Sekiro: Shadows Die Twice
Sekiro

استراتژی مبارزه با باس فایت‌های Sekiro: Shadows Die Twice | قسمت نهایی

بازی های مرتبط

با قسمت دوم استراتژی مبارزه با باس فایت‌های چالش برانگیز Sekiro: Shadows Die Twice خدمت شما هستیم. در ابتدای ماه فروردین شاهد عرضه‌ی بازی بر روی پلتفرم‌های اکس باکس وان٬ پلی استیشن ۴ و کامپیوتر‌های شخصی بودیم. همان طور که در گذشته ذکر کردیم٬ چه سری دارک سولز را بازی کرده باشید و چه دفعه‌ی اولتان آن است که به سمت سکیرو می‌روید٬ لازم است که برای شکست دادن باس‌ها استراتژی‌های مختلف چیده و برنامه ریز دقیقی را در نظر بگیرید. این مطلب به قصد راهنمایی برای شکست دادن باس‌فایت‌های بازی و آشنایی بیشتر با حملات آن‌هاست. تاکتیک‌های ذکر شده گلچینی از بهترین روش‌ها برای نابود کردن باس فایت‌های بازیست در ادامه همراه بنده و وب سایت نوین اسپات باشید.

برای مطالعه‌ی قسمت اول راهنمای استراتژی باس فایت‌ها به این لینک مراجعه نمایید.

برای مطالعه‌ی نقد و بررسی بازی به این لینک مراجعه کنید

با دنبال کردن پروفایل بازی Sekiro: Shadows Die Twice از جدیدترین اخبار٬ نقد و بررسی‌ها٬ تریلر‌ها و …. مربوط به آن مطلع شوید.

باس فایت Ashina Elite – Jinsuke Saze

لوکیشن= Ashina Castle – Upper Tower Ashina Dojo

Sekiro

درست همان قدر که ضربات این باس فایت خطرناک و کشنده است٬‌به همان میزان بدون دفاع می‌باشد. همچنین خط سلامتی باس فایت به راحتی خالی می‌شود. چندین استراتژی مختلف برای آسیب رساندن و در نهایت کشتن وی در Sekiro وجود دارد. بیایید نگاهی به آن بیاندازیم.

 1. برای فرار کردن از ضربات وی به سمت طرفین- جلو جاخالی دهید (کمی متمایل به طرفین) پس از جاخالی به سرعت حمله کنید و بلافاصله پس از آن گارد دفاعی خود را بگیرید و آماده‌ی جاخالی دادن باشید
 2. از Prosthetic Tool به نام Firecrackers استفاده کنید. این کار سبب استان شدن باس فایت می‌شود و موقعیت بسیار خوبی را برای ضربه زدن به وجود می‌آورد.

به چشم خطر جدی به این باس فایت نگاه نکنید. با کمی دقت می‌توانید از پس کشتن آن برآیید. دقت کنید قبل از این که باس فایت دست به شمشیر شود و نور کوچکی از شمشیر آن منعکس شود آماده‌ی جاخالی دادن و یا خراب کردن حمله‌ی وی با فایرکرکر باشید.

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Prayer Bead (آیتمی که با جمع‌آوری ۴ عدد از آن مقداری به خط سلامتی Sekiro اضافه خواهد شد)

باس فایت Genichiro Ashina (بار اول)

لوکیشن= Ashina Castle – Upper Tower Ashina Dojo

Sekiro

در حقیقت این همان باس فایتی است که در ابتدای بازی دست شما را قطع کرد. ما آن مبارزه را جزو سکانس‌های رسمی بازی محسوب نکردیم. زیرا که اگر موفق به آسیب زدن به وی هم شوید باز دست شما قطع می‌شود. باس فایت از دو فاز مختلف تشکیل شده است. در فاز اول  مجبور به به اتمام رساندن دو خط سلامتی او هستید. در فاز دوم تنها یک خط سلامتی. نگاهی داشته باشیم به تاکتیک‌ها و استراتژی‌های مربوطه:

 1. Loaded Axe خود را حتی المکان آپگرید کنید. این وسیله برای پر کردن نوار Posture باس فایت بسیار توصیه می‌شود.
 2. از خیر تمام کردن خط سلامتی وی بگذرید و تنها بر روی پر کردن نوار Posture او تمرکز کنید. تا جایی که می‌توانید با دفاع ‌های مناسب و ضربات سنگین نوار ذکر شده را بیشتر کنید
 3. بر مبارزه سوار باشید. از او نترسید و به‌صورت مکرر فرار نکنید. با این کار تمام زحماتتان برای پر کردن نوار به هدر خواهد رفت.
 4. در فاصله‌ی نزدیک به او بمانید. اگر از اون دور افتادید به شدت مواظب ضربات تیر و کمان این باس فایت باشید.
 5. حریص نباشید. پس از وارد کردن چند ضربه آماده‌ی دفاع شوید و یا به طرفین و جلو جاخالی دهید تا در زمان مناسب با او حمله نمایید
 6. ضربات پشت سر هم وی را با فشار دادن دکمه‌ی بلاک کردن به صورت مرتب دفاع کنید و این گونه مقدار قابل توجهی از نوار Posture وی را پر کنید.
 7. در زمان شروع حمله‌ی باس فایت و یا پس از آخرین ضربه‌ی وی زمان مناسبی برای آسیب رساندن به اوست. به یک ضرببه اکتفا کنید.
 8. تا اواسط خط سلامتی این باس فایت را که تمام کنید٬ موفق می‌شوید که با سرعت بیشتری نوار posture وی را پر کنید. الان زمان مناسبی برای استفاده از Loaded Axe می‌باشد. البته می‌توانید استفاده از این وسیله را بیخیال شوید و به‌صورت معمول نوار را پر کنید. به هر حال انتخاب با شماست.
 9. مواظب حمله‌ی قرمز او باشید. پس از یک ضربه‌ی سنگین از روی هوا٬ این حمله اتفاق می‌افتد. گوش به زنگ باشید که دریافت آن موجب آسیب رسانی شدیدی به سکیرو می‌شود.

