Assassin's Creed Odyssey
odyssey

۱۵ نکته که قبل از تجربه بازی Assassin’s Creed Odyssey باید بدانید

بازی های مرتبط

بازی Assassin’s Creed Odyssey جدیدترین عنوان از سری Assassin’s Creed است که دست به تغییر و تحولاتی گسترده زده است. در این بازی، همه آن چیزی که باعث موفقیت Origins بود را شاهد هستیم و در کنار آن، عناصری که سری AC با آن شناخته می‎شود نیز مانند همیشه وجود دارد. البته بازی به این‎ها راضی نشده و تغییراتی اساسی در ساختار کلی آن نیز رخ داده است که به نظر می‎رسد چهره کل سری را برای همیشه عوض کند. در این مقاله قصد داریم ۱۵ نکته جذاب را که در بازی شاهد هستیم و قبل از تجربه آن لازم است که بدانید را به شما معرفی کنیم. در ادامه همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

سیستم مبارزات

Assassin's Creed Odyssey

مبارزات بازی Assassin’s Creed Odyssey شباهت فراوانی به Origins خواهد داشت. نسخه Origins تقریباً مبارزات را دگرگون کرد و تفاوت‎هایی اساسی پدید آورد حال Odyssey می‎خواهد همان راه را در پیش بگیرد و حتی آن را بیشتر از قبل بهبود بخشد. این بازی نسبت به Origins مبارزاتی با قابلیت شخصی ساز بیشتر دارد. بازی سه حالت مبارزه‎ای متفاوت خواهد داشت و هر کدام قرار است درخت مهارت‎های مربوط به خود را داشته باشند. شرکت Ubisoft قول داده است که این حالت‎ها به قدری کامل باشند که هر بازیکن تجربه‎ای راضی کننده پیش رویش باشد. به هر حال کیفیت مبارزات بازی از همین الان نیز نسبت به Origins بهتر است.

موجودات افسانه‎ای

Assassin's Creed Odyssey

تا به اینجا سری AC همیشه سعی کرده است تا حد ممکن به تاریخ پایبند باشد. اما به این معنی نیست که کلمه به کلمه‎اش قرار است مانند کتاب‎های تاریخ باشد. شرکت Ubisoft همیشه تغییرات جالبی اعمال کرده است و این رویه در Odyssey نیز برقرار خواهد بود. در این بازی قرار است شاهد موجودات افسانه‎ای مانند مدیوسا باشیم و ماموریت‎هایی نیز راجب این موجودات و حتی شکار آن‎ها در دسترس خواهد بود که جذابیت بازی را دو چندان می‎کند.

یک نقش آفرینی کامل

Assassin's Creed Odyssey

چیزی که شرکت Ubisoft از بعد از معرفی Assassin’s Creed Odyssey بر روی آن تاکید داشته است، تبدیل کردن سری به یک عنوان اکشن و نقش آفرینی کامل است. این مسیری بود که سری AC برای مدتی در حال حرکت به آن سمت بود که حال قرار است Odyssey به طور کامل این تغییر را در خود اعمال کند. این فقط محدود به سیستم مبارزات نیست، انتخاب دیالوگ، توانایی برقرار روابط عاشقانه، سیستم Inventory و نیز مدیریت منابع، همه و همه قرار است مشابه عناوین نقش آفرینی محبوب باشد.

بیش از ۳۰ ساعت میان پرده

Assassin's Creed Odyssey

سیستم انتخاب دیالوگ در Assassin’s Creed Odyssey بر طبق اعلام Ubisoft قرار نیست تنها نمایشی باشد بلکه بر روی داستان و رخدادهای درون بازی، تاثیرگذار خواهد بود. این بازی قرار است بیشتر از کل نسخه‎های سری میان پرده داشته باشد که البته چیزی منطقی است زیرا اگر قرار است انتخاب دیالوگ داشته باشیم و تاثیرگذار نیز باشد، نیاز به میان پرده برای مشاهده تاثیر آن حس می‎شود و لازم است. بر اساس چیزی که توسعه دهندگان گفته‎اند، بازی Assassin’s Creed Odyssey قرار است بیش از ۳۰ ساعت فقط میان پرده داشته باشد که بسیار زیاد است!

