Sekiro: Shadows Die Twice
Sekiro

استراتژی باس فایت‌های Sekiro: Shadows Die Twice | قسمت اول

بازی های مرتبط

اصلاً عناوین فرام سافتور هست و باس فایت‌های چالش برانگیز و خارق العاده. البته درباره‌ی طراحی باس فایت‌ها و کیفیتشان در نقد و بررسی Sekiro: Shadows Die Twice بیشتر صحبت خواهیم کرد اما حال نوبت راهنمایی‌هایی برای موفقیت در مبارزه با این دشمنان رسیده است. سکیرو شباهت‌های بسیاری با دارک سولز دارد. درست است که این عنوان با خلق مکانیک‌های جدید و تعویض حال و هوی سری سولز توانسته به خوبی خود را به عنوان یک بازی مستقل و جداگانه معرفی کند٬ اما این دلیل نمی‌شود که ریشه‌هایی از اجداد سکیرو در بازی نبینیم. استراتژی امری بسیار مهم در عناوین نقش آفرینی است. چه برسد به این‌که مقداری چاشنی سختی هم به آن اضافه کنیم و آن‌گاه ملزوم به برنامه ریزی برای تک تک قدم‌هایمان هستیم. همان‌طور که در جریان هستید Sekiro: Shadows Die Twice در هفته‌ی گذشته منتشر شد و توانست نظر منتقدین و بازی کنندگان را حسابی به سمت خود جلب کند. چه سری دارک سولز را بازی کرده باشید و چه دفعه‌ی اولتان آن است که به سمت سکیرو می‌روید٬ لازم است که برای شکست دادن باس‌ها استراتژی‌های مختلف چیده و برنامه ریز دقیقی را در نظر بگیرید. این مطلب دست نوشته‌ای برای انتقال تجربیات برای شکست دادن باس‌فایت‌های بازی و آشنایی بیشتر با حملات آن‌هاست. در ادامه همراه بنده و وب سایت نوین اسپات باشید.

قبل از شروع هرگونه راهنمایی بهتر است مقداری با سیستم مبارزات بازی آشنا شده و آن‌را به‌صورت خلاصه بررسی کنیم. این‌گونه بهتر می‌توان در دنیای بی‌رحم Sekiro زنده ماند و دشمنان را سلاخی کرد

نوار Posture را بشناسید

 نواری که متعلق به شما و دشمنانتان می‌باشد. دقت داشته باشید با هر ضربه‌ی موفق و یا دفاع موفق (دفاع زمان بندی شده. یعنی درست زمان اصابت ضربه گارد بگیرید و استقامت کنید) می‌توانید مقداری از نوار ذکر شده را پر کنید. چه بسا دشمنان و باس فایت‌هایی که تنها با استفاده از این المان قادر به کشتنشان هستید. پس حسابی گارد گرفتن را تمرین کنید. هر دشمن دارای دو یا سه مدل حمله می‌باشد و زمان بندی مناسب برای دفاع٬‌ کم کم دستتان می‌آید.

بسیاری از حمله‌های غیر قابل دفاع با پرش دفع می‌شوند

 در Sekiro: Shadows Die Twice دو مدل برای جاخالی دادن وجود دارد. یا به هوا بپرید و یا با دکمه‌ی دایره جاخالی دهید. ما به شما پیشنها می‌کنیم حملات قرمز باس فایت‌ها و دشمنان را (که غیر قابل دفاع هستند) با پرش به سمت عقب جاخالی دهید. ریسک کار کمتر خواهد شد. البته یکی از اسکیل‌های بازی (Mikiri Counter) به شما اجازه می‌دهد که این  حملات را دفاع کنید. تصمیمش با خودتان است!

ساکن بازی نکنید

 اگر یک جا بااستید و منتظر باشید تا دشمن حمله کند و دفاع کنید٬ سخت در اشتباهید. Aggressive بازی کردن یکی از دلایل برد شما در هر مبارزه‌ای است. بپرید. حمله کنید. دفاع کنید. شاد باشید!

