Diablo IV
Diablo 4

اطلاعات بسیاری در خصوص آیتم ها و درخت قابلیت‌ها و پیشروی در Diablo 4 منتشر شد

بازی های مرتبط

مجموعه بازی‌های دیابلو از طرفداران بیشماری در سرتاسر دنیا برخوردارند. یکی از فرانچایز‌هایی که ژانر اکشن نقش آفرینی را به سمت جلو حرکت داد و سبب پیشرفت آن شد، دیابلو بود. در سال گذشته، کمپانی بلیزارد به صورت رسمی از در دست ساخت بودن Diablo 4 خبر داد. می‌دانیم که مدت زمان بسیار زیادی تا انتشار رسمی این اثر باقی مانده است. به هر حال توسعه دهندگان به صورت ماهانه، آپدیت‌های جدیدی از روند توسعه منتشر می‌کنند تا طرفداران، همواره از پیشروی روند توسعه‌ی بازی و موارد مربوط به آن، آگاه باشند. در روز گذشته آپدیت جدیدی از روند توسعه‌ی ‌دیابلو ۴ منتشر شد. در این مطلب خلاصه‌ای کامل از تمام اطلاعات منتشر شده در این آپدیت را برای شما عزیزان فراهم آورده ایم. پس اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

به صورت خلاصه بخوانیم:

 • روند توسعه‌ی Diablo 4 به خوبی پیش می‌رود و سازندگان با دقت بسیاری، بر روی جزئیات مختلف این اثر، فعالیت می‌کنند.
 • یکی از مواردی که Diablo 4 را پیچیده و عمیق جلوه می‌دهد، مقوله‌ی آیتم ها و تایر بندی مخصوص به آن‌ها می باشد.
 • سیستم آیتم‌ها در Diablo 4 به صورت کامل، از ابتدا طراحی شده است و تفاوت های بسیار زیادی با نسخه‌های پیشین دارد. استفاده‌ی هر کلاس از هر آیتم، به صورت ویژه‌‌ای صورت خواهد گرفت. بدین ترتیب، شخصی سازی در دیابلو ۴ ، نقش بسیار پررنگ‌تری به خود گرفته است.
 • هر کدام از اسکیل‌ها و همچنین آیتم‌ها، جلوه‌ی ویژه‌ای برای هر کلاس دارند.
 • آیتم های مختلف، سبب می شود که شخصی سازی کاراکترتان بهتر از هر زمان دیگری صورت بگیرد.
 • هنگامی که وارد سکانس های مبارزه‌ی بزرگ می‌شوید، متوجه حضور دشمن‌های قدرتمندی خواهید شد که ممکن است شما را به چالشی بزرگ دعوت کنند. به هر حال با پشت سر گذاشتن هر سکانس مبارزه ، آموزش خواهید دید و بهتر خواهید شد و تمرین خواهید کرد. بدین ترتیب هیچگاه بازی از روند چالشی خود دور نمی شود و همواره مخاطب را سرگرم خواهد کرد.
 • پس از افزایش یک سطح (Level) شخصیت شما ۵ عدد State point و دو عدد اسکیل پوینت دریافت می‌کند.
 • شما می‌توانید State point های خود را برای افزایش قدرت و یا intelligence و یا dexterity و یا will power استفاده کنید. صد البته که هر کدام از کلاس ها، بر روی یک یا دو عدد از این پارامترها، متکی هستند ولی به هر حال، دست بازی کننده برای افزایش پارامترهای دیگر نیز باز می باشد.
 • آیتم‌هایی که در سرتاسر بازی یافت و از آنها استفاده می‌نمایید، تاثیر بسزایی بر روی State شخصیت اصلی شما خواهد داشت.
 • خوشبختانه موتور گرافیکی استفاده شده برای ساخت Diablo 4 را آپگرید کردیم و بدین ترتیب سکانس های مبارزه بسیار باورپذیرتر و خشن تر شده اند.
 •  بازی کنندگان می‌توانند به تعداد بی‌نهایت شخصیت خود را Respec کنند و بدین ترتیب می‌توانید از ابتدا، تمام اسکیل پوینت‌ها و همچنین State Point ها را دوباره بِکار بگیرید. هنگامی که خط داستانی اصلی را به پایان برسانید و وارد محتوای End Game شوید، تک تک پوینت‌هایتان ارزشمند به شمار می‌روند و برای استفاده از آنها باید با دقت بسیاری عمل کنید
 • یکی دیگر از مهمترین موضوعات در خصوص Diablo 4 ، بازگشت آیتم‌های یونیک به این عنوان می‌باشد. این آیتم ها دارای Affix های از پیش تعیین شده هستند و به صورت اختصاصی برای هر کلاس طراحی شده‌اند.

