Fortnite فورتنایت

رازهای مخفی‌ بازی Fortnite

بازی های مرتبط

برای افرادی که از ماهیت ایستر اگ‌ها اطلاع ندارند، تخم‌ مرغ عید پاک (به انگلیسی: Easter Egg) گونه‌ای از جوک دسته جمعی، راز پنهان یا ویژگی‌ای است که در یک برنامه کامپیوتری، فیلم، کتاب یا جدول کلمات متقاطع و البته بازی‌ها قرار داده شده‌است. «وارن روبینت» (Warren Robinett)، طراح بازی‌های کامپیوتر، گفته که این اصطلاح در شرکت آتاری در زمانی بوجود آمد که او در بازی Adventure محصول ۱۹۷۹ پیام پنهانی را قرار داد. این اصطلاح یادآور رسوم شکار تخم‌مرغ در عید پاک است. تعریف ماهیت اصلی بازی‌های رایانه‌ای کار ساده‌ای نیست. شاید تا سالیان سال پس ازخلق Pong، که امروزه از آن به عنوان اولین بازی تاریخ یاد می‌شود، دیدگاه عموم از بازی‌های رایانه‌ای تنها تفریحی گذرا و سطح پایین برای کودکانشان بود که در اوقات فراقت با دستگاه‌های Arcade درون فروشگاه‌ها و رستوران‌ها خود را مشغول می‌کردنند. این روند به گونه‌ای بود که حتی نمی‌شد به آینده بازی‌ها امیدوار بود. با وجود صنعت سینما، شانس جهانی شدن و همه‌گیر شدن بازی‌ها بین مردم تقریباً صفر بود و این موضوع دلیل ساده‌ای هم داشت : بازی‌ها نوآوری و کشش کافی برای جذب مخاطب در سنین مختلف را نداشتند. البته این شرایط در اواخر دهه ۷۰ میلادی کاملا از این رو به اون رو شد. در سال ۱۹۷۹ بازی‌ساز وارن رابینت با خلق اولین Easter Egg در عنوان کلاسیک Adventure، یکی از اولین افرادی بود که قدم به تشکیل ابعاد گسترده‌تری در بازی‌هایی گذاشت که پیش از این تنها نوآوری‌شان به پریدن بر روی دشمنان خلاصه می‌شدند. وی با خلق یک اتاق مخفی درون بازی ساده خود در کنسول آتاری ۲۶۰۰، موفق شد یک فرهنگ جدید را به جامعه سرگرمی اضافه کند که تا به همین امروز به خوبی جای خود را در دل بازیکنان و سایر سرگرمی دوستان باز کرده و قرار هم نیست که جایی برود. یک راز مخفی می‌تواند شکل‌های مختلفی را به خود بگیرد. همانند یک اتاق ساده که در بازی Adventure به عنوان اولین راز مخفی وجود داشت، تا ماشین بستنی فروشی قاتل در بازی Hitman: Absolution. اکثر رازهای مخفی به دلیل ایجاد سرگرمی و شوخی طراحی شده‌اند و به همین منظور نباید از وجود آن‌ها در بازی به شدت مشهور این روزها یعنی بازی Fortnite تعجب کرد.