از شوریکن برای خراب کردن حمله‌ی دشمن استفاده کنید

البته همین ابتدا بگویم نمیتوانید با شوریکن ضربه‌ی قدرتی برخی از باس فایت‌ها را خراب کنید. ولی بسیاری از ضربات با شوریکن خراب می‌شوند و فرصت عالی برای حمله را برای شما ایجاد می‌کنند.

مخفی کاری را فراموش نکنید

 یادتان باشد یکی از بهترین روش‌ها برای نابود کردن دشمنان سرسخت بازی و برخاً از بین بردن باس فایت‌ها٬ مخفی کاری است. همچنین از گوش دادن حرف‌های دشمنان غافل نشوید که اطلاعات خوبی دست شما را خواهند گرفت.

از فرار کردن نترسید

 خیلی وقت‌ها فرار کردن کار بسیار مناسبی هم هست. مخصوصاً با هوش مصنوعی ضعیف بازی می‌توانید فرار کنید و این دفعه مخفیانه بازگردید تا دخل دشمنان را بیاورید.

در مبارزات مخصوصا با باس فایت‌ها حریص نباشید. اگر دشمن یک یا دو ضربه پشت سر از شما دریافت کرد٬ دلیل نمی‌شود تا آخر همینجور بماند. به ضربه زدن یک یا دو شمشیر اکتفا کنید وگرنه با کانتر اتک‌های مرگباری رو به رو خواهید شد.

بسیار خب. با رعایت تمام این موارد٬ برویم سراغ باس فایت‌های موجود در بازی Sekiro و شیوه‌هایی برای مقابله‌ی آسان‌تر با این دشمنان.

باس فایت General Naomori Kawarada

لوکیشن= Ashina Outskirts – Outskirts Wall Gate Path

Sekiro

البته این دشمن بیشتر شبیه مینی باس است. اولین استراتژی مربوطه به آن استفاده از مخفی کاری است. بر روی پشت بام (از سمت چپ) حرکت کنید و به جلو بروید. به پشت سر جنرال سقوط کرده و آرام آرام به او نزدیک شوید. دقت داشته باشید که موقع سقوط کردن مواظب زیر پای خود باشید. برخورد با هرگونه جسم سختی آرامش را بهم می‌زند و وی متوجه حضور شما می‌شود. دو خط سلامتی برای این مینی باس در نظر گرفته شده که با مخفی کاری یکی از آن‌ها به راحتی تمام می‌شود. خط دوم را با پر کردن نوار Posture و یا ضربه‌های معمولی از بین ببرید. دقت داشته باشید که ضربات قرمز این باس فایت بسیار خطرناک می‌باشد. مخصوصا در اوایل بازی که هیچ‌گونه تجهیزات و یا خط سلامتی طولانی ندارید. پرش بهترین روش برای دوری کردن از این ضربات می‌باشد.

بیشتر بخوانید :  معرفی مورد انتظارترین بازی های ۲۰۲۱ به همراه تریلر و اطلاعات تکمیلی

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Prayer Bead (آیتمی که با جمع‌آوری ۴ عدد از آن مقداری به خط سلامتی شما اضافه خواهد شد) و Gourd Seed (با بدست آوردن این آستم و بازگشت به محل اولیه‌ی بازی و (رجوع به Emma) فلاسک‌‌های خود و میزان سلامت بخشی آن را افزایش می‌دهید)

باس فایت Chained Ogre

لوکیشن= Ashina Outskirts – Outskirts Wall Stairway

sekiro

احمق‌تر و ساده‌تر از این باس وجود ندارد. خیلی راحت می‌توان ضربات او را جاخالی داد. تنها نکته‌ی قابل توجه مکان شماست. در عرض راهرو قرار نگیرید. یکی از ضربات این باس فایت شما را به عقب پرتاب می‌کند که اگر در عرض ایستاده باشید به داخل دره سقوط خواهید کرد و خواهید مرد. به هیچ وجه در نزدیکی با نمانید و با وارد کردن چند ضربه به سمت عقب بپرید. پس از حملات قرمز می‌توانید با طناب خود به سمت او یورش برده و چند ضربه‌ی جانانه نثار او کنید. بلافاصله پس از این کار به عقب باز گردید و با صبر کار این غولترسناک را یک سره کنید.

