Battlefield 2042
Battlefield 2042

با Battlefield 2042 بیشتر آشنا شویم | جنگ در دنیایی رو به زوال

بازی های مرتبط

در روز گذشته شاهد رونمایی از جدیدترین نسخه فرنچایز بتلفیلد بودیم. این اثر تحت عنوان Battlefield 2042 منتشر خواهد شد. رونمایی از بازی، قشر کثیری از طرفداران عناوین چندنفره را هیجان زده کرد. تمامی آن‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص المان‌های مربوط به بتلفیلد ۲۰۲۴ ، مشتاق هستند. تصمیم گرفتیم که پیش‌نمایشی از این عنوان را برای شما عزیزان فراهم آوریم. در این مقاله اظهارات توسعه دهندگان و اطلاعات منتشر شده در خصوص بازی را مطالعه خواهید کرد. پس در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

 

بسیاری از مجامع خبری تحلیلی، موفق شدند تا در کنفرانسی برگزار شده توسط استودیوی دایس، شرکت کنند و اطلاعات متعددی را در خصوص ویژگی‌های جدید بتلفیلد ۲۰۲۴ و همچنین تغییرات بزرگی که در این عنوان اعمال شده است، به دست آورند. مقدمه کافیست به سراغ اصل مطلب برویم.

Battlefield 2042

 

در ماه‌های گذشته شایعات بسیاری در خصوص مپ‌های گسترده و پرگنجایش Battlefield 2042 به گوش رسید و در نهایت متوجه شدیم که سه حالت کاملاً متفاوت یبرای این عنوانِ مولتی پلیر در نظر گرفته شده. همچنین کاربران کامپیوترهای شخصی و کنسولهای نسل نهمی می‌توانند در میادین مبارزه‌ای با حضور ۱۲۸ نفر شرکت کنند. متاسفانه میادین  مبارزه در نسخه‌ی ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ ، تنها از ۶۴ بازی کننده پشتیبانی خواهد کرد.

 

یکی از بزرگ‌ترین سوپرایز‌های توسعه دهندگان که سبب تعجب قشر کثیری از مخاطبان شد، عدم حضور بخش کمپین و داستانی در Battlefield 2042 بود. توسعه‌دهندگان در خصوص این امر اظهار داشته‌اند که تخصصشان، حول محور ساخت تجربه‌ی چند نفر بوده. لذا از توسعه‌ی بخش تک‌نفره و داستان محور منصرف شده‌اند و تصمیم گرفته‌اند که تمام بودجه و وقت و تمرکز خود را بر روی بخش چندنفره‌ای عظیم و غیر قابل توصیف، جمع آوری کنند.

به صورت کلی، سه حالت مختلف در دسترس کاربران Battlefield 2042 قرار خواهد گرفت:

اولین آن‌ها All Out Warfare خواهد بود. این حالت شباهت بسیار زیادی به کانکوئست دارد.

دومین حالت Hazard Zone می‌باشد. توسعه‌دهندگان اظهار داشته اند که این حالت برای طرفداران بتلفیلد، کاملاً جدید و منحصر به فرد خواهد بود. متاسفانه اطلاعات چندانی در خصوص این بخش منتشر نشده. البته شایعاتی در خصوص گیم پلی این بخش به گوش رسیده که خبر از یک مود جذاب و هیجان انگیز را می‌دهد. طبق این شایعات، در بخش هازارد، ملزم به ورود به منطقه‌‌ای خطرناک و به دست آوردن آیتمی مخصوص و سپس خروج از این منطقه می‌باشید. به هرحال همانطور که اشاره کردیم این موضوع تنها در حد شایعه باقی مانده و باید منتظر اخبار رسمی ماند.

جالب است بدانید که هنوز از نام سومین حالت چند نفره بازی رونمایی نشده. تنها چیزی که می‌دانیم این است که این حالت، مخاطبان قدیمی بتلفیلد را حسابی به وجد خواهد آورد. شایعات اظهار داشتند که بسیاری از مکانیک‌های فراموش شده‌ی مجموعه بتلفیلد در این حالتِ Battlefield 2042 حضور دارند. به هر حال به زودی اطلاعات تکمیلی در خصوص این بخش به اشتراک خواهد گذاشته شد.

همانطور که می دانید، مپ های بتلفیلد ۲۰۲۴ از ۱۲۸ بازی کننده پشتیبانی می‌کنند. چنین رقمی بسیار بزرگ و هیجان انگیز به نظر می‌رسد اما نگرانی‌هایی در خصوص کمبود بازی کننده به وجود آمد. لازم به ذکر است که توسعه دهندگان برای این مشکل، راهکاری ارائه داده‌اند و بدین ترتیب بات‌هایی که توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند، در میدان مبارزه حضور خواهند داشت. توسعه‌دهندگان اظهار داشته اند که هوش مصنوعی این بات‌ها به صورت متعادلی طراحی شده. بدین ترتیب تازه کاران در میدان مبارزه، احساس ترس نخواهند کرد و می‌توانند کم کم خود را با این میدان وفق دهند.