خوشبختانه روند توسعه‌ی Diablo 4 به خوبی پیش می‌رود و سازندگان با دقت بسیاری، بر روی جزئیات مختلف این اثر، فعالیت می‌کنند. در طی پست جدیدی که در وب سایت رسمی بلیزارد منتشر شد، توسعه دهندگان اظهارات مختلفی در خصوص پیشروی بازی داشتند. در این مطلب، بیشتر در خصوص آیتم‌ها و موارد مربوط به آن‌ها صحبت شد. درست همانند بازی‌‌های نقش‌آفرینی دیگر، مقوله‌ی آیتم‌ها در Diablo 4 از اهمیت به شدت بالایی برخوردار می‌باشد. چنین موضوعی سبب شده تا توسعه دهندگان، توجه و تمرکز بیشتری بر روی ساخت جزئیات مربوط به آیتم‌ها، داشته باشند. توجه شما عزیزان را به قسمتی از گفته‌های توسعه‌دهندگان جلب می‌نمایم:

بیشتر بخوانید :  احتمال تاخیر در تاریخ انتشار Horizon Forbidden West وجود دارد

Diablo 4

آیتم‌ها قسمت بسیار مهمی از مجموعه بازی‌های دیابلو را تشکیل می‌دهند. این قسمت همواره مخاطبان را به گشت و گذار در محیط و تفکر و ساخت بیلد‌های جدیدتر، تشویق می کند. در حقیقت یکی از مواردی که Diablo 4 را پیچیده و عمیق جلوه می‌دهد، مقوله‌ی آیتم ها و تایر بندی مخصوص به آن‌ها می باشد. از آنجایی که اهمیت این مقوله برای مخاطبان بسیار بالاست، تصمیم گرفتیم که تمرکز ویژه‌ای برای توسعه‌ی بهتر آن داشته باشیم و همچنین از نظرات بازی کنندگان استفاده کنیم. در حقیقت قصد داریم که دیابلو ۴ ، عاری از هرگونه ایرادی که در گذشته به نسخه‌های مختلف مجموعه‌ی دیابلو وارد شد، باشد.

جالب است بدانید که سیستم آیتم‌ها در Diablo 4 به صورت کامل، از ابتدا طراحی شده است و تفاوت های بسیار زیادی با نسخه‌های پیشین دارد. استفاده‌ی هر کلاس از هر آیتم، به صورت ویژه‌‌ای صورت خواهد گرفت. بدین ترتیب، شخصی سازی در دیابلو ۴ ، نقش بسیار پررنگ‌تری به خود گرفته است. این موضوع را در نظر داشته باشید که هنوز روند توسعه‌ی بازی به اتمام نرسیده و از همین رو، احتمال تغییر در هر یک از المان های مربوطه وجود دارد.

در وهله اول باید به هویت هر کدام از کلاس‌‌های موجود در Diablo 4 اشاره کرد. هر کدام از اسکیل‌ها و همچنین آیتم‌ها، جلوه‌ی ویژه‌ای برای هر کلاس دارند. در وهله دوم باید به این مورد اشاره کرد که آیتم های مختلف، سبب می شود که شخصی سازی کاراکترتان بهتر از هر زمان دیگری صورت بگیرد. ما نمی‌خواهیم که ظاهر آیتم‌ها به هویت هرکدام از کلاس‌ها، لطمه بزند. به کمک آیتم‌های بازی، شخصیت شما در Diablo 4 ، منحصر به فرد به نظر می‌رسد. در وهله سوم باید اظهار داشت که تمام تجربه‌ی خودمان را از ساخت دیابلو ۳ و دیابلو ۲ و همچنین نظرات بازی کنندگان را جمع‌آوری کرده‌ایم تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن، به توسعه‌ی دیابلو ۴ بپردازیم.

