Cyberpunk 2077

راهنمای افزایش فریم رِیت و بازدهی در Cyberpunk 2077 (کامپیوتر)

بازی های مرتبط

و در نهایت پس از سال‌ها انتظار و تاخیر‌های متعدد در تاریخ انتشار، Cyberpunk 2077 در دسترس کاربران سرتاسر دنیا قرار گرفت. عنوانی بزرگ و جاه طلبانه از سمت کمپانی سی دی پراجکت رد که بسیار خبرساز شد. قشر کثیری از مخاطبان در خصوص مشکلات فنی و نابهینگی این بازی، اعتراض داشتند. همچنین بسیاری از کاربران پلتفرم قدرتمند کامپیوترهای شخصی، با نرخ فریم دریافتی و تنظیمات گرافیکی مشکل دارند. از همین رو تصمیم گرفتیم تا مقاله‌ای فراهم آوریم و تمام گزینه‌های گرافیکی سایبرپانک ۲۰۷۷ را زیر ذره بین ببریم. کدام گزینه‌ی گرافیکی از همه سنگین‌تر است؟ کدام گزینه تفاوتی در نرخ بازدهی ایجاد نخواهد کرد؟ در این مقاله به سوالات مطرح شده پاسخ خواهیم داد. پس اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

نکته‌ی بسیار بسیار مهم: قبل از اجرای بازی، حتما به کمک برنامه‌هایی که برای پاک کردن درایور استفاده می‌شوند (Uninstaller)، درایور کارت گرافیک خود را پاک نمایید و سپس از ابتدا، جدیدترین درایور کارت را (NVIDIA و یا AMD) نصب نمایید. این موضوع توانسته تا مشکلات بسیاری از کاربران را حل نماید. مهم نیست که درایور جدید را نصب کرده باشید یا خیر.

نکته: پس از اینکه تغییراتی که در تنظیمات گرافیکی Cyberpunk 2077 اعمال کردید، بهتر است که بازی را ری‌‌استارت کنید. طبق گزارش برخی از کاربران، بسیاری از تغییرها تنها با ری‌استارت کردن بازی اعمال خواهند شد.

نکته: به سیستم مورد نیاز منتشر شده توسط توسعه دهندگان، اعتنای چندانی نکنید.

اما به سراغ گزینه‌های گرافیکی (آپشن‌های گرافیکی موجود) می‌رویم. کدامیک از این آپشن‌ها تاثیر به سزایی بر روی بازدهی خواهد گذاشت؟

Field of View : هرچه میزان Field of View افزایش پیدا کند، پردازنده‌ی گرافیکی شما ملزم به رندر سریع‌تر و وسیع‌تر می‌باشد. به شما پیشنهاد می‌دهیم که گزینه‌ی motion blur را خاموش نمایید و با هر پردازنده‌ی گرافیکی که در اختیار دارید، Field of View را بین ۷۵ تا ۸۰ تنظیم نمایید. دقت داشته باشید که با افزایش بیش از اندازه‌ی Field of View ممکن است به موشن سیکنس دچار شوید!!!

Texture Quality : تنها می‌توانید از منوی اصلی این گزینه را تغییر دهید. این گزینه رابطه‌ی مستقیمی با میزان حافظه‌ی گرافیکی (VRAM) شما دارد. اگر از کارت‌هایی با حافظه‌ی گرافیکی بیش از ۴ گیگابایت استفاده می‌کنید، با قرار دادن این گزینه بر روی بالاترین درجه، شاهد تاثیر چندانی بر روی نرخ فریم نخواهید بود. اگر از کارت گرافیک قدرتمندی استفاده می‌کنید، توجه ویژه‌ای به این گزینه داشته باشید زیرا که زیباتر بودن Cyberpunk 2077 به این گزینه‌ی گرافیکی، وابستگی بسیاری دارد. کسانی که از کارت‌های گرافیک ضعیف‌تر با حافظه‌ی گرافیکی کمتر از ۴ گیگابایت استفاده می‌کنند، بهتر است این گزینه را بر روی مدیوم قرار دهند تا با استاتر‌های متعدد مواجه نشوند.

Improved Facial Lighting Geometry : روشن بودن Improved Facial Lighting Geometry ممکن است ۱ الی ۲ فریم از نرخ فریم کلی را کاهش دهد و ما پیشنهاد می‌دهیم که این گزینه را روشن نگاه دارید. مهم نیست که از کارت گرافیک قوی و یا نسبتا ضعیف استفاده می‌کنید.