البته شما به عنوان یکی از مخاطبان Battlefield 2042 می‌توانید درخواست حضور در مسابقاتی را بکنید که تمام ۱۲8 نفر ، تشکیل شده از بازیکنان واقعی باشند. همچنین تازه کاران نیز می‌توانند وارد میدان‌های مبارزه‌ای شوند که بدون حضور هیچ بازیکننده‌ی واقعی ، ادامه پیدا می‌کند و تمام سربازان توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند. توسعه‌دهندگان اظهار داشته‌اند که پیشرفت بازیکنان شرکت در میادین تشکیل شده از ۱۲7 ربات، به صورت نرمال و معمولی صورت خواهد گرفت. استودیو دایس در ادامه به این نکته اشاره کرد که هوش مصنوعی این ربات‌ها به گونه‌ای توسعه یافته که چالش راضی کننده را در برابر بازی کننده قرار دهد.

مپ‌هایی گسترده‌تر از هر زمان دیگر

حضور ۱۲۸ بازی کننده، نیاز به یک محیط بسیار وسیع برای مبارزه دارد و سخت‌افزار کنسول های نسل نهم به توسعه دهندگان این فرصت را داده تا در Battlefield 2042 ، محیط های وسیع و چند لایه و منحصر به فردی را توسعه دهند. سطح بزرگترین نقشه این اثر، حدود ۶ کیلومتر می‌باشد.

بد نیست بدانید که Battlefield 2042 در هنگام انتشار، دارای هفت نقشه‌ی مختلف می‌باشد:

Kaleidoscope – این نقشه در کره شمالی واقع شده.

Battlefield 2042

Manifest این نقشه در سنگاپور واقع شده است.

ORBITAL این نقشه در فرانسه واقع شده است

Battlefield 2042

Discarded این نقشه در هند واقع شده است

Renewal این نقشه در مصر واقع شده است

Hourglass این نقشه در قطر واقع شده است

Battlefield 2042

Breakaway این نقشه در انتاریکتا واقع شده است

Battlefield 2042

وقایع Battlefield 2042 در آینده‌ای نزدیک رخ می‌دهد. زمانی که سطح دریا به میزان نگران‌کننده‌ای افزایش پیدا کرده و آب و هوا، به صورت خطرناکی تغییر کرده است و تاثیرات بسیار زیادی بر نقاط مختلف در سرتاسر زمین می‌گذارد. بدین ترتیب تغییرات آب و هوایی و رویدادهای مختلفی همانند طوفان شن و یا گردباد، می‌تواند تاثیرات جدی بر روی نقش و بازی بگذارد. برای مثال ممکن است که اسنایپری از راه دور، شما را هدف گرفته باشد و در همین هنگام طوفان شنی ایجاد شود و وسیله نقلیه‌ی بزرگی را به سمت اسنایپر هدایت کند و در نهایت او را همانند یک حشره‌ی کوچک له کند.

توسعه‌دهندگان اظهار داشتند که شرایط آب و هوایی برای هر نقشه، منحصر به فرد ساخته شده اما متاسفانه اطلاعات چندانی در خصوص این زمینه به اشتراک گذاشتند.

یکی از مهمترین موضوعات در مجموعه بتلفیلد، میزان تخریب پذیری است. بازی کنندگان بر روی این امر، حساسیت بسیار زیادی دارند و تمامی آن‌ها تمایل به تجربه‌ی بازی در محیطی با فیزیک واقع گرایانه را دارند. خوشبختانه اکثر نسخه‌های مختلف بتلفیلد در این زمینه بسیار خوب و راضی کننده عمل کرده است اما بهتر است بدانید که میزان تخریب پذیری در Battlefield 2042 بهتر و واقع‌گرایانه‌تر از تمام نسخه‌های پیشین صورت گرفته. هر کدام از مپ‌های بازی دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که مبحث تخریب پذیری را در آنها متفاوت می‌کند.

اسپیشالیست‌ها به جای کلاس ها

این تغییر به منزله‌ی یکی از بزرگترین تغییرات Battlefield 2042 به شمار می‌رود. برای سالهای متمادین، مجموعه‌ی بتلفیلد بر روی کلاس های مختلف تمرکز داشت اما در بتلفیلد ۲۰۲۴، این موضوع تغییر کرده.

توسعه دهندگان از بازی‌های هیرو محور الهام گرفته‌اند. بسیاری از این اسپیشالیست‌ها شباهت زیادی به کلاس‌های نسخه‌های پیشین دارند. هر کدام از آنها دارای نام مخصوص و ویژگی‌های منحصر به فردی هستند. لازم به ذکر است که هرکدام از اسپیشالیست‌ها از اسلحه و تجهیزات مخصوصی برخوردار می‌باشند. توجه شما عزیزان را به تصاویر برخی از آن‌ها جلب می‌نمایم:

باید به این نکته اشاره داشت که تمام اسپیشالیست‌ها، توانایی استفاده از هر اسلحه‌ای که بازی کننده تمایل دارد را دارند. بدین ترتیب محدودیت خاصی برای بازی کنان Battlefield 2042 به وجود نخواهد آمد و میدان مبارزه هیجان انگیزتر از هر زمان دیگری ادامه پیدا می‌کند.

