Mortal Kombat 11 مورتال کمبت 11
بهترین بازی های مبارزه ای

بهترین بازی های مبارزه ای که می‌توان در سال ۲۰۲۱ تجربه کرد

در این مقاله قصد داریم تا بهترین بازی های مبارزه ای را به شما عزیزان معرفی کنیم. از ابتدای ساخت کنسول‌ها و دستگاه‌های آرکید، بازی های مبارزه و یا به اصطلاح، بازی های فایتینگ ، از طرفداران بی‌شماری برخوردار بوده‌اند. بی‌شک شما نیز به همراه دوستانتان، ساعاتی را در کلوپ و یا گیم‌نت محل، به رقابت در یک بازی مبارزه ای ، پرداخته‌اید. در طول دو دهه‌ی اخیر، بازی های فایتینگ به خوبی پیشرفت داشته‌اند و شاهد انتشار عناوین بسیاری در این ژانر بوده‌ایم. همین امر سبب شده که انتخاب بهترین‌ها برای مخاطبانی که به تازگی قصد تجربه‌ی این ژانر را دارند، کمی سخت شود. این مقاله را فراهم آورده‌ایم تا انتخاب را برای شما راحت‌تر کنیم و خاطرات خوشی که بازی های فایتینگ برای ما رقم زدند را مرور نماییم. پس در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

Injustice 2

بهترین بازی های مبارزه ای

اینجاستیس ۲ در عین خوب بودن، تعدادی نکات منفی نیز داشت. این اثر یکی از جدیدترین ساخته‌های استدیوی ندررلم است، استدیویی که با ساخت مورتال کامبت ۹ ، توانست نام خود را میان گیمرها مطرح کند. اینجاستس دو مملو از ایده‌های جدید بود، ایده‌هایی که کمتر در بازی های مبارزه ای دیده بودیم. برای مثال سیستم پیشروی عجیب و غریبی برای این اثر در نظر گرفته شد که عناصر نقش آفرینی پررنگی داشت؛ برای مثال شما می‌توانستید زره‌های مختلفی برای شخصیت‌ها آزاد کنید که به صورت مستقیم به قدرت حمله‌ی آن‌ها، می‌افزود. این موضوع در عین حال که مخاطب را برای پیشروی و آزاد کردن قطعات بیشتر ترقیب می‌کرد، کمی به بالانس مبارزات و مهارت محور بودن آن‌ها آسیب رسانده بود. با تمام این اوصاف، سیستم مبارزات بسیار جذابی برای Injustice 2 درنظر گرفته شده بود که می‌توانست شما را برای ساعات بسیار طولانی سرگرم کنند. در این عنوان، می‌توانید کنترل بزرگ‌ترین شروران و قهرمانان دنیای دی سی را بر عهده بگیرید . به هر حال نقاط قوت Injustice 2 بسیار بیشتر از نکات منفی آن است و همین موضوع سبب شد تا آن را در لیست بهترین بازی های مبارزه ای ، قرار دهیم.

بیشتر بخوانید :  نگاهی دقیق به گیم پلی بازی eFootball | متفاوت‌تر از PES

Skullgirls

بهترین بازی های مبارزه ای

بسیاری از بازی های مبارزه ای با الهام از انیمه‌های ژاپنی ساخته می‌شوند اما تعداد کمی از آن‌ها می‌توانند با موفقیت عمل کنند. از دست بر قضا، Skullgirls یکی از بازی های مبارزه‌ای است که با موفقیت عمل کرده است. یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت این اثر، جلوه‌های بصری بسیار زیبا و خیره کننده‌ی آن است. توسعه دهندگان از شادترین رنگ‌ها و زیباترین طراحی‌ها برای تشکیل جلوه‌های بصری استفاده کرده‌اند. موضوع حائز اهمیت دیگر، سیستم مبارزات نسبتا پیچیده و سرگرم کننده‌ی Skullgirls است که سبب شده تا نام این بازی را در لیست برترین بازی های مبارزه ای قرار دهیم. خوشبختانه اسکول گرلز، در دسترس تمام پلتفرم‌ها می‌باشد و به راحتی می‌توانید به تجربه‌ی آن بپردازید.

Soulcalibur VI

بهترین بازی های مبارزه ای

مجموعه بازی های سول کالیبر، از شهرت بسیاری زیادی در بین طرفداران بازی های فایتینگ برخوردار است. Soulcalibur VI به منزله‌ی جدیدترین نسخه از این مجموعه به شمار می‌رود. انتشار بازی به سال ۲۰۱۸ بازمی‌گردد. در این نسخه از سول کالیبر، همه چیز پیشرفت کرده بود؛ از جلوه‌های بصری بگیرید تا سیستم مبارزات . در این نسخه شاهد بازگشت تعدادی از شخصیت‌های محبوب دنیای سول کالیبر بودیم. همچنین در این نسخه شاهد حضور گرالت (شخصیت اصلی مجموعه بازی های ویچر) به عنوان یک شخصیت میهمان بودیم. به هر حال توسعه دهندگان از ایجاد تغییرات بزرگ در سیستم مبارزات خودداری کرده بودند و تنها شاهد پیشرفت‌های جزئی در پیکره‌ی گیم پلی بودیم. سول کالیبر ۶ ، بازی مبارزه ای فوق العاده‌ای برای طرفداران جدید و قدیمی این مجموعه است و تجربه‌ی آن واجب می‌باشد.