با این روش‌ها دو خط سلامتی را خالی کنید. حال نوبت آن است که وارد فاز دوم مبارزه شویم. تنها تفاوت این فاز با قسمت اول٬ حملات رعد و برقی این باس فایت است. هنگامی که به سمت هوا می‌پرد و یا در دست وی رنگ رعد و برق را مشاهده می‌کنید٬ به سمت چپ جاخالی دهید. بقیه‌ی تاکتیک‌ها مانند فاز اول هستند و می‌توان گفت که شکست دادن وی در این فاز کمی آسان‌تر می‌باشد!!

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Memory: Genichiro (با شکست دادن باس‌های اصلی بازی قادر به دریافت خاطرات آن‌ها و اضافه کردن میزان آسیب رساندن شمشیر خود هستید). قابلیت Bloodsmoke Ninjutsu (یکی از بهترین قابلیت‌ّا برای مخفی کاری. پس از فرو کردن شمشیر از پشت به دشمنان می‌توانید دود قرمز رنگی در فضا پخش کنید و در نهایت بقیه‌ی دشمنان را از بین ببرید)

باس فایت Armored Warrior

لوکیشن= Senpou Temple – Shugendo

Sekiro

متاسفانه این باس هیچ گونه دمیجی نخواهد خورد ولی خوشبختانه شکست دادن آن مانند آب خوردن است. تنها کاری که باید انجام دهید:

 1. پر کردن نوار Posture: مشخصاً این تنها کاریست که می‌توانید بکنید
 2. نزدیک کردن باس فایت به لبه‌های پل که حفاظ ندارند
 3. اگرر ضربات سنگین باس فایت به اطرفا و دیواره‌های راه روی میدان مبارزه اصابت کند٬ آن دیواره خرد می‌شود.

وقتی نوار posture وی پر شد٬ می‌توانید او را به عقب پرتاب کنید. پس بهتر است که مکان خود و باس را به گونه‌ای تنظیم کنید که پشتت Armored Warrior به پرتگاه باشد. حال نوار پاسچر وی را با حملات و دیفلکت‌ّای به موقع پر کنید و تمام.

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Prayer Bead (آیتمی که با جمع‌آوری ۴ عدد از آن مقداری به خط سلامتی Sekiro اضافه خواهد شد) + Breath of Nature: Shadow (یکی از اسکیل‌های سکیرو)

باس فایت Long-arm Gentipede Sen’un

لوکیشن= Senpou Temple – Temple Grounds

Sekiro

بیشتر از این که خود باس فایت شما را مورد آزار و اذیت قرار دهد٬ Mob های محیط شما را در معرض خطر قرار می‌دهند پس ابتدا

 1. قبل از این که وارد محیط محیط داخلی باس فایت شوید به صورت مخفیانه سه دشمن دیگر را از بین ببرید
 2. پس از این کار٬ بر روی سر باس فایت بپرید و به صورت مخیانه به او حمله کنید. یکی از نوار‌های سلامتی از بین خواهد رفت
 3.  پس از آن دو دشمن دیگر را قبل از حمله به باس فایت از بین ببرید. کشتن آن‌ها کار سختی نیست و تنها نیاز به سرعت و دقت عمل بالا دارید. خط سلامتی دشمن‌های یاد شده بسیار کم می‌باشد و خیلی سریع خواهند مرد
 4. حال نوبت به مبارزه با باس فایت رسیده است. دقت داشته باشید که جاخالی دادن هیچ اهمیتی در این مبارزه ندارد. بهترین کار دیفلکت کردن ضربات باس فایت است. مواقعی که حمله‌ی قرمز او شروع می‌شود دکمه‌ی پرش را فشار دهید. دقت داشته باشید که اگر در هنگام پریدن تکان نخوررید (کلید‌های مربوط به حرکت کردن را فشار ندهید) می‌توانید با فشار دادن دکمه‌ی پرش برای بار دوم نوار POSTURE این باس را به مقدار قابل توجهی افزایش دهید.

اگر دیفلیکت کردن ضربات باس فایت برای شما سخت می‌باشد راه دومی هم برای مبارزه وجود دارد:

 • از قابلیت Grapple استفاده کنید و به بالای سر باس انتقال یابید. سپس به سمت او پریده و دو ضربه نثارش کنید و دوباره همین کار را انجام دهید. این روش مقداری بیشتر از تاکتیک‌های قبلی طول خواهد کشید ولی موثر و آسان‌تر و امن‌تر است

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Prayer Bead (آیتمی که با جمع‌آوری ۴ عدد از آن مقداری به خط سلامتی Sekiro اضافه خواهد شد) + Yellow Gundpowder (آیتمی ببرای آپگرید کردن Prosthetic سکیرو)

باس فایت Folding Screen Monkeys 

لوکیشن= Senpou Temple – Main Hall

Sekiro

سرانجام می‌رسیم به یکی از برترین باس فایت‌های بازی‌های کامپیوتری. تمامی مقوله‌هایی مانند دیفلکت کردن و یا… را دور بریزید. اینجا مغزتان را باید به چالش بکشید که خب با این راهنما این چالش را به‌صورت کلی از پیش رویتان برمی‌داریم.

هدف مبارزه= چهار میمون را بکشید. هر کدام از این میمون‌ها قابلیت مختلفی دارند. یکی بینایی بسیار قوی دارد و شنوایی ضعیف. یکی شنوایی قوی دارد و بینایی ضعیف. یکی نا پدید است و نمی‌توانید آن را بینید.

میمون نامرئی= آسان تر از این نمی‌شود. اصلاً نگران پیدا کردن این میمون نباشید. در ابتدا که باس فایت شروع می‌شود چند قدم به جلو بروید. در همان لحظه بازگردید و شروع به شمشیر زدن کنید. این میمون پس از اینکه به جلو رفته اید Spawn می‌شود. اگر دقت کنید در کف زمین اجسامی ریخته و میمون نامرئی با راه رفتن بر روی آن‌ها تولید صدا می‌کند و جای خود را به ما نشان می‌دهد. پس کاری می‌‌کنید:

 1. در ابتدای شروع مرحله به جلو می‌رید
 2. پس از طی کرن مسافت کوتاهی ( چند قدم) به سرعت به پست خود برگریدید و شروع به شمشیر زدن کنید. میمون نامرئی در آن‌جا ظاهر می‌شود. بدین روش به راحتی می‌توانید یکی از چهار میومن را سر به نیست کنید

میمون سبز= پس از این که اقدامات بالا را انجام دادید به جلو حرکت کنید. در وسط لوکیشن مبارزه درخت سبز رنگی را مشاهده خواهید کرد. به روی آن Grapple کنید. میمون سبز رنگ را می‌بینید که فرار می‌کند. به سرعت به رو به روی خود گرپل کنید (جایی که زنگوله‌ی بزرگ قرار دارد) پس از آن زنگوله را به صدا در آورید. این کار باعث به وجود آمدن سر صدای کوبنده‌ای می‌شود و میمون سبز رنگ که در بالکنی (سمت راست زنگوله) نشسته است را برای مدت زمان کوتاهی Stun می‌کند. دوباره به  بالکن سمت راست زنوگوله گرپل کنید و او را بکشید.

