۱۳ دلیل برای تاریخ‌ساز شدن رویداد E3 2018؛ قسمت دوم

پنج هفته به یکی از بزرگ‌ترین همایش‌های دنیای دیجیتال و مهم‌ترین واقعه برای ما گیمرهای عاشق گیم در سراسر دنیا یعنی مراسم E3 باقی مانده است و به شخصه نمی‌توانم بیشتر از این صبر کنم. در طی سال میلادی جاری نیز اتفاقات فراوانی رخ داده است؛ جدا از عناوین منتشر شده که تا بدین جای کار فوق العاده بوده‌اند و البته اخباری از عناوینی که قرار است در ادامه منتشر شوند و تا بدین جا، تایید شده‌اند، کلی خبر و حاشیه مختلف نیز در این میان به وجود آمده که نه به درستی تایید شده و نه نمایش بزرگی داشته‌اند؛ پس ما فرض را بر این می‌گذاریم که قرار است عناوین فوق العاده که کاملاً جدید و معرفی نشده هستند، به علاوه نمایش‌های فوق العاده‌ای از عناوینی که از وجودشان با خبر هستیم، در این نمایشگاه به ما نشان داده شوند. جدا از شایعاتی که از صحت و حقیقتشان با خبر نبوده و نمی‌توانیم به درستی آن‌ها را پیش بینی کنیم، می‌خواهیم برخی از انتظاراتمان را از جدیدترین مراسم E3 که در ماه آینده برگذار می‌شود، با شما در میان بگذاریم و دلایلمان را برای اینکه جدیدترین مراسم E3 چرا یکی از بهترین‌ها در سال‌های اخیر است به شما اطلاع رسانی کنیم. تنها در صورت اینکه خلاف انتظاراتمان پیش برود، بسیار بعید است که سخت افزار و کنسول جدیدی در این نمایشگاه معرفی شود و در بهترین حالت ممکن، تنها ممکن است یک سخت افزار اضافی برای یکی از یه کنسول بزرگ بازار معرفی شود؛ چون هر سه کمپانی بزرگ حال حاضر این صنعت یعنی مایکروسافت، سونی و نینتندو به ترتیب کنسول‌های جدید خود را در تاریخ‌های: نوامبر ۲۰۱۷ (تاریخ عرضه Xbox One X)، اکتبر ۲۰۱۶ (تاریخ عرضه PlayStation 4 Pro) و مارس ۲۰۱۷ (تاریخ عرضه Nintendo Switch) عرضه کرده‌اند و تا سال بعد احتمال معرفی کنسول جدید بسیار پایین است. پس با این وجود، تمرکز اصلی این مقاله بر روی بازی‌ها خواهد بود و این بازی‌هایی که از آن‌ها اسم می‌بریم، عناوین ساده نیستند، بلکه هدف ما پیش بینی بازی‌هایی است عظیم و قدرتمند که توسط چیره دست‌ترین توسعه دهندگان دنیا که پشتیبانی کمپانی‌های بزرگ را به همراه دارند، ساخته می‌شوند و معمولاً چندین استودیو در کنار هم فعالیت می‌کنند تا یک پروژه بزرگ و حماسی را به ثمر برسانند. این نمایشگاه به احتمال قوی همچنین آخرین گردهمایی کمپانی‌های بزرگ برای ساخت عناوین AAA در نسل جاری کنسول‌های خانگی خواهد بود که سعی در کشیدن آخرین شیره قدرت از کنسول‌های این نسل دارند و تاریخ به ما ثابت کرده که توسعه دهندگان همیشه بهترین کارشان را در پایان یک نسل به دنیا نشان می‌دهند (سال ۲۰۱۳ و عرضه شدن عناوینی مانند The Last of Us و Grand Theft Auto V را به یاد بیاورید). در کل، کلی اتفاق بزرگ و به احتمال زیاد فراموش نشدنی قرار است در این مراسم E3 امسال به وقوع بپیوندد و ما نیز نمی‌توانیم صبر کنیم تا با آن رو به رو شویم و کلی خاطره خوب برایمان به ثبت برسد. با در نظر گرفتن این نکته‌ها، این شما و این هم ۱۳ دلیل برای اینکه چرا نمایشگاه ۲۰۱۸ E3 تاریخ ساز خواهد شد و این گزینه‌ها انتخابات ما در این جریان خواهند بود.

