Call of Duty: Vanguard
بازی Call of Duty: Vanguard

معرفی کامل بازی Call of Duty: Vanguard | بازگشت به جنگ جهانی دوم

بازی های مرتبط

نهایتا در بامداد روز جاری شاهد معرفی بازی Call of Duty: Vanguard بودیم. توسعه دهندگان تصمیم گرفته‌اند که یک نسخه‌ی جاه طلبانه‌ی دیگر از مجموعه کالاف دیوتی بسازند و مخاطبان را در میدان جنگی شبیه سازی شده، قرار دهند. تصمیم گرفتیم که تمام اطلاعات منتشر شده در خصوص بازی کالاف دیوتی ونگارد را در یک مطلب گردآوری کنیم و نگاهی مختصر ولی کامل به مهم‌ترین ویژگی‌های این عنوان داشته باشیم. پس اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

تریلر رونمایی از بازی Call of Duty: Vanguard

بعد از ورود کالاف دیوتی به دنیای حاضر و جنگ‌های مدرن، زمان آن رسیده که به جنگ جهانی دوم بازگردیم. استدیوی اسلج همر وظیفه‌ی ساخت کالاف دیوتی ونگارد را بر عهده دارد. ونگارد قصد دارد تا نگاه دقیق‌تر و واقع‌گرایانه‌تری به وقایع جنگ جهانی دوم اندازد.  توسعه دهندگان مدعی شده‌اند که بازی Call of Duty: Vanguard قصد دارد تا رویدادهای جنگ جهانی دوم را از چهار دیدگاه متفاوت بررسی کند. همچنین در طول بازی با نحوه‌ی ساخت اولین نیروهای ویژه آشنا می‌شویم، موضوعی که سبب شد تا جنگاوری نوین ایجاد شود.

بخش داستانی بازی Call of Duty: Vanguard

این بخش روایتگر داستان‌های چهار سرباز ویژه می‌باشد که آموزش‌های منحصر به فردی برای جنگ دیده‌اند و در کنار یکدیگر، به مبارزه می‌پردازند. طبق اظهارات توسعه دهندگان، بخش کمپین بازی به چگونگی خلق نیروهای ویژه در جنگ جهانی دوم می‌پردازد و این موضوع را زیر ذره بین خواهد برد. هرکدام از این سربازها دارای پس زمینه‌ی داستانی منحصر به فرد و مخصوصی هستند. اسلج همر اظهار داشته که کالاف دیوتی ونگارد با توجه به وقایع تاریخی ساخته شده اما قرار نیست که تمام وقایع را مو به مو شبیه سازی کند. بدین ترتیب می‌توان گفت که کمپین بازی Call of Duty: Vanguard روایتگر داستانی تخیلی بر اساس شخصیت‌ها و اتفاقات واقعی می‌باشد. همچنین باید به این موضوع اشاره داشت که داستان این عنوان، ارتباطی با کالاف دیوتی ورلد وار ۲ (متشر شده در سال ۲۰۱۷ ) نخواهد داشت. بسیاری از شخصیت‌هایی که در کمپین بازی می‌بینیم، بر اساس شخصیت‌های واقعی و با کمک تاریخدانان طراحی شده‌اند. همچنین باید نوید حضور لحظات سینماتیک و منحصر به فرد در کمپین بازی را به طرفداران داد. ماموریت‌های ونگارد، مملو از آوشوب و ناآرامی است و قصد دارد که حس اصلی جنگ جهانی دوم را به مخاطب خود ارائه کند. نکته‌ی حائز اهمیت دیگر، ریکاوری شدن خط سلامتی شخصیت اصلی پس از دریافت آسیب می‌باشد. بدین ترتیب بسته‌های کمک‌های اولیه (برای بازگرداندن خط سلامتی) در بازی Call of Duty: Vanguard وجود ندارند. اما نگاهی مختصر به پیشینه‌ی شخصیت‌های اصلی این اثر اندازیم:

 • آرتور کینگزلی : رهبر اصلی گروه و مبارزی قدرتمند و مصمم. وی در انگلستان آموزش‌های نظامی دیده است و نقش بسیار مهمی را در خط داستانی ایفا خواهد کرد.
 • جک وید: خلبانی آمریکایی که مهارت بسیاری در کنترل هواپیماهای جنگی دارد.
 • پائولینا پترووا: اسنایپری روسیه‌ای و بسیار دقیق. این زن به عنوان یک شخصیت کاریزماتیک و قابل احترام برای مردم روسیه، به شمار می‌رود.
 • لوکاس ریگز: مبارزی استرالیایی که در قسمتی از آفریقا مشغول به مبارزه با تانک‌های آلمانی می‌باشد.
بیشتر بخوانید :  Square Enix و People Can Fly در حال کار روی عنوان جدیدی هستند

تمام این شخصیت‌ها در ماموریتی با یکدیگر ملاقات می‌کنند. آن‌ها وظیفه دارند که پشت پرده‌ی ماموریت مرموزی به نام فینیکس را کشف کنند.

