RESIDENT EVIL 3 REMAKE
دانلود بازی Resident Evil 3 Remake برای PS4

۲۱ نکته جالب از Resident Evil 3

بازی های مرتبط

همانطور که می‎دانید بازسازی بازی Resident Evil 3 چندی پیش توسط شرکت Capcom منتشر شد و بازخوردهای نسبتاً خوبی دریافت نمود. در این مقاله، به بررسی جزئیات ریزی از قبیل اشارات مختلف، ایستراگ‎ها و ادای احترام به نسخه قبلی که کاملاً خلاقانه در این بازی قرار داده شده‎اند می‎پردازیم. قابل ذکر است که برخی از نکات ممکن است باعث لو رفتن داستان بازی شود، پس بهتر است پس از به اتمام رساندن بازی به مطالعه بپردازید. در ادامه همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

1- مقدمه به صورت لایو اکشن

Resident Evil 3

این بازی با یک فیلم لایو اکشن آغاز می‎شود که اولین بار پس از نسخه اول سری در سال 1996 است که در فرنچایز Resident Evil شاهد چنین چیزی هستیم. خوشبختانه این دفعه بازی بازیگران در این لایو اکشن، بسیار بهتر از نسخه اصلی بازی از آب در آمده است.

2- اسلحه Samurai Edge

اسلحه Samurai Edge که توسط جیل (Jill) شخصی سازی شده بود و یکی از محبوب‎ترین‎ها در نسخه اصلی بود، در Resident Evil 3 نیز وجود دارد ولی در همان ابتدای بازی در طی یک درگیری با نمسیس (Nemesis) قبل از این که بتوانید از آن استفاده کنید، گم می‎شود. تنها راه به دست آوردن آن، اتمام بازی برای اولین بار است که بعد از آن فروشگاه در دسترس شما قرار گرفته و می‎توانید این اسلحه قدرتمند را از آن جا خریداری کرده و مجذوب زیبایی و طرح‎های حکاکی شده روی آن شوید.

3- آپارتمان جیل در Resident Evil 3

Resident Evil 3

در ابتدای بازی، شما در آپارتمان جیل هستید که پر از اشارات مختلف به نسخه اصلی Resident Evil 3 است که تعدادی از آنان را در تصویر بالا مشاهده می‎کنید. همانطور که می‎بینید کلاه معروف وی که در نسخه اول این سری بود را شاهد هستیم، یک استیکر گیاه را می‎بینیم که نشان دهنده گیاهان دارویی معروف این سری است که جهت بازگرداندن سلامتی از آنان استفاده می‎کردیم و همچنین عکسی از گروه S.T.A.R.S. نیز قابل مشاهده است.

عکس یک سگ نیز در آپارتمان مشاهده می‎شود که شباهت زیادی به عکس سگی که در دفتر گروه S.T.A.R.S. بر روی میز جیل قرار گرفته است، دارد. این قضیه عجیب‎تر می‎شود وقتی در بیمارستان باز هم عکس همین سگ را می‎بینیم که زیر آن نوشته «گمشده» به چشم می‎خورد. جالب است بدانید که بعدا بر روی تخته سیاهی باز هم عکس این سگ یافت می‎شود! به نظر می‎رسد جریان مرموزی پشت گمشدن سگ جیل باشد.

4- داریو روسو

Resident Evil 3

در Resident Evil 3 تغییرات زیادی نسبت به نسخه اصلی صورت گرفته است اما چیزی که بدون تغییر باقی مانده، حضور زود هنگام داریو روسو (Dario Rosso) در انبار Blue Mountain است. بعد از این که خودش را در آن جا زندانی می‎کند، مدام با وی حرف بزنید تا در نهایت بگوید «من هیچ جایی نمی‏‎روم. ترجیح می‎دهم از گرسنگی بمیرم تا توسط یکی از آن هیولاهای نامیرا کشته شوم!» که دقیقاً دیالوگ او در نسخه اصلی این بازی محصول سال 1999 است.

بیشتر بخوانید :  تاثیرگذارترین بازی‌های قرن ۲۱ | قسمت هشتم | Call Of Duty 4: Modern Warfare

5- موسیقی پایانی Resident Evil 2

طرفداران واقعی این سری به خاطر دارند که موسیقی پایان واقعی نسخه اصلی Resident Evil 2 چقدر جذاب و متفاوت بود. خبر خوب این است که این موسیقی در Resident Evil 3 نیز قرار داشته و برای شنیدن آن نیازی نیست بازی را به اتمام برسانید. وقتی به مغازه Moon’s Donuts رسیدید، اگر کمی آن جا صبر کنید می‎توانید از موسیقی‎های دهه 80 که پخش می‎شود لذت ببرید که موسیقی مذکور نیز یکی از آنان است.