Contact Shadows : این گزینه تاثیر چندانی بر روی پرفومنس شما نخواهد داشت و پیشنهادِ قرار دادن آن در بالاترین حالت ممکن را می‌دهیم.

بیشتر بخوانید :  تماشاکنید: تریلر داستانی جدید The Last of Us Part 2

Local Shadow Mesh Quality : این گزینه نیز تاثیر چندانی بر روی بازدهی نخواهد داشت. به هر حال اگر از کارت‌های گرافیک میان رده استفاده می‌کنید، بهتر است که برای کاهش تعداد استاترها،‌ این گزینه را کاهش دهید.

Local Shadow Quality : این گزینه نیز درست همانند گزینه‌ی بالا می‌باشد. پیشنهاد ما قرار دادن Local Shadow Quality بر روی بالاترین حالت ممکن است.

Distant Shadows Resolution : تغییر چندانی در پرفومنس Cyberpunk 2077 اعمال نخواهد کرد.

Cascaded Shadows Range مهم : دارندگان کارت‌های گرافیک رده بالا، هرچه این گزینه را کاهش دهند، بازدهی بهتری خواهند داشت. همچنین دارندگان کارت‌های ضعیف و میان رده نیز می‌توانند با کاهش این گزینه، اوضاع بهتری را تجربه کنند.

Cascaded Shadows Resolution : تفاوت نرخ فریم ارائه شده ما بین گزینه‌های High و Low تنها ۱ الی ۲ فریم می‌باشد. تصمیم گیری با خودتان!!

Volumetric Fog Resolution بسیار مهم: این گزینه، نسبتا سنگین می‌باشد و با تغییر آن از Ultra و به Low می‌توانید افزایش بازدهی به میزان ۷ الی ۱۰ فریم در هر ثانیه را مشاهده کنید. هرچه این گزینه‌ی گرافیکی را کاهش دهید، بازی با نرخ فریم بهتری اجرا خواهد شد.

Volumetric Cloud Quality : تغییر چندانی در بازدهی ایجاد نخواهد کرد.

Max Dynamic Decals : این گزینه در سکانس‌های مبارزه و شلوغ خود را نشان می‌دهد. اگر در سکانس‌های مبارزه دچار افت فریم هستید و این موضوع شما را اذیت می‌کند، می‌‌توانید با کاهش Max Dynamic Decals میزان نرخ فریم خود را در این دسته از سکانس‌ها افزایش دهید.

Anisotropy : تغییر خاصی در بازدهی Cyberpunk 2077 اعمال نخواهد کرد.

Screen Space Reflections Quality بسیار مهم: این گزینه تاثیر بسیاری بر روی میزان بازدهی و نرخ فریم شما خواهد داشت. کاهش Screen Space Reflections Quality می‌تواند نرخ فریم را افزایش دهد. دارندگان کارت‌های گرافیک ضعیف، می‌توانند با خاموش کردن Screen Space Reflections Quality کمک بسیار به افزایش بازدهی خود کنند. از طرفی اگر از کارت‌های گرافیک میان رده استفاده می‌کنید، بهتر است که Screen Space Reflections Quality را بر روی Medium قرار دهید. (بسیاری معتقدند که خاموش کردن این گزینه، بهترین کار برای کاربران کارت‌های گرافیکیِ بدون ری تریسینگ می‌باشد و سبب زیباتر شدن بازی خواهد شد. این امر کاملا سلیقه‌ای به شمار می‌رود)

Subsurface Scattering Quality : این گزینه رابطه‌ی مستقیمی با زیبایی شخصیت‌های داخل بازی دارد. ممکن است در مکان‌های شلوغ، سبب افت فریم جزئی شود. این گزینه در مواقعی خاص و لوکیشن‌های شلوغ تاثیر خود را بر روی بازدهی خواهد گذاشت.

 Ambient Occlusionبسیار مهم : سیستم‌های ضعیف‌تر می‌توانند با کاهش این گزینه، میزان نرخ فریم دریافتی را افزایش دهند. این گزینه باید مورد توجه افرادی که از کارت‌های پایین رده استفاده می‌کنند، قرار بگیرد.

Color Precision : این گزینه‌ی گرافیکی را همواره در بالاترین حالت ممکن قرار دهید زیرا که تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی تصویر خواهد گذاشت.