بخش چند نفره کالاف دیوتی ونگارد

بازی Call of Duty: Vanguard

طبق اظهارات استدیوی اسلج همر، بخش چند نفره‌ی ونگارد قصد دارد تا ترکیبی از المان‌های بخش چند نفره‌ی کالاف دیوتی مدرن وارفیر ریبوت (منتشر شده در سال ۲۰۱۹) و کالاف دیوتی ورلد وار ۲ (منتشر شده در سال ۲۰۱۷) باشد. حسی که بخش مولتی پلیر بازی Call of Duty: Vanguard به شما ارائه می‌دهد، شبیه ساز حس سربازان ویژه در میدان جنگ و در سناریوهای مختلف، خواهد بود. استیدیوی اسلج همر از ورژن آپگرید شده‌ی موتور گرافیکی یه کار گرفته شده در کالاف دیوتی مدرن واریفر ۲۰۱۹ استفاده خواهد کرد و این موضوع را می‌دانیم که کلیت بخش چند نفره کالاف دیوتی ونگارد و موارد مربوطه، بیشتر شبیه به ساخته‌‌های پیشین اسلج همر خواهد بود تا اینفینیت وارد! توسعه دهندگان تمرکز بسیاری برای ساخت اسلحه‌های اتوماتیکی که در جنگ جهانی دوم استفاده می‌شد، داشته‌اند. با وجود اینکه در برخی از شرایط می‌توانید بی سر و صدا به دشمنان حمله کنید، اما محوریت بخش مولتی پلیر بازی Call of Duty: Vanguard بر روی مبارزات سریع  و عکس العمل می‌باشد. به صورت کلی باید گفت که میادین مبارزه‌ی بخش چند نفره کالاف دیوتی ونگارد ، بسیار شلوغ و سراسر هیجان و آشوب است. فکر می‌کنم این موضوع به مذاق طرفداران خوش آید و نوید ساعات فوق العاده‌ای را به آن‌ها بدهد.

مودهای جدید و مپ‌های تازه در مولتی پلیر بازی Call of Duty: Vanguard

بیشتر بخوانید :  پیش نمایش بازی Mortal Kombat 11 | نفر بعدی تویی!

بازی Call of Duty: Vanguard

توسعه دهندگان وعده‌ی مود‌ها و حالات جدیدی را برای بخش چند نفره کالاف دیوتی ونگارد داده‌اند. در این قسمت نگاهی به یکی از آن‌ها خواهیم انداخت

 • Hill Mode : توسعه دهندگان مدعی شده‌اند که این بخش، ترکیبی از بتل رویال و مود گان فایت (در کالاف دیوتی مدرن وارفیر ۲۰۱۹ ) خواهد بود. طی این حالت، هشت تیم در یک نقشه قرار می‌گیرند و ملزم به زنده ماندن و نابود کردن یکدیگر هستند.

موضوع حائز اهمیت دیگر در خصوص بخش چند نفره کالاف دیوتی ونگارد، حضور مپ‌ها و حالاتی است که سبک بازی کردن شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. بدین ترتیب:

 • برخی از مپ‌ها و حالات شما را مجبور می‌کنند تا با استراتژی مخصوصی پیشروی کنید تا به موفقیت و پیروزی برسید.
 • برخی از مپ‌ها و حالات شما را وارد مسابقاتی می‌کند که مملو از دیگر بازی کنندگان است و سرعت اکشن بسیاری دارد. مبارزات در این مپ‌ و مودها هیجان انگیز هستند و از سرعت بالایی برخوردارند.
 • برخی از مپ‌ها و حالات در بخش چند نفره کالاف دیوتی ونگارد ، به شدت مخطبان را یاد نسخه‌های کلاسیک این فرنچایز خواهند انداخت. متاسفانه هنوز اطلاعات بیشتری در خصوص آن‌ها منتشر نشده.

مخاطبان می‌توانند پیش از آغاز هر مسابقه، شرایط مورد نظر خودشان را تعیین کنند. لازم به ذکر است که بازی Call of Duty: Vanguard در هنگام عرضه، دارای ۲۰ نقشه خواهد بود. اسلج همر وعده داده که مپ‌های بازی، به شدت تخریب پذیر هستند، به گونه‌ای که این میزان از تخریب پذیری در نسخه‌های پیشین فرنچایز مشاهده نشده. بدین ترتیب مپ‌ها با گذشت چندین دقیقه از مبارزات، تغییرهای قابل توجهی می‌کنند و بازی کنان می‌توانند از این تغییرات، به نفع خود استفاده کنند.

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: معرفی محتویات سیزن پس Watch Dogs: Legion

مود زامبی بازی Call of Duty: Vanguard

zombies Call of Duty: Vanguard

خوشبختانه این مود دوست داشتنی در ونگارد وجود خواهد داشت. وظیفه‌ی توسعه‌ی مود زامبی بازی کالاف دیوتی ونگارد بر عهده‌ی استدیوی تری آرک خواهد بود. تری آرک وعده داده که مود زامبی پیشرفت‌های بسیاری (چه از لحاظ داستانی و چه از لحاظ گیم پلی) داشته است. بی صبرانه منتظر انتشار اطلاعات بیشتر در خصوص این مود هستیم.

 

مپ جدید Warzone

کالاف دیوتی ونگارد میزبان یک مپ جدید از کالاف دیوتی ونگارد خواهد شد. این مپ توسط استدیوی ریون سافتور توسعه خواهد یافت. خبر خوشحال کننده‌ی دیگر اینجاست که توسعه دهندگان در صدد ساخت یک سیستم آنتی چیت جدید برای وارزون هستند تا کیفیت تجربه‌ی این اثر، افزایش یابد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟ مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به کالاف دیوتی ونگارد در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. بازی Call of Duty: Vanguard در تاریخ ۱۴ آبان ماه سال جاری برای ایکس باکس و پلی استیشن و کامپیوترهای شخصی منتشر خواهد شد.

دیدگاه کاربران

2 دیدگاه
علی

بسیار عالی و مفید بود آقای نوبخت.

  نوبخت - محمد

  متشکرم از فیدبک مثبتتون دوست عزیز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`