6- پوسترهای Capcom

پوسترهای زیادی در Resident Evil 3 هستند که به سایر عناوین شرکت Capcom اشاره می‎کنند. از نمونه آنان می‎تواند به پوستر جالبی از عنوانی به نام Monster Shooter اشاره کرد که اشاره به سری Monster Hunter دارد، پوستر متفاوتی از شخصیت ایگل (Eagle) در سری Street Fighter که در Eagle’s Pet Shop یافت می‎شود، پوستری از یک بازی کارتی به نام Arthur که از عنوان Ghost ’n Goblins الهام گرفته است، بیشترین اشاره و پوسترها نیز از Mega-Man است که تقریباً در همه جا یافت می‎شود و حتی می‎توانید آن را روی میز ناتانیل بارد (Nathanial Bard) نیز ببینید.

7- جوایز درگیری با نمسیس در Resident Evil 3

درگیری با نمسیس در Resident Evil 3

در نسخه اصلی Resident Evil 3، می‎توانستید به جای فرار کردن، با نمسیس درگیر شوید و بازی به این خاطر جوایزی به شما می‎داد. گرچه چنین انتخاب مستقیمی در این بازسازی وجود ندارد ولی همچنان مبارزه با نمسیس جوایزی برای شما به همراه دارد. اگر با او تا حدی که به زمین بیوفتد درگیر شوید، جعبه بزرگی پر از مهمات می‎اندازد که انواع آپگریدها و آیتم‎های به درد بخور را درون خود دارد.

8- آشنا پنداری کِندو

Resident Evil 3

وقتی به مغازه اسلحه فروشی کِندو (Kendo) می‎روید همه چیز کمی آشنا به نظر می‎رسد. در نهایت، متوجه می‎شوید کِندو همانطور که اسلحه‎اش را بر روی لیون (Leon) کشید به همان شیوه بر روی جیل نیز اسلحه می‎کشد. وقتی گفت و گوی‎تان با وی تمام شد، می‎توانید به سمت در بروید تا مکالمه مربوط به دخترش که زامبی شده است را نیز شاهد باشید.

9- اشاره به انتخاب‎تان در نسخه اصلی

همانند نسخه اصلی Resident Evil 3 در سال 1999 برد ویکرز (Brad Vickers) که زامبی شده است را دم در پاسگاه پلیس مشاهده می‎کنید که کارت بسیار مفید STARS را همراه خود را دارد. برخلاف نسخه اصلی، کشتن او به دست نمسیس انجام نمی‎شود و وظیفه شما است که او را خلاص کنید. با این حال می‎توانید از چنین کاری خودداری کرده و صرفاً وی را نادیده بگیرید و مهمات‎تان را هدر ندهید! در واقع حتی تایرل (Tyrell) نیز شما را تشویق می‎کند که وی را نادیده بگیرید!

10- درهای عجیب در Resident Evil 3

کارلوس (Carlos) ویژگی جذابی دارد که چیزهایی که ممکن است در فکرتان باشد را به زبان می‎آورد. هیچ کدام از این اشاراتش به اندازه هنگامی که از دری که شکل یک خال پیک بر روی آن است جذاب نیست. کارلوس در این صحنه می‎گوید «عجیب در لعنتی عجیبی است!». بالاخره با یک شخصیت اصلی روبرو شدیم که حرف دل‎مان را می‎زند!

بیشتر بخوانید :  هر آنچه باید درباره Denuvo بدانید

11- خوش آمدی لیون

یکی دیگر از دیالوگ‎های جذاب کارلوس را زمانی می‎شنویم که در دفتر غربی در پاسگاه پلیس اسلحه‎مان را بر روی نشان «خوش آمدی لیون» بگیریم. در این هنگام کارلوس می‎گوید «آره، خوش آمدی لیون ولی روز اول واقعاً عذاب آوری داشتی!».

12- بازش نکنید!

در حمام‎های پاسگاه پلیس در Resident Evil 3 کارلوس نوشته‎ای را بر می‎دارد که شاید بهتر بود همان جا بیخیالش می‎شد. این نوشته که نامه‎ای وس (Wes) به هکتور (Hector) است، یک اخطاریه ساده است که وی مرده و درون کمد گذاشته شده و در آن تقاضا شده است که کسی در کمد را باز نکند. متاسفانه لیون و کلر (Claire) در نسخه دوم، این نوشته را ندیدند و از راه دشوارش متوجه این واقعیت شدند.

13- قفل کمدها

Resident Evil 3

جهت ادای احترامی خلاقانه به بازسازی عنوان Resident Evil 2 که در سال 2019 منتشر شد، تمامی قفل کمدهای مشابه که در هر دو بازی بودند، رمزشان یکسان است. ولی این مسئله سوالی را پیش می‎آورد که چه کسی دوباره این کمدها را از مهمات پر کرده و دوباره قفل‎شان کرده؟ بیاید امیدوار باشیم که ماروین (Marvin) از بیکاری دست به چنین کاری زده است!

14- حفره درون دیوار در حمام‎ها

حفره درون دیوار در حمام‎ها

اگر یادتان باشد، دیوار حمام‎ها در Resident Evil 2 حفره بزرگی داشت. حال معمای چگونه به وجود آمدن این حفره نیز حل شده است. این حفره را کارلوس با منفجر کردن دیوار ایجاد کرده و باعث دردسر برای برای لیون و کلر گشته است. گرچه هنوز هم معمای حفره موجود در طبقه سوم پاسگاه پلیس حل نشده باقی مانده.

