Counter-Strike: Global Offensive
کانتر استرایک

آموزش کانتر استرایک- حالت ‌های مختلف

بازی های مرتبط

در مقاله پیشین، به چگونگی دریافت بازی، نحوه تعامل با دیگران، بهترین تنظیمات گرافیکی و بهترین نوع هدف‌گیری در کانتر استرایک پرداختیم. حال در این قسمت قصد داریم به طور خلاصه و مختصر درباره تمامی حالت‌های قابل انجام درون بازی، توضیحاتی را شرح بدهیم. پس در ادامه با نوین اسپات همراه باشید.

کانتر استرایک

حالت کژوال(Casual):

این حالت، یکی از حالات کلاسیک کانتر استرایک محسوب می‌شود. تفاوت اصلی این حالت با حالت اصلی بازی یعنی کامپتتیو خریده شدن خودکار زره و دفیوز کیت است، هر تیم می‌تواند تا 10 بازیکن داشته باشد و همینطور ثابت ماندن پاداش دریافتی پس از برد و باخت است. همچنین شما نمی‌توانید تنها به بازی کردن یک نقشه در این حالت بپردازید بلکه باید از بین 4 گروه Dust2 ،Sigma ،Delta و Hostage انتخاب کنید و پس از برد و یا باخت هر تیم برای نقشه دیگری رای‌گیری کنید. لازم به ذکر است شما می‌توانید بدون دریافت هیچگونه مجازاتی از این حالت خارج بشوید ولی در صورت خارج شدن امتیازی دریافت نخواهید کرد.

حالت کامپتتیو(Competitive):

این حالت، حالت اصلی بازی محسوب می‌شود و پس از رسیدن به لول 3 برای بازیکن آزاد می‌شود. در این حالت، تیم‌ها از 5 نفر تشکیل می‌شوند و تا حداکثر 30 راند باهم مبارزه می‌کنند. تیمی که زودتر به 16 راند برسد برنده بازی می‌شود. این حالت شامل 18 رنک مخصوص می‌شود که به نسبت عملکرد شما بالا و پایین می‌رود. با خروج از این حالت شما مجازات می‌شوید و مدت زمان مجازات با تکرار خارج شدن، افزایش می‌یابد.

مسابقات(Esport):

این حالت بسیار مشابه با کامپتتیو است با این تفاوت که تنها توسط پلتفرم‌هایی مانند Faceit و ESEA ارائه می‌شود و امکان مساوی شدن وجود ندارد و تیم‌ها بصورت شانسی انتخاب نمی‌شود بلکه توسط نایف راند(Knife-Round) مشخص می‌شود. برنده این راند می‌تواند تیم‌ها را انتخاب کند.

بیشتر بخوانید :  اسکرین شات‌های بسیار زیبا از Samurai Shodown

کانتر استرایک

گروگان گیری (Hostage Mode):

با توجه به نقشه‌هایی مانند Militia،Office،Agency و یا گروه انتخابی شما، در حالت‌های کامپتتیو و یا کژوال سناریوی بازی از کاشت و خنثی کردن بمب به گروگان‌گیری تغییر می‌کند. در این حالت تروریست‌ها باید از گروگان‌ها نگه‌داری کنند و مانع گروه ضد تروریست برای نجاتشان بشوند. سایر قوانین وابسته با حالتی که پیش از انتخاب نقشه برگزیده‌اید.

دونفره (Wingman):

این حالت درواقع نسخه‌ای کوتاه شده از کامپتتیو است. مجموع پلیر‌ها به 4 نفر کاهش یافته، تنها قسمتی از مپ‌ها در در دسترس است و مجموع راند 16 کاهش می‌یابد. در نتیجه اگر فرصت مچ کامپتتیو را ندارید و یا فقط می‌خواهید با دوست خود بازی کنید، Wingman بهترین حالت برای شما است.

Wargames:

حالت‌های کوتاه و سرگرم کننده‌ای که به سه دسته Demolition، Arms Race و Flying Scoutsman تقسیم می‌شوند.

  • Arms Race: قوانین بازی مانند DeathMatch است با این تفاوت که شما قدرت سلاح را ندارید و باید با کشتن دشمنان خود سلاح دیگری بدست آورید، فردی که بتواند زودتر از بقیه بازیکنان با سلاح نهایی یعنی Gold Knife کسی را بکشد برنده بازی می‌شود.
  • Demolition: قوانین بازی مانند کژوال است با این تفاوت که شما قدرت خرید سلاح ندارید و با توجه به عملکردتان در راند پیشین سلاح بهتری بدست می‌آورید. با کشتن یک دشمن سلاح شما برای راند بعدی تغییر می‌کند  و اگر موفق شوید افراد بیشتری را بکشید، در کنار سلاح تجهیزاتی دریافت می‌کنید.
  • Flying Scoutsman: این حالت، یکی از محبوب ترین حالت‌ها در نسخه‌های پیشین بود که در سال 2017 همزمان با Operation Hydra به Global Offensive افزوده شد. قوانین این حالت مانند کژوال بوده با این تفاوت که شما تنها قادر به استفاده SSG-08 و چاقو هستید، جاذبه به شدت کاهش یافته و دقت اسلحه‌ها هنگام پریدن افزایش یافته است.
بیشتر بخوانید :  الکترونیک آرتز عقیده دارد که The Sims 4 با Apex Legends رقابت خواهد کرد