بیشتر بخوانید :  تاریخ انتشار نسخه کامل بازی PUBG برای ایکس باکس وان مشخص شد

میمون بنفش= میمون بنفش از بینایی بسیار قوی برخوردار است. از فاصله‌های خیلی دور شما را می‌بیند و فرار می‌کند پس با دنبال کردن نمی‌توانید او را بکشید. به قلعه‌ای که در سمت چپ نقشه وجود دارد بروید. با باز کردن درب های این قلعه تمام چراغ‌ها را خاموش کنید (باز کردن درب سبب وزش باد و خاموش شدن شمع‌ها می‌شود). حال محیط تاریک شده و بهترین موقع برای نابود کردن این میمون است. زیرا که این حیوان بنفش از شنوایی مناسبی برخوردار نیست و بینایی قدرتمندی دارد. پس اگر در او را این مکان پیدا کردید که بکشید (اکثر مواقع در این محل اسپان می‌شود). اگر در این مکان حضور نداشت٬ به قلعه‌ی راست – بالایی سر بزنید و یا قلعه‌ای که در سمت راست وجود دارد. در کل مکان‌هایی تاریکی در این لوکیشن وجود دارند که بهترین محل برای کشتن میمون بنفش است.

میمون قرمز= کشتن این میمون بسیار راحت است. وی در دست خود Drum دارد و از یک بینایی و شنوایی متوسط برخوردار است. اکثراً در پشت بام‌ها احضار می‌شود و پشت پای خود رد آتش به جای می‌گذارد. از این مقوله استفاده کنید و به آرامی Crouch کنید (بنشینید و خود را در حالت مخفی کاری قرار دهید). رد آتش را دنبال کنید و مخفیانه وی را از پای در بیاورید. اکثراً این میمون در حال جرکت بر روی سقف‌ها می‌باشد.

نکته= اگر به هر صورتی نتوانستید طبق متن میمون سبز رنگ را از پای در بیاورید٬ مشکلی نیست. این میمون دوباره در وسط لوکیشن مبارزه یعنی بر روی شاخه درخت بزرگ احضار می‌شود. می‌توانید در یک فرصت مناسب به سمت این دخت گرپل کنید و به سرعت او را نابود سازید.

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Memory: Screen Monkeys (با شکست دادن باس‌های اصلی بازی قادر به دریافت خاطرات آن‌ها و اضافه کردن میزان آسیب رساندن شمشیر خود هستید)

باس فایت Snake Eyes Shirahagi

لوکیشن= Ashina Depths region – Ashina Depths idoli

Sekiro

نکته‌ی مهم برای شکست دادن این باس فایت٬ رسیدن مخفیانه به اوست. اطراف این باس فیت پر از سرباز‌هایی با تفنگ است که به شما حمله می‌کنند. تنها یکی از این دشمنان زاویه دید مستقیمی به میدان مبارزه دارد و برای شما مشکل ساز می‌شود. با کشتن وی می‌تونید از بقیه‌ی دشمنان فاکتور بگیرید و به صورت مخفیانه به سمت باس فایت حرکت کنید. اما چگونه ؟

درست پس از Ashina Depths Idol به پایین پریده و دشمن ذکر شده را از بین ببرید. بقیه دشمنان اهمیتی ندارند. پس از کشتن وی به سرعت به مجسمه‌ای که در سمت راست شما قرار دار گرپل کنید و پس از آن (بدون این که سقوط کنید) به درختان و دوباره به مجسمه‌ی نزدیک باس فایت گرپل نمایید. اگر این کاار را درست انجام دهید هیچ کس متوجه حضور شما نمی‌شود. حال مخفیانه به پست سر باس بخیزید و یکی از نوار‌های سلامتی وی را با ضربه‌ی از پشت خالی نمایید.

نکته‌ی مهم= اگر در طول این پروسه که توضیح دادم یکی از دشمنان شما را دید و یا باس متوجه حضورتان شد بهتر است که دوباره به Ashina Depths Idol بازگردید و از اول همه‌ی این کار ها را به صورت کاملاً مخفیانه انجام دهید. تاکتیک‌های فراوانی برای آن وجود دارد اما این بهترین روش برای مبارزه با اوست.

تاکتیک خود باس بسیار آسان‌تر از اقدام‌های پیش از آن است. مثل همیشه ضربات را دیفلکت کنید و به دور وی بچرخید. و یا او را با Firecrackers استان و حملاتش را خراب کنید. به سادگی قابل کشتن می‌باشد.

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Prayer Bead (آیتمی که با جمع‌آوری ۴ عدد از آن مقداری به خط سلامتی Sekiro اضافه خواهد شد)

باس فایت O’rin of the Water

لوکیشن= Ashina Depths – Water Mill

Sekiro

در حقیقت بسیاری از مخاطبین به چشم NPC به این باس فایت نگاه می‌کنند و به همین دلیل ضربه‌ی سنگینی از آن دریافت خواهند کرد. این هموان بانوییست که با چهره‌ی مظلومی ایستاده و در حال نواختن ساز است. در ابتدا بی‌خطر به نظر می رسد اما وقتی که با او صحبت می‌کنید٬ متوجه می‌شوید که وی دیوانه شده و مبارزه‌ی چالشی را برای شما به ارمغان می‌آورد. نگاهی داشته باشیم به بایدها و نباید‌های این باس فایت:

