری می توانید از تیر های خواب آور استفاده کنید و دشمنان خود را برای مدت کوتاهی به خواب فرو ببرید.

در Elden Ring می توانید ظاهر شخصیت خود را شخصی سازی کنید و همچنین نحوه‌ی بازی و پیشروی کردن، کاملاً به انتخاب و سلیقه‌ی شما وابسته می‌باشد. بدین ترتیب می‌توانید از انواع و اقسام قابلیت‌های جادویی و اسلحه‌های مختلف استفاده کنید تا دشمنان خود را نابود نمایید. همچنین توانایی مخفی کاری در Elden Ring وجود دارد. دنیایی پر از اتفاق های هیجان انگیز و رویدادهای غیر قابل پیشبینی انتظار بازی کنندگان را میکشد.

بازی Elden Ring

الدن رینگ در بستری با محیط باز اتفاق خواهد افتاد. محیطی پر از قلعه‌های مختلف به همراه طبقه‌های گوناگون و ریزه‌ کاری‌های فراوان. ساخت Elden Ring درست پس از به اتمام رسیدن توسعه‌ی آخرین بسته‌ی الحاقی نسخه‌ی سوم مجموعه بازی‌های دارک سولز شروع شد. هیدتاکا میازاکی، بازی را یک عنوان فانتزی و کلاسیک خطاب کرده. الدن رینگ در سبک اکشن نقش آفرینی توسعه می‌یابد. اما بر عکس سکیرو، میزان بار اکشن بازی کاسته شده و المان‌های نقش آفرینی پر رنگ‌تر شده اند. الدن رینگ در تاریخ دوم بهمن ماه سال جاری برای ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و کامپیوترهای شخصی منتشر خواهد شد. مثل همیشه می توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن  پروفایل Elden Ring از آخرین اخبار، تریلر‌ها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`