بیشتر بخوانید :  ابزار Self-Exploit Host v1.5.6 جهت جیلبریک کنسول های ۵٫۰۵ به زبان فارسی

پایان‎های مختلف

Assassin's Creed Odyssey

به نظر می‎رسد انتخاب‎ها و عواقب‎شان به راستی در Assassin’s Creed Odyssey حضوری پر اهمیت داشته باشند. این بازی چند پایان مختلف خواهد داشت. بر اساس گفته‎های شرکت Ubisoft، بازی قرار است تصمیماتی سخت را برعهده بازیکن بگذارد که هر کدام تاثیراتی طولانی مدت بر روی داستان دارند. این تاثیر به قدری طولانی است که ممکن است پایان بازی را نیز تحت تاثیر قرار دهد. البته بازی به واقعیت‎های تاریخی پایبند خواهد ماند پس قرار نیست پایان جنگ Peloponnesian را انتخابات بازیکن تعیین کنند بلکه این انتخابات ممکن است بر روی سرنوشت برخی شخصیت‎ها و شخصیت اصلی اثر داشته باشد.

جنگ

Assassin's Creed Odyssey

صحبت از جنگ Peloponnesian شد؛ همانطور که ذکر کردیم قرار نیست پایان جنگ به هیچ وجه تغییر یابد ولی نحوه به پایان رسیدن آن چیزی است که Odyssey اجازه تعیین کردنش را به بازیکنان می‎دهد. این جنگ قرار است یکی از بخش‎های اصلی گیم‎پلی Assassin’s Creed Odyssey باشد. در هر بخش از نقشه، شما شاهد درگیری بین سربازان اسپارتان و آتنی‎ها خواهید بود و بازیکن می‎تواند انتخاب کند که به کدامین جناح ملحق شده و به عنوان یک مزدور برای‎شان ماموریت انجام داده و کنترل آنان بر آن ناحیه را افزایش دهد. این شامل جنگ‎های بزرگ بین دو جناح خواهد بود که در آن واقع بیش از ۱۰۰ سرباز در آن منطقه با هم جنگیده و بازیکن نیز عضوی از آنان خواهد بود که به خودی خود بسیار هیجان انگیز است.

آب و هوای پویا

Assassin's Creed Odyssey

قطعاً امروزه بازی‎بازان انتظار آب و هوای دینامیک را از بیشتر عناوین که جهانی باز و بزرگ را به تصویر می‎کشند، دارند. بازی Assassin’s Creed Odyssey نیز قصدش به تصویر کشیدن جهانی باز و پویا است پس قطعاً شاهد آب و هوای دینامیک خواهیم بود و این را خود شرکت Ubisoft نیز تایید کرده است. البته هنوز معلوم نیست چه نوع آب و هوایی در مناطق مختلف بازی انتظارمان را می‎کشد ولی قطعاً طوفان‎های سهمگین دریایی چیزی ضروری در بازی است.

مبارزات دریایی

Assassin's Creed Odyssey

مبارزات دریایی برای اولین بار به صورت یک سورپرایز در بازی Assassin’s Creed 3 حضور داشت که نسخه Black Flag آن را به اوج خود رسانده و Rogue نیز ادامه‎ای کوچک بر این سبک از مبارزه محسوب می‎شد. نسخه Origins به صورت محدود این ویژگی را به سری باز گرداند ولی Assassin’s Creed Odyssey قرار است مبارزات و گشت و گذار در دریا را به اوج خود برساند. البته با توجه به حال و هوا و دورانی که بازی در آن جریان دارد، قطعاً به جای توپ بایستی تیرهای آتشین را شلیک کنید. به غیر از این شما می‎توانید به سرعت به سمت کشتی‎های دشمن بتازید و آنان را از وسط به دو نیم کنید که بسیار دیدنی و هیجان‎انگیز است! این ویژگی از طرایقی دیگر به وسعتش افزوده خواهد شد که هنوز به طور دقیق مشخص نیست.

