gears 5
بهترین بازی های Gears Of War

رتبه بندی بهترین بازی‌های منتشر شده از سری Gears Of War

در این مقاله قصد داریم تا به رتبه بندی بهترین بازی های Gears Of War بپردازیم. فرنچایزی که لطف بزرگی در حق صنعت بازی‌های ویدیویی داشت و ژانر اکشن سوم شخص (با محوریت کاور گیری) را برای همیشه تغییر داد. مطالب رتبه بندی، صرفا بر اساس تجربه و سلیقه‌ی نویسنده نوشته می‌شوند و از این رو می‌توان گفت که هرکسی، لیست مخصوصی برای خود دارد. در ادامه همراه بنده و وب سایت نوین اسپات باشید تا نگاهی کامل و خلاصه به سری بازی های چرخ دنده های جنگ داشته باشیم.

مثل همیشه، بهتر است از آخر لیست شروع کنیم !

بدترین بازی Gears Of War چیزی نیست جز :Gears Pop

بدون شک می‌توان لقب کم‌ اهمیت‌ترین و ناچیزترین بازی منتشر شده از مجموعه‌ی گیرز اف وار را به Gears Pop اهدا کرد. در مقاله بهترین بازی های Gears Of War قرار است به عنوانی که در سال‌های گذشته برای گوشی‌های همراه منتشر شد و قصد داشت که دنیای گیرز آو وار را گسترش دهد و مخاطبان بیشتری را با این مجموعه آشنا کند بپردازیم. رونمایی از این اثر به سال ۲۰۱۸ بازمی‌گردد و نهایتا در سال ۲۰۱۹ شاهد عرضه‌ی بازی بودیم. Gears Pop در ژانر استراتژی توسعه یافته و شباهت بسیار زیادی به عنوان محبوب کلش رویال دارد. در گیم پلی، دو بازی کننده مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و به صورت نوبتی به یکدیگر حمله می‌کنند. انواع و اقسام استراتژی‌ها و آیتم‌های مختلف برای پیروزی در میدان مبارزه، در اختیار بازی کنندگان قرار خواهد گرفت. تجربه‌ی Gears Pop کاملا رایگان است و درآمدزایی این اثر از طریق خریدهای درون برنامه‌ای صورت می‌گیرد. به هر حال Gears Pop توانست قشری از طرفداران بازی های موبایل را جلب خود کند و برای ساعاتی سرگرم سازد. طولی نکشید که بازی به دستان فراموشی سپرده شد. از همین رو تصمیم گرفتیم که این اسپین آف از مجموعه‌ی گیرز اف وار را در اخرین رتبه‌ی لیست بهترین بازی های Gears Of War قرار دهیم. در انتها باید به این نکته اشاره کرد که بازی هم اکنون در دسترس کاربران کامپیوترهای شخصی و اندروید و IOS قرار دارد.

رتبه‌ی هفتم : Gears of War: Judgment

بهترین بازی های Gears Of War

و اما به سراغ یکی از جنجالی‌ترین نسخه‌های منتشر شده از سری گیرز آو وار برویم که با انتشار خود، حواشی بسیاری به وجود آورد. اکثر این حواشی نیز به یک دلیل بود: تغییر شخصیت اصلی!

Gears of War: Judgment درست همانند نسخه‌های اصلی این مجموعه در ژانر اکشن  سوم شخص تیر اندازی توسعه یافت. به صورت کلی می‌توان گفت که بازی کیفیت قابل قبولی داشت اما کمپین آن بسیار کوتاه و مختصر بود و همین موضوع، سبب شد تا قشر کثیری از طرفداران اعتراض کنند. از طرفی دیگر، بخش چند نفره‌ی خوبی برای Gears of War: Judgment در نظر گرفته شده بود و برای مدت بسیار، مخاطبان را سرگرم نگاه داشت. کمپانی اپیک گیمز از تمام تلاش خود برای به کار گیری از موتور گرافیکی آنریل استفاده کرد و در نهایت شاهد جلوه‌های بصری خیره کننده‌ای برای بازی بودیم. به هر حال Gears of War: Judgment خالی از هرگونه تنوع و نوآوری بود و به سرعت فراموش شد. همین امر سبب شد که چایگاه هفتم را برای این بازی در لیست بهترین بازی های Gears Of War قرار دهیم.