شاید شما نیز با توجه محبوبیت بی‌مانند این سبک، با بازی‌های بتل رویال آشنایی داشته باشید که در این بازی ها، شما در مقابل صد بازیکن دیگر قرار گرفته و تا سر حد مرگ با هم می‌جنگید تا در نهایت یک نفر زنده و پیروز میدان باشد. بازی Fortnite: Battle Royale کمی با سایر عناوین این سبک متفاوت است. این بازی تمامی ویژگی‌های کلاسیک موجود در این سبک را درون خود جای داده و با وارد کردن المان‌های کاملاً متفاوت، خود را از سایر عناوین این سبک متمایز می‌کند: شما می‌توانید در این بازی دست به ساخت و ساز پله و دیوار زده و خود را در برابر دشمنان محافظت کنید و استراتژی‌های حمله‌ای بخصوصی را پیاده سازی کنید. Fortnite: Battle Royale شما را درون جزیره‌ای با ۹۹ بازیکن دیگر قرار می‌دهد و آخرین بازیکن (یا تیم) که بتواند زنده بماند، برنده خواهد شد. با اینکه این تجربه بسیار شبیه به عناوین بزرگی مانند بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds است، با این حال کاملاً تجربه‌ای متفاوت برایتان رغم خواهد خورد. در بازی Fortnite: Battle Royale شما می‌دانید که دقیقاً چه چیز باید حمل کنید، کی شلیک کنید و دقیقاً چه جور سازه‌ای خلق کنید که زمان مرگتان را به تعویق انداخته و حتی باعث پیروزیتان شود. بازی مذکور که از گرافیک تا موضوع آن سرگرمی و شوخی می‌بارد، قطعاً با موضوع رازهای مخفی غریبه نبوده و پر از این دسته تخم مرغ ای عید پاک می‌باشد. رازهای مخفی بازی Fortnite بنا بر هدفی که پشت آن‌ها خوابیده، دارای دلایل و موضوعات مختلفی می‌باشند؛ برخی از آن‌ها مرموز و عجیب بوده و برخی نیز شوخی‌های جالبی با برخی عوامل داخلی خود بازی می‌باشند. برخی دیگر از این رازها نیز مقداری هوشمندانه‌تر طراحی شده و اشاراتی به ساخته‌های سابق کمپانی Epic که استودیوی پشت بازی Fortnite می‌باشد، داشته‌اند. در ادامه این مقاله می‌توانید تعدادی از این رازهای مخفی را که توسط جامعه بازی کشف شده‌اند، پیدا کنید و متوجه شوید که هر یک از آن‌ها دقیقاً در رابطه با چه چیزی هستند. در ادامه با وب سایت نوین اسپات با مقاله رازهای مخفی‌ای که در بازی Fortnite از دست داده‌اید همراه باشید.

Fortnite

زمین دیسکو

بازی Fortnite از زمان عرضه به دلیل رایگان بودن و در دسترس بودن بر روی پلتفرم‌های متعدد، توانسته که تعداد فراوانی از بازیکنان را به سوی خود جلب کرده و تبدیل به یک پدیده شود. یکی از دلایل محبوبیت این بازی در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی، سیستم انیمیشن‌های رقص برای بازیکنان مختلف می‌باشد که به شدت در نقاط مختلف پخش و ویروسی شده‌اند. پس با این وجود منطقی است که کمپانی Epic Games سعی در تنوع و ارتقای این انیمیشن‌ها برای شخصیت‌های درون بازی بکند. با این حال می‌دانید چه چیز دیگری منطقی می‌باشد؟ ناحیه‌ای در درون بازی که بازیکنان بتوانند این حرکات را به نمایش بگذارند. شاید قرار دادن یک زمین رقص به همراه یک گوی دیسکو که حس و حال یک زمین دیسکوی تمام و کمال را به بازیکنان القا می‌کند، بتواند این نقص را جبران کند، مگرنه؟ این دقیقاً همان چیزی است که می‌توانید در کارخانه Loot Lake درون بازی Fortnite پیدا کنید. اگر بتوانید و موفق شوید که تیم خود را به این ناحیه ببرید، متوجه خواهید شد که مربع‌هایی بر روی زمین و گوشه‌های این مکان وجود داشته و از آن‌ها نور به بیرون می‌تابد. اگر هر یک از اعضای گروه بر روی یکی از این مربع‌ها رفته و شروع به رقصیدن کند، یک توپ مخصوص دیسکو را فعال خواهید کرد که از زمین به بیرون می‌آید و برای چند ثانیه، حس و حال بامزه یک دیسکو را برای تیمتان به ارمغان خواهد آورد. این مکان برای نمایش دادن حالت رقصی که خریده‌اید، قابلیت بسیار خوبه به حساب می‌آید؛ با این حال بهتر است زیاد هم حواستان از بازی پرت نشود، زیرا رقیبان زیادی وجود دارند که باید از شرشان خلاص شوید.