موضوع حائز اهمیت دیگر در Battlefield 2042 ، استفاده‌ی کامل از پتانسیل وسایل نقلیه می‌باشد. بدین ترتیب تک تک افرادی کسانی که توسط یک وسیل‌یه نقلیه در میدان مبارزه جابجا می‌شوند، نقش بسیار مهمی خواهد داشت. جالب است بدانید که برخی از وسایل نقلیه، توانایی مین اندازی دارند و بدین ترتیب می‌توانید بسیاری از دشمنان خود را که در تعقیب شما هستند، نابود کنید.

پلاس سیستم چیست ؟

توسعه‌دهندگان درصدد ارائه‌ی انتخاب‌های بیشتر به بازیکنان Battlefield 2042 می‌باشند. بدین ترتیب سیستمی تدارک دیده شده تا بازیکنان در اغلب مواقع، در اتمسفر بازی غرق شوند و کمتر وارد منو‌های پیچ در پیچ این اثر شوند. این امر با حضور سیستم جدیدی به نام پلاس صورت خواهد گرفت. به کمک این سیستم می‌توانید اسلحه‌های خود را در جریان بازی شخصی سازی کنید. بدین ترتیب در جریان بازی می توانید دوربین اسلحه خود و یا نوع مهمات مربوطه را مشخص کنید. صد البته که در هنگام استفاده از سیستم پلاس ،باید به اطراف دقت کنید وگرنه به راحتی طعمه‌ی دشمنان خواهید شد.

بازگشت بتل پس

Battlefield 2042

بسیاری از بازی‌های لایو سرویس امروزی، از سیستم بتل پس استفاده می‌کنند و باید به این نکته اشاره داشت که Battlefield 2042 نیز حاوی بتل پس خواهد بود. جالب است بدانید که در سال اول انتشار این عنوان، چهار سیزن جداگانه برای بازی عرضه خواهد شد که هر کدام از آنها دارای بتل پس مخصوص و اسپیشالیست‌های جدید خواهد بود. در ادامه توسعه دهندگان اظهار داشتند که سیزن جدید، با مپ‌های تازه نیز همراه خواهد بود.

همانطور که گفتیم، مپ‌های Battlefield 2042 بسیار گسترده هستند و توسعه‌دهندگان زیپ لاین‌های مختلفی را در قسمت‌های مخصوص هر نقش قرار داده‌اند تا به کمک آنها به جابجایی در نقش بپردازید. یکی از اسکرین شات‌های بتلفیلد ۲۰۲۴ ، اسپیشالیستی را نشان می‌دهد که از لباسی منحصر به فرد (Wing Suit) برخوردار است و به کمک آن می‌توانند برای مدتی، در آسمان پرواز کند. توسعه‌دهندگان اظهار داشته‌اند که در آینده، اطلاعات بسیار بیشتری از اسپیشالیست‌ها به اشتراک گذاشته خواهد شد که مطمئن مخاطبان را هیجان زده خواهند کرد.

Battlefield 2042

درست همانند نسخه‌های پیشین این فرنچایز، Battlefield 2042 در سه نسخه‌ی مختلف عرضه می شود. نسخه‌ی استاندارد با قیمت ۶۰ دلار برای کامپیوترهای شخصی و پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان فروخته می‌شود. باید به این موضوع اشاره داشت که نسخه‌ی نسل نهمی ۲۰۲۴ با قیمت ۷۰ دلار به فروش می‌رسد. نسخه‌ی طلایی برای کامپیوتر‌های شخصی با قیمت ۹۰ دلار و با قیمت ۱۰۰ دلار برای کنسول‌ها به فروش می‌رسد. در نهایت به نسخه‌ی آلتیمیت می‌رسیم که با قیمت ۹۰ دلار در دسترس کاربران کامپیوترهای شخصی و با قیمت ۱۰۰ دلار در دسترس کاربران این کنسول قرار خواهد گرفت.

مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. Battlefield 2042 در تاریخ 22 اکتبر ماه سال ۲۰۲۱ مصادف با 30 مهر ماه سال جاری در دسترس کابران پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ و ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و کامپیوترهای شخصی، قرار خواهد گرفت. تمام اخبار مربوطه توسط وب سایت نوین اسپات پوشش داده خواهد شد.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Battlefield 2042 از آخرین اخبار، تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن مطلع شوید.

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: Battlefield 2042 معرفی شد + اطلاعات تکمیلی و تریلر

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`