Cyberpunk 2077

نگاهی به نحوه‌ی اجرا شدن Cyberpunk 2077 بر روی پلتفرم‌های مختلف (آپدیت ۱.۲۳)

بازی های مرتبط

جدیدترین ساخته‌ی کمپانی سی دی پراجکت، یعنی Cyberpunk 2077 با نظرات ضد و نقیضی همراه شد. تقریباً تمام بازیکنندگان نسبت به گیم پلی جاه طلبانه‌ی این بازی و روایت فوق العاده آن، نظر مثبتی داشتند اما از طرفی، نسبت به باگ‌های بیشمار و مشکلات فنی متعدد، معترض بودند. جالب است بدانید که این اثر در هنگام انتشار، با شرایط بسیار نامطلوبی بر روی کنسول‌های نسل هشتم یعنی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان، اجرا می‌شد. پس از سال‌ها انتظار و تبلیغات متعدد، سایبرپانک ۲۰۷۷ با وضعیتی بد منتشر شد و همین موضوع مخاطبان را ناامید ساخت. به هرحال توسعه‌دهندگان از روز ابتدایی انتشار، شروع به پشتیبانی و عرضه‌ی آپدیت‌های مختلف برای برطرف کردن مشکلات بازی کردند و تا به امروز، اوضاع بازی از لحاظ فنی، به میزان زیادی بهبود یافته است. اما این بهبود به چه میزان بوده؟ آیا بازی در حال حاضر بر روی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان، قابل تجربه می باشد و می‌تواند رضایت کاربران را جلب کند؟ در این مقاله قصد داریم به کیفیت و راندمان Cyberpunk 2077 با انتشار آپدیت جدید ۱.۲۳ ، بر روی پلتفرم های مختلف، نگاهی اندازیم. در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر، همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

 

سایبرپانک ۲۰۷۷ برای مدتی طولانی بر روی برخی از پلتفرم‌ها، غیر قابل تجربه بود. مشکلات بازی به قدری اذیت کننده بودند که کمپانی سونی این بازی را از فروشگاه خود حذف کرد. به هر حال پس از انتشار آپدیت های متعدد، اوضاع بهتر شد و بازی به فروشگاه پلی استیشن بازگشت.

پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان

بدترین گزینه برای تجربه‌ی Cyberpunk 2077 در هنگام انتشار، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان بود. بازی مملو از باگ‌های مختلف و کرش‌های غیرقابل فهم بود. با انتشار آپدیت ۱.۲۳ ، تجربه‌ی سایبرپانک ۲۰۷۷ بر روی کنسول های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان، بهبود چشم‌گیری داشته اما باید به این نکته اشاره داشت که هنوز هم مشکلات متعددی در این نسخه مشاهده می‌شود. از میان این مشکلات می‌توان به دیر لود شدن تکسچرها و نرخ فریم ناپایدار اشاره کرد. موضوع حائز اهمیت دیگر، سرعت لودینگ بسیار پایین بازی بر روی این کنسول‌ها می باشد. پس به شما پیشنهاد می‌دهیم که برای تجربه سایبرپانک ۲۰۷۷ بر روی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان، بیشتر صبر کنید و اجازه دهید تا آپدیت های بیشتری برای بازی منتشر شود.

ایکس باکس وان ایکس و پلی استیشن ۴ پرو

سایبرپانک ۲۰۷۷ در هنگام انتشار، بر روی این دو کنسول میان نسلی نیز مشکل داشت. با وجود اینکه نرخ فریم بازی بر روی پلی استیشن ۴ پرو ایکس باکس وان ایکس نسبت به پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان بالاتر بود، اما باگ‌ها و گلیچ‌های بسیار، مخاطب را همواره در طول بازی آزار می‌داد. با انتشار آپدیت 1.23 ، Cyberpunk 2077 با نرخ فریم ۳۰ بر روی این کنسول‌ها اجرا می‌شود. البته هنوز هم در برخی از سکانس‌های شلوغ، شاهد افت فریم‌های چشمگیری هستیم. به هر حال به نظر نمی‌رسد که توسعه دهندگان به این زودی ها، مشکلات مربوط به افت فریم را برطرف کنند زیرا هنوز باگ‌ها و مشکلات فنی دیگری مقدم هستند. به صورت کلی می‌توان گفت که کاربران کنسول‌های مذکور، هم اکنون می‌توانند Cyberpunk 2077 را با کیفیتی قابل قبول اجرا کنند و تجربه‌ی بازی لذت ببرند.

