Elden Ring

اولین تریلر از گیم پلی بازی Elden Ring منتشر شد

بازی های مرتبط

سرانجام، اولین گیم پلی از عنوان مورد انتظار Elden Ring منتشر شد. این گیم پلی 19 دقیقه‎ای، از نسخه رایانه‎های شخصی بوده که هنوز در دست توسعه است و مراحل توسعه آن، به پایان نرسیده. تفاوت‎ها و نیز شباهت‎های بسیار این عنوان به سری Dark Souls و دیگر ساخته‎های استدیوی خوش نام FromSoftware از این تریلر، قابل دریافت است. برای مثال، مکان‎های استراحت در این بازی، Site of Grace نام دارند. با فعال کردن این مکان‎ها، نورهایی به نام Guilding Light ظاهر شده که از طریق آنان، می‎توانید به مکان‎های مختلف، Fast Travel انجام دهید. در ادامه مطلب، همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

از دیگر تفاوت‎های این بازی با سایر عناوین استدیوی FromSoftware، می‎توان به مبارزات اتفاقی اشاره کرد. برای مثال، در لحظه‎ای از تریلر، می‎بینیم که بازیکن سوار اسبش است که ناگهان اژدهایی فرود آمده و به وی حمله می‎کند! سپس شاهد مبارزه بازیکن با او، بر روی اسب هستیم! خوشبختانه مانند سری Dark Souls، قابلیت Stagger کردن دشمنان وجود داشته و می‎توان از این طریق، آسیب زیادی وارد کرد.

 

پس از آن، شاهد موجود عجیبی هستیم. او، «الکساندر» (Alexander) یا Alexander, the Iron Fist نام دارد که به شکل یک نوع ظرف است! متاسفانه وی در سوراخی گیر کرده و بازیکن می‎تواند با حمله کردن به او، کمکش کند. نقشه بازی نیز به خوبی نمایش داده شد. نقشه، از ابتدا کامل نیست و بازیکن به مرور قطعه‎های مختلف آن را جمع آوری می‎کند. از علامت‎ها نیز می‎توانید برای علامت‎دار کردن مکان‎هایی که مثلاً دشمنان خطرناکی دارند یا مواد اولیه مناسب در آنان وجود دارد، استفاده کنید. می‎توانید فانوس‎هایی را در جاهای مختلف نقشه قرار دهید که در دنیای بازی ظاهر شده و راهنمایی‎هایی ارائه می‎دهد.

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: معرفی بازی The Medium

پس از آن، دوسیله‎ای به نام Spirit Springs نمایش داده می‎شود که بازیکن با استفاده از آن می‎تواند به مکان‎های مرتفع برود. شاهد برخی افکت‎های آب و هوایی از قبیل باران و رعد و برق نیز هستیم. مواظب باشید زیرا رعد و برق، می‎تواند به بازیکن برخورد کرده و صدماتی به او وارد سازد. در بعضی وقت‎ها، برای پیشروی موثر و کم خطر، به مخفی کاری نیاز دارید. برای مثال، درشکه‎ای وجود دارد که در کمپی پر از دشمنان متوقف می‎شود. در اینجا، نیاز است با مخفی کاری و به دقت پیش بروید. می‎توانید با مواد اولیه مختلفی که در جهان بازی پیدا می‎کنید، آیتم‎هایی نیز بسازید. مثلاً می‎توانید کمان بسازید و با تیرهای آن، دشمنان را بیهوش کنید. در نهایت، بازیکن کار دشمن بیهوش شده را به راحتی و با یک ضربه، تمام می‎کند! همچنین، می‎توانید از مناطق مرتفع ضربات سنگینی وارد سازید و دشمنان را به راحتی از بین ببرید.

خوشبختانه، سازندگان نمایش کوتاهی از بخش چند را هم در نظر گرفته‎اند. در این قسمت، بازیکن فرد دیگری را به دنیای خود احضار کرده و با کمک یکدیگر، از جنگلی پر از دشمنان خطرناک و کشنده، عبور می‎کنند. پس از آن، این دو با دشمنی زرهی که سوار بر اسب است، روبرو می‎شوند. وی محافظ آن ناحیه بوده و با ضربات سنگین جادویی و همچنین احضار سر یک اژدها، مبارزه نفس گیری ارائه می‎دهد.

مکان‎هایی از قبل معدن‎ها، دانجن‎ها و مقبره‎های مختلف نیز در جهان بازی وجود دارند که گنجینه‎ها و باس‎های مخفی در آنان یافت می‎شود. بخشی که در تریلر نمایش داده می‎شود، Stormveil Dungeon نام دارد. در آنجا، یکی از پنج Demigod زندگی می‎کند. برای ورود به دانجن‎ها، راه‎های مختلفی وجود دارد. مثلاً می‎توانید از در اصلی وارد شوید که توسط دشمنان زیادی به شدت محافظت می‎شوند. یا می‎توانید از کناره‎ها وارد شوید که به کمی توانایی پلتفرمینگ نیاز داشته ولی در عوض، با دشمنان کمتری روبرو خواهید شد.

بیشتر بخوانید :  اسکرین شات‌های جدید از سریال The Witcher

محیط و دید بازیکن در دانجن‎ها، بسته به محیط آن، کاهش می‎یابد و حتی احتمال کمین کردن دشمنان نیز وجود دارد. اما مسیرهای زیادی برای رسیدن به هدف و پیشروی در بازی قرار دارند که بسیار کمک کننده است. استفاده از پلتفرمینگ و رفتن بر روی پشت بام‎ها، مفید بوده و می‎تواند در پیدا کردن NPCهای جدید و یا راه‎های مخفی، کمک‎تان کند. به طور کلی، پلتفرمینگ آن روان‎تر از سری Dark Souls می‎باشد. در نهایت، تریلر با روبرو شدن با باس فایتی به نام Godrick the Golden به پایان می‎رسد که از یک تبر عظیم و ضربات چرخشی استفاده می‎کند.

بازی Elden Ring قرار است در 25 فوریه سال 2022 (6 اسفند) برای پلتفرم‎های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس وان و رایانه‎های شخصی، عرضه شود. قطعاً در ماه‎های آتی، اطلاعات بیشتری از این بازی، منتشر خواهد شد.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`