راهنمای پیدا و مبارزه کردن با سخت‌ترین باس فایت بازی Elden Ring

بازی Elden Ring مملو از باس فایت‌های چالش برانگیز و سخت و منحصر به فرد است. اما در هرکدام از بازی‌های ساخته شده توسط فرام سافتور، یک باس فایت وجود دارد که بیشتر از بقیه‌ی دشمنان، مخاطبان را به چالش می‌کشد. در این مقاله‌ی آموزشی سعی داریم که این باس فایت را معرفی کنیم و لوکیشن آن را مشخص کنیم و در نهایت استراتژی‌های مربوط برای نابود کردن او را ارائه دهیم. این باس فایت کسی نیست جز Malenia, Blade of Miquella . در ادامه همراه نوین اسپات باشید تا نگاهی کامل به لوکیشن باس فایت و همچنین نحوه‌ی شکست آن داشته باشیم.

ملینیا یک نیمه خدا است و همان طور که در مقاله داستان بازی Elden Ring توضیح دادیم، زاده‌ی ردگان و مریکا می‌باشد. این باس فایت محوطه‌ی مخصوص به خود را دارد. مبارزه با او کاملا اختیاری است. باس فایتی اختیاری که جزوی از محتوای پایان بازی به شمار می‌رود و بسیار چالش برانگیز است. برای رسیدن به ملینیا باید به لوکیشن Haligtree Roots سفر کنید.

چگونه به لوکیشن Haligtree Roots سفر کنیم؟

  • نکته‌ی مهم: لوکیشن Haligtree Roots تقریبا چالش برانگیز به شمار می‌رود. به شما پیشنهاد می‌دهیم که پس از به اتمام رساندن خط اصلی داستانی و شکست باس فایت نهایی به سراغ این لوکیشن بروید. همچنین بهتر است که برای ورود به این لوکیشن سطح شخصیت اصلی خودتان را به بالای ۱۲۰ برسانید.

برای ورود به Haligtree Roots نیاز به Haligtree Medallion دارید.

نحوه‌ی پیدا کردن Haligtree Medallion

این مدال از دو قسمت تشکیل شده است. نیمه اول در Village of Albinaurics قرار دارد.

گرفتن این نیمه بسیار آسان است. کافیست که به سمت  Village of Albinaurics بروید. پیش از اینکه بر روی پل پیشروی کنید، به عقب بازگردید و دره را به سمت چپ ادامه دهید. در انتها کوزه‌هایی را مشاهده خواهید کرد. با کوزه ضربه بزنید تا اینکه نهایتا پیرمردی ظاهر شود. وی با شما صحبت خواهد کرد و در نهایت نیمه‌ی این مدال را به شما می‌دهد.

نیمه‌ی دوم در Castle Sol قرار دارد

برای بدست آوردن این نیمه نیاز دارید تا با باس فایت Castle Sol مبارزه کنید. این باس فایت از حملات نزدیک بسیار خطرناکی برخوردار است. پس از شکست او،  به بالای Castle Sol بروید و در نهایت دومین نیمه‌ی این مدال را نیز بدست خواهید آورد.

بیشتر بخوانید :  اطلاعات جدیدی در خصوص Resident Evil Village لو رفت

برای سفر به Mountaintops of the Giants نیاز به یک آسانسور داشتید به خاطر دارید؟ به همانجا بروید اما این بار، مدالی که اخیرا به دست آورده‌اید را استفاده کنید. حال شما به قسمت غربی Mountaintops of the Giants وارد شده‌اید. اما هنوز یک چالش بزرگ برای رسیدن به مقصد باقی مانده. به شمالی ترین قسمت این منطقه یعنی town of Ordina حرکت کنید. در نقشه‌ی پایین می‌توانید این لوکیشن را مشاهده کنید

مهم‌ترین نقطه اینجاست. برای پیشروی باید تعدادی از آتش هایی که در این محل یافت می‌شوند را روشن کنید. مکان این آتش‌ها در تصویر مشخص شده. اما به خاطر داشته باشید که مهم‌ترین چالش، رد شدن از تیراندازهایی می‌باشد که بر روی سقف خانه‌ها قرار دارد. همچنین سه دشمن خطرناک به صورت نامرئی در این لوکیشن وجود دارند که می‌توانند به راحتی شما را به قتل برسانند. احتمالا پس از چند بار مردن، می‌توانید این لوکیشن را با موفقیت رد کنید.

آموزش ویدیویی رسیدن به Haligtree Roots

حال به Haligtree Roots رسیدیم، نوبت به ملینیا می‌رسد. برای ورود به محیط این باس فایت، باید لاست گریس Haligtree Roots را باز کنید. این لاست گریس در تصویر زیر مشخص شده است