درخت قابلیت ها

در آپدیت ماه پیشین، اطلاعات بسیاری در خصوص درخت قابلیت‌ها در Diablo 4 به اشتراک گذاشتیم. بسیاری از بازی کنندگان نظرات و پیشنهادات خودشان را با ما به اشتراک گذاشتند و تصمیم گرفتیم که از آنها استفاده کنیم. در قسمت‌های پیشین مجموعه‌ی دیابلو، هر شخصیت دارای قدرت های شیطانی و قدرت‌های الهی بود اما در Diablo 4 تصمیم گرفتیم تا به المان های نقش آفرینی استفاده شده در نسخه‌های اول و دوم دیابلو، نزدیک‌تر شویم. هنگامی که وارد سکانس های مبارزه‌ی بزرگ می‌شوید، متوجه حضور دشمن‌های قدرتمندی خواهید شد که ممکن است شما را به چالشی بزرگ دعوت کنند. به هر حال با پشت سر گذاشتن هر سکانس مبارزه ، آموزش خواهید دید و بهتر خواهید شد و تمرین خواهید کرد. بدین ترتیب هیچگاه بازی از روند چالشی خود دور نمی شود و همواره مخاطب را سرگرم خواهد کرد.

پس از افزایش یک سطح (Level) شخصیت شما ۵ عدد State point و دو عدد اسکیل پوینت دریافت می‌کند.

شما می‌توانید State point های خود را برای افزایش قدرت و یا intelligence و یا dexterity و یا will power استفاده کنید. صد البته که هر کدام از کلاس ها، بر روی یک یا دو عدد از این پارامترها، متکی هستند ولی به هر حال، دست بازی کننده برای افزایش پارامترهای دیگر نیز باز می باشد.

برای مثال هنگامی که بازی را به کمک یک Barbarian به پیش می‌برید، اضافه کردن strength سبب می شود که قدرت ضربات افزایش یابد. اضافه کردن willpower سبب می‌شود تا نوار Fury سریعتر پر شود و با خرج کردن State point های خود در Dexterity ، شاهد اضافه شدن شانس خود در ضربات کریتیکال هستید. چنین موضوعی برای هر کلاس متفاوت است. برای مثال وقتی به عنوان یک جادوگر به تجربه‌ی Diablo 4 می‌پردازید، اضافه کردن Willpower شانس کریتیکال شدن ضربات را افزایش می‌دهد.

همچنین آیتم‌هایی که در سرتاسر بازی یافت و از آنها استفاده می‌نمایید، تاثیر بسزایی بر روی State شخصیت اصلی شما خواهد داشت. بدین ترتیب سیستم لوت بازی تغییرات بسیاری به خود دیده و به صورت جذاب تری در پیکره‌ی گیم پلی، گنجانده شده است. بر اساس تحقیقاتی که انجام دادیم، متوجه شدیم که اعمال آن‌ها سبب بهبود گیم پلی و سیستم ارتقا خواهند شد. ما قصد داریم که تمام بازی کنندگان، شیوه‌ی منحصر به فرد خود را برای تجربه‌ی Diablo 4 خلق کنند. نکته‌ی خوشحال‌کننده اینجاست که بازیکنندگان می‌توانند به صورت بی‌نهایت شخصیت خود را Respec کنند و بدین ترتیب می‌توانید از ابتدا، تمام اسکیل پوینت‌ها و همچنین State Point ها را دوباره بِکار بگیرید. هنگامی که خط داستانی اصلی را به پایان برسانید و وارد محتوای End Game شوید، تک تک پوینت‌هایتان ارزشمند به شمار می‌روند و برای استفاده از آنها باید با دقت بسیاری عمل کنید و زمان زیادی را برای بهینه سازی آنها، صرف کنید تا بتوانید کاراکتری قدرتمند را تشکیل دهید و چالش‌های بزرگتری را پشت سر بگذارید و در نهایت جوایز بسیار ارزنده و فوق‌العاده‌ای را نصیب خود کنید.

Diablo 4

انواع و اقسام اسلحه ها

اسلحه‌های بسیار متنوع و متفاوتی برای هر کدام از کلاس‌های Diablo 4 در نظر گرفته شده است. هر کدام از این اسلحه‌ها ظاهر متفاوتی دارند و مبارزات را دستخوش تغییراتی خواهند کرد. یکی از موضوعاتی که مورد توجه تیم طراحی قرار گرفت، ظاهر اسلحه ها بود. بدین ترتیب هر کدام از آنها ظاهری ویژه و منحصر به فرد را دارا هستند که مطمئنا می‌توانند نظر مخاطبان را جلب نمایند. خوشبختانه موتور گرافیکی استفاده شده برای ساخت Diablo 4 را آپگرید کردیم و بدین ترتیب سکانس های مبارزه بسیار باورپذیرتر و خشن تر شده اند. یکی دیگر از موضوعاتی که در روند توسعه مورد توجه بسیار زیادی قرار گرفت، شخصیت هر اسلحه بود. دسته بندی‌های مختلفی برای اسلحه‌ها در Diablo 4 وجود دارد که هرکدام از آن‌ها را متفاوت نشان می دهد. برای مثال، شمشیرها نسبت به چکش‌ها، سریع‌تر ضربه می‌زنند و همچنین نحوه‌ی برخورد ضربات با دشمنان نیز متفاوت طراحی شده است. درست همانند صدها بازی دیگر، اسلحه های سنگین‌تر آسیب بیشتری وارد می کنند اما سرعت وارد کردن ضربات نسبت به اسلحه‌های تک دست، کمتر می‌باشد. بازی کنندگان می‌توانند این تفاوت را به وضوح احساس کنند. لازم به ذکر است که پارامترهای هر سلاح، مخصوص به خود می باشند و قابل تغییر دادن نیست. قصد نداشتیم که با وجود پارامترهای متغیر، برای هر اسلحه، هویت اصلی آن را از بین ببریم.