رتبه هفتم: نمایش و توضیحات عمیق از بازی Anthem

بازی Anthem به عنوان جدیدترین و البته اولین IP جدید استودیوی Bioware از سال ۲۰۰۹ (که بازی Dragon Age بود) توسط این استودیوی کانادایی در دست ساخت قرار داشته و برای اولین بار نیز در مراسم E3 سال ۲۰۱۷ و پس از آخرین ساخته این استودیو که عنوان Mass Effect: Andromeda بود معرفی شد و در حال حاضر نیز در حال طی کردن مراحل ساخت است. بازی پس از نمایش کوتاهی که از خود نشان داد به سرعت توجه همگان را به خود جلب کرده و تبدیل به یکی از بهترین عناوین معرفی شده در نمایش E3 آن سال شد. با این حال حواشی وحشتناکی که در آن بازه زمانی حول محور کمپانی EA بود یعنی لوت باکس‌ها و محتویات خریدنی درون بازی‌ها که در بدترین حالت نیز در بازی Star Wars Battlefront II اعمال شده بود، روی بازی Anthem نیز تاثیراتی گذاشت. با اینکه EA تاکید کرد که اشتباه گذشته خود را دوباره تکرار نخواهد کرد، بعید است که شاهد حرکت‌های این چنینی در این بازی نیز نباشیم؛ به خصوص با در نظر گرفتن این نکته که بازی قبلی این استودیو یعنی Mass Effect: Andromeda آن طور که باید و شاید توسط منتقدان و بازیکنان مورد پسند واقع نشد و اگر همچنین بلایی بر سر بازی Anthem نیز بیاید، بعید نیست که EA در استودیوی Bioware را یک بار برای همیشه ببندد. با تمامی این حواشی، امیدواریم که شاهد یک نمایش عالی و خیره کننده و البته سازنده از بازی در نمایشگاه E3 امسال باشیم تا بتوانیم با خیال راحت از موفق بودن این عنوان اطمینان حاصل کنیم. همچنین این آخرین مراسم E3 این بازی است و قطعاً شاهد عرضه عنوان در سال ۲۰۱۹ خواهیم بود.

بیشتر بخوانید :  بخش زامبی بازی Call of Duty: Black Ops 4 به طور رسمی تایید شد

رتبه ششم: رونمایی از بازی Borderlands 3

یکی از خوش ساخت‌ترین سری بازی‌های نقش آفرینی و تیراندازی تاریخ یعنی سری بازی‌های Borderlands که ساخته استودیوی Gearbox است قرار است تا باری دیگر مهمان خانه‌های ما باشد. این سری که اولین نسخه آن در سال ۲۰۰۹ توانست با الگو برداری از عناوین هم سبکش مانند سری Fallout موفقیت باورنکردنی خاصی را نظیر این استودیوی آمریکایی کند، با عرضه قسمت دوم در سال ۲۰۱۲ باری دیگر قدرت و توانایی استودیوی خود را در ساخت یک بازی بسیار غنی و خاص به نمایش گذاشت. پس از اتفاقات فراوانی که برای این سری رخ داد، از جمله همکاری با استودیوی Telltale Games در جهت ساخت یک بازی ادونچر تحت عنوان بازی Tales from the Borderlands که در جهان این سری جریان داشت و بازی بسیار خوبی نیز بود، حال باری دیگر اعضای استودیوی Gearbox تصمیم دارند که ما را مهمان دنیای دیوانه وار مریض سری با جدیدترین نسخه از سری Borderlands کنند. این کمپانی همچنین ساخت قسمت جدید سری Brothers in Arms را نیز در دست دارند و امکان نمایش آن نیز در مراسم E3 امسال وجود دارد. با تمام این قضایا، سری Borderlands پرفروش ترین فرنچایز این استودیو بوده و در حال حاضر نیز چهار سال از آخرین نسخه سری می‌گذرد و یک نسخه جدید می‌تواند بسیار در جهت اعتبار این استودیو تاثیر گذار باشد. همچنین کمپانی ۲K نیز اعلام کرده یک عنوان بسیار بزرگ توسط استودیوهای این کمپانی در دست توسعه بوده که می‌توانیم این طور در نظر بگیریم که منظورشان سومین قسمت سری Borderlands است. اگر این قضیه درست باشد، باید منتظر انتشار بازی بین اکتبر ۲۰۱۸ تا پاییز ۲۰۱۹ باشیم و همچنین نمایشی در مراسم E3 امسال نیز بسیار میتواند مفید باشد.

