استیم
استیم

بهترین بازی‎های رایگان در استیم

دوران تعطیلات نوروز فرار سیده است و برای بسیاری از افراد، بازی‎های رایگان تنها بازی‎هایی هستند که می‎توانند تجربه کنند و وقت خود را بر روی آن بگذارند. در این مقاله، قصد داریم بهترین عناوین رایگانی را که می‎توانید در پلتفرم استیم تجربه کنید، به شما معرفی کنیم تا هم لازم نباشد هزینه هنگفتی بپردازید و هم بتوانید تجربه‎ای خوب و به یاد ماندنی از بازی‎های ویدئویی در خاطرتان بکارید. در ادامه همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

انتخاب قطعاً سخت است زیرا استیم بازی‎های فراوانی دارد و در این بین، درست است که ما به دنبال عناوین رایگان هستیم ولی حتی در میان آنان نیز بازی‎های مختلف و متنوعی یافت می‎شوند. البته هر بازی رایگانی مناسب نیست زیرا ممکن است با بلایی به نام پرداخت درون برنامه‎ای همگام شده باشد که دیگر نتوان آن را یک بازی رایگان خوب و مناسب نامید. البته، در این مقاله به بررسی عناوین بسیار قدیمی و معروف نظیر Dota 2، CS:GO و Team Fortress 2 نخواهیم پرداخت زیرا یا اسم‎شان را شنیده‎اید و یا ممکن است آنان را تجربه کرده باشید. بیشتر از این شما را منتظر نمی‎گذاریم و به معرفی عناوین رایگان استیم می‎پردازیم، پس فضای هاردتان را خالی کرده و آماده دانلود باشید!

Warframe

استیم

می‎خواهیم این لیست را با اثری فضایی-جنگی و نسبتاً متفاوت شروع کنیم. بازی Warframe یکی از بهترین عناوین نقش آفرینی و آنلاین بر روی همه پلتفرم‎ها است. سال‎ها قبل از این که نامی از Anthem شنیده باشید، مبارزات فضایی در لباس‎های ربات مانند و جادویی و استفاده از مهارت‎ها و اسلحه‎های متنوع و ترکیب المان‎های مختلف، از اکشن شمشیری مانند Destiny گرفته تا شوتری سوم شخص، همه و همه در این بازی وجود دارند. این بازی حتی بخش داستانی مختص به خود را نیز دارد. حتی می‎توانید تجهیزات‎تان را نیز خودتان بسازید و دشمنان را با ساخته‎های شخصی‎تان از میان ببرید. Warframe به طور مکرر آپدیت دریافت می‎کند پس از نظر محتوا نیز کمبود خاصی نخواهد داشت و می‎توانید از تجربه آن با دوستان‎تان لذت ببرید.

متاسفانه بازی Warframe در کنسول‎ها آن گونه که باید ظاهر نشده و باگ‎های فراوان تجربه آن را دچار مشکل کرده ولی بر روی استیم و رایانه‎های شخصی، تقریباً هیچ مشکل خاصی ندارد و تجربه آن به شدت پیشنهاد می‎شود. برای شروع نیز چیزهای مناسبی در اختیارتان قرار می‎گیرد پس لازم نیست دست به دامن خریدهای درون برنامه‎ای شوید ولی به هر حال اگر به مشکل خاصی برخوردید، باید بدانید که این گزینه نیز در دسترس است.

Crossout

استیم

در این لیست عناوین MMO با ارزشی یافت می‎شوند و حال به بررسی اولین بازی در این سبک می‎پردازیم. بازی Crossout اثری اکشن و MMO است که در لیست ۱۰ برتر استیم نیز جای داشته و در آن می‎توانید ماشین‎های بسیار بزرگ و خطرناک ساخته و در رقابت‎های آنلاین، با دشمنان‎تان مبارزه کنید. تقریباً هر نوع ماشین و سلاحی را می‎شود ساخت؛ از کامیونی بسیار بزرگ گرفته تا ماشینی کوچک با اسلحه‎های بسیار خطرناک. حتی می‎توانید به ترکیب‎تان کمی عناصر مخفی کاری نیز اضافه کنید و مخفیانه پیش بروید. شخصی سازی ماشین‎ها و ساخت آن‎ها به شدت پر جزئیات بوده و می‎شود گفت هیچ‎گاه خسته کننده نمی‎شود. حتی می‎توانید خودتان باس فایت بسازید و یا با باس فایت‎های ساخته شده توسط دیگر بازیکنان درگیر شوید! هنگامی که در رقابت‎های PvP و PvE شرکت می‎کنید، قطعات و طرح‎های جدیدی برا ساخت ماشین‎های متفاوت‎تر و خطرناک‎تر به دست می‎آورید.