تایرهای مختلف آیتم ها

هر کدام از آیتم هایی که در سرتاسر Diablo 4 یافت می کنید، دارایی تایر‌بندی‌های مخصوص به خود هستند. خبر خوش اینجاست که تغییرات بسیار زیادی در تایر‌بندیِ آیتم‌ها اعمال کرده‌ایم. بدین ترتیب هر بازی کننده با هر سطحی، می‌تواند از اسلحه‌های مختلف استفاده کنند. اسلحه‌های تایرِ Magic از قدرت نسبی بالایی برخوردارند و همچنین تایر اسلحه‌های Rare قدرتمند‌تر از تایر Magic محسوب می‌شوند. شما می‌توانید با پیشروی در دنیای بزرگ و پرجزئیات Diablo 4 و کسب امتیاز تجربه و تعویض آیتم هایتان، سیستم پیشروی جدیدی که برای این اثر در نظر گرفته‌ایم را به خوبی احساس کنید. هر چه سطح شخصیت شما و اسلحه‌ها و آیتم‌ها افزایش پیدا کنند، ظاهر زیباتری پیدا خواهید کرد. همچنین اسلحه‌های لجندری نیز در این عنوان حضور دارند. این اسلحه‌ها دارای قابلیت‌های منحصر به فردی می‌باشند که ممکن است قدرتی غیر قابل توصیف را به شخصیت شما اهدا کنند. به هر حال قصد نداریم که تمام تمرکز سیستم لوت و تایر بندی را بر روی یافت اسلحه های لجندری متمرکز کنیم. تصمیم گرفتیم که تغییراتی در پیکره‌ی این المان اعمال کنیم. بدین ترتیب قدرت Affix های شخصی بر روی آیتم‌های تایرهای مختلف را افزایش داده ایم. تعداد Affix ها در آیتم های تایر Rare افزایش پیدا کرده است. یکی از بزرگ‌ترین تغییرات، توانایی اعمال Affix های لجندری بر روی آیتم‌های لجندری می‌باشد. همچنین آیتم های Unique، جایگزین آیتم های Mythic خواهد شده است.

Diablo 4

آیتم‌های تایر جادویی قدرتمندترین Affix های معمولی را دارند. آیتم.های تایر Rare دارای پنج Affix هستند و آیتم های لجندری دارای چهار Affix معمولی و یک Affix لجندری می‌باشند.

بیشتر بخوانید :  شایعه: ریمستر Bloodborne برای پلی استیشن ۵ و PC منتشر خواهد شد

Affix های لجندری

می‌توان آیتم‌های لجندری را همان آیتم‌های Rare با یک Affix لجندری به شمار آورد. این Affix های لجندری همانند Affix های معمولی نیستند و تاثیر بسزایی در نحوه‌ی پیشروی شما خواهند گذاشت.

آیتم های Unique

یکی دیگر از مهمترین موضوعات در خصوص Diablo 4 ، بازگشت آیتم‌های یونیک به این عنوان می‌باشد. این آیتم ها دارای Affix های از پیش تعیین شده هستند و به صورت اختصاصی برای هر کلاس طراحی شده‌اند. همچنین باید به این موضوع اشاره داشت که آیتم‌های یونیک، از ظاهری بسیار ویژه برخوردار می‌باشند.

هنگامی که به سطح ۲۰ برسید، این آیتم ها در دسترس شما قرار خواهند گرفت. البته ما ایده‌ی اصلی آیتم‌های Mythic را دوست داشتیم اما تصمیم گرفتیم که دیابلو ۴ را شبیه به نسخه‌های ابتدایی این فرنچایز طراحی کنیم تا مخاطبان قدیمی ارتباط بیشتری با بازی برقرار کنند.

