مجموعه‌ی Call of Duty از Battlefield پیشی گرفت
مجموعه‌ی Call of Duty از Battlefield پیشی گرفت

مجموعه‌ی Call of Duty از Battlefield پیشی گرفت

بازی Call of Duty شرکت اکتیویژن و فرنچایز Battlefield الکترونیک آرتز بیش از دو دهه است که با یکدیگر رقابت می‌کنند. در حالی که مجموعه‌ی Call of Duty در بین بازیکنان شهرت بیشتری داشت و برای سال‌های بسیار زیادی از نظر میزان فروش نیز رقیبش را شکست داده بود، اما این روند رقابت بعد از تغییر رویه‌ی Battlefield و استفاده‌ی استودیوی سازنده‌ی این بازی، دایس، از موتور بازی سازی فراستبایت انجین، کاملاً زیر و رو شد. در ادامه همراه نوین اسپات باشید.

بر خلاف تمام نفرت‌هایی که در سراسر فضای اینترنت نسبت به مجموعه‌ی Call of Duty ابراز می‌شد، این فرنچایز توانست به برتری خود بر رقیبش تا سال ۲۰۱۶ ادامه دهد. در این سال با انتشار بازی Infinite Warfare اکتیویژن افت حمایت از طرف طرفداران این مجموعه را به طور جدی احساس کرد. آن‌ها از افت گرافیک و گیمپلی بازی ناراضی بودند. Infinite Warfare اولین نسخه از مجموعه‌ی Call of Duty بود که بازخوردی منفی از طرف طرفداران این مجموعه دریافت کرد. در یوتوب ۸۶ درصد مردم به تریلر معرفی این بازی رأی منفی دادند و در توییچ هم کمترین تعداد بازدید را داشت و تعداد بازیکنان آن نیز در مقایسه با نسخه‌ی قبلی آن که در سال گذشته منتشر شده بود، ۷۶ درصد افت داشت.

به نظر می‌رسید که دو سال پیش مجموعه‌ی Call of Duty با این افت آمار و ارقام، نفس‌های آخر خود را می‌کشید به خصوص با وجود اینکه Battlefield 1 توانسته بود یه یکی از موفقیت ترین بازی‌های تجاری تبدیل شود و تریلر معرفی آن بیش از ۵۹ میلیون بازدید بخورد و در یوتوب ۹۸ درصد رأی مثبت دریافت کند.

بیشتر بخوانید :  دموی بازی FIFA 19 این هفته برای پلی استیشن ۴ عرضه خواهد شد

اما سال گذشته اکتیویژن تصمیم عاقلانه‌ای گرفت و این فرنچایز را به ریشه‌های اصلی خود یعنی جنگ جهانی دوم باز گرداند. با این کار موفق شد آمار بازدیدها و رأی‌های مثبت خود در یوتوب را به صورت چشمگیری افزایش دهد و تعداد بازی بازان آن به طرز شگفت آوری به میزان ۳۹۵ درصد رشد کرد. اما الکترونیک آرتز و دایس سال گذشته با مجرای لوت باکس‌های Star Wars Battlefront II مناقشات زیادی به پا کردند و امسال هم تصمیم گرفته‌اند شخصیت‌های اول مؤنث را نیز به بازی اضافه کنند و این موضوع باعث چند دسته شدن گیمر ها شده است و بسیاری از این تصمیم ناراضی هستند. این تصمیم باعث شد بازدیدهای یوتوب و دیگر آمار این بازی افت کند.

در مقابل این هفته بتای انحصاری پلی استیشن ۴ بازی Black Ops 4 سر و صدای زیادی به پا کرده است و اکثر استریمر های معروف آن را تحسین کرده‌اند. بر اساس آمار و ارقام منتشر شده از این بازی و بازخوردهای طرفداران، الکترونیک آرتز ممکن است با مشکل بزرگی مواجه شود. همچنین تعداد بازیکنان کمتر بتلفیلد (۶۴ بازیکن) و احتمال عدم حضور حالت بتل رویال برای این بازی در هنگام عرضه ممکن است اوضاع را وخیم‌تر نیز بکند. حال گمانه زنی‌ها خبر از این می‌دهد که نه تنها مجموعه‌ی Call of Duty ممکن است از رقیب دیرینه‌ی خود پیشی بگیرد، بلکه حتی احتمال دارد با کنار زدن بازی PUBG در جایگاه دوم بهترین بازی‌های بتل رویال، بعد از فورتنایت، بدرخشد.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`