بیشتر بخوانید :  ۵ ویژگی که انتظار می‌رود در کنسول پلی استیشن ۵ حضور داشته باشند

Fortnite

عجیب و غریب‌ترین پوستر درون بازی

بازی Fortnite به گونه‌ای و سرعتی فرهنگ عامه مردم این روزها را دچار تغییر و تحول کرد که شاید هنوز برای بسیاری باور نکردنی به نظر برسد. برخی نیز شاید بپندارند که این بازی بود که استودیوی بازی سازی Epic Games را بر روی نقشه آورد و آن‌ها را به شهرت رساند؛ با این حال حقیقت اصلی این است که این کمپانی سابقه بسیار زیادی در صنعت بازی‌های ویدیویی داشته و به همین منظور، در جدیدترین و محبوب‌ترین بازی آن‌ها در طی سال‌های اخیر، شاهد جشن گرفتن این تاریخچه قدیمی به سبک رازهای مخفی درون بازی می‌باشیم. در طی سفرتان به دنیای بازی، شما به یک خانه بخصوص خواهید رسید که در آن یک اتاق کودک که بسیار معمولی و نامحسوس می‌باشد، وجود دارد. در این اتاق یک تخت، یک کمد لباس و یک پوستر بر روی دیوار وجود دارد. با این حال اگر به دقت به این پوستر نگاه کنید، متوجه می‌شوید که در اصل این تصویر، نمایی از یکی از نقشه‌های بازی Unreal Tournament به نام Facing Worlds می‌باشد. پیش از اینکه کمپانی Epic Games به واسطه ساخت بازی Fortnite به معدن طلا بزند، با ساختن سری بازی‌های Unreal شناخته می‌شد، و سپس پس از موفقیت آن، به ساخت سری Unreal Tournament دست زد و نتیجه آن نیز به وجود آمدن انجین بازی سازی محبوب Unreal engine شد که هر دو بازی Fortnite و البته بزرگ‌ترین رغیبش یعنی عنوان PlayerUnknown’s Battlegrounds توسط این انجین بازی سازی ساخته شده‌اند. این پوستر حکم یک یادآوری و اشاره‌ای به گذشته این کمپانی دارد که بر روی دیوار یک اتاق کاملاً معمولی نصب شده است؛ با این حال اشاره به این موضوع دارد که کمپانی بازی سازی Epic Games مدت زمان بسیار زیادی است که دست به ساخت بازی‌های تیراندازی می‌زند.

Fortnite

ادای احترامی به Jazz

سری بازی های Unreal تنها نقطه قوتی نیست که کمپانی Epic Games می‌تواند با به رخ کشیدن آن‌ها، پز تاریخچه پر بارش را بدهد. به عناون مثال آیا می‌دانستید که کمپانی Epic Games چهار شماره اصلی سری Gears of War را توسعه داده است؟ و یا اینکه این استودیو پشت عنوان بسیار خاطره انگیز Shadow Complex بوده است؟ این بازی‌ها عناوین بسیار دوست داشتنی و مهمی در کارنامه کاری Epic Games به حساب می‌آیند، با این حال هیچ یک از آن‌ها موفق به دریافت یک راز مخفی احترام آمیز درون بازی Fortnite نشده‌اند. به جای این بازی‌ها، کمپانی Epic Games تصمیم گرفت تا دست به همان روشی که برای Unreal Tournament زد، بزند و توسط پوستری درون یکی از خانه‌های بازی، به تقدیر از یکی از قدیمی‌ترین عناوین خود بپردازد. در اتاق دیگری در بازی Fortnite شما می‌توانید پوستری را بر روی دیوار پیدا کنید که تصویر خرگوشی که اسلحه‌ای را به دست گرفته را نشان می‌دهد. کلماتی که بالای عکس خرگوش نوشته شده‌اند نمایانگر لقت Jazz Jackrabbit می‌باشد. شاید برای کسانی که با گذشته درخشان Epic Games آشنایی ندارند، این پوستر معنای خاصی نداشته باشد و تنها اشاره به یک پدیده ساختگی درون بازی داشته باشد؛ با این حال Jazz Jackrabbit یک چیز کاملاً واقعی بوده و دو بازی ساخته شده توسط کمپانی Epic Games در سال‌های ۱۹۹۴ و ۱۹۹۸ می‌باشد. این بازی‌های قدیمی بودند که موفقیت این استودیو را در جهان تضمین کرده و جا پای آن‌ها را ثابت کردند. شما می‌توانید برای مشاهده این بازی‌های قدیمی به GOG مراجعه کرده و آن‌ها را تجربه کنید. البته نمی‌دانیم که تا به امروز چگونه مانده‌اند و ممکن است در مواجهه با زمان خیلی خوب نمانده باشند.

