پیت هاینز : من اطلاعاتی از کنسول های نسل بعد دارم
پیت هاینز : من اطلاعاتی از کنسول های نسل بعد دارم

پیت هاینز : من اطلاعاتی از کنسول های نسل بعد دارم

ما در سال‌های پایانی عمر کنسول‌های بازی نسل فعلی به سر می‌بریم. با وجود این که هنوز هم دو سال یا بیشتر از زمان قدرت نمایی کنسول‌های نسل حاضر باقی مانده است و بازی‌های بزرگی قرار است در همین مدت زمان برای این کنسول‌ها عرضه شوند اما توسعه دهندگان بازی از همین حالا به فکر شروع پروژه‌هایی هستند که بر روی پلی استیشن ۵ و یا ایکس باکس بعدی ظاهر شود. پیت هاینز از استودیوی بتسدا صحبت هایی درباره ی نسل بعد کنسول های خانگی داشته است. در ادامه با سایت نوین اسپات همراه باشید.

دو مورد از پروژه‌های مذکور بازی‌های Starfield و The Elder Scrolls 6 هستند (هر چند احتمال دارد بازی Starfield به عنوان یک بازی نسل هشتی عرضه شود) با این وجود استودیوی بتسدا چه انتظاراتی ممکن است از نسل بعد داشته باشد؟ به نظر می‌رسد آن‌ها قرار است بر روی سیستم‌هایی بازی بسازند که هنوز چیزی از آن‌ها نمی‌دانند و پروژه‌های خود را بر اساس انتظاراتی که از کنسول‌های نسل بعد دارند، پیش می‌برند. پیت هاینز از استودیوی بتسدا اعلام کرده است که او از اطلاعات اندکی درباره‌ی این موضوع دارد اما او درباره‌ی این که شانس درست پیش رفتن این کار چقدر است، مطمئن نیست. هاینز در مصاحبه‌ای با Yahoo گفته است:

اشتیاق زیادی برای دیدن آن دارم و دوست دارم بدانم چه شکلی است و چقدر متفاوت است. از برخی از جزئیات آن آگاهی دارم که مسلماً حق ندارم آن‌ها را با شما در میان بگذارم اما هنوز هم اطلاعات زیادی وجود دارد که از آن‌ها آگاهی ندارم و دوست دارم با عرضه‌ی کنسول‌های نسل جدید، ببینم که چطور از آب در خواهند آمد. و مهم‌تر از همه دوست دارم بدانم که جهش و پیشرفت این کنسول‌ها تا چه اندازه خواهد بود.

«پیت هاینز» در ادامه درباره‌ی جهش‌ها و پیشرفت‌های کنسول‌های نسل‌های قبل نسبت به نسل گذشته‌شان در سال‌های قبل صحبت کرد. او اشاره کرد که در حالی که پیشرفت کنسول‌های پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ نسبت به پلی استیشن ۲ و ایکس باکس بسیار قابل توجه و ستودنی بود، اما چنین اتفاقی در گذر از نسل هفتم به نسل هشت رخ نداد و پیشرفت این نسل بسیار کمتر از آن چیزی بود که انتظار می‌رفت. آیا پلی استیشن ۵ و ایکس باکس بعدی نیز با پیشرفت‌های خود ما را هیجان زده خواهند کرد و مانند کنسول‌های نسل ششم خواهند شد یا اینکه آن‌ها هم مانند نسل گذشته پیشرفت‌های اندکی خواهند داشت؟ هاینز در پاسخ به این سؤال گفت که مطمئن نیست چه اتفاقی رخ خواهد داد:

احساس می‌کنم پیشرفت‌های پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ نسبت به پلی استیشن ۲ و ایکس باکس بسیار قابل لمس بود. چرا که ما از شیوه‌های قدیمی خود وارد دنیای HD شدیم و کیفیت HD در آن زمان بسیار جلب توجه کرد. بعد از آن به سراغ ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ رفتیم اما تغییرات به گونه‌ای نبود که مخاطبان را هیجان زده کند.

خوره‌های گرافیک که به این موضوع اهمیت زیادی می‌دهند کاملاً متوجه این امر شدند اما افراد معمولی  ممکن است با خودشان گفته باشند: “اوه باشه هنوز هم خوب به نظر می‌رسد” این موضوع چقدر تغییر خواهد کرد؟ نمی‌دانم. بقیه‌ی چیزها برای من اهمیتی ندارد چرا که من نه طرح‌های هنری می‌کشم نه کد نویسی می‌کنم و نه طراحی می‌کنم. چیزی که واقعاً برای من اهمیت دارد افکار توسعه دهندگان است. چیزهایی که توسعه دهندگان به آن نیاز دارند و ویژگی‌ها و قدرت سخت افزاری‌ای که به دنبالش هستند.

می‌توان گفت حرف‌های پیت هاینز تقریباً همگی درست بود. جهشی که از پلی استیشن ۳ و ایکس باکس به پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان شاهدش بودیم، تقریباً جهش کوچکی بود مخصوصاً اگر آن را با چیزهایی که در نسل‌های گذشته دیده‌ایم مقایسه کنید، متوجه این موضوع خواهید شد. با این وجود فکر می‌کنیم کنسول‌های نسل بعد نیز به احتمال زیاد به این سنت دیرینه ادامه دهند و احتمال این که شاهد یک نوآوری بزرگ و باز آفرینی یک کنسول باشیم بسیار اندک است.  این امری است که شرکت نینتندو تقریباً به صورت انحصاری بر روی آن تمرکز کرده است. اما با وجود صحبت‌هایی که امروزه پیرامون تکنولوژی‌های ابری و ارتباط آن با کنسول‌های نسل بعد زده می‌شود، ممکن است شاهد تغییر بزرگی در ماهیت کنسول‌های بازی باشیم و این امر بسیار جالب به نظر می‌رسد چرا که هیچ‌وقت نمدانیم چه چیزی در انتظارمان است.

بیشتر بخوانید :  گزارش جدید از قیمت بالای PS5 و عرضه‌ی محدود کنسول در بازه‌ی زمانی مشخص

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`