Mirror Quality : این گزینه‌ی گرافیکی، میزان جزئیات بازتاب داده شده توسط آینه را به پرده‌ی تصویر می‌کشد. از آن‌جایی که دنیای سایبرپانک آینه کاری نشده است!!! کاهش Mirror Quality ضربه‌ی چندان بزرگی به کیفیت نخواهد زد اما پیشنهاد ما به کسانی که از کارت‌های گرافیک قدرتمند استفاده می‌کنند، قرار دادن این گزینه بر روی بالاترین حالت ممکن  است. عزیزانی که از کارت‌‌های گرافیک ضعیف‌تر استفاده می‌کنند نیز می‌توانند با توجه به میزان نرخ فریم دریافتی، نسبت به تنظیم این گزینه،‌تصمیم گیری کنند.

بیشتر بخوانید :  تصاویر جدید Final Fantasy VII Remake

Level of detail :‌ این گزینه بیشترین تاثیر خود در جلوه‌های بصری را به هنگام جا به جایی به کمک وسائل نقلیه نشان خواهد داد. پس اگر در هنگام رانندگی با افت فریم مواجه هستید، می‌توانید با کاهش این گزینه مشکل خود را تا حدی کم رنگ کنید.

Crowd Density :‌این گزینه در حال حاضر (آپدیت ۱.04) تغییر خاصی در دنیای بازی و همچنین میزان فریم دریافتی اعمال نخواهد کرد. احتمال دارد که در آپدیت‌های آینده، تغییراتی در این گزینه و عملکرد آن، اعمال شود.

نکته‌ی مهم

متاسفانه کارت‌های گرافیک ضعیف، توانایی اجرای مناسب Cyberpunk 2077 را ندارند (آپدیت ۱.۰.۴)

متاسفانه کارت گرافیک پیشنهاد شده برای اجرای بازی در رزلوشن 1080P یعنی GTX 780 (تنظیمات گرافیکی پایین) به هیچ وجه مناسب نیست (بازدهی افتضاح) و برای تجربه‌ی بازی بر روی رزلوشن 1080P حداقل به یک کارت گرافیک میان (رو به پایین) رده همانند GTX 1050 نیاز است. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که این مطلب با توجه به آپدیت 1.0.4 نوشته شده و ممکن است که در آینده و انتشار آپدیت‌های بیشتر، بازدهی بازی دستخوش تغییراتی شود.

اما دارندگان کارت‌های گرافیک ضعیف‌تر چه کار کنند؟

مهم‌ترین روش برای شما عزیزان، کاهش رزلوشن به 720P می‌باشد. اگر بهینه سازی بازی با آپدیت‌ها بهتر نشود، تنها راه، کاهش رزلوشن خواهد بود.

افزایش فریم ریت در Cyberpunk 2077 (حتما مطالعه شود)

کاهش گزینه‌های Volumetric Cloud Quality و Volumetric Fog Resolution سبب افزایش چشمگیر نرخ فریم خواهد شد.

کاهش گزینه‌ی گرافیکی Screen Space Reflections Quality سبب افزایش نرخ فریم خواهد شد.

کاهش Field Of View به ۷۰ سبب افزایش جزئی نرخ فریم و همچنین کاهش استاترها خواهد شد.

فعال سازی گزینه‌ی Dynamic FidelityFX CAS : روشن کردن این گزینه، رزلوشن متغیر را برای شما فراهم خواهد آورد. با روشن کردن این گزینه و تعیین کردن نرخ فریم مورد انتظارتان، به بازی اجازه می‌دهید تا در مواقعی که مقوله‌ی رندرینگ سنگین می‌شود، رزلوشن را برای مدتی کوتاه، کاهش دهد تا شاهد افت فریم شدید نباشید.


 

دانلود بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ برای PC

بنچمارک‌های رسمی انویدیا برای اجرای Cyberpunk 2077 + بنچمارک‌های نسخه‌ی پیش نمایش بازی

تماشا کنید: تریلر هنگام عرضه‌ی Cyberpunk 2077

نمرات و نقدهای Cyberpunk 2077 از سمت پایگاه‌های خبری – تحلیلی

استودیوی سی دی پراجکت رد قصد دارد تا با Cyberpunk 2077 ، یک داستان کاملاً جدید و منحصر به فرد را به بازی کنندگان ارائه نماید.  سایبرپانک ۲۰۷۷ پیچیده ترین و عمیق ترین ساخته‌ی سی دی پراجکت رد تا به امروز خواهد بود. سایبرپانک ۲۰۷۷ شما را در دنیای بسیار بزرگی رها خواهد کرد که مملو از نقاط مختلف برای جستجو و دشمنان مختلف برای مبارزه خواهد بود. شما می توانید به صورت کامل شخصیت اصلی را شخصی سازی کنید و ظاهر وی را طبق سلیقه‌ی خود انتخاب نمایید. تمام این امور برای وارد کردن بازی کنندگان به یک آینده‌ی تاریک و سایبرپانکی محقق شده است.