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Prayer Bead (آیتمی که با جمع‌آوری ۴ عدد از آن مقداری به خط سلامتی Sekiro اضافه خواهد شد) و گرفتن رنک اول درمان بخشی (Shinobi Medicine Rank 1)

باس فایت Gyoubu Oniwa

لوکیشن= Ashina Outskirts – Ashina Castle Gate Fortress

sekiro

با اولین باس اصلی و ساده‌ی Sekiro آشنا شوید. دقت داشته باشید که کاراکتر شما در تمام طول این مبارزه٬‌یک لحظه هم ساکن نشود. روش‌های مختلفی برای شکست دادن این باس وجود دارد. اگر در بلاک کردن به موقع ضربات مهارت کافی کسب کرده اید (باید کسب کنید) ضربات او را دفاع کرده و نوار Posture اش را پر کنید. دقت داشته باشید که این باس فایت در حمله کردن بسیار قوی و خطرناک است اما چون بر سوار اسب بوده نمی‌تواند حملات شما را به خوبی دفاع کند. برای جاخالی دادن ضربات او در مواقع بحرانی به طرفین بپرید. در تمام مبارزه او را دنبال کنید. وقتی به انتهای یک نقطه می‌رسد علامت طناب شینوبی ما بر روی سر آن ظاهر می‌شود. Grapple کرده و تا می‌توانید ضربات شمشیر خود را نثار او کنید (حریص بازی در نیاورید و پس از وارد کردن چند ضربه دوباره به حالت اول بازگردید)

نکته‌ مهم دیگر ضربات پشت سر هم این باس فایت است. اگر نوار Posture تان در حال شکستن است بیخیال دفاع کردن شوید و به عقب باز گردید. دکمه‌ی گارد گرفتن خود را آماده نگه دارید در این شرایط (حملات زنجیری) سعی در کانتر اتک کردن نداشته باشید. به‌راحتی می توانید این باس فایت را از پای دربیاورید.

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Memory: Gyoubu Oniwa (با شکست دادن باس‌های اصلی بازی قادر به دریافت خاطرات آن‌ها و اضافه کردن میزان آسیب رساندن شمشیر Sekiro هستید) و Mechanical Barrel (یکی از قابلیت‌‌های دست مکانیکی‌تان)

باس فایت Shinobi Hunter Enshin of Misen

لوکیشن = Hirata Estate – Estate Path

Sekiro

بیشتر از اینکه خود باس تاکتیک داشته باشد٬ نحوه‌ی خالی کردن دشمنان در آن اهمیت و نیاز به استراتژی دارد. دقت داشته باشید که محلو وقوع این مبارزه در بیشه زاری شلوغ است که حدود ۴ و یا ۳ محافظ در آن قرار گرفته اند. دوتای آن‌ها در سمت راست هستند. به صورت مخفیانه در بیشه‌ها بخزید و آن دو را از پای در بیاورید. اگر کسی متوجه حضور شما شد به سمت عقب فرار کنید تا شرایط به حال عادی باز گردد. پس از این که محیط را خالی از دشمنان پایین رده کردید زمان مبارزه با این باس فایت می‌رسد. دقت داشته باشید که حتما ضربه‌ی اولتان را باید به‌صورت مخفیانه به او وارد کنید. هم کار شما آسان‌تر می‌شود و هم یک خط سلامتی این شینوبی هانتر به هدر خواهد رفت. سلاح وی حملات سنگین و سریعی را به شما نثار خواهد کرد. می‌توانید از قابلیت کانتر اتک کردن سلاح‌های THRUST برای مقابله با این باس استفاده کنید (که البته باید آن را توسط اسکیل پوینت‌های گران‌بهایتان بخرید و اصلاً توصیه نمی‌شود این کار را انجام دهید.) و یا این که دور باس چرخیده٬ بر روی سر آن بپرید و پشت وی فرود آییید. در این هنگام ضربات خود را نثار وی کرده و از شرش خلاص شوید.

