Call of Duty: Vanguard

عرضه Call of Duty: Vanguard چندان موفق نبوده است

بازی های مرتبط

متاسفانه عرضه Call of Duty: Vanguard در مقایسه با نسخه قبل، با موفقیت چندانی روبرو نشده است. این عنوان، از نظر نمرات، در حد متوسطی قرار دارد. متای نسخه پلی استیشن 5 در وبسایت Metacritic برابر با 75 است. این متا، کمترین متای این سری از سال 2013 و نسخه Call of Duty: Ghosts می‎باشد. بازی Call of Duty: Vanguard، علاوه بر نمرات متوسط و نه چندان خوب، با فروش مناسبی نیز مواجه نشده و در این زمینه نیز نسبت به نسخه‎های پیشین، ضعیف‎تر عمل کرده است. در ادامه مطلب، همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

بر اساس گزارشی از وبسایت GamesIndustry، فروش اولیه Call of Duty: Vanguard در انگلستان در مقایسه با نسخه Call of Duty: Black Ops Cold War که سال گذشته عرضه شد، 40 درصد کاهش داشته است. فروش نسخه‎های فیزیکی، با 26 درصد کاهش مواجه شده و از طرف دیگر، فروش نسخه‎های دیجیتالی نیز با 44 درصد کاهش، روبرو شده‎اند. عواملی همچون محبوبیت و جذابیت سایر شوترهای چند نفره، وجود عنوان رایگان Call of Duty: Warzone، پاندمی کرونا ویروس و نمرات نه چندان خوب، همگی بر روی کاهش فروش این عنوان، تاثیر داشته‎اند. البته، اگر از مقایسه با نسخه‌‎های قبل دست کشیده و در نگاهی کلی مقایسه کنیم، فروش این بازی، کم نیست. این اثر، موفق به کسب رتبه دوم در لیست بیشترین فروش‎های زمان عرضه در انگلستان را دارا است. رتبه اول، متعلق به عنوان FIFA 22 می‎باشد.

به طور کلی، در مقایسه با سایر نسخه‎ها، این فروش، نشان دهنده پسرفتی واضح است. در گزارشی که وبسایت VGC تهیه نموده، عنوان Call of Duty: Vanguard در 14 سال گذشته، بدترین عرضه این سری را تجربه کرده است. جالب است بدانید عناوینی چون Call of Duty: Ghosts و Call of Duty: Infinite Warfare که نمرات ضعیفی نیز دریافت کردند، به ترتیب 52 درصد و 16 درصد فروش بیشتری در زمان عرضه، نسبت به نسخه Vanguard داشتند!

بیشتر بخوانید :  شایعه: تولید PlayStation Vita به‌زودی متوقف می‌شود

مسئله کاهش فروش نسخه‎های جدید سری Call of Duty، از سال گذشته به وضوح قابل مشاهده بود. این امر، بیشتر به دلیل وجود عنوان رایگانی همچون Call of Duty: Warzone و همچنین Call of Duty Mobile می‎باشد. شرکت Activision فعالیت‎های استدیوهای زیر دستش را هم در زمینه پشتیبانی از عناوین رایگان و هم تهیه عناوین ارزشمند سالانه، افزایش داده است. با این حال، باید صبر کرد و دید که کاهش فروش چشم گیر عنوان Call of Duty: Vanguard تاثیری در برنامه‎های این شرکت خواهد داشت یا خیر.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`