  داستان بازی روایتگر ماجراهای یکی از شخصیت‌های فرعی یعنی Bird بود. وی به همراه دوست قدیمی خود یعنی کول و همچنین سربازی به نام پدوک، وارد ماجراجویی جدیدی برای مبارزه با لوکست‌ها می‌شوند. یکی از مهم‌ترین موضوعات راجع به داستان Gears of War: Judgment فلش بک‌هایی بود که در طول داستان مشاهده می‌کردیم. این فلش بک‌‌ها سبب شده بود که با پیشینه‌ی داستانی شخصیت‌ها آشنا شویم و همذات پنداری بهتری با آن‌ها داشته باشیم.

بیشتر بخوانید :  حضور ماشین‌های جیمزباند در بازی Forza Horizon 4

رتبه‌ی ششم : Gears Tactics

گیرز تکتیکس درست پس از انتشار موفق گیرز  ۵ منتشر شد، بازی روند کاملا متفاوتی نسبت به نسخه‌های پیشین داشت و تصمیم گرفته بود تا مجموعه گیرز اف وار را وارد دنیای کاملاً جدیدی کند و مخاطبان متفاوتی را به دنیای گرز اف وار دعوت نماید. خوشبختانه نمرات گیرز تکتیکس از سمت پایگاههای خبری تحلیلی معتبر، قابل قبول بود و همچنین طرفداران نیز از تجربه بازی لذت بردند. وجود این عنوان در این جایگاه ششم لیست بهترین بازی های Gears of War ، دلیل کم کیفیت بودن آن نیست. به صورت کلی می‌توان گفت که تمام بازی‌های منتشر شده از سری چرخ دنده های جنگ ، از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند. اتفاقات گیرز تکتیکس سال ها پیش از داستان‌های اولین نسخه از این مجموعه رخ می دهد و بازی سعی دارد مخاطبان را با شخصیت های کاملاً جدیدی آشنا سازد. در بازی کنترل پدر کیت ( پروتاگونیست گیرز ۵ ) را بر عهده می‌گیریم. در این نسخه با مسایل جانبی بسیاری در خصوص حمله‌ی لوکاست ها با زمین و تشکیل یه ارتش مخصوص برای نابود کردن آن‌ها، آشنا خواهیم شد.

اما به سراغ گیم پلی گیرز تکتیکس برویم که به عنوان مهم‌ترین عنصر بازی شناخته می‌شود. گیرز تکتیکس در ژانر استراتژیک نوبتی توسعه یافته است. بازی شباهت بسیار زیادی به مجموعه ایکس کام دارد . خوشبختانه توسعه دهندگان موفق شدند تا استاندارهای این ژانر را به خوبی رعایت کنند. لازم به ذکر است که وظیفه‌ی ساخت بازی بر عهده‌ی استیدیوی اسپلش دمیج بود. گیرز تکتیکس از جلوه‌های بصری بسیار راضی کننده‌ای برخوردار است و توسعه دهندگان موفق شده اند تا کاتسین‌های منحصر به فرد و هیجان انگیزی را برای بازی تدارک ببینند. با تمام این اوصاف، تصمیم گرفتیم که Gears Tactics را در جایگاه ششم لیست بهترین بازی های Gears Of War قرار دهیم. تجربه‌ی این عنوان را به تمام علاقه مندان بازی‌های استراتژیک نوبتی، پیشنهاد می‌دهیم.

رتبه‌ی پنجم : Gears of War 4

 

Gears of War 4 یکی از حساس‌ترین لانچ‌های تاریخ ایکس باکس بود و متاسفانه نتوانست آن‌طور که باید و شاید، نظرها را به سمت خود جلب کند. بدون شک بازی از کیفیت خوبی برخوردار بود و لحظات هیجان انگیز و خشنی را برای پلیرها رقم زد، اما موضوع اینجا بود که پس از انتشار سه نسخه‌ی آتشین از مجموعه‌ی گیرز آو وار، مخاطبان انتظارات بسیار بیشتری از Gears of War 4 داشتند. شاید یکی از بزرگ‌ترین نقاط ضعف در خصوص Gears of War 4 ، شخصیت پردازی نه چندان مناسب شخصت اصلی یعنی جی دی بود. جیمز پسر پروتاگونیست مجموعه گیرز اف وار یعنی مارکوس فینیکس، در نقش شخصیت اصلی قرار می‌گرفت و برای سفری جدید و خطرناک، خود را آماده می‌کرد. از طرفی دیگر شخصیت‌های فرعی و جدیدی که در Gears of War 4 معرفی شدند، از کیفیت واقعا بالایی برخوردار بودند و طراحی فوق العاده‌ای داشتند. داستان گیرز ۴ سال‌ها پس از گیرز آو وار ۳ روایت می‌شود. گونه‌ی جدیدی از هیولاها نژاد انسان‌ها را در معرض خطر قرار داده و حال زمان آن رسیده که قهرمانان جدیدی وارد عمل شوند و دنیا را نجات دهند.