بیشتر بخوانید :  راهنمای Devil May Cry 5 | ماموریت‌های مخفی یا Secret Mission ها

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Prayer Bead (آیتمی که با جمع‌آوری ۴ عدد از آن مقداری به خط سلامتی Sekiro اضافه خواهد شد)

باس فایت Juzou the Drunkard

لوکیشن= Hirate Estate – Main Hall

Sekiro

اصلا گول هیکل این باس را نخورید. خیلی راحت از پای درمی‌آید. تنها از دو چیز مطمئن شوید. اول، سرباز‌های دور میدان را اول از همه نابود کنید. دوم، از NPC قبل باس کمک بگیرید. این دوست مهربان مستقیماً به باس فایت حمله می‌کند و اگر هوایش را نداشته باشید به سرعت خواهد مرد. به شخصه وی را احضار کردم و تا قبل از کشته شدنش سرباز‌های اطراف میدان را از بین ببرم. شما هم می‌توانید این کار را کنید و یا استراتژی مخصوص خودتان را برگزینید. ضربات این باس فایت دو فاز مختلف دارند. اولین نوار سلامتی وی را که تمام کنید٬ فاز دو شروع می‌شود و این باس فایت با خوردن نوشیدنی٬ سم از دهان خود خارج می‌کند. برای مقابله با این حمله٬ به عقب بپرید و یا از دو سه خالی مکرر استفاده کنید. در هنگام ضربه زدن به دور باس فایت چرخیده و پس از اتمام آن‌ها شروع به نزدیک شدن و ضربه زدن کنید. پر کردن posture نیز هماند همیشه یکی دیگر از کارهاییست که می‌توان انجام داد. فقط مثل همیشه مواظب ضربات قرمز رنگ باشید.

یک مسئله‌ی دیگر هم وجود دارد که می‌توانید از دست وی فرار کنید. به حرکت کردن ادامه دهید تا او شما را کاملاً گم کند. حال می‌توانید از پشت به او حمله کرده و با انجام دادن این کار خیلی راحت و آسان یکی از خط‌های سلامتی وی را از بین می‌برید. گفتم که گول هیکلش را نخورید احمق‌تر از این حرفهاست!!!!

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Prayer Bead (آیتمی که با جمع‌آوری ۴ عدد از آن مقداری به خط سلامتی Sekiro اضافه خواهد شد).

باس فایت Lady Butterfly

لوکیشن= Hirata Estate – Hirata Audience Chamber

Sekiro

خب بلاخره رسیدیم به باس فایت معروف و مشهور Sekiro یعنی خانم باترفلای!!! دقت داشته باشید که قبل از هر کاری باید شوریکن‌های خود را آماده سازید و دست پر به سمت این باس فایت بروید.شوریکن برای خراب کردن بسیاری از حملات این باس فایت موثر است. یکی از اسکیل‌های بازی مربوط به حمله‌ی بلافاصله پس از شوریکن می‌باشد (اسکیل Chasing Slice). بنده به شما پیشنهاد می‌کنم که این اسکیل را بدست آورید. Chasing Slice بسیار موثر و قابل استفاده در شرایط مختلف می‌باشد.

برویم سراغ تاکتیک‌های این باس در بازی Sekiro . لیدی باترفلای از تیغ‌های برنده برای آسیب رساندن به شما استفاده می‌کند. ضربات او بسیار سریع بود پس خود را آماده دفاع‌های سریع و به موقع کنید. در حقیقت اگر بخواهید تمام خط سلامتی او را از بین برید کار سختی را پیش رو دارید پس با ضربات موفق و دفاع‌های به موقع نوار Posture وی را پر کنید و اولین خط سلامتی اش را نابود سازید. دقت داشته باشید در مواقعی این باس فایت بر روی هوا معلق می‌ماند. هنگامی که روی هوا ایستاده از شوریکن خود استفاده کنید و حمله‌ی خطرناک او را خراب نمایید. وی به زمین می‌افتد و آماده می‌شود تا دو سه تا ضربه جانانه از شما دریافت کند.