رتبه پنجم: رونمایی از نسخه بازسازی شده بازی Resident Evil 2

سری بازی‌های Resident Evil که از شناخته شده‌ترین و مهم‌ترین فرنچایزهایی هستند که صنعت بازی‌های ویدیویی از ابتدای خلقتش تا به حال ارائه داده است، برای همگان شناخته شده هستند. اولین نسخه از این سری تحت عنوان Resident Evil در سال ۱۹۹۶ توسط کمپانی Capcom و کارگردان بزرگ این صنعت یعنی شینجی میکامی (Shinji Mikami) ساخته شد و تا به امروز نیز می‌توان از آن به عنوان مهم‌ترین فرنچایز تاریخ در ژانر وحشت نام برد که تاثیر گذاری‌های آن در صنعت بازی سازی غیر قابل انکار بوده است (از جمله پایه گذاری سبک ترس و بقا و البته دوربین روی شانه در نسخه چهارم سری). دومین نسخه در این سری نیز از بزرگ‌ترین نقات قوت آن به حساب می‌آید که توسط یکی دیگر از کارگردان‌های افسانه‌ای این صنعت یعنی هیدکی کامیا (Hideki Kamiya) توسعه یافت و تا به امروز به عنوان یک کلاسیک از آن یاد می‌شود. با بازسازی شدن این عنوان، بازی Resident Evil 2 تبدیل به دومین نسخه سری می‌شود که به طور رسمی بازسازی شده است (پس از نسخه اول) و خبر این موضوع نیز توسط Capcom در آگوست سال ۲۰۱۵ اعلام شد. از آن زمان تا به امروز نیز خبری از بازسازی این اثر به گوش نرسید (البته به جز یک مورد خاص که برنامه نویس این کمپانی یعنی هیرویوکی کوبایاشی (Hiroyuki Kobayashi) خبری مبنی بر در دست کار بودن پروژه اعلام کرد). قطعاً پس از موفقیت بی‌نظیر هفتمین نسخه این سری که در سال گذشته منتشر شد و باری دیگر همه طرفداران را هیجان زده کرد، بسیار مورد انتظار است که Capcom باری دیگر دست به یک بازسازی بزرگ از این سری بزند و نگذارد که یاد و خاطر آن از اذهان فراموش شود. باید منتظر یک نمایش فوق العاده در نمایشگاه E3 باشیم.

بیشتر بخوانید :  عنوان Devil May Cry V معرفی شد؛ انتشار نخستین تریلر بازی

رتبه چهارم: رونمایی از بازی Avengers

گروه انتقام جویان که از مشهورترین قهرمانان خلق شده توسطه کمپانی مطرح Marvel هستند، با فیلم سینمایی اختصاصی خود که متشکل از چندین ابرقهرمان مشهور دنیای Marvel در این فیلم به صورت یک تیم ابرقهرمان است، توانست تمامی دنیای سینما و کمیک بوک را تکان دهد و تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های تمام دوران شود. این گروه خیالی متشکل است از: کاپیتان آمریکا، هالک، مرد آهنی، بیوه سیاه، ثور و… که در کنار هم به مبارزه با جرم و جنایت‌ها میپردازند. فیلم Avengers: Infinity War که آخرین اثر ساخته شده از این سری است نیز به تازگی اکران شده و موفق به کسب رکوردهای خیره کننده‌ای همانند نسخه اول خود شده است و با فروش یک میلیاردی در مدت زمان بسیار کم شد و به همین دلیل است که ما در دنیای بازی‌های ویدیویی در انتظار یک اقتباس بزرگ از این سری هستیم که در داغ‌ترین لحظات خود قرار دارد و یک بازی خوب می‌تواند حتی این سری را موفق‌تر از آنچه که هست نیز نشان دهد. استودیوی بازی سازی Marvel Games با استودیوی Crystal Dynamics دست به همکاری زده تا این پروژه ممکن شود و همچنین کمپانی Square Enix نیز به دنبال استخدام توسعه دهندگان بزرگ و تامین بودجه برای این عنوان است. در ادامه نیز قرار بود که درباره پروژه گیم انتقام جویان در سال ۲۰۱۸ خبر دار شویم که تا بدین جا خبر خاصی نبوده و تنها مراسم E3 امسال است که می‌تواند ما را از بی‌خبری خارج کند و با اینکه اعلام تاریخ عرضه بسیار بعید به نظر می‌رسد، سازندگان می‌توانند با یک نمایش خیره کننده بازی را به سال ۲۰۱۹ موکول کنند تا تاریخ عرضه آن مصادف با چهارمین فیلم این سری شود.