 1. قبل از این که مبارزه شروع شود (در برخورد اول) به او حمله کنید و تا می‌توانید نوار سلامتی وی را بکاهیید. بلافاصله حالت دفاعی بگیرید.
 2. آسیب زدن به باس به قصد تمام کردن خط سلامتی وی بسیار سخت می‌باشد پس بهتر است نوار Posture او را پر نمایید.
 3. بعترین روش برای پر کردن نوار posture او هنگامیست که حمله‌ی قرمز خود را انجام می‌دهد (علامت قرمز بالای سرتان می‌آید) در این مواقع بر روی سر این باس فایت بپرید (دوبار بپرید. دو بار دکمه‌ی پرش را فشار دهید که همان Double Jump محسوب می‌شود) و با این کار نوار ذکر شده را به طرز قابل توجهی افزایش دهیید (همچنین می‌توانید تا قبل از رسیدن به زمین دوضربه‌ یشمشیر ساده به او بزنید تا مقداری آسیب بخورد)
 4. مراقب کانتر اتک‌های باس فایت باشید. این بانو اکثر حملات شما را بلاک میکند اما مهم نیست زیرا با بلاک کردن حملات شما نوار posture وی افزوده می‌شود.
 5. پس از اتمام چند ضرب‌‌های وی می‌توانید یک یا دو ضربه نثار او کنید.
 6. به هیچ وجه از حملات کند و قدرتمند استفاده نکنید. کامبت آرت‌ها نیز همین‌طور. مبارزه تماماً درباره‌ی دیفلکت کردن و افززایش نور Posture باس فایت است.
 7. تا حد ممکن از جاخالی دادن بپرهیزید. بسیاری از حملات این باس فایت دنباله دار می‌باشد. بدین منظور که با حرکت به طرفین به دنبال شما می‌آید. با جاخالی دادن تنها گارد خود را باز کرده اید تا وی به آسانی شما را بکشد.
 8. همیشه گارد خود را نگه دارید. بسیار مطمئن و بدون Rush کردن مبارزه کنید. نوار ذکر شده را برای دو بار پر کنید و باس را  شکست دهید.

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Prayer Bead (آیتمی که با جمع‌آوری ۴ عدد از آن مقداری به خط سلامتی Sekiro اضافه خواهد شد) + Breath of Life: Shadow (یکی از اسکیل‌های سکیرو)

باس فایت Corrupted Monk

لوکیشن=Ashina Depths – Water Mill

Sekiro

کوراپتد مانک را می‌توان یکی از باس‌های اصلی چالش برانگیز دانست. دقت داشته باشید که در خصوص حملات این باس فایت باید عرض کنم:

 1. حملات به‌صورت چند ضرب اجرا می‌شوند و برد بسیار بالایی دارند. (محوطه‌ی زیادی را شامل می‌شوند)
 2. دیفلکت کردن این ضربات در نهایت سبب شکستن نوار Posture خود سکیرو می‌شوند. (در اکثر مواقع)

خب پس چه کنیم؟ استفاده از اسکیل Mortal Draw به شما پیشنهاد داده می‌شود.  لازم نیست نگران بدست آوردن آن باشید زیرا که آن را به صورت اتوماتیک در اختیار شما قرار خواهد گرفت. اما چگونه از مرتال بلید برای کشتن کوراپتد مانک استفاده کنید:

 1. از دیفیلکت کردن و یا بلاک کردن حملات باس فایت بپرهیزید به جای آن او را تشویق به حمله کنید و خود را در فاصله‌ی مناسبی از وی قرار دهید. یعنی ابتدا به جلو حرکت کنید و او را به حمله کردن تحریک کنید. سپس به عقب جاخالی دهید (و یا فرار کنید) تا فاصله‌ی کافی برای آسیب نرسیدن به شما وجود داشته باشد.
 2. پس از اتمام این پروسه باس فایت برای مدتی (چند ثانیه) آسیب پذیر می‌باشد . به سرعت خودتان را به او برسانید (به سمت جلو جاخالی دهید) و از قابلیت Mortal Draw استفاده کنید. پس از این که این کار را انجام دادید٬ باس فایت به اصطلاح Stagger می‌شود
 3. این پروسه را تکرار کنید و از انجام دادن ریسک حملات ناگهانی بپرهیزید حتی اگر به اواخر خط سلامتی باس فایت رسیده اید.
 4. مثل همیشه firecrackers بسیار مفید واقع می‌شود. می‌توانید آن را استفاده کنید و پس از آن کامبت آرت Mortal Draw خود را بر روی این باس فایت پیاده سازی کنید. بدین ترتیب وی نابود می‌شود. صبر و حوصله را در درجه‌ی اول قرار دهید. بهتر است که در ابتدا چند باز حملات او را به دقت مشاهده کنید و الگوی ضربات را به خاطر بسپارید حتی اگر این کار منجر به مرگ شما شود.

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Memory: Corrupted Monk (با شکست دادن باس‌های اصلی بازی قادر به دریافت خاطرات آن‌ها و اضافه کردن میزان آسیب رساندن شمشیر خود هستید) + آزاد شدن قابلیت Mibu Breathing

باس فایت  Guardian Ape

لوکیشن=Sunken Valley – Bodhisattva Valley

Sekiro

باس فایت گاردین ایپ از دو فاز اصلی تشکیل می‌شود. در فاز اول با حالت معمولی این هیولای عظیم الجسته مبارزه می‌کنید. خوش بختانه این هیولا قادر به بلاک کردن حملات شما نیست ولی متاسفانه ضربات او کاملا خطر آفرین است در فاز اول:

 1.  حملات گرپل این باس فایت آسیب رسانی بسیار بالایی دارد. گاردین ایپ از دو نوع گرپل استفاده می‌کند. یکی از حرکات حالت رفت و برگشتی دارد و بسیار خطرناک می‌باشد و جزو حملات غیر قابل دفاع محسوب می‌باشد. به محض مشاهده‌ی علامت قرمز در هنگام این حمله به سمت عقب بپرید
 2. در گرپل دوم گاردین ایپ به سمت شما خواهد پرید. این حرکت هم می‌توانید با اگرسیو بازی کردن  (به معنای فعال و پر جنب و جوش بودن. در یک نقطه ساکن نماندن) و پریدن به جهات مختلف جاخالی دهید.
 3. یکی از استراتژی‌های معروف برای شکست دادن باس فایت استفاده از Firecrackers ها می‌باشد. دقت داشته باشید که هر ۲۵ ثانیه یک باز می‌توانید از Firecrackers استفاده کنید در غیر این صورت Firecrackers هیچ اثری بر باس فایت ندارد. پس از استفاده از آن باس فایت استان می‌شود. به پشت او بخیزید و تا می‌توانید ضربات شمشیر خود را حواله‌ی او دهید. توصیه ما به شما عدم استفاده از کامبت آرت در چنین مواقعی است. این حرکات مقداری کند هستند و ممکن است حداکثر میزان آسیب رسانی را نداشته باشند
 4. باس در سه زمان Stagger می‌شود. هر ۲۵ درصدی که از خط سلامتی او می‌کاهید او را گیج می‌کند. بهترین زمان برای آسیب رسانی در فاز اول این مواقع است. پس از شکست او وارد فاز دوم می‌شویم
بیشتر بخوانید :  دانلود بازی Evil Genome Year Edition برای PC