استراتژی مناسب برای از بین بردن باس فایت ملینیا

این باس فایت از دو فاز تشکیل شده

  • فاز اول بدون رات
  • فاز دوم به همراه رات

نکاتی مهم برای مبارزه با ملینیا در بازی Elden Ring

  • مهم‌ترین نکته‌ای که باید به خاطر بسپارید این است که ضربات ملینیا، خط سلامتی او را بازخواهد گرداند. این بزرگ‌ترین چالش در مبارزه با باس فایت است
  •  آیتم Mimic Tear برای این باس فایت، به شدت کاربردی و شاید ضروری می‌باشد. حتما به خاطر داشته باشید که این آیتم را بدست آورید و آن را تا جایی که می‌توانید، آپگرید کنید. بدین ترتیب کار شما برای مبارزه با باس فایت به شدت راحت‌تر خواهد شد.
  • استفاده از Ashes Of War  هایی که دشمنان را استان می‌‌کند، به شدت در مبارزه با ملینیا کاربردی خواهد بود.
  • تا جایی که می‌توانید، از Weapon Skill های خود استفاده کنید. ملینیا به اکثر ویپن اسکیل‌ها حساس است و واکنش نشان خواهد داد.
  • افکت Bleed برای از بین بردن این باس فایت، نتیجه‌ی فوق العاده‌ای دارد. هنگامی که ملینیا استان می‌شود، با ضربات متعدد به او حمله کنید تا اینکه افکت BloodLoss بر روی او اعمال گردد. بدین ترتیب قسمت قابل توجهی از خط سلامتی او خالی خواهد شد.
  • خطرناک‌ترین حمله‌ی ملینیا، حمله‌ی Waterfall او می‌باشد. وی در این حمله بیش از ۱۵ ضربه به شما وارد خواهد کرد و جاخالی دادن از آن،‌در ۹۹ درصد مواقع موثر نخواهد بود. از همین رو بهتر است که سپری بزرگ با گارد بوست بالا برای این مبارزه انتخاب کنید. به هنگام این حمله، سعی در فرار نداشته باشید و تنها سپر خود را بالا بگیرید تا اسیبی به شما نرسد. هرچند که با این کار میزان قابل توجهی از خط استقامتتان خالی خواهد شد. پس از دفاع، به سرعت از او فاصله بگیرید  و اجازه دهید که میمیک تیر توجه باس فایت را به خود جلب کند. 
بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: گیم پلی بازی The Witcher Card Game

استراتژی فاز اول (به همراه میمیک تیر)

اگر آیتم Mimic Tear را ندارید، می‌توانید از دوستان خود دعوت کنید تا به مبارزه بپیوندند.

میمیک تیر خود را احضار کنید. سریع خط سلامتی را پر کنید و اجازه دهید که میمیک توجه ملینیا را به خود جلب کند. مهم‌ترین استراتژی برای شکست ملینیا در فاز اول، گیج کردن اوست. نگذارید که این باس فایت همواره به میمیک تیر شما حمله کند. بلاقاصله از پشت، قدرت مندترین حملاتتان را بر روی ملینیا اجرا کنید. فرض کنید که ملینیا یک توپ است و شما و میمیک تیر باید او را پاس کاری کنید. استفاده از شمشیرهایی با Skill های قدرتمند، بسیار ضروریست. برای این کار می‌توانید از شمشیرهایی همانند Moonveil یا Rivers Of Blood استفاده نمایید. به ملینیا فرصت ندهید و محتاطانه بازی نکنید. زمان به شدت در این مبارزه مهم است. اما دقت داشته باشید که این باس فایت می‌تواند با برخی از حملات شما را وان شات کند. پس همیشه آماده‌ی دفاع با سپر قدرتمند خود باشید. افکت بلید برای نابود کردن ملینیا به شدت کارآمد است. هنگامی که ملینیا استان می‌شود، از اطراف به او حمله کنید و ضربات متعددی را به او وارد کنید تا افکت بلاد لاس بر روی او اعمال گردد و میزان قابل توجهی از خط سلامتی‌اش کاسته شود. به اصطلاح، ملینیا را بامب کنید!!! تمام قدرت خود را بر روی او وارد نمایید و اجازه ندهید که حملات زیادی را بر روی شما اعمال کند. هنگامی که او مشغول ضربه زدن به میمیک تیر شماست، با تمام قدرت به او حمله کنید و سریع گارد دفاعی خود را آماده سازید. سپس از او فاصله بگیرید تا دوباره حواسش به میمیک تیر جلب شود و همین پروسه را ادامه دهید.

بیشتر بخوانید :  پوسته‌های هالووین به بازی Fortnite در فصل ششم اضافه شد

استراتژی فاز دوم:

اگر میمیک تیر خود را آپگرید کرده باشید (تا سطح هشت یا بالاتر) می‌توانید امیدوار باشید که او برای فاز دوم نیز زنده می‌ماند. در ابتدای فاز دوم، ملینیا به سمت آسمان می‌رود و سپس با تمام قدرت به سمت شما و یا میمیک تیر حمله می‌کند. سعی کنید این حمله را جاخالی دهید و پس از فرود ملینیا به زمین، به سرعت از او دور شوید. زیرا که افکتی همانند گل اطراف او را می‌گیرد و این افکت شما را رات خواهد کرد. رات شدن در این فاز مساوی با مرگ است!!!! هنگامی که این افکت در صدد نابودی بود، به سمت ملینیا حمله کنید و دوباره با قدرتمندترین ضرباتتان خط سلامتی‌اش را بکاهید. توجه داشته باشید که در این فاز، به هیچ وجه جلوی ملینیا قرار نگیرید. بسیاری از حملات او در این فاز شما را رات خواهد کرد. اگر میمیک تیر در میان فاز از بین رفت، نگران نباشید زیرا که حملات ملینیا در این فاز، با فرصت‌هایی برای آسیب رساندن به او همراه خواهد بود. حملات او قدرتمندتر ولی ارام تر شده. درست همانند فاز اول دور او بچرخید و در بهترین زمان، قدرتمندترین حملاتتان را نثارش کنید.

اگر سوالی در خصوص این باس فایت دارید، می‌توانید در کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنیم.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`