رتبه سوم: نمایش بازی Tom Clancy’s The Division 2

بازی Tom Clancy’s The Division عنوانی از سری بازی‌های Tom Clancy بود که سال‌هاست توسط کمپانی بزرگ صنعت بازی‌های ویدیویی فرانسوی یعنی Ubisoft ساخته می‌شود. این بازی در سال ۲۰۱۶ پس از کلی اخبار و نمایش‌های خیره کننده که خبر از یک عنوان بی‌نظیر و مهم در این صنعت می‌دادند، عرضه شد و با اینکه عنوانی بسیار آینده نگرانه و جاه طلبانه بود، نتوانست آنطور که باید و شاید در نظر بازیکنان و البته منتقدان خوش بیاید و ایده یک بازی نقش آفرینی آخرالزمانی تمام آنلاین، آن طور که باید و شاید برای Ubisoft جوابگو نبود. با تمامی این موضوعات بازی بسیار در فروش موفق و حتی عالی عمل کرد و بازیکنان فراوانی را نیز به سوی خود جذب کرد که همین ایده به تنهایی برای Ubisoft کافی بود تا ساخت قسمت دوم این سری را نیز کلید بزند. با اینکه پس از مدتی بین سال ۲۰۱۶ و نیمه اول ۲۰۱۷ تعداد بازیکنان بازی به شدت کاهش یافت و سقوط کرد، پس از آپدیت عظیمی که Ubisoft برای بازی در سال ۲۰۱۷ منتشر کرد، تعداد زیادی بازیکن جذب آن شده و می‌توانستند قسم بخورند که بازی پیشرفت عظیمی نسبت به آپدیت قبلی خود کرده است (آپدیت ورژن ۱٫۸). با وجود همین نظرات، Ubisoft تصمیم به ساخت قسمت دوم از سری Tom Clancy’s The Division گرفته و پس از معرفی جریان ساخت این عنوان، قرار است تا شاهد نمایش کامل این بازی در مراسم E3 امسال باشیم و با اینکه به نظر نمی‌رسد که خبری از یک تاریخ عرضه دقیق باشد، ولی مارس سال ۲۰۱۹ تاریخ عرضه مناسبی می‌تواند برای این عنوان باشد، زیرا آن را دقیقاً سه سال پس از عرضه نسخه اول سری قرار می‌دهد.