فاز دوم بسیار سخت‌تر و خطرناک‌تر از فاز اول است. این هیولا شمشیر بدست می‌شود و حرکات او به طور کلی عوض می‌شود. به نکات زیر توجه کنید

 1. Pacifying Agentهای خود را آماده سازید. برخی از حملات او باعث ایجاد ترور می‌شود. اگر نوار ترور پر شود شما به سرعت خواهید مرد.
 2. حرکات باس فایت را به خوبی فرا بگیرید. یکی از چند ضرب‌های آن به یک ضربه قدرتی ختم می‌شود. (چند ضربی که در انتها گاردین ایپ شمشیر خود را بالا می‌آورد و قصد حرکت آن در جهات عمود را دارد) از دست این حرکت فرار نکنید. سعی کنید که آن را دیفلکت کنید. (آخرین ضره را دیفلکت کنید. همان حرکت عمودی شمشیر گاردین ایپ) با دیفلیکت کردن آخرین ضربه‌ی چند ضرب توضیح داده شده می‌توانید باس را در حالت Stagger قرار دهید. پس از آن تا می‌توانید به وی حمله کنید تا زمانی که از این حالت درآید.
 3. حمله‌ی دیگری از گاردین ایپ وجود دارد که به راحتی می‌توانید آن را جاخالی دهید و دو ضربه نثار این هیولا کنید. دقت داشته باشید که در این حمله ایپ با سر به سمت شما یورش می‌آورد. از بالای سر او بپرید و بلافاصله از پشت به او حمله کنید. پس از انجام این حمله گاردین برای چند ثانیه روی زمین می‌خوابد و این بهترین فرصت برای آسیب رسانی به اوست.
 4. به جز دو مورد بالای دیگر در تلاش باشید که از او دور بمانید. وی را برای حمله کردن تحریک نمایید و اگر دو شرایط بالا پیش آمد آماده‌ی انجام این پروسه باشید.
 5. دوباره تکرار می‌کنم یکی از حرکات جدید گاردین ایپ در فاز دوم  سبب پر شدن نوار ترور شما می‌شود. گاردین در این حمله جیغی می‌کشد و حاله‌ای قرمز رنگ دور وی پدیدار می‌شود. قبل از شروع این حرکت نیز علامت قرمزی بالای سر شما نشان داده می‌شود. به محض مشاهده‌ی آن به عقب بپرید و تا می‌توانید از ایپ دور شوید.

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Memory: Guardian Ape (با شکست دادن باس‌های اصلی بازی قادر به دریافت خاطرات آن‌ها و اضافه کردن میزان آسیب رساندن شمشیر Sekiro هستید) و Slender Finger (یکی از قابلیت‌‌های دست مکانیکی‌تان)

متن زیر حاوی اسپویل‌های داستانی است.

پس از بازگشت به سمت قلعه دو انتخاب خواهید داشت. اگر به حرف Great Shinobi Owl گوش دهید٬ پایان Shura را مشاهده خواهید کرد که این پایان دو باس فایت دارد. اولین باس آن:

باس فایت Emma, the Gentle Blade

لوکیشن=Ashina Castle – Upper Tower – Ashina Dojo

Sekiro

اگر این پایان را انتخاب کرده اید٬ بهتر است که کامبت آرت Shadowrush را خریداری نمایید. دو باس انتهایی به راحتی توسط این کامبت آرت سکت خواهند خورد.

بعله متاسفانه باید emma یکی از کاراکتر‌های دوست داشتنی را بکشید. باس فایت راحتی است فقط دقت داشته باشید که با بدست آوردن کامبت آرت Shadowrush می‌توانید خیلی خیلی راحت‌تر از آن‌چه که فکرش را می‌کنید عمل کنید.

 1. اگر شادو راش را خریده اید بدین شکل بازی کنید: در فاصله‌ی چند متری باس قرار بگیرید (جایی که به شما حمله نکند و برای نزدیک شدن بهتان به سوی سکیرو حرکت کند). Shadowrush کنید. به سرعت به عقب بازگردید. باز همین پروسه را تکرار کنید. نگران حمله‌ی قرمز emma نباشید. با استفاده از این کامبت راش آن را دفع خواهید کرد. (از کنار آن رد خواهید شد)
 2. اگر موفق به خرید شادو راش نشده اید٬ کارتان کمی سخت تر است. دو انتخاب دارید. پر کردن نوار Posture و یا خالی کردن خط سلامتی باس فایت. در کل سه یا چهار ضربه‌ی مختلف از این باس مشاهده می‌کنیم. دیفلکت کردن آن‌ها ضروری است. می‌توانید قبل از حمله‌ی باس به روی سر آن بپرید و حمله را خراب نمایید. در هنگام حمله‌ی قرمز به سمت عقب فرار کنید. نگذارید که باس بیش از اندازه به شما نزدیک شود و بر روی مبارزه تسلط یابد. اگرسیو بازی کردن را فراموش نکنید. دور باس فایت بچرخید و او را گیج کنید. همه چیز به رفلکس شما بستگی دارد

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= ندارد. باس بعدی را شکست دهید!!!

باس فایت Isshin Ashina

لوکیشن=Ashina Castle – Upper Tower – Ashina Dojo

Sekiro

این مبارزه بلافاصله پس از مبارزه با emma شروع می‌شود. دوباره به شما پیشنهاد استفاده از کامبت آرت Shadowrush را می‌دهیم. آشنیا و emma این حرکت را دفاع نمی‌کنند و به راحتی آسیب می‌بینند.