بیشتر بخوانید :  دانلود بازی Assassin's Creed Odyssey برای Xbox One

توانایی به خدمت گرفتن افراد

Assassin's Creed Odyssey

کاربرد کشتی‎تان در Assassin’s Creed Odyssey بسیار بیشتر از گشت و گذار و مبارزات دریایی است. کم و بیش می‎شود آن را مقر اصلی‎تان نامید، چیزی شبیه به Mother Base در بازی Metal Gear Solid V The Phantom Paint. البته شباهت‎های کشتی‎تان به Mother Base بیش از این است که فقط مقر اصلی‎تان باشد. می‎توانید درست مانند MGS V افرادی را برای کار در کشتی‎تان به خدمت بگیرید. تقریباً هر شخصیتی که در بازی با وی برخورد می‎کنید را می‎توانید پس از بررسی کردن وضعیت وی، سود و ضررهایی که می‎تواند داشته باشد به خدمه کشتی‎تان اضافه کنید. هر کدام از آنان ویژگی‎های خاصی را به شما اضافه می‎کنند و برخی حتی ممکن است ماموریت‎هایی نیز داشته باشند.

اندازه نقشه بازی Assassin’s Creed Odyssey

Assassin's Creed Odyssey

بدون شک یونان باستان در بازی Assassin’s Creed Origins یکی از بهترین نقشه‎های جهان باز در تاریخ بازی‎های ویدئویی بود. نقشه Origins وسیع، زیبا و متنوع بود و کارهای زیادی را می‎توان در آن انجام داد. بازی Assssin’s Creed Odyssey قرار است تقریباً همه ویژگی‎های خوب نقشه Origins را دو برابر کند. شرکت Ubisoft می‎گوید که این نقشه بزرگ‎ترین در کل سری AC بوده و ۱۳۰ کیلومتر مربع وسعت دارد و ۶۲ درصد از نقشه Origins وسیع‎تر است! البته بخش زیادی از آن را آب فرا گرفته است و اگر بخواهیم مقایسه‎ای بین خشکی‎های موجود داشته باشیم قطعاً Origins پیروز می‎شود. اما به هر حال قرار است گشت و گذار در آب نیز بخش وسیعی از این بازی باشد پس نقشه آن به خودی خود بسیار بزرگ خواهد بود.

زیست بوم‎های متفاوت

Assassin's Creed Odyssey

درست است که نقشه بازی بزرگ است اما حتی نقشه‎های بزرگ نیز به راحتی می‎توانند از مشکلی به نام یکنواختی رنج ببرند. حتی برخی از افراد نیز معتقد بودند که نسخه Origins با آن که نقشه بزرگی دارد اما بسیاری از محیط‎ها به یکدیگر شباهت داشته و از تنوع خاصی برخوردار نیستند. به نظر می‎رسد این مشکل قرار نیست در Assassin’s Creed Odyssey وجود داشته باشد. در این بازی، نه تنها دریاهای بزرگ و شهرهای پرجمعیت و شلوغ مانند «آتنز» (Athens) بلکه محیط‎های بسیار متنوع دیگری از یونان باستان وجود دارند که از نمونه‎های آن می‎توان به زیر دریا، کوهستان‎های برفی، سواحل و محیط‎های بزرگ و سر سبز اشاره کرد.

جلوه‎های بصری

Assassin's Creed Odyssey

بازی‎های سری AC همواره از نظر گرافیکی و جلوه‎های بصری جلوتر از عناوین همزمان خود بودند (البته در صورتی که باگ‎های متنوع را حساب نکنیم!) و به نظر می‎رسد Assassin’s Creed Odyssey نیز از این قاعده پیروی کند. بازی بسیار زیبا به نظر می‎رسد و جلوه‎های بصری متنوع آن کاملاً هنری و زیبا هستند. حتی کمی قبل‎تر که کارگردان بازی مصاحبه‎ای انجام داده بود، نسخه Odyssey را «زیباترین نسخه در سری» خطاب کرد. به نظر می‎رسد این حرف درست باشد ولی نتیجه نهایی را به زمان عرضه بازی واگذار می‎کنیم.