بیشتر بخوانید :  Project CARS 3 در تاریخ ۷ شهریور ماه منتشر می‌شود

Star Trek Online

استیم

بازی Star Trek Online به شدت در استیم محبوب است. چه کسی نمی‎خواهد که تاثیر گذارترین کشتی فضایی در غنی‎ترین جهانی که تا به حال ساخته شده است را مدیریت کند؟ در این بازی، بازیکن کنترل کشتی فضایی Enterprise را برعهده گرفته و با گشتن به دنبال تمدن‎های جدید، داستان خود را شکل می‎دهد. این بازی به طور مکرر نیز آپدیت دریافت می‎کند که اکثراً رایگان بوده و ماموریت‎ها، تجهیزات و رویدادهای فصلی مختلف را به بازی اضافه می‎کنند. در آپدیتی خدمه فیلم Deep Space Nine نیز اضافه شده‎اند پس می‎توان به راحتی از آنان نیز استفاده نمود. این بازی هنوز عمر بالایی را در استیم طی نکرده ولی اگر از طرفداران سری فیلم‎های Star Trek هستید، قطعاً می‎تواند اثر لذت بخش و جذابی باشد.

Path of Exile

استیم

خب وقت آن است که از فضا کمی فاصله بگیریم. بازی Path of Exile عنوانی اکشن و نقش آفرینی است که یکی از بهترین ابزارها را برای طراحی شخصیت دارد و آزادی عمل فراوانی را به شما می‎دهد تا هر گونه که بخواهید عمل کنید و در نقشه بگردید و خشم خود را بر روی روحی نگون بخت و گمشده، خالی کنید! به راحتی می‎توانید شخصیت‎تان را قوی‎تر کرده و مهارت‎هایش را بهبود ببخشید. قابل ذکر است که توانایی‎ها و مهارت‎های بسیار زیاد و متنوعی در بازی گنجانده شده که شخصیت‎تان را هر چه بیشتر به ماشین آدم کشی تبدیل می‎نماید!

مبارزات این بازی شباهت زیادی به Diablo 3 دارد و باید از میان دنیایی پر از هیولاها مبارزه کرده و بگذرید تا رازهایش را کشف نمایید. همچنین لیگ رقابتی نیز در این بازی یافت می‎شود که می‎توانید شانس‎تان را در برابر بازیکنانی بسیار قدرتمند امتحان کنید. این بخش به طور مکرر آپدیت و بسته الحاقی دریافت کرده و به نظر می‎رسد فعلاً جایگاه خود را در لیست ۱۰ برتر استیم حفظ نماید. البته ممکن است کمی سر در آوردن از آن سخت باشد ولی نکته جالب توجه این است که Path Of Exile محتوای بسیار زیادی را به صورت کاملاً رایگان عرضه می‎کند.

Warface

استیم

همانطور که خودتان نیز مطلع هستید، بر روی استیم عناوین شوتر اول شخص رایگان بسیاری وجود دارند که بر روی حالت‎هایی چون Deathmatch و بخش‎های رقابتی تمرکز دارند. قطعاً بازی Warface نیز در این قاعده، تفاوتی با دیگر بازی‎ها ندارد ولی چیزی که آن را متمایز می‎کند نیاز به استراتژی و کار تیمی، چهار کلاس متنوع و مختلف و توان خرید اسلحه با استفاده از پول درون بازی به جای پول واقعی است. تیم شما برای پیروزی باید متعادل باشد، نمی‎توان همانند سایر بازی‎ها با روانه کردن چهار سرباز به وسط میدان، موفق شد. قبل از شروع هر مرحله بایستی کلاس و سلاح‎هایی را که با آنان راحت‎ترید و متناسب با نحوه بازی کردن‎تان است انتخاب کرده و سپس در یکی از نقشه‎های بازی، جولان بدهید!

بیشتر بخوانید :  نقد و بررسی Call of Duty Modern Warfare | نفسی تازه

درست است که هسته اصلی گیم‎پلی قدرتمند و جذاب است ولی پیشرفت در بازی کمی سخت و وقت گیر بوده و نمی‎توان تنها با صرف وقت در یک بعد از ظهر به رده‎های بالا رسید. اگر می‎خواهید کمی از بازی‎های شوتر اول شخص AAA فاصله بگیرید، قطعاً Warface عنوانی ارزشمند و جذاب است که می‎تواند به خوبی شما را سرگرم کند.

Realm Royale

استیم

بازی Realm Royale تفاوت عمده‎ای با دیگر عناوین بتل رویال دارد؛ این اثر فانتزی بوده و عناصر شوتر خاصی در آن وجود ندارد. ولی به هر حال حضور در یک نقشه به همراه ۱۰۰ نفر و تقلا برای زنده ماندن و اول بودن، همانند دیگر بازی‎های هم سبک در این عنوان نیز وجود دارد. البته تفاوت دیگری که این بازی دارد توانایی آوردن آیتم‎ها و تجهیزات بسیار زیاد به میدان مبارزه است. می‎توانید این وسایل را به مواد اولیه تبدیل کرده و در آهنگری سلاح‎های مورد نیاز خود را با استفاده از آنان بسازید. این ویژگی هویت خاص و منحصر به فردی به گیم‎پلی می‎دهد و بازیکن را در مقابل افرادی با سلاح‎های مخصوص به خود قرار می‎دهد که باعث می‎شود کمی رقابت سنگین‎تر گردد. می‎توانید در وسط بازی نیز آیتم بسازید ولی به یک آهنگری نیاز دارید و استفاده از یک آهنگری، شما را به هدفی به شدت آسان تبدیل می‎کند پس قبل از این کار، مطمئن شوید اسلحه دیگری را به همراه داشته باشید.

