بازی Starfield
Starfield

عذر خواهی پیت هاینز بابت انحصاری بودن Starfield

بازی های مرتبط

خریداری شدن کمپانی بتزدا و تمام آی پی‌های مربوطه توسط مایکروسافت، یکی از بزرگترین خبرهای سال‌های اخیر صنعت بازی‌های ویدیویی بود. از ابتدا می دانستیم که این خرید به منزله‌ی انحصاری شدن بسیاری از عناوین محبوب بتزدا و دیگر توسعه دهدگان، و خارج شدن آنها از دسترسی بسیاری از بازی کنندگان خواهد بود. همچنین با تماشای کنفرانس مایکروسافت در E3 2021 متوجه شدیم که ساخته جدید بتزدا یعنی Starfield به صورت انحصاری برای ایکس باکس و کامپیوتر های شخصی منتشر می‌شود. این خبر، بسیاری از کاربران پلی استیشن را شوکه کرد. به تازگی آقای پیت هاینز، منیجر مارکتینگ کمپانی بتزدا، بابت انحصاری بودن این بازی از طرفداران پلی استیشن عذرخواهی کرد. اگر قصد مطالعه‌ی ماجرا به صورت کامل‌تر را دارید، در در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

بسیاری حدس می‌زنند که حتی نسخه‌ی جدید مجموعه الدر اسکرولز نیز در انحصار کنسول‌های مایکروسافت خواهد بود. همچنین آقای تاد هاوارد نیز اظهار داشت که انحصاری بودن برخی از عناوین سبب می‌شود که کیفیت نهایی افزایش یابد و توسعه‌دهندگان وقت بیشتری برای تمرکز بر روی بازی داشته باشند. از طرفی آقای پیت هاینز، طی لایو استریم Play For All ، بابت انحصاری بودن انتشار استارفیلد اظهاراتی داشت. توجه شما عزیزان به گفته‌های ایشان جلب می نمایم:

بسیاری از مخاطبان در خصوص تاثیر کمتر شدن پلتفرم‌های میزبان یک بازی، سوال می‌پرسند. به هر حال کاهش این امر سبب می‌شود که توسعه دهندگان تمرکز بیشتری بر روی مسائل مربوطه داشته باشند و میزان نگرانی آنها کاهش یابد. در برخی از اوقات، قراردادهایی بین توسعه دهندگان و کمپانی‌های بزرگ ایجاد می‌شود که سبب انحصار برخی از عناوین، خواهد شد. برای مثال می‌توان به بازی دث‌لوپ اشاره کرد که تا یک سال در انحصار پلی استیشن ۵ و کامپیوترهای شخصی خواهد بود و خبری از انتشار آن برای کنسول ایکس باکس نیست. وقتی پلتفرم‌های مقصد را کاهش می‌دهید، توسعه دهندگان می‌توانند با تمرکز بیشتری نسبت به گذشته، به ساخت و بهینه سازی بازی بپردازند. متوجه ناراحتی‌های به وجود آمده از عدم انتشار Starfield بر روی پلی استیشن ۵ هستیم. من نیز یکی از طرفداران پلی استیشن هستم و از این کنسول استفاده می‌کنم ولی متاسفانه باید گفت که برای تجربه‌ی استارفیلد، باید یک کامپیوتر شخصی و یا ایکس باکس داشته باشید. تنها می‌توانم بابت این قضیه خود عذرخواهی کنم. متاسفانه کاری از دست بنده برنمی‌آید.

مثل همیشه می توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید. Starfield در تاریخ ۱۱ نوامبر سال ۲۰۲۲ میلادی مصادف با 20 آبان ماه سال ۱۴۰۱ برای کامپیوترهای شخصی و ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس، منتشر خواهد شد. تمام اخبار مربوط به این عنوان توسط وبسایت نوین اسپات پوشش داده می‌شود.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Starfield  از آخرین اخبار، تریلر‌ها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و ….. مربوط به آن آگاه شوید.

بیشتر بخوانید :  اطلاعات و شایعات پیرامون بازی Starfield

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`