بیشتر بخوانید :  نگاهی به درخت قابلیت‌های Diablo ۴ و اظهارات جدید توسعه دهندگان

Mortal Kombat X

Mortal Kombat X به منزله‌ی یکی از متفاوت‌ترین نسخه‌های منتشر شده از مجموعه‌ی مرتال کامبت بود. انتشار این اثر به سال ۲۰۱۵ بازمی‌گردد. استدیوی ندررلم ، پس از موفقیت‌هایی که با ساخت مورتال کامبت ۹ بدست آورد، دوباره خوش درخشید . سرعت مبارزات در Mortal Kombat X  نسبت به دیگر قسمت‌های منتشر شده از مورتال کامبت، افزایش پیدا کرده بود. حال بازی کنندگان می‌توانستند مانور بیشتری در میادین دهند. هر شخصیت، دارای سه استایل مختلف برای مبارزه بود، هر استایل دارای حرکات و فنون مخصوصی بود که به صورت مستقیم بر روی گیم پلی تاثیر می‌گذاشت. Mortal Kombat X  در سال ۲۰۱۵ ، یکی از بهترین جلوه‌های بصری را به پرده‌ی تصویر کشید. با وجود اینکه سال‌‌های بسیاری از عرضه‌ی این عنوان می‌گذرد، بازهم نمی‌توان آن را در لیست بهترین بازی های مبارزه ای قرار نداد.

Super Smash Bros. Ultimate

مجموعه بازی های سوپر اسمش نیز از اسم و رسم بسیار خوبی در میان بازی های فایتینگ ، برخوردار هستند. جدیدترین نسخه‌ی منتشر شده از این مجموعه تحت عنوان Super Smash Bros. Ultimate ، یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های کمپانی نینتندو در دهه‌ی اخیر بود. انتشار Super Smash Bros. Ultimate  و موفقیت این بازی سبب افزایش چشمگیر کنسول نینتندو سوییچ شد. در حقیقت Super Smash Bros. Ultimate  یک بازی به شدت مفرح و هیجان انگیز برای تجربه با دوستان و اعضای خانواده است و همان‌طور که می‌دانید، کمپانی نینتندو استاد ساخت بازی‌های خانوادگی است. سیستم مبارزات Super Smash Bros. Ultimate  نسبت به نسخه‌های پیشین، پیشرفت‌های بسیاری داشت و انمیشن‌های شخصیت‌ها، به طرز شگفت انگیزی، بهبود پیدا کرده بودند. بازی از سرعت و هیجان بالایی برخوردار است و اگر نینتندو سوییچ دارید، به هیچ عنوان نباید از تجربه‌ی این اثر غافل شوید.

بیشتر بخوانید :  توسعه دهندگان در خصوص تاریخ انتشار Halo: The Master Chief Collection صحبت می‌کنند

Tekken 7

مگر می‌شود مقاله‌ای از بهترین بازی های مبارزه ای تهیه کنیم و نامی از تکن را در لیست تهیه شده، مشاهده نکنیم. Tekken 7 جبرانی بر تمام شکست‌های تکن ۶ بود. متاسفانه یا خوشبختانه، سیستم مبارزات تکن ۷ هیچگونه تغییری نسبت به نسخه‌های پیشین خود نداشت و حدود ۱۰ سال است که این روند تکرار می‌شود. به هر حال توسعه دهندگان شخصیت‌های جدیدی را به بازی اضافه کرده‌ بودند. همچنین تکنیک کاملا جدیدی به تکن ۷ اضافه شده بود که بالانس شدن مبارزات، کمک می‌کرد. تمام این موارد به همراه جلوه‌های بصری زیبا، سبب شد که نام این اثر را در لیست بهترین بازی های مبارزه ای قرار دهیم.

Mortal Kombat 11

بهترین بازی های مبارزه ای

و در نهایت به یکی از بهترین و بزرگ‌ترین بازی های مبارزه‌ای تاریخ می‌رسیم. مورتال کامبت ۱۱ در سال ۲۰۱۹ منتشر شد و طولی نکشید که با فروشی غیر قابل پیش بینی، مواجه گشت. استدیوی ندررلم تمام تجربه و نیروی خود را برای ساخت بهترین بازی فایتینگ به کار گرفت و در نهایت شاهد انتشار Mortal Kombat 11 بودیم. هرچند که در ابتدای عرضه‌ی بازی، مشکلات بسیاری در پیکره‌ی آن دیده می‌شد اما به مرور زمان، شاهد برطرف شدن این مشکلات بودیم. توسعه دهندگان طی دو سال، به خوبی از مورتال کامبت ۱۱ پشتیبانی کردند و انواغ و اقسام تورنومنت‌ها و رویدادها را برگزار نمودند. یکی از بهترین نکات در خصوص این اثر، پایبندی به ریشه‌های فرنچایز بود. در حقیقت با تجربه‌ی مورتال کامبت ۱۱ ، می‌توانید یک تجربه‌ی مدرن از یک سبک و سیاق کلاسیک و به یاد ماندنی را داشته باشید. جلوه‌های بصری این اثر خیره کننده بود. چند ماهی از اتمام پشتیبانی استدیوی ندررلم از مورتال کامبت ۱۱ و آغاز فعالیت این استدیوی بر روی یک پروژه‌ی جدید و معرفی نشده، می‌گذرد.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`