برای بار سوم عرض می‌کنم در آسیب رساندن به باس حریص نشوید و استایل دفاعی خود را در هر فازی حفظ نمایید. معمولا پس از دریافت دو ضربه‌ی موفق٬ باترفلای حالت دفاعی گرفته و کانتر اتک جانانه‌ای را نثار شما می‌کند. یکی از حملات قرمز او (با استفاده از تیغ‌هایش به زیر پای شما می کشد) تنها با پریدن قابل دفع می باشد. پس تا علامت قرمز و دور خیز او را مشاهده کردید به عقب بپرید تا از حمله‌ی Low این باس فایت نجات یابید.

فاز دوم شروع می‌شود و بارتفلای شروع به ساخت ایلوژن (حالت توهمی) از خود می‌کند. لازم نیست آن‌ها را بکشید تنها به سمت دیگر اتاق فرار کنید. به این کار ادامه دهید تا این توهمات به خود باترفلای برگردند. اینجاست که باید حسابی مواظب باشید. وی این توهم‌ها را به صورت پروانه‌ای درآورده و نثار شما می‌کند. این حرکت کاملا کشنده است. دو روش برای فرار وجود دارد. اول اینکه پشت ستون بایستید. دوم این‌که در عرض حرکت کنید و پشت سر هم دکمه‌ی جاخالی را فشار دهید. در این فاز نیز مجبور به پر کردن نوار پوسچر او هستید. در نهایت کارش را با یک فینیشر بسیار جذاب تمام کنید.

نکته‌ی مهم: یادتان نرود که حمله‌ی قرمز رنگ لیدی باترفلای Sweep Attack نام دارد. همان حمله‌ای که تیغ‌های در دستش را به زیر پای شما می‌کشد. اگر بتوانید در هنگام این حمله بر روی سر لیدی بپرید و حمله‌ی وی را خراب کنید٬ نوار Posture این باس فایت دوست داشتنی سریع‌تر پر خواهد شد و در نتیجه کار شما آسان تر می شود. به هر حال این کار به همه توصیه نمی‌شود. تنها زمانی این کار را انجام دهید که احساس می‌کنید توانایی آن را خواهید داشت.

بیشتر بخوانید :  قابلیت‌های منحصر به فرد مایلز در Spider-Man: Miles Morales

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Memory Lady Butterfly (با شکست دادن باس‌های اصلی بازی قادر به دریافت خاطرات آن‌ها و اضافه کردن میزان آسیب رساندن شمشیر خود هستید) و رنگ اول ریسپاون شدن

باس فایت Blazing Bull

لوکیشن = Ashina Outskirts – Ashina Castle Gate

Sekiro

این گاو وحشی یکی از چالشی‌ترین باس‌های فایت است به شرط این‌که بخواهید بدون هیچ گونه استراتژی حمله کنید. دقت داشته باشید که:

  1. یک گاو نمی‌تواند حملات شما را دفع کند!!!
  2. حملات وی آسیب‌های بسیار جدی را به شما خواهد زد
  3. از بلاک کردن و گارد گرفتن (تا جایی که می‌توانید) استفاده نکنید. زیرا با وجود این کار باز هم به شما آسیب خواهد رسید
  4. اگر پشت این گاو باایستید می‌توانید آسیب خوبی به او بزنید

و اما رمز موفقیت: وقتی گاو به سمت شما حمله می‌کند (درست در زمانی که شاخ‌هایش بر روی زمین کشیده می شود) به سمت جلو جاخالی دهید(بپرید). اینگونه گاو گیج می‌شود و هوا را می‌زند. حال در کنار و یا پشت و او قرار گرفته و تا می‌توانید ضربه‌های مختلف را نثارش کنید.