بیشتر بخوانید :  دانلود بازی Graveyard Keeper برای PC

همانطور که از نام بازی مشخص است، اتفاقات در سال ۲۰۷۷ رخ می‌دهد. پس از حمله‌ی اتمی به ایالات متحده، بحران اقتصادی به وجود آمده و این محوطه به قسمت‌های مختلفی تقسیم شده است. از همین‌رو بسیاری از مردم تصمیم گرفته‌اند که به یکی از آخرین شهر های پیشرفته‌ی این محوطه یعنی نایت سیتی سفر کنند. شهری مملو از منابع مختلف و تکنولوژی های جدید که سبب مبهوت شدن مردم شده است. این شهر مملو از گروه های خلافکاری مختلف می باشد که برای به دست آوردن قدرت، به کشت و کشتار و انجام امور خلافکاری می‌پردازند. شما نقش یک مزدور خیابانی را بازی خواهید کرد؛ تفنگی که توسط بزرگترین خلافکار های نایت سیتی استخدام می‌شود تا فعالیت‌های مختلفی را به سرانجام برساند. به عنوان یک مزدور، شما زندگی سر تاسر خطرناکی را انتخاب کرده‌اید. برای موفقیت، به قابلیت‌های درست و شهرت و تجهیزات منحصر به فرد نیازمند هستید. با انجام فعالیت‌های مختلف، پول بدست خواهید آورد و به کمک پول می توانید قابلیت های متعددی را برای خود خریداری کنید و در نهایت شخصیت خود را به یک اسلحه‌ی متحرک تبدیل نمایید. همچنین با انجام فعالیت‌های مختلف، امتیاز تجربه به دست خواهید آورد و بدین ترتیب می توانید قابلیت های مخصوصی را برای بدن سایبورگی خود آزاد نمایید.

 

در بسیاری از مواقع می توانید به مخفی کاری بپردازید و یا شبکه‌های مختلف را برای پیشروی، هک کنید. در Cyberpunk 2077 شما چیپ سِت مهمی را خواهید دزدید و به اجبار آن را در مغز خود قرار خواهید داد. همین موضوع یکی از ستارگان راک اند رول به نام جانی سیلور هَند (کیانور ریوز) را به زندگانی بازمی‌گرداند. وی قصد انتقام گیری دارد. تمام قدرت های بزرگ نایت سیتی به دنباله چیپ سِتی که در سَر شما قرار دارد، می گردند. تمام تصمیم گیری های شما در طی بازی بر روی داستان تاثیر خواهد گذاشت.

همه چیز در نایت سیتی، در خصوص مرگ و زندگی نخواهد بود. شما می‌توانید استایل منحصر به فرد خود را انتخاب کنید و وسایل نقلیه‌ی مخصوصی را سوار شوید. با پولی که به دست می‌آورید، توانایی انجام دادن کارهای بسیار زیادی را خواهید داشت. به نسل جدیدی از بازی های جهان باز خوش آمدید.

سایبرپانک ۲۰۷۷ در ژانر اکشن نقش آفرینی توسعه می‌یابد. دوربین، بازی را از زاویه‌ی اول شخص روایت خواهد کرد. انتخاب یکی از مهم‌ترین المان‌های حاضر در پیکره‌ی گیم پلی این اثر تلقی می‌گردد.  لازم به ذکر است که سایبرپانک ۲۰۷۷ از تکنولوژی DLSS.2 نیز پشتیبانی خواهد کرد. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. سایبرپانک ۲۰۷۷ در تاریخ 10 دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی (مصادف با 20 آذر ماه سال جاری ) برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ و  اکس باکس وان  و ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و کامپیوترهای شخصی و گوگل استیدیا عرضه خواهد شد.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Cyberpunk 2077 از جدیدترین اخبار٬ تریلر‌ها٬ نقد و بررسی‌ها و…. مربوط به آن مطلع شوید.

دیدگاه کاربران

2 دیدگاه
Khashi

خیلی ممنون اگر براتون مقدور هست کارکرد این گزینه ها رو هم اضافه کنید ب عنوان مثال Screen Space Reflections Quality یجور گزینه ابتدایی از ری تریسینگ هست که با روشن کردنش چه در حالت ultra یا low تصویر رنگ های انعکاسی بصورت دون دون و برفکی نمایش میده. بهترین گزینه off کردنش هست

    نوبخت - محمد

    سلام دوست عزیز مرسی.

    این گزینه رو ذکر کردم در مقاله!! حتی قرمزشم کردم که خلی مهمه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`