کراس پلی
کراس پلی

Cross Play می‌تواند یکی از ویژگی‌های کنسول‌های نسل بعد باشد

مطمئناً Cross Play یکی از مثبت‌ترین ویژگی‌های است که در دنیای بازی‌های آنلاین ساخته شده. هم طرفداران کنسول سونی و هم مایکروسافت از شنیدن خبر Cross Play بین دو کنسول PS5 و Xbox Scarlett خوش‌حال می‌شوند. این امر می‌تواند به افزایش تعداد بازی‌کن‌های یک بازی و افزایش تمایل بازی کردن آن نیز کمک کند. در آخرین اخباری که از صنعت بازی‌های کامپیوتری منتشر شد٬ یکی از کارکنان Avalanche Studios اعتقاد خود را مبنی بر کراس پلی بودن کنسول‌های نسل آینده مطرح کرد. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه نوین اسپات باشید.

همان‌طور که ذکر شد٬ Cross Play توانسته مزایای بسیاری را به دنیای بازی‌های کامپیوتری اهدا کند و هر سال که می‌گذرد این المان گسترش بیشتری می‌یابد. به طوری که سونی دیواری‌های کنسول خود یعنی پلی استیشن ۴ را شکست و اجازه‌ی ورود این مزیت را به کنسول داد. کراس پلی مزیت‌های بسیاری به سازندگان نیز می‌دهد. از زمانی که عناوینی مانند Dragon Quest Builders 2 و Rocket League این قابلیت را به خود افزودند٬ بازی‌کننان بیشتری به سمت عناوینشان جذب شده و این امر باعث شده که سازندگان تمایل بیشتری برای ایجاد کراس پلی بین کنسول‌‌ها داشته باشند. اما به‌نظرتان نباید یکی از ویژگی‌های کنسول‌های نسل بعد سونی و مایکروسافت کراس پلی باشد؟ آیا مایکروسافت و سونی در PS5 و Xbox Scarlett (یا هرچه که نام کنسول بعدی مایکروسافت باشد) این قابلیت را به‌صورت کامل و بدون قید و شرط در اختیار بازی‌کنندگان قرار خواهد گرفت؟ به طوری که از تمام کاربرد‌های این امر استفاده‌ی کامل شود.

چندی پیش وب سایت gamingbolt به سراغ استدیو‌ی Avalanche رفت تا درباره‌ی بازی جهان باز جدیدی که در دست ساخت است٬ سوالاتی بپرسد. این بازی Generation Zero نام دارد و از مبارزه با سلاح‌های گرم بهره می‌برد. در جریان این بحث کار به سوالاتی راجع به کراس‌پلی و نسل بعد کنسول‌ها کشیده شد. موقعیت Cross Play در بازی یکی از سوالاتی بود که ما از آن‌ها پرسیدیم. یکی از تهیه کنندگان بازی به نام «پاول کرلین» (Paul Keslin) صحبت‌هایی راجع به نسل آینده و کراس پلی بین کنسول‌ها کرد:

تا به امروز کراس پلی را میان عناوین مختلف دیده‌ایم. شرکت ما در صدد استفاده از این قابلیت می‌باشد و از آن چشم پوشی نخواهد کرد. استفاده از تکنولوژی و قابلیت‌های جدید همیشه برای ما هیجان خاصی را به‌همراه داشته است و ما منتظریم که میزان محبوبیت آن را در بازی‌های خود ببینیم. به‌نظرم این مقدار هیجان در مصرف‌کنندگان نیز وجود دارد.

این‌طور که به‌نظر می‌رسد Cross Play برای سازندگان و مصر‌ف‌کنندگان جذاب است. همچنین با پرطرفدار‌تر شدن این امر در بین مردم٬ اضافه شدن این قابلیت در کنسول‌های نسل آینده دور از انتظار نیست. به هرحال باید منتظر اخبار رسمی از سمت شرکت‌های سونی و مایکروسافت ماند. شما می‌توانید نظرات خود را راجع به این مقوله با ما درمیان بگذارید.

بیشتر بخوانید :  شایعه: ریمیک سه گانه‌ی Prince Of Persia در دست ساخت قرار دارد

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`