تمام اطلاعاتی که مطالعه کردید، قسمت کوچکی از دنیای بزرگ دیابلو ۴ را تشکیل می‌دهد و همانطور که در ابتدای مطلب ذکر کردیم، امکان تغییر در هر کدام از قسمت ها،وجود دارد. خوشحالیم که روند توسعه بازی به خوبی پیش برود. توسعه‌دهندگان اظهار داشتند که در طی مراسم بیسکان سال ۲۰۲۱ ، اطلاعات بسیاری در خصوص Diablo 4 منتشر خواهند کرد تا طرفداران را هیجان‌زده کنند.

بلیزارد از دیابلو ۲ الهامات بسیاری گرفته و سعی دارد که Diablo 4 را به ریشه‌های تاریکش بازگرداند. داستان از احضار لیلیث آغاز می‌شود. دختر مفیستو، ارباب کینه و نفرت، بازگشته. وی در گذشته عاشق archangel Inarius می‌شود. این پیوند نامقدس (بین شیطان و فرشته) سبب به وجود آمدن اولین نفلیم شد. به عبارتی دیگر می‌توان او را مادر تمام بشریت قلمداد کرد.کمپین بازی از پنج محیط بسیار بزرگ و عظیم تشکیل شده. تیم سازنده درس‌های بسیاری توسعه‌ی دیابلو ۳ گرفتند. حال کمپین بازی به صورت غیر خطی پیش خواهد رفت. بنابراین هر زمان که از تجربه‌ی داستان اصلی خسته شدید،‌ قادر به انجام ماموریت‌های فرعی و جمع آوری امتیاز تجربه هستید. بدین ترتیب بازی کنندگان می‌توانند کرکترهای خود را به بهترین شکل ممکن شخصی سازی و آپگرید کنند. از آن طرف ارتقای سطح هیروی دوم نیز راحت‌تر می‌شود. دیگر سیستم تورمنت (سیستم درجه‌‌ی سختی‌ دیابلو ۳) در بازی وجود ندارد. حالت Hardcore برای طرفداران چالش در نظر گرفته شده. شما می‌توانید درجه سختی دانجن‌ها را پیش از ورود به آن‌ها تعیین کنید. دشمنان نسبت به لِول شما قدرتمندتر می‌شوند. البته در برخی مناطق شاهد دشمنان قوی‌تر و سرسخت‌تر هستیم. لازم نیست که نگران حضور بقیه‌ی بازی کنندگان در دانجن‌ها باشید زیرا که دانجن برای هر گروه و یا شخص به صورت اختصاصی تشکیل می‌شود. این قانون برای مکان‌هایی که به داستان بازی هم مربوط هستند، صادق است. بخش اعظمی از بار روایت داستان بر عهده‌ی NPC ها خواهد بود. تا به امروز با ۳ کلاس آشنا شده ایم. Barbarian و دروید و Sorcerer . اما هنوز دو کلاس معرفی نشده، باقی مانده است. خوش بختانه بلیزارد برنامه ریزی‌های زیادی برای انتشار بسته‌های گسترش دهنده دارد. به تازگی جو اشلی، طراح ارشد دیابلو ۴ ، در گفت و گویی کوتاه با یکی از کاربران توییتر اظهار داشت که اثر مذکور میزبان اکسپنشن‌های متعددی خواهد شد. البته این خبر سبب سورپرایز شدن طرفداران نمیشود زیرا که تمام نسخه‌های دیابلو میزبان بسته‌های گسترش دهنده شدند. وی در ادامه در خصوص کازمتیک‌های بازی صحبت کرد و اظهار داشت که بازی کنندگان می‌توانند آن‌ها را با پول واقعی خریداری نمایند. البته اجباری برای این امر نیست. طبق اظهارات توسعه دهندگان، سیستم جدیدی که برای محتوای انتهای بازی دیابلو ۴ در نظر گرفته شده، بسیار سرگرم کننده تر از دیابلو ۳ خواهد بود.

بیشتر بخوانید :  توانایی بازی کنان برای مخفی کردن رابط کاربری در Cyberpunk 2077

تمام اطلاعات مربوطه توسط وب سایت نوین اسپات پوشش داده می‌شود. همانطور که ذکر کردیم، هنوز تاریخ انتشار مشخصی برای عرضه این عنوان اعلام نشده است. مثل همیشه می توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Diablo 4 از آخرین اخبار،‌ تریلرها، نقد و بررسی‌ها، ‌و .. مربوط به آن آگاه شوید

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`