 

بیشتر بخوانید :  محیط Cyberpunk 2077 در نایت سیتی خلاصه نمی‌شود

پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس / اس

در همین ابتدا باید به این موضوع اشاره کرد که هنوز آپدیت نسل نهمی Cyberpunk 2077 منتشر نشده اما تجربه‌ی بازی به کمک قابلیت بکوارد، امکان پذیر است. در حقیقت تجربه‌ی بازی در این حالت، بهترین روش برای بازی کردن سایبرپانک ۲۰۷۷ بر روی کنسول‌ها می‌باشد. مهم‌ترین موضوع در خصوص اجرای سایبرپانک ۲۰۷۷ بر روی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس، افزایش نرخ فریم می‌باشد. تعداد افت فریم‌ها نسبت به کنسول‌های میان نسلی، بسیار کمتر شده. احتمال دارد که انتشار آپدیت نسل نهمی Cyberpunk 2077 به سال ۲۰۲۲ موکول شود. پس با در نظر گرفتن این موضوع، برای تجربه‌ی بازی بر روی کنسول‌های نسل نهمی خود، تصمیم بگیرید.

کامپیوترهای شخصی

بدون شک می‌توان گفت که بهترین پلتفرم برای تجربه‌ی Cyberpunk 2077 ، کامپیوترهای شخصی می‌باشد . به هر حال برای اینکه سایبرپانک ۲۰۷۷ را بر روی تنظیمات گرافیکی بالا و همچنین نرخ فریم قابل قبول تجربه کنید، به سیستم نسبتا قدرتمندی نیاز دارید. از طرفی دیگر، مخاطبان می‌توانند جلوه‌های بصری و جزئیات مربوط به بازی را طبق سلیقه خود شخصی سازی کنند و بالانسی میان نرخ فریم و جزئیات بازی به وجود آورند. موضوع حائز اهمیت دیگر، پشتیبانی سایبرپانک ۲۰۷۷ از تکنولوژی های جدیدی همانند ری تریسینگ و DLSS 2.0 می‌باشد.

با وجود تمام مشکلات فنی، Cyberpunk 2077 یک تجربه فوق العاده و منحصر به فرد است که بازی کننده را در دنیای منحصر به فردی وراد میکند. دنیایی که دیر یا زود، به آن سفر خواهید کرد.

به نایت سیتی خوش آمده‌اید. شهری مملو از اتفاقات غیر قابل پیش بینی. در ابتدا باید اظهار داشت که Cyberpunk 2077 در ایالتی آزاد در شمال کالیفرنیا رخ می دهد. به صورت دقیق تر باید گفت که اکثر اتفاقات و رخدادهای این اثر در نایت سیتی به وقوع خواهد پیوست. شهری ساحلی که میان لس‌آنجلس و سن فرانسیسکو قرار دارد. لازم به ذکر است که این شهر، کاملا خیالی بوده اما پس زمینه داستانیِ بسیار منحصر به فرد و قدرتمندی دارد. خودتان را برای دنیایی که توسط تکنولوژی به زوال رفته است، آماده کنید.نقشه‌ی Cyberpunk 2077 به شش قسمت تقسیم شده. شما نقش یک مزدور خیابانی را بازی خواهید کرد؛ تفنگی که توسط بزرگترین خلافکار های نایت سیتی استخدام می‌شود تا فعالیت‌های مختلفی را به سرانجام برساند. به عنوان یک مزدور، شما زندگی سر تاسر خطرناکی را انتخاب کرده‌اید. برای موفقیت، به قابلیت‌های درست و شهرت و تجهیزات منحصر به فرد نیازمند هستید. با انجام فعالیت‌های مختلف، پول بدست خواهید آورد و به کمک پول می توانید قابلیت های متعددی را برای خود خریداری کنید و در نهایت شخصیت خود را به یک اسلحه‌ی متحرک تبدیل نمایید. همچنین با انجام فعالیت‌های مختلف، امتیاز تجربه به دست خواهید آورد و بدین ترتیب می توانید قابلیت های مخصوصی را برای بدن سایبورگی خود آزاد نمایید.

سایبرپانک ۲۰۷۷ هم اکنون در دسترس پلتفرم‌های پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ و  اکس باکس وان  و ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و کامپیوترهای شخصی و گوگل استیدیا قرار دارد.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Cyberpunk 2077 از جدیدترین اخبار٬ تریلر‌ها٬ نقد و بررسی‌ها و…. مربوط به آن مطلع شوید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`