 1. مبارزه با ایشین از دو فاز تشکیل می‌شود. فاز اول حرکات معمولی ایشین می‌باشد و مشکل آن چنانی برای شما ایجاد نمی‌کند مخصوصا اگر کامبت آرت را گرفته باشید. اگر هم نگرفته اید که همان توضیحات emma و رسم و رسوم باس فایت‌های سکیرو کافیست تا وی را شکست دهید اما مهم‌ترین نکته شکست دادن وی در فاز دوم است
 2. فاز دوم ایشین قدرت آتشین پیدا می‌کند. اولین نکته توجه به آتش‌‌های زیر پایتان می‌باشد که در کف زمین پخش شده است. نگاهتان به آن‌ها باشد که در ابتدای مبارزه ایشین آن‌ها را شعله ور می‌کند. بلافاصبه خودتان را به محلی امن (بدون آتش!!)‌ برسانید. پس از آن منتظر حمله‌ی ایشین باشید و به سرعت به بالا بپرید. دوباره به طرفین بپرید و خود را از ایشین دور سازید. مراقب حملات آتشین او باشید. هنگامی که شمشیر وی نارنجی شد از راستای ایشن خارج شوید و به طرفین جا خالی دهید.

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Memory: Isshin Ashina (با شکست دادن باس‌های اصلی بازی قادر به دریافت خاطرات آن‌ها و اضافه کردن میزان آسیب رساندن شمشیر خود هستید)

این پایان shura بود. اما اگر با خواسته‌ی Great Shinobi Owl مخالفت کنید مجبور به مبارزه با خودش هستید و بازی ادامه خواهد داشت

باس فایت Great Shinobi Owl

لوکیشن= Ashina Castle – Upper Tower – Ashina Dojo

Sekiro

خودتان را برای یک مبارزه‌ی جانانه آماده کنید. مهم‌ترین امر در مبارزه با این باس فایت جاخالی دادن از ضربات بسیار سنگین شینوبی بززرگ است. وی پس از وارد کردن این ضربات سنگین برای مدتی آسیب پذیر می‌شود و این بهترین فرصت برای آسیب رساندن به اوست. دقت داشته باشید که برای جاخالی دادن

 • به سمت جلو جاخالی دهید
 • اگر با دست راست شمشیر زد به سمت جلو و راست جاخالی داده
 • اگر با دست چپ حمله کرد به سمت جلو و چپ جاخالی دهید.

یکی از ضربات این باس فایت با پرش بر روی هوا همراه است. به محض مشاهده‌ی چنین حرکتی٬ خودتان را با دو جاخالی شت سر هم به پشت او برسانید.

 • استفاده از Firecrackers برای این باس فایت بسیار ضروری و مفید است. شینوبی بزرگ از ضربات سرعتی بسیاری استفاده می‌کند و قادر به انتقال خود به فاصله‌ی نزدیکی از شما در مدت زمان کمی است. اگر خط سلامتی تان کم شد و از این باس فایت ضربات زیادی دریافت کردید٬ ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که از فایر کرک استفاده کنید و باس فایت را استان نمایید. حال زمان کمی دارید تا خط سلامتی خود را بهبود دهید.
 • نکته‌ی بسیار مهمی که در طول مبارزه باید دقت شود نزدیک ماندن به باس فایت است. اگر از وی دور شوید شینوبی بزرگ به سرعت خودش را به شما می‌رساند و ضربات سنگینی را وارد می‌کند.
 • تا جایی که می‌توانید از پریدن خود داری نمایید. در برخی از موارد شمشیر بلند باس فایت به شما اصابت می‌کند
 • حرکات باس فایت را در حافظه‌ی خود ذخیره کنید. حالت‌های وی قبل از حمله کردن را به ذهن بسپارید و جاخالی دهید.

در فاز دوم وی قابلیت استفاده از دود و سم را بدست می‌آورد.

 • دقت داشته باشید که هنگام استفاده از دود  توسط باس فایت٬ وی کاملا آسیب پذیر می‌باشد. پس بهتر است قبل از انجام چنین فنی خودتان را به او برسانید (چه با پرش و یا جاخالی و یا هر حرکت دیگری که مناسب می‌دانید)
 • هنگامی که از سم استفاده کرد گارد خودتان را حفظ کنید و سعی بر نگه داشتن آن داشته باشید تا سم از روی زمین پاک شود
 • دوباره مثل فاز اول با وی برخورد کنید تا نهایتاً موفق به نابود کردن وی شوید.

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Memory: Great Shinobi (با شکست دادن باس‌های اصلی بازی قادر به دریافت خاطرات آن‌ها و اضافه کردن میزان آسیب رساندن شمشیر خود هستید) +Aromatic Branch

باس فایت True Corrupted Monk

لوکیشن= Fountainhead Palace

Sekiro

اگر خاطرتان باشد در انتهای mibu village با این باس فایت رو به رو می شدید. لازم به ذکر است که آن ورژن تقلبی باس فایت بود. با کوراپتد مانک اصلی آشنا شوید. درست است که این باس فایت حقیقی است اما بسیار راحت‌تر از آن چه در گذشته شکست دادیم٬ می‌باشد. باس فایت از سه فاز تشکیل شده و دوتا از این فاز‌ها با مخفی کاری به راحتی تمام می‌شوند. دقت داشته باشید که:

 • وقتی وارد محیط باس فایت می‌شوید٬ به سرعت به درخت سمت راستی گرپل کنید. این کار را به طوری انجام دهید که باس فایت متوجه حضور شما نشود.
 • از طریق گرپل کردن بین دو شاخه‌ی درخت دیگر خود را به بالای سر باس برسانید. حال همه چیز برای به اتمام رساندن خط سلامتی اول کوراپتد مانک آماده است. فینیشر را اجرا نمایید و لذت ببرید.
 • بلافاصله پس از اجرای فینیشر به بالای درخت بپرید و شاهد آغاز شدن فاز دوم باس فایت شوید. در این فاز ایلوژن‌هایی از باس فایت ساخته می‌شود. دوباره به بالای سر باس فایت گرپل نمایید و دوباره فنیشر دیگری بر روی آن اجرا کنید. به همین راحتی فاز دوم باس فایت را از پشت سر بگذرانید.