Deathmatch:

در این حالت قانون خاصی وجود ندارد. دو تیم مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و شما پس از انتخاب اسلحه به صورت شانسی و یا خرید آن باید شروع به کشتن تیم مقابل کنید. در آخر فردی که بیشترین امتیاز را دریابد برنده بازی می‌شود.

کانتر استرایک

حالت بتل رویال(DangerZone):

با توجه به محبوبیت فوق‌العاده این حالت در کانتر استرایک ، انتظار می‌رفت که کمپانی ولو این حالت را به محبوب‌ترین بازی خود اضافه کند. این حالت که در سال 2018 همزمان با رایگان شدن بازی منتشر شد، قوانینی مانند دیگر عناوین بتل رویال دارد، اخرین فردی باشید که زنده می‌مانند. البته این حالت در کانتر تفاوت‌های زیادی نیز با دیگر عناوین دارد، نقشه بازی بسیار کوچک‌تر از دیگر عناوین است، شما نمی‌توانید نزدیک دیگران فرود بیاید، قبل از شروع بازی شما می‌توانید ابزار و قابلیت‌هایی رو وابسته به سبک بازی خود انتخاب کنید و خبری از وسایل نقلیه نیست.

ایونت‌ها و Operation ها:

هرساله طبق معمول دو Major Coin و یک Operation Coin برای کانتر استرایک منتشر می‌شوند و با خود مراحل جدید و متفاوتی را همراه می‌کنند. قیمت این Coin‌ها میان 10 الی 15 دلار است.

  • Major Coin: این نوع Coin هرساله همزمان با مسابقات حرفه‌ای منتشر می‌شود. شما پس از خرید این کوین قابلیت دریافت اسکین‌هایی امضا شده توسط بازیکنان حرفه‌ای را دریافت می‌کنید که می‌توانید نگه دارید و یا بفروشید. با انجام مراحل این کوین که شامل بردن در نقشه‌های مخصوص و پیشبینی نتایج مسابقات است، شما می‌توانید اسکین‌های بیشتری جایزه بگیرید.
  • Operation Coin: این نوع Coin در زمان نامشخصی منتشر می‌شود و معمولا همراه با نقشه‌های جدید، بیش از 100 ماموریت و نزدیک 50 اسکین جدید است. شما با انجام دادن تعداد مشخصی از ماموریت‌ها به صورت شانسی اسکینی را دریافت می‌کنید. همچنین با انجام دادن ماموریت‌ها شما می‌توانید رنگ Coin خود به نقره‌ای، طلایی و دایمند تغییر بدهید.
بیشتر بخوانید :  چرا The Last of Us به یک انحصاری حیرت انگیز تبدیل شد

Community Servers:

شما با جستجو در این منو بازی می‌توانید سرور‌ها را ببینید که توسط بازیکنان اداره می‌شوند و حالت‌های مختلف و متنوع‌ای را اجرا می‌کنند. بعضی از این حالت‌ها عبارتند از: Deathrun، Surf،Zombie و غیره

  • Surf: در این حالت شما باید همراه با چندین بازیکن دیگر بر روی دیوار‌ها سر بخورید و زودتر از دیگران نقشه را به پایان برسانید.
  • Deathrun: در این حالت گروه‌ ضد تروریست باید از موانع و تله‌های مختلف عبور کنند و خود را به تروریستی برساند که کنترل این تله‌ها را به عهده دارد. تیمی که بتواند تیم دیگر را از بین ببرد برنده خواهدشد.
  • Zombie: در این حالت گروه انسان‌ها باید شروع به ساخت خانه کنند  و پناهگایی در مقابل زامبی‌ها بسازند. اگر انسان‌ها موفق شوند تا مدت زمان معینی زنده بمانند برنده می‌شوند.

قسمت دوم آموزش کانتر استرایک نیز به پایان رسید. در آموزش‌های بعدی سعی خواهیم کرد به آموزش استفاده از اسلحه‌های بازی، استراژی استفاده از آن‌ها و کنترل لگد آن‌ها بپردازیم. اگرچه سوالی درمورد حالت‌های دیگر بازی دارید در نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`