نکته‌ی مهم: تا حد امکان در کنار باس قرار نگیرید. اگر قرار گرفتید اماده جاخالی دادن باشید. امن ترین جای که هیچ آسیبی به شما نمی‌رسد پشت گاو است. نگران نباشید جفنک نخواهد انداخت!! اکثر ضربات این حیوان کشنده است. یک اشتباه به منزله‌ی مرگ شماست.

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Prayer Bead (آیتمی که با جمع‌آوری ۴ عدد از آن مقداری به خط سلامتی Sekiro اضافه خواهد شد) به‌همراه رنک دوم درمان بخشی

باس فایت Seven Achina Spears – Shikibu Toshikatsu Yamauchi

لوکیشن= Ashina Castle – Ashina Reservoir

sekiro

لازم به ذکر است که این باس فایت کاملاً اختیاری بوده و می‌توانید از کنار آن عبور کنید. اما با شکست دادنش جایزه‌ی خوبی خواهید گرفت به‌علاوه‌ی این‌که خیلی هم این کار آسان است. برای پیدا کردن این سامورایی٬ به محل اولیه‌ی بازی بازگردید. جایی که کورور را نجات دادید (درست اول بازی که شمشیر را بدست می‌آورید). سپس از پشت و به صورت مخفیانه ضربه‌ای جانانه به او وارد کنید تا یکی از خط‌های سلامتی اش را از دست دهد. دقت داشته باشید که اسکیل SekiroMikiri Counters برای شکست دادن این باس بسیار مفید است. یکی دیگر از راه‌ های خراب کردن حملات او استفاده از دست Firecrackers می‌باشد (در جریان هستید که یکی از دستان شینوبی ما همه کاره می‌باشد. با گرفتن Firecrackers می‌توانید این باس فایت را به راحتی شکست دهید. این دست توسط یکی ار فروشنده‌ها در Ashina Outskirts – Gate Path فروخته می‌شود. این استراتژی یکی از معروف‌ترین روش‌ها برای شکست دادن باس فایت است که کار را بسیار راحت‌تر می‌کند. همچنین بهتر است که کامبت آرت Ichimonji: Double را هم به کمک اسکیل پوینت‌های خود بدست آورید. حال آماده اید که این باس فایت را نابود سازید.

در هنگام حمله‌ی قرمز باس فایت (اینجا باید به سرعت عمل کنید) از ویژگی دست Firecrackers استفاده کنید. بدین ترتیب حمله خراب می شود و حال نوبت استفاده از کامبت آرت Ichimonji: Double می‌باشد. دو سه ضربه نثار آن کنید و تمام هدفتان پر کردم نوار Posture باس فایت باشد. خط سلامتی این باس فایت بسیار طویل است و تمام کردن آن خیلی سخت‌تر از پر کردن نوار ذکر شده می‌باشد. به همین روال ادامه دهید تا نوار پر شود و با فینیشری جذاب او را خلاص کنید.

نکته‌ی مهم: جاخالی دادن (به‌جز ضربه‌ی قرمز که می‌توانید به طرفین جاخالی دهید) زیاد برای این مبارزه توصیه نمی‌شود. سلاح این باس فایت بسیار طویل است و امکان آسیب رساندن به شما در هنگام جاخالی دادن را دارد. بهتر است از گارد گرفتن در طول مباررزه استفاده نمایید.

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Prayer Bead (آیتمی که با جمع‌آوری ۴ عدد از آن مقداری به خط سلامتی Sekiro اضافه خواهد شد)

این قسمت اول نحوه‌ی مبارزه با باس فایت‌های بازی بود. قسمت دوم و نهایی آموزش شکست دادن باس‌های بعدی را می‌توانید هم اکنون از طریق این لینک مطالعه کنید.

با دنبال کردن دایرکتوری Sekiro: Shadows Die Twice از جدیدترین اخبار٬ نقد و بررسی‌ها٬ تریلر‌ها و …. مربوط به آن مطلع شوید.

 

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`