رتبه دوم: نمایش کامل و جزئیات بیشتری از بازی Shenmue III

بیشتر بخوانید :  Elder Scrolls VI معرفی شد

سری بازی‌های Shenmue از شناخته شده‌ترین آثار به جا مانده از میراث قدیمی کمپانی Sega می‌باشند. این سری توسط کارگردان ژاپنی یو سوزوکی (Yu Suzuki) در سال‌های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۱ برای کنسول نسل ششمی این کمپانی یعنی Dreamcast عرضه شدند و به سرعت طرفداران فراوانی را به واسطه گیم پلی خاص و نابش که امروزه در بسیاری از بازی‌های ژاپنی به کار گرفته می‌شود، برای خود دست و پا کردند. پس اینکه کمپانی سگا خود را از تولیدات دنیای بازی‌های ویدیویی کنار کشید، سری بازی‌های Shenmue نیز در سکوت فرو رفتند تا اینکه بلاخره خبر از ساخته شدن قسمت جدید این سری به گوش رسید و همچنین اعلام شد که برای برآورد بودجه ساخت بازی، این عنوان در شبکه کیک استارتر قرار می‌گیرد تا توسط طرفداران بودجه آن تامین شود. تا به امروز که این متن را می‌خوانید، بازی Shenmue III بیشترین میزان تامین شده در تاریخ سایت کیک استارتر را با مبلق شش میلیون دلار در اختیار دارد و همینطور نیز بالا می‌رود. در ادامه نیز سازندگان یک قرار داد با کمپانی Deep Silver امضا کرده‌اند تا بازی توسط آن‌ها منتشر شود. تا به اینجای کار اخبار خاصی در زمینه انتشار بازی منتشر نشده و گویا در اواخر امسال و در پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی و پلی استیشن ۴ باید منتظر بازی Shenmue III باشیم. اگر این موضوع درست باشد، به طور قطع باید منتظر نمایشی از این عنوان در مراسم E3 امسال باشیم و همچنین تاریخ عرضه دقیق عنوانی که چندین سال متوالی در دست ساخت قرار دارد و هنوز آنچنان اخباری از آن منتشر نشده، در این مراسم انتظار می‌رود.

رتبه اول: رونمایی از بازی‌های جدید استودیوهای Rocksteady، Remedy و CAPCOM

در آخرین رتبه از این مقاله، ما دست به ترکیب و ادغام عناوینی از استودیوهای بزرگی که در تیتر می‌بینید زدیم که هیچکدام به طور دقیق معرفی نشده و همچنین به طور کامل نمی‌دانیم که آیا وجود دارند یا تنها شایعاتی در دنیای مجازی هستند، با این حال به دلیل قوت و اعتباری که در برخی از آن‌ها وجود دارد، می‌توانیم به این باور برسیم که قرار است از این استودیوها عناوینی معرفی و البته منتشر شود. این طور که به نظر می‌رسد، قرار است عنوان مرموز و مخفی استودیوی Remedy که تحت نام رمزی P7 شناخته می‌شود، در مراسم E3 امسال رونمایی شود و این مورد خط می‌خورد. P7 همچنین عنوانی است که بیشترین اطلاع را از آن داریم و می‌دانیم که عنوانی سینماتیک و دارای زاویه دید سوم شخص است؛ با این حال قرار نیست که دنباله‌ای برای هیچ یک از عناوین قبلی این استودیو یعنی Quantum Break و Alan Wake باشد. بازی استودیوی Rocksteady که مغز متفکر پشت یکی از محبوب‌ترین فرنچایزهای تاریخ یعنی سری Batman Arkham هستند و از سال ۲۰۱۵ و آخرین عنوان این سری که بازی Batman: Arkham Knight بود، هیچ خبر خاصی از این استودیو به گوش نرسید، جز تعداد زیادی شایعه که ممکن است تمامی آن‌ها بی‌سر و ته باشند. این استودیو که همانند استودیو From Software پس از پایان سه گانه‌شان، قصد حرکت به سوی یک چیز کاملاً متفاوت را دارند، در شایعات متعددی به گوی می‌رسد که ممکن است بر روی عنوانی بر اساس سوپرمن و دنیا آن کار کنند؛ حال درست یا غلط، مراسم E3 امسال دقیقاً زمان آن است که خبر تازه‌ای از این استودیوی خلاق بشنویم. در نهایت نیز یکی از بازی سازان توانای کمپانی CAPCOM یعنی آقای هیدآکی ایتسونو (Hideaki Itsuno) اعلام کرده بود که بازی جدید وی در دست ساخت قرار دارد. طرفداران حدس می‌زنند که وی در حال کار بر روی Devil May Cry V و یا بازی Dragon’s Dogma 2 باشد. هر کدام از این عنواین که در کار باشند، می‌دانیم که مکان مناسب برای معرفیشان دقیقا در مراسم E3 امسال خواهد بود.

نظر شما چیست؟ چه عناوینی را پیش بینی می‌کنید که در مراسم E3 امسال از آن‌ها رونمایی شود و تا چه اندازه با لیست بالا موافق هستید؟ نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`