قفل Denuvo مشکلاتی برای بازی‎های جدید ایجاد کرده است

در چند روز گذشته، تعداد زیادی از بازی‎هایی که از قفل ضد هک Denuvo DRM استفاده می‎کردند، به دلیل مشکلات سروری، غیرقابل اجرا شدند! بسیاری از بازیکنان گزارش دادند که عناوینی از قبیل سری Tomb Raider ساخته استدیو Crystal Dynamics، عنوان Guardians of the Galaxy که به تازگی عرضه شده و همچنین Wolfenstein: Youngblood، Tony Hawk’s Pro Skater 1+2، Mortal Kombat 11 و برخی عناوین دیگر، به طور کامل، غیر قابل اجرا بودند. این مشکل در حال حاضر، رفع شده ولی برای ساعت‎های متوالی، دسترسی بازیکنان به بازی‎های مورد علاقه‎شان، امکان پذیر نبود. در ادامه مطلب، همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

این مشکل، به دلیل از دسترس خارج شدن یکی از دامنه‎هایی بود که سرویس Denuvo DRM برای فعال سازی بازی‎ها از آن استفاده می‌کرد. خوشبختانه، مشکلات مربوط به سرور رفع شده‎اند و حال، می‎توانید به تجربه این بازی‎ها بپردازید. شرکت Denuvo در طی مصاحبه‎ای با وبسایت PC Gamer، توضیحاتی در مورد قطعی سرور و مشکلات ایجاد شده، بیان نمود.

در روز یکشنبه، یکی از دامنه‎های Denuvo از دسترس خارج شده بود. ما به محض این که از وجود مشکل اطلاع پیدا کردیم، برای رفع آن تلاش نمودیم. بعد از بازگردانی دامنه، محدودیت یا مشکلی در اجرای بازی‎ها باقی نماند. شرکت Denuvo سعی دارد بهبودهایی را در سیستم خود اعمال کند تا از ایجاد مشکلات مشابه در آینده، جلوگیری شود.

مدت زیادی است که قفل Denuvo DRM در نسخه رایانه‎های شخصی بسیاری از بازی‎ها لحاظ می‎شود. نقدهای زیادی به این سرویس وارد است و بسیاری معتقدند که استفاده بسیار زیاد آن از قدرت پردازنده، باعث کاهش توانایی سیستم در اجرای بازی و مشکلاتی چون کاهش نرخ فریم می‎شود. چندی پیش نیز بازیکنان عنوان Resident Evil Village مشکلاتی در زمینه نرخ فریم داشتند که به دلیل ناهماهنگی‎هایی در این قفل، ایجاد شده بود. این مشکلات، با عرضه آپدیتی توسط شرکت Capcom برطرف شدند. امیدواریم سازندگان در آینده، استفاده از این قفل را به حداقل برسانند زیرا مشکلاتی که در زمینه بهینه سازی ایجاد می‎کند، کاملاً واضح و مشخص است.

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: بازگشت یکی از شخصیت‌های قدیمی به Vampire The Masquerade: Bloodlines 2

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`