بیشتر بخوانید :  بررسی بازی Red Faction: Guerrilla Remastered

Fortnite

رد پای بزرگی از یک دایناسور

تیم بازی Fortnite اخیراً در حال توسعه رازهای مخفی زیادی در طول محیط بازی می‌باشد و بر اساس چیزی که بازیکنان حرفه‌ای Fortnite متوجه آن شده‌اند، این رازهای مخفی به ظاهر ساده، می‌توانند بعداً تاثیرات بزرگی بر روی بازی بگذارند. به همین دلیل است که این رد پای بزرگی که در میان Snobby Shores و Greasy Grove پیدا شده است، تا به این حد می‌تواند هیجان انگیز باشد. این طور که به نظر می‌رسد این رد پا مربوط به یک دایناسور بسیار بزرگ (به احتمال زیاد یه تی رکس) می‌باشد. با این وجود هیچ دایناسوری در بازی Fortnite وجود ندارد؛ البته هنوز! تئوری‌های مختلفی که توسط طرفداران این بازی در رابطه با این راز مخفی مطرح می‌شود، کم نبوده و برخی نیز همچنان باور دارند که در حال حاضر یک دایناسور درون Fortnite در حال قدم زدن می‌باشد و هنوز کسی آن را پیدا نکرده است. یک بازیکن بر این باور است که شهاب سنگی که آغاز گر فصل چهارم بازی بوده است، در اصل یک تخم دایناسور می‌باشد که از فضا به زمین بازی افتاده است و در آینده می‌توان شاهد حضور وی در دنیای بازی بود. به همراه این تئوری، نظریه‌های مختلف دیگری نیز وجود دارد که نمایانگر این موضوع می‌باشند که رازهای مخفی، طرفداران فراوانی در این بازی دارند. با تمامی این موارد، آن جای پا می‌تواند تنها برای سرگرمی در آن نقطه گذاشته شده باشد و حتی در این صورت نیز مشکلی نیست.

Fortnite

دریچه به ظاهر تصادفی

فصل چهارم بازی Fortnite چیزهایی فراتر از تنها یک شهاب سنگ از فضا را به زمین بازی وارد کرد. این فصل همچنین تغییرات فراوانی را به دنیا بازی اضافه کرد که به واسطه این موضوع، طرفداران بازی را وادار کرد که دست به گشت و گذار وسیعی در دنیای بازی بزنند. عجیب و غریب‌ترین و البته مرموزترین موردی که در این فصل یافت شده است، مربوط به یک دریچه چوبی می‌باشد که در ناکجا آبادی در اواسط Wailing Woods یافته شده است. هیچ کس تا به حال موفق به شکستن این دریچه نشده است و این موضوع بدین معنی است که هیچ کس نمی‌داند دقیقاً درون این دریچه چه چیزی وجود دارد. بسیاری از طرفداران به سرعت دست به تولید نظریه‌های مختلفی زده و این دریچه را به دریچه‌ای مشابه که در دنیای سریال LOST پیدا شده بود، مقایسه کردند. بسیار بعید می‌دانیم که قرار باشد دزموند هوم (Desmond Hume) ورژن Fortnite را در این دریچه پیدا کنید، با این حال بسیاری بر این عقیده هستند که این دریچه قرار است نقش بسیار بزرگی را در دنیای Fortnite ایفا کند، درست مانند دریچه LOST که داستان سری را متحول کرد. شاید این دریچه به یک پناه گاه ختم می‌شود که در حال محافظت از شخصی یا چیزی در مقابل شهاب سنگ‌های آینده می‌باشد. یا شاید هم این دریچه اشاره‌ای به اتفاقات مخرب‌تری دارد که در آینده دور قرار است به سر دنیای بازی Fortnite بیاید. موضوع هر چیزی که می‌باشد، مهم این است که بازیکنان کنجکاو فراوانی وجود دارند که سعی در فهمیدن راز درون این دریچه دارند.