بیشتر بخوانید :  نمرات و خلاصه نقد‌های GRID

تغییرات کوچکی در گیم پلی Gears of War 4 اعمال شد که برخی از آن‌ها، سبب نرم‌تر شدن روند اکشن شده بود. به صورت کلی با فاکتور گرفتن از سکانس‌های آغازین، روند گیم پلی همواره هیجان انگیز و دوست داشتنی بود و می‌توانست مخاطب را تا انتها، سرگرم نگاه دارد. همچنین باید به باس فایت نهایی بازی نیز اشاره‌ی داشته باشیم که لحظات ماندگار و منحصر به فردی را در ذهن مخاطبان رقم خواهد زد. به صورت کلی نمی‌توان Gears of War 4 را به عنوان یک بازی بد تلقی کرد اما برآورده نشدن انتظارات توسط استدیوی کوالیشن، سبب شد که این اثر را در رتبه‌ی پنجم لیست بهترین بازی های Gears of War قرار دهیم. پس از قطع ارتباط کمپانی اپیک گیمز با مایکروسافت برای ساخت گیرز آو وار، کوالیشن وظیفه‌ی توسعه‌ی این مجموعه را بر عهده گرفت.

رتبه‌ی چهارم : Gears of War

رتبه چهارم بهترین بازی های Gears Of War به این عنوان میرسد. نوبت به آن رسیده که به سراغ یکی از انقلابی‌ترین عناوین صنعت بازی‌های ویدیویی رویم. در هنگام انتشار ایکس باکس، مجموعه بازی‌های هیلو بود که این کنسول را به مخاطبان معرفی کرد. پس از انتشار ایکس باکس ۳۶۰ ، اولین نسخه از مجموعه Gears of War منتشر شد و تمام مخاطبان را مات و مبهوت کرد. بلاک باستری منحصر به فرد و رویایی با جلوه‌های بصری خیره کننده و صحنه‌های سینماتیک نفس گیر. Gears of War تبدیل به منبع الهامی برای بسیاری از بازی‌های سینماتیک امروز شد. وظیفه‌ی توسعه‌ی بازی بر عهده‌ی اپیک گیمز بود. کمپانی که اکثر شهرت و نام خود را در میان بازی کنندگان امروزی، با عنوان فورتنایت بدست آورده. فورتنایت از جو شاد و همه پسندی برخوردار است اما Gears of War خشونت را به معنای خالص، توصیف می‌کرد. در این عنوان کنترل شخصیتی قدرتمند و تنومند به نام مارکوس فینیکس را بر عهده می‌گرفتیم. فردی خشن و سرکش که به همراه یاران خود، وارد جنگ بزرگی برای نجات بشریت می‌شد.

داستان Gears of War از آن‌جایی آغاز می‌شود که نژادی وحشی به نام لوکاست، به دنیای انسان‌ها حمله می‌کردند. با پیشروی در خط داستانی با شخصیت‌های جدیدی آشنا می‌شدیم و به صورت کلی می‌توان گفت که شخصیت پردازی خوب کرکرترها، یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت اولین نسخه از مجموعه گیرز آو وار بود. این عنوان در سال ۲۰۰۶ برای ایکس باکس ۳۶۰ منتشر شد. طولی نکشید که Gears of War به شهرتی جهانی دست پیدا کرد و توانست تمام مخاطبان و طرفداران بازی‌های اکشن را راضی کند. قرار دادن چنین اثری در رتبه‌ی چهارم لست بهترین بازی های Gears of War ، کمی ناججوانمردانه است و ایکاش می‌توانستیم رتبه‌ی بالاتری را برای بازی در نظر بگیریم. اما متاسفانه یا خوشبختانه، بازی‌های فوق العاده‌ی دیگری در انتظار این لیست هستند و تصمیم گیری را به شدت سخت کرده‌اند.