حال نوبت فاز سوم می‌رسد. کوراپتد مانک تغییرات ظاهری می‌کند اما به راحتی با روش‌های زیر می‌توانید او را نابود کنید. دقت داشته باشید که

 • مثل همیشه استفاده از فایر کرکر کار شما را بسیار راحت می‌کند. از آن استفاده کنید. باس فایت را استان نمایید. به سرعت خود را به پشت او رسانده. تا جایی که می‌توانید ضربات شمشیر خود را حواله‌ی وی دهید. بلافاصله پس از خروج باس فایت از حالت استان گارد خود را بگیرید. کمی وقفه ایجاد کنید و دوباره همین استراتژی را پیاده کنید. فایر کرکر را استفاده کنید. به پشت باس فایت بخیزید و شروع به حمله کنید
 • دقت داشته باشید که برای تسریع کار خود می توانید از انواع آیتم‌ها برای افزایش قدرت سلاح خود استفاده کنید. کوراپتد مانک بسیار آسان شکست می‌خورد به شرط این که با دقت و اطمینان عمل کنید.
بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: گیم پلی بازی The Witcher Card Game

اما استراتژی دومی نیز وجود دارد

 • اگر فایر کرکر را ندارید و یا به هر دلیلی نمی‌توانید از آن استفااده نمایید بهتر است که باس فایت را تحریک به حمله کنید (با نزدیک و دور شدن به او) پس از اتمام حمله به او یورش ببرید و دوباره این سناریو را تکرار کنید. یکی از حرکات کوراپتد مانک چرخیدن به دور خودش می‌باشد به طوری که اگر به آن اصابت کنید خواهید مرد (بستگی به میزان خط سلامتی تان دارد). پس از اتمام این حمله فرصت خوبی برای آسیب رسانی به وجود می‌آید.
 • استفاده از مرتال بلید و کامبت آرت مربوط به آن نیز می‌تواند مفید واقع شود. به هر حال این روش توصیه شده نیست. بهتر است از فایر کرکر استفاده کنید تا به آسانی کوراپتد مانک را از بین ببرید.

نکته‌= اگر به هر دلیلی قصد ندارید دو خط اول سلامتی باس فایت را به شیوه‌ای که توضیح داده شد انجام دهید طبق این استراتژی پیش بروید:

 • فاز اول باس فایت درست مانند کوراپتد مانکی که در Mibu Village شکست دادید طی می‌شود. بهتر است که استراتژی مربوط به آن را مطالعه نمایید. به صورت خلاصه وی را تحریک به حمله کنید و پس از تمام شدن چند ضرب‌هایش حملات خود را آغاز کنید.
 • فاز دوم را شاهد ساخته شدن ایلوژن‌های مختلفی از باس فایت هستیم. از ایلوژن‌های او دوری بجویید. در زمان مناسب با حملات خود آن‌ها را از بین ببرید. در صورت نیاز به فرار٬ به شاخه‌های درخت بالای سر خودتان گرپل کنید. با این کار می‌توانید دید بهتری بر مبارزه داشته باشید. همچنین Agressive تر بازی خواهید کرد. از شاخه به پایین بپرید و به باس فایت و یا ایلوژن‌ها آسیب برسانید.

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Memory: True Monk (با شکست دادن باس‌های اصلی بازی قادر به دریافت خاطرات آن‌ها و اضافه کردن میزان آسیب رساندن شمشیر خود هستید) + Dragon’s Tally Board (با دریافت این می‌توانید آیتم‌های جدیدی در فروشگاه‌های بازی آزاد نمایید)

باس فایت Divine Dragon

لوکیشن= Fountainhead Palace – Palace Grounds

Sekiro

بدون هیچ شکی یکی از زیباترین باس فایت‌های سکیرو دیواین درگن می‌باشد. لازم به ذکر است که هرچقدر  باس فایت زیبا به نظر می‌آید٬ کشتن آن همان قدر آسان و راحت است. تنها کافیست که مقداری تمرکز داشته باشید و استراتژی‌های زیر را به دقت اجرا کنید

فاز اول

 • در این فاز باید مشغول به کشتن دشمنان شوید. هنوز دیواین درگن اصلی ظهور نکرده است. کشتن این Mob ها بسیار راحت می‌باشد حملات آن‌ها آسیب چندانی نمی‌رساند و با چند ضربه کشته می شوند.
 • وقتی درخت از کف زمین بیرون می‌آید بر روی آن گرپل کنید و به سمت دشمن سفید رنگ حمله ببرید تا در آن واحد چند تن از دشمنان را نابود سازید. این روش بسیاری مفید واقع می‌شود و سرعت به اتمام رسیدن فاز اول را افزایش خواهد داد.
 • استفاده از کامبت آرت Mortal Draw برای نابود کردن و یا آسیب رسانی دسته جمعی نیز روش خوبی است. دشمنان را به گونه‌ای حرکت دهید تا در یک نقطه جمع شوند. سپس در فاصله‌ی مناسب با آن‌ها قرار بگیرید و از کامبت آرت یاد شده استفاده نمایید.

پس از کشتن این دشمنان دیواین درگن اصلی پدیدار خواهد شد و به نوعی می‌توان گفت که فاز دوم مبارزه آغاز می شود

فاز دوم

 • دیواین درگن پدیدار می‌شود. البته فاصله‌ی بسیار زیادی از شما دارد ولی این دلیل نمی شود که به شما حمله نکند. در عرض حرکت کنید و همزمان مراقب حملات این باس فایت باشید. اگر حمله‌ی قرمز او شروع شد به سرعت به جهت مخالف بپرید تا از آسیب آن در امان بمانید.
 • خود را به درخت‌هایی که در پیش رویتان هست نزدیک کنید. به یک کدام از آن‌ها که دارای رعد و برق است گرپل نموده و و نیروی الکترکی را دریافت کنید . درست هنگامی که دیواین درگن در تیر رس شما قرار گرفت٬ صاعقه را شلیک کنید.
 • این کار را چندیدن بار تکرا کنید تا نهایتاً موفق به کشتن او شوید.
 • در ححین مبارزه مراقب حملات او باشید و آن‌ها را جدی بگیرید. برخی از حملات در عرض بود و برخی در طول. حملات عرضی با پرش و حملات طولی با جاخالی دادن به سمت طرفین خنثی می‌شوند.
 • معمولا در آخرین پرتاب‌ها دیواین درگن سر خود را به اطراف می‌چرخاند. دقت داشته باشید که در هنگام پرتاب صاعقه٬ راستای آن را با جهت باس فایت یکی کنید.