Fortnite

هیولای ماشینی

یک جانور عجیب و غریب مرموز در دنیای بازی Fortnite وجود دارد که هنوز کسی به درستی متوجه نشده است که ماهیت آن چه چیزی می‌باشد و ایده‌های مختلفی نیز برای این موضوع وجود دارد. هیولای ماشینی مجسمه‌ای از جنس ماشین می‌باشد که میان نقاط Retail Row و Lonely Lodge یافت می‌شود. برخی عقیده دارند که این مجسمه ادای احترامی می‌باشد به شخصیت Optimus Prime در فیلم Transformers و برخی نیز شباهت‌هایی را بین این مجسمه و Truckasaurus پیدا کرده‌اند که یک شخصیت مربوط به انیمیشن سریالی مشهور The Simpsons می‌باشد و در بسیاری از بازی‌های The Simpsons نیز حضور داشت. نظرات هر دو طرف نیز استدلال‌های قانع کننده‌ای برای نظراتشان دارند. با این وجود، با در نظر گرفتن شواهد و بسیاری از نظراتی که توسط طرفداران بازی Fortnite مطرح شده است، اینگونه به نظر می‌رسد که Truckasaurus جواب بهتری برای معمای این موجود عجیب در بازی می‌باشد. حتی اگر تنها ظاهر این مجسمه درون بازی را در نظر بگیریم، اینطور به نظر می‌رسد که شباهت بیشتری به ماشین مخرب کارتون The Simpsons داشته باشد. سر این جانور یک ماشین هجده چرخ می‌باشد، بدنی از جنس یک اتوبوس داشته و سایر اعضایش نیز از ماشین‌های متفاوتی می‌باشند. با این حال این موضوع را هم بهتر است فراموش نکنیم که با دنیای بازی Fortnite طرف هستیم و در این مورد، می‌توان اینگونه فرض کرد که یک نفر این مجسمه با چیزهایی که در اطرافش پیدا کرده، ساخته است. سوال اصلی که در این میان مطرح می‌شود این است که چگونه موفق شدند تا این بنا را ثابت نگه دارند!

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: تریلر فصل ۵ Fortnite

Fortnite

اتوبوس حمل و نقلی که با پایان خود مواجه شد

اتوبوس حمل و نقل پرنده در بازی Fortnite حکم هواپیما را در PlayerUnknown’s Battlegrounds دارد. این اتوبوس وظیفه این را دارد که بازیکنان را به نقشه بازی منتقل کند و شما می‌توانید هر زمان که مکان فرود خود را انتخاب کردید، از اتوبوس به پایین بپرید. ولی با تمام این موضوعات باید در نظر گرفت که اتوبوس ها قطعاً برای پرواز کردن ساخته نشده‌اند و این موضوع که اتوبوس حمل و نقل در Fortnite نیز تمام کمال موفق نمی‌شود که در هوا باقی بماند، نباید برای کسی عجیب و باورنکردنی باشد. به همین منظور است که شما می‌توانید بقالای اتوبوس سقوط کرده را در قسمت شمالی Shifty Shafts پیدا کنید. اتوبوس حمل و نقل در زمان پرواز در ارتفاع بسیار بالایی پرواز می‌کند و بسیار تعجب برانگیز است که اتوبوس سقوط کرده از خسارات بسیار کمی برخوردار شده است. هیچ گونه تو رفتگی و جراحتی به همراه هیچ گونه قطعه گمشده‌ای در اتوبوس وجود ندارد. دیش ماهواره‌ای که بر روی اتوبوس واقع شده و باید نابود شده و در جریان سقوط حداقل کنده شده باشد نیز دست نخورده و کاملاً ثابت بر روی اتوبوس باقی مانده است. با این حال اگر این تئوری‌های توطئه جالب و خنده دار را کنار بگذاریم و به واقعیت بیاندیشیم، اتوبوس حمل و نقل سقوط کرده، می‌تواند یک شوخی داخلی بسیار جالب از سمت سازندگان بازی Fortnite برای طرفداران باشد که نمایانگر این موضوع است که توسعه دهندگان بازی همیشه نیز ذهن خود را درگیر پول سازی از بازی ویروسی خود نکرده‌اند و گاهی نیز به جزئیات بسیار ریز و جالبی نیز در بازی خود توجه می‌کنند که به نوبه خود بسیار جالب و ظریف می‌باشد. همنچنین در سفر خود به سوی اتوبوس حمل و نقل فراموش نکنید که همیشه می‌توانید مقداری لوت و ابزار قابل توجه و مفید در بالای آن پیدا کنید.

