جشنواره بازی های ویدئویی
جشنواره بازی های ویدئویی

جایزه جشنواره بازی های ویدئویی امسال ۱۰ برابر شده است

جشنواره بازی های ویدئویی در ایران از جمله گردهمایی‌هایی است که بازی‌سازان ایرانی فرصت دارند تا توانایی‌های خود را به نمایش بگذارند. این جشنواره با ایجاد فرصت‌های مناسب برای رقابت منصفانه و برابر، محیطی را فراهم کرده است تا بازی‌های ایرانی در سبک‌های مختلف به دوستداران بازی‌های ویدئویی معرفی شود. در ادامه همراه نوین اسپات باشید.

به تازگی «حسن کریمی قدوسی» مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در مصاحبه با خبرگزاری مهر به گفتگو در رابطه با این جشنواره پرداخته است. او در مورد هزینه‌های بالای برگزاری جشنواره می‌گوید که امسال تصمیم بر این گرفته شده است که هزینه‌های رویدادهای تجملاتی کاهش پیدا کند و میزان جایزه‌ها افزایش یابد.

امسال هزینه جشنواره و جایزه‌ها تغییر پیدا کرده است، به جای اینکه ۸۰ درصد هزینه کنیم و ۲۰ درصد جایزه دهیم، تصمیم گرفتیم که ۸۰ درصد جایزه دهید. به این صورت که جایزه بازی اول ۱۰۰ میلیون تومان شده است که نسبت به سال قبل ۱۰ برابر شده است.

«کریمی قدوسی» همچنین در رابطه با تغییر نحوه داوری در جشنواره امسال می‌گوید:

تغییر دوم در جشنواره همین است. دیگر بازی‌های در ژانرهای مختلف توسط داوران انتخاب نمی‌شود بلکه یک کمیته ۱۰۰ نفره ایجاد کردیم که شامل ۵۰ بازی‌ساز و ۵۰ منتقد بازی است.

او همچنین در رابطه با تغییر سومی که در جشنواره بازی های ویدئویی امسال نسبت به سال‌های گذشته رخ داده است می‌گوید:

تغییر سوم، اسم جشنواره است که آن را از جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران به جشنواره بازی‌های ویدئویی ایران تغییر دادیم. این در حالی است که این جنشواره از تمامی ایران آثار می‌پذیرد. رایانه‌ای نیز کلمه‌ درستی نیست و درستش بازی‌های ویدئویی است، بنابراین جشنواره بازی‌های ویدئویی را انتخاب کردیم.

«کریمی قدوسی» در پایان در رابطه با وجه تمایز جشنواره امسال نسبت به سال‌های پیشین اینگونه پاسخ می‌دهد:

بزرگترین وجه تمایز جشنواره امسال ارزش گذاری جوایز است که رقم آن بیشتر شده است. کارهای تبلیغاتی نیر بر روی بهترین بازی زیاد خواهد بود. با کمک رسانه‌های تخصصی و رسانه‌های عمومی سعی می‌کنیم که به این بازی‌ها هویت دهیم تا نگاه مردم را نسبت به بازی‌ها تغییر دهیم.

اختتامیه جشنواره بازی های ویدئویی همانند سال‌های گذشته در اسفندماه برگزار خواهد شد. فراخوان جشنواره نیز هفته آینده اعلام می‌شود و در آن زمان‌بندی‌ها نیز منتشر خواهد شد.

بیشتر بخوانید :  مدیرعامل شرکت EA لوت باکس ها را رمز موفقیت می‌داند

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`