EVE Online

استیم

بازی EVE Online یکی از آثار MMO قدیمی است که بسیاری از طرفداران قدیمی را همچنان میخکوب خود نگه داشته و در جذب بازیکنان جدید نیز موفق بوده است. بیشتر از یک دهه است که بازیکنان این اثر را تجربه می‎کنند. در این بازی، انتخاب می‎کنید چه کسی باشید؛ از یک بازرگان گرفته تا فرمانده ارتش و یا صرفاً یک ناظر. فرصت این را دارید که زندگی کاملاً جدیدی بر اساس خواسته‎های‎تان در این دنیای وسیع و بازیکن محور بسازید. فقط مطمئن باشید که بتوانید گاهی اوقات از چنگش رهایی یابید، زیرا به شدت اعتیاد آور است.

The Lord of the Rings Online

استیم

بسیاری از عناوین اقتباسی از فیلم‎ها و گاهی اوقات کتاب‎ها فروش و کیفیت خوبی ندارند زیرا معمولاً بسیار با عجله ساخته می‎شوند و تمرکز خاصی بر روی گیم‎پلی صورت نمی‎گیرد. با این حال، عناوینی چون Star Trek Online و The Lord of the Rings Online استثناهایی جذاب هستند. در این بازی که در سبک MMO است، می‎توانید به عنوان یکی از ۶ نژاد مختلف ظاهر شده و در دنیای وسیع و گسترده میدل ارث جولان دهید. می‎توانید به صورت تک نفره و یا با کمک دوستان‎تان قدرتمندتر شوید و حتی می‎توان در مبارزات PvMP به نیروهای سائورون نیز ملحق شد! آیتم‎ها، زره‎ها و سلاح‎های بسیار زیادی در بازی وجود دارند که می‎توانید یا پیدایشان کرده و یا خودتان آنان را بسازید. حتی می‎توان در Prancing Pony توقف کرد و نوشیدنی میل نمود. این بازی به خوبی فیلم Return of the King نیست، ولی در سطح خودش ارزشمند و جذاب است.

بیشتر بخوانید :  ۱۵ نکته که قبل از انجام بازی Call of Duty: Black Ops 4 باید بدانید

Neverwinter

استیم

بازی Neverwinter شما را در شهرهای معروفی قرار می‎دهد که در بازی نقش آفرینی کلاسیک Dungeons and Dragons وجود داشتند. البته آن را با عنوان Neverwinter Nights ساخته BioWare اشتباه نگیرید. این اثر در سبک MMO بوده و شما را در مقابل انواع مخوفی از موجودات، دشمنان نیرومند و پیچیدگی‎های داستانی غیرقابل انتظار قرار می‎دهد. این بازی نیز به طور مکرر آپدیت دریافت می‎کند گرچه اخیراً طرفداران در مورد اجبار به برخی خریدهای درون برنامه‎ای گلایه کرده‎اند. تقریباً هر چیزی در این بازی قابل دسترسی است و همین ویژگی، آن را به یکی از در دسترس‎ترین عناوین MMO برای بازیکنان تازه‎کار تبدیل می‎کند. می‎توانید شخصیت‎تان را ارتقاء داده و مهارت‎ها و توانایی‎های متنوعی را کسب کنید که بیش از پیش بازی را هیجان انگیز کرده و آن را به یکی از فراموش‎نشدنی‎ترین عناوین سبک MMO تبدیل می‎کند.

Doki Doki Literature Club!

استیم

اگر به عنوانی با داستان قوی، شخصیت‎های چند بعدی و به اندازه کافی پرداخته شده، پایان‎های متنوع و … علاقه دارید، بازی Doki Doki Literature Club! قطعاً انتخاب شماست. این عنوان همه ویژگی‎های ذکر شده را در قالب ماجراجویی‎های شیرین دبیرستانی مطرح می‎کند که بیش از پیش به آن تنوع می‎بخشد.

شروع بازی، با هشداری عجیب است که در ابتدا بی‎مورد به نظر می‎رسد ولی در بخش پایانی بازی متوجه واقعی بودن آن شده و قضایا به شدت پیچیده و حتی ترسناک می‎شوند. این بازی یک ویژوال ناول بوده که داستان گروهی از دختران مدرسه‎ای را که در کلوب ادبیات هستند و هر کدام کتاب‎های مختص به خود را می‎نویسند، روایت می‎کند. بعد از چند دفعه شعر نویسی و گفت و گو با یک یا چندتا از دختران، جریانات به شدت تغییر کرده و داستان بازی، تاریک و غیرقابل تصور می‎شود به گونه‎ای که تصور می‎کنید مشکلی پیش آمده و بازی دچار گلیچ شده است! با این حال، اگر تا پایان ادامه بدهید می‎فهمید که همه چیز چقدر جذاب و کم‎نظیر است و قطعاً ارزشش را دارد.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`