Fortnite

عدالت برای پسر نارنجی پوش رعایت شد

زمانی که مردم درون اینترنت برای رسیدن به یک هدف مشترک دست به تلاش فراوان بزنند، رسیدن به آن هدف از غیر ممکن به واقعیت تبدیل می‌شود و تقریباً انجام هر کاری ممکن است. یکی از مواردی که بازی Fortnite را در ماه‌های گذشته تبدیل به یک پدیده محبوب مردمی کرده بود، انیمیشن‌های رقص درون بازی و البته چالش‌هایی بود که توسط کمپانی Epic Games به وجود آمد و یکی از آن‌ها تحت عنوان چالش Boogiedown شناخته می‌شد. این چالش به این منظور به وجود آمده بود تا طرفداران بازی بتوانند با ارائه دادن الگوهای رقص مخصوص به خود و ضبط آن و پخش در اینترنت، توجه کمپانی Epic Games را به خود جلب کرده و در پایان بتوانند رقص خود را به عنوان یک انیمیشن در بازی Fortnite مشاهده کنند. موردی که امروز می‌خواهیم به آن اشاره کنیم، جمع شدن و همکاری طرفداران این بازی می‌باشد که یکی از بی‌عدالتی‌های رخ داده توسط کمپانی Epic Games را اصلاح کردند. با اینکه برنده مسابقه انتخاب شد و جریان خاتمه یافت، با این حال یکی از ویدیوهای محبوبی که در جهت شرکت در این مسابقه ارسال شده بود، پسر نارنجی پوشی را به نمایش می‌گذاشت که دست به انجام حرکات رقص بسیار جالب توجهی می‌زند. این ویدیو در نهایت توسط کمپانی Epic Games نادیده گرفته شد و برنده نشد. با این حال طرفداران بازی نیز دست روی دست نگذاشته و با سر و صدا به کمپانی Epic Games اعتراض کردند. بازیکنان بازی به وب سایت Change.org (که منبعی برای امضای موضوعات مختلف در جهت ایجاد تغییر بر روی آنان است) حجوم برده و دست به امضایی برای رسیدن به دست کمپانی Epic Games زدند. خوشبختانه کمپانی Epic Games متوجه همه این امواج شده و آن‌ها را دریافت کرد. بازیکنان در تاریخ ۱ ماه می سال ۲۰۱۸، زمانی که به بازی وارد شدند، متوجه شدند که یک حرکت رقص جدید به بازی تحت عنوان «عدالت نارنجی» اضافه شده است که به نوبه خود تقدیری بوده از سر و صدای اینترنتی و شوخی‌های درونی Fortnite که نشان دهد، جامعه‌ای فعال و به روز دارد.

نظر شما چیست؟ آیا موفق به یافتن رازهای مخفی دیگری علاوه بر موارد معرفی شده در لیست ما شده‌ابد؟ آن‌ها را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`