رتبه‌ی سوم : Gears of War ۳

بهترین بازی های Gears Of War

رتبه بعد بهترین بازی های Gears Of War عنوان Gears of War ۳ است که به منزله‌ی پایانی حماسی و سینماتی ک و منحصر به فرد برای یک سه گانه‌ی فوق العاده و جنجال برانگیز به شمار می‌رود. عنوان که در سومین جایگاه از لیست بهترین بازی های Gears of War قرار گرفته و با قدرت ، می‌تواند خود را به عنوان یکی از برترین بازی‌های منتشر شده در سال ۲۰۱۱ معرفی کند. اپیک گیمز سه گانه‌ای انقلابی خلق کرد و توانست به خوبی آن را به اتمام برساند. داستان  Gears of War ۳ پس از وقایع نسخه‌ی دوم روایت می‌شود. آشوب بزرگی به وجود آمده و تقریبا تمام ساکنان زمین، از نجات سیاره‌ی خود نا امید شده اند . این بار کنترل مارکوس فینیکس را بر عهده می‌گیریم تا ماجراجویی دیگری را به پایان رسانیم.

بیشتر بخوانید :  مایکروسافت: فکر می‌کنم کنسول بهتر متعلق به ماست | جنگ سخت افزاری Xbox Series X و PS5

یکی از مهم‌ترین موضوعات در خصوص گیم پلی Gears of War ۳ ، روند سینماتیک و سکانس‌های فوق العاده‌ی آن بود. توسعه دهندگان تمام تلاش خود را برای استفاده از انریل انجین به کار گرفته بودند و بدین ترتیب شاهد به تصویر کشیده شدن جلوه‌های بصری زیبایی بر روی کنسول ایکس باکس ۳۶۰ بودیم. همچنین اسلحه‌های جدیدی به بازی اضافه شده بود که کار با آن‌ها، لذت بخش بود. گیرز آو وار ۳ حاوی یکی از ناراحت کننده‌ترین و غم انگیزترین داستان‌های سری می‌باشد. تنش در داستان، بیشتر از نسخه‌های پیشین شده بود و بدین ترتیب همه چیز با هیجان بالایی پیش می‌رفت.

رتبه‌ی دوم  : Gears ۵

Gears 5

برای انتخاب اولین رتبه‌ی لیست بهترین بازی های Gears Of War با یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها در زندگی خود مواجه شدم! در سال ۲۰۲۰ بود که جدیدترین نسخه از مجموعه گیرز آو وار تحت عنوان Gears ۵ منتشر شد. انتظارات از بازی به شدت بالا بود و تمامی ما دوست داشتیم که بازگشت این مجموعه به قله را مشاهده کنیم. خوشبختانه Gears ۵ این انتظارات را برطرف کرد و تبدیل به یکی از برترین بازی‌های بنده در سال ۲۰۲۰ شد. Gears 5 از جهات مختلفی زیر فشار بود. این مجموعه مکانیک‌های بسیاری را به صنعت بازی‌های کامپیوتری هدیه داد و همواره انقلابی حرکت می‌کرد، همین موضوع انتظارات را از بازی بالا برد. هنگامی که کمپین گیرز 5 به پایان رسید، همان حسی را داشتم که در سالیان پیش با به اتمام رساندن کمپین گیرز آو وار 1 بدست آوردم. می‌دانستم که قرار است بازی ادامه پیدا کند. Gears 5 آغازی بزرگ برای یک داستان جدید است. عنوانی که سعی کرده با حفظ سبک و سیاق همیشگی، تغییرات عمده‌ای در روند ایجاد کند.

رتبه‌ی اول : Gears of War ۲

بهترین بازی های Gears Of War

و اما جایگاه اول لیست بهترین بازی های Gears of War به عنوانی نمی‌رسد مگر گیرز اف وار ۲ . گیرز اف وار ۲ موفق شد تا پیشرفت‌ها و تکامل‌های بسیاری در فرمول نسخه‌ی اول این مجموعه اعمال کند و با ایجاد تغییرات مثبت، خود را به عنوان یکی از بهترین بازی‌های منتشر شده در تمام تاریخ، معرفی نماید. داستان‌های گیرز آو وار ۲ پس از قسمت‌ نخست روایت می‌شود. حملات لوکاست‌ّا گسترده‌تر شده و حال کار مارکوس و افرادش برای مهار این حملات سخت‌تر شده است. سکانس‌های سینماتیک منحصر به فرد و گیم پلی دوست داشتنی و اکشنی نفس گیر به همراه روایتی جذاب و شخصیت‌‌های دوست داشتنی، از نقاط قوت این عنوان بودند. واقعا نمیتوان از گیرز آو وار ۲ چیزی به جز تعریف و تمجید ارائه کرد.

مقاله‌ی ما در خصوص بهترین بازی های Gears of War و رتبه بندی عناوین مربوطه به اتمام رسید. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما  به اشتراک بگذارید.

دیدگاه کاربران

1 دیدگاه
mortezamiri

خیلی عالی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`