15- جسد حلق آویز شده

باز هم نکته دیگری از Resident Evil 2 را شاهد هستیم. اگر یادتان باشد، در یکی از راهروهای پاسگاه پلیس، جسد افسری وجود داشت که به طرز فجیعی حلق آویز شده بود. حال ما شاهد اتفاقی که برایش افتاده هستیم و این که چگونه به این حال در آمده است. در نسخه قبلی با کلر یا لیون می‎توانستید این جسد را پایین بیاورید. این کار برای کارلوس غیرممکن است.

16- ضربه سنگین کارلوس

ضربه سنگین کارلوس

قابلیتی که در نسخه‎های قدیمی سری وجود داشت و حال دوباره در Resident Evil 3 بازگشته است، جاخالی دادن از حملات در صورت زمان بندی دقیق است. گرچه این قابلیت مخصوص جیل بوده و اگر با کارلوس سعی در اجرای آن کنید، وی مشتی بسیار کشنده به دشمن وارد می‎کند!

17- اسلحه Lightning Hawk

Resident Evil 3

وقتی به بیمارستان می‎روید، شکاف کوچکی را می‎بینید که کارلوس به هیچ وجه سعی در عبور از آن نمی‎کند. وقتی کنترل جیل را در دست گرفتید، مطمئن باشید که دوباره به این مکان مراجعه کنید زیرا او جثه کوچک‎تری دارد و به راحتی می‎تواند از این شکاف عبور کند. در طرف دیگر آن، شما با اسلحه بسیار قدرتمند Lightning Hawk روبرو می‎شوید. در کنار جعبه حاوی این اسلحه، جسد فردی کشته شده واقع است که شباهت ظاهری بسیاری به هانک (Hunk) شخصیت محبوب این سری دارد. اما به هر حال ممکن است او نباشد و تنها یکی از افراد نیروهای امنیتی شرکت آمبرلا (Umbrella) باشد.

بیشتر بخوانید :  نقد و بررسی بازی گرشاسپ:گرز ثریت | در پی خونخواهی برادر

18- اطلاعاتی در مورد نمسیس

Resident Evil 3

این یکی نکته جذابی است. هنگامی که مشغول گشت و گذار در NEST 2 هستید، می‎توانید اطلاعات بیشتری در مورد دشمن مخوف این بازی و کابوس‎تان در طول چند ساعت مدت زمان آن، یعنی نمسیس به دست آورید. در یک نوشته، به نظر محل به وجود آمدن او ذکر شده است! گویا نمسیس اهل اروپا بوده و از فرودگاه Charles de Gaulle که در فرانسه واقع است، آورده شده. البته ممکن است در هر جای دیگری از اروپا به وجود آمده باشد اما بیاید فرض کنیم که او در فرانسه متولد شده است. همچنین در این یادداشت اشاراتی به شعبه اروپایی شرکت آمبرلا شده که کلر و کریس (Chris) ردفیلد در بازی Resident Evil: Code Veronica با آنان درگیر شدند. اطلاعاتی نیز در مورد استفاده از انگل به جای ویروس ذکر شده، یعنی چیزی مانند رویدادهای Resident Evil 4.

19- پایان مخفی

re3 kill

شاید اصطلاح «پایان مخفی» درست نباشد اما راهی هست که وقایع پایانی را دستخوش تغییر کتید و شاهد پایانی نسبتاً متفاوت باشید. هنگامی که کارلوس از جیل می‎خواهد به نیکولای (Nicolai) شلیک کند، اگر به حرف او گوش ندهید یا شلیک‎تان خطا برود، شاهد یک کاتسین خواهید بود که در آن نیکولای با یک ضربه کشنده هم شما و هم کارلوس را از پای در می‎آورد!

20- لباس جیل در اولین نسخه سری

اگر بازی را یک بار بر روی حالت Standard یا بالاتر از آن به پایان برسانید، لباس جیل که در Resident Evil 1 به تن داشت باز می‎شود و می‎توانید برای تجربه بعدی‎تان آن را بپوشید.

21- کات سین بعد از پایان Resident Evil 3

سازندگان بازی، همانند فیلم‎های مارول، پس از پایان کات سینی چند ثانیه‎ای قرار داده‎اند که در آن فردی مرموز شیشه واکسنی را که نیکولای نابود کرد بر می‎دارد. این فرد ممکن است کارلوس یا نیکولای باشد. شکل دستش این حداقل ثابت می‎کند که نمی‎تواند آقای اولیوریا (Oliveria) باشد. اگر کمی دقت کنیم، می‎بینیم پیراهن سبز به تن دارد که معمولاً کریس ردفیلد چنین پیراهنی می‎پوشد. این که چگونه کریس قبل از نابودی شهر راکون به این واکسن دست یافته خودش یک معما است. همچنین ما شاهد یک کیسه بوکس نیز هستیم که می‎تواند نشان دهنده این باشد که چگونه کریس از آن فرد عادی نسخه اول، به کسی که الان می‎شناسیم تبدیل شد.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`