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Memory: Divine Dragon (با شکست دادن باس‌های اصلی بازی قادر به دریافت خاطرات آن‌ها و اضافه کردن میزان آسیب رساندن شمشیر خود هستید) + Divine Dragon’s Tears

باس فایت نهایی Isshin, the Sword Saint

لوکیشن=Ashina Castle – Ashina Reservoir

Sekiro

بازی دارای چهار پایان است. اگر پایان SHURA را انتخاب نکنید٬ این باس فایت در حقیقت اختامیه‌ی باس فایت‌های سکیرو در سه پایان دیگر می‌باشد. مبارزه با آن بسیار چالش برانگیز و نفس گیر و بی‌نظیر است. چهار فاز اصلی دارد (با احتساب گنچیرو). نگاهی داشته باشیم به این فازها و نحوه‌ی مبارزه با این باس فایت سرسخت:

فاز اول

 • فاز اول در حقیقت مبارزه با گنچیرو است. هنگامی که از مرتال بلید برای آسیب زدن به شما استفاده می‌کند٬ به سرعت به پشت او بخزید و تا جایی که می‌توانید ضربات شمشیر را نثارش کنید. مرتال بلید گنچیرو ضربه‌ی قدرت مند ولی کندی است و این فرصت عالی برای شما محسوب می‌شود. شباهت‌هایی بین این مبارزه با مبارزه‌ی قبلی با گنچیرو وجود دارد. مطمئناً نیاز به راهنمایی بیشتر در این فاز نخواهید داشت.

فاز دوم

 • حال ایشین از گنچیرو بیرون می‌زند!!! فاز آسانی است. دقت داشته باشید که هدف شما پر کردن نوار Posture ایشین است. از تلاش برای خالی کردن نوار سلامتی وی در این فاز بپرهیزید. این روند بهرین استراتژی برای مبارزه با اوست. دو ضربه‌ی شمشیر به وی حواله دهید و سپس حملات او را دیفلکت کنید. دقت داشته باشید که بیشتر از دو ضربه وارد کردن به او ممکن است خطر آفرین باشد. به طور معمول هوش مصنوعی این باس فایت حملات شما را پس از دو ضربه دیفلکت می‌کند. نکته‌ی مهم دیگر تشخیص دادن دو حرکت خطرناک اوست. یکی از آن‌‌ها حرکت رفت و برگشتی است. اگر این باس فایت را دست به غلاف شمشیر خود دیدید (هنگامی که دست به شمشیر می‌شود نوری از دست‌های او ساطع می‌شود) سریعا به طرفین فرار کنید (ترجیحاً راست. همچنین تا جایی که می‌توانید به عقب بروید)  و بلافاصله پس از اتمام حمله‌ی باس فایت به پشت او بخیزید و به وی حمله کنید.
 • حرکت خطرناک دیگر او در فاز دوم علامت قرمز رنگ را بر بالای سر شما نشان می‌دهد. اگر Mikiri counter را بدست آورده اید٬ می‌توانید با استفاده از آن این حمله را بر ضد باس فایت استفاده کنید و نوار Posture را سریع‌تر بشکانید.
 • استفاده از Shadow Rush نیز موثر واقع می‌شود. خود را به فاصله‌ی ۸-۱۰ متری باس فایت قرار دهید و هنگامی که در حال حرکت به سمت شماست از آن استفاده کنید. به هر حال اگر از این قابلیت استفاده می‌کنید٬ در نظر داشته باشید که پس از انجام آن باید مراقب حملات باس فایت و دفع و یا جاخالی از آن‌ها باشید.

فاز سوم

 • قبل از هر چیز هنگامی که ایشین در حال صحبت کردن است تا قدرت جذب کند به پشت او بخیزید و تا می‌توانید به او حمله کنید.
 • مهم‌ترین نکته در این فاز چرخیدن به دور باس فایت است. تمام مدت به سمت راست بچرخید و لحظه‌ای ساکن نمانید
 • در یکی از حملات٬ ایشین به هوا می‌پرد و با نیزه بر روی سرتان فرود می‌آید. در صورت مشاهده کردن این حرکت٬ قبل از فرود ایشین جاخالی دهید و بلافاصله پس از آن به پشت وی بخزید. تنها یک ضربه به او وارد کنید و سپس دوباره از او دور شوید و به حرکت در آیید. (اگر بیشتر از یک ضربه وارد کنید ممکن است با چند ضرب بسیار خطرناکی از باس فایت رو به رو شوید. امن بازی کنید و حرص و طمع را کنار بگذارید. حتی اگر به اواخر خط سلامتی ایشین نزدیک شده اید)
 • یکی دیگر از حملات او شلیک کردن به شماست. همان طور که گفتم به دور او بچرخید تا هیچ گاه این تیرها به شما اصابت نکند. به همین روش با باس فایت مبارزه کنید تا این فاز را نیز پشت سر بگذارید
 • از هرگونه نزدیک شدن٬ دفاع کردن و … بپرهیزید. البته اگر می‌خواهید امن بازی کنید.

فاز چهارم

 • در این فاز پای الکتریسیته به وسط می‌آید. دوباره تمام تاکتیک‌های فاز سوم را اجرا نمایید. پس از پرش او به سمت شما جاخالی دهید و از پشت به او آسیب بزنید. (تنها یک ضربه)

تبریک می‌گوییم. دموی پایانی بازی را مشاهده نمایید.

جایزه‌ی شکست دادن باس فایت= Memory: Saint Isshin (با شکست دادن باس‌های اصلی بازی قادر به دریافت خاطرات آن‌ها و اضافه کردن میزان آسیب رساندن شمشیر خود هستید) + Dragon Flash (کامبت آرت جدید)

با دنبال کردن پروفایل بازی Sekiro: Shadows Die Twice از جدیدترین اخبار٬ نقد و بررسی‌ها٬ تریلر‌ها و …. مربوط به آن مطلع شوید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`