بیشتر بخوانید :  بررسی بازی God of War از دید وبسایت گیم‌اینفورمر

تنوع ماموریت‎ها

Assassin's Creed Odyssey

تنوع ماموریت‎ها چیزی است که تقریباً در کل سری AC از آن انتقاد شده است. از سال ۲۰۰۷ تا کنون کل ماموریت‎های این سری به مراحل تعقیب کردن افراد، استراق سمع کردن و برخی ماموریت‎های دیگر خلاصه شده بودند. در طی همان مصاحبه که کارگردان بازی انجام داده بود، در این مورد سوال شد که وی پاسخ داد به دلیل اضافه شدن سیستم انتخاب‎ها و عواقب‎شان این چیزی است که به طور خودکار بهبود می‎یابد. کارگردان بازی می‎گوید که تمرکز آنان بر روی انتخاب‎ها باعث شده است که بازیکن چه در انجام مراحل، چه در نحوه پیشروی در آنان، چه در برخورد با فردی که ماموریت را به آنان می‎دهد و چه در حرف زدن با شخصیت‎هایی که در طی آن می‎بیند انتخاب‎های فراوانی داشته باشد. توانایی انتخاب باعث می‎شود که شما انتخاب کنید نقش چه کسی را بازی می‎کنید و همین تاثیرات فراوانی دارد.

سیستم بدنامی

Assassin's Creed Odyssey

یکی دیگر از سخنان کارگردان بازی این بود که شما دیگر تحت قوانین انجمن قاتلین نیستید. این گفته، چیزی منطقی است زیرا Odyssey قرن‎ها قبل از شکل گرفتن انجمن برادری قاتلین جریان دارد. در بازی Assassin’s Creed Odyssey بازیکن نقش یک مزدور را بازی می‎کند؛ یعنی شما می‎توانید بکشید، دروغ بگویید و حتی دزدی کنید! در نسخه‎های قبلی این سری حتی Origins، اگر فرد بی‎گناهی را کشته و این عمل را چندین بار تکرار می‎کردید بازی صفحه‎ای مانند زمانی که شکست می‎خورید را به نمایش در می‎آورد و به این شکل شما را از کشتن بی‎گناهان منع می‎کرد. نسخه Odyssey این گونه نیست. این بازی سیستمی شبیه به ستاره‎های بازی GTA دارد. سیستمی شبیه به Phylakes در Origins وجود دارد که تا سطح بدنامی شما بالا رود، شکارچی‎ها به سراغ‎تان می‎آیند که این نیز خود ماموریت‎هایی به وجود می‎آورد.

خط داستانی زمان حال

به طور قطع از Assassin’s Creed 3 به بعد، خط داستانی زمان حال که با اقدامات شرکت Abstergo همراه بود، به شدت ناکامل و پر ایراد شناخته می‎شد. این خط داستانی نه به جای خاصی منتهی می‎شود، نه جالب است و نه پایان خاصی دارد بلکه بسیار حوصله سر بر نیز است. نسخه Origins بهبود کوچکی در این زمینه انجام داد و داستان «لیلا حسن» (Layla Hassan) کمی بیشتر متمرکز شده و جذاب بود که در مقایسه با داستان زمان حال نسخه‎های قبل، بهبودی خوب محسوب می‎شد. در Assassin’s Creed Odyssey داستان این شخصیت قرار است ادامه یابد و بهتر شود.

دیدگاه کاربران

14 دیدگاه
مسیح

سلام
من الان لول ۹۱ هستم و اول بازی سعی کردم مثلا بیست تا مرحله جانبی برم و دو تا اصلی. چون اگه همش مرحله اصلی رو بری بازی زود تموم میشه. البته بگم تو هر لولی که باشی دشمناتم نزدیک به همون لول هستن به جز اساسینها یا همون شکارچیای بازی. من یه جا یادمه با لول ۸۲ یه شکارچی سطح ۹۰ رو کشتم
این چهارمین قسمتیه که من از اساسین بازی کردم
فکر کنم اریجین بود با برادر هود ادیسه و شماره ۳
در کل اساسین عالیه الان با داداشم داریم بازی میکنیم. همه غول هارو کشتم و همه آیتم هارو گرفتم و در نهایت فقط یه جزیره مونده کاملش کنم با باز کردن آتلانتیس.

محمد عرفان

منظور از مرحله های فرعی کدومایه

  AMIR

  Side Quests

سينا

برای گرفتن xp بیشتر مراحل فرعی برو (side quests)
من الان لول ۵۹ هستم از لول ۳۹ فقط مراحل فرعی رفتم

علی

سلام. ی سوال داشتم
جون شخصیتم همیشه فقط یک قسمته….ینی از ۵ تا قسمت جون ک پایین صفحه نشون میده هنگام مبارزه،فقط یک قسمتش وجود داره و ۴ تا بقیه قرمزن…چیکارش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

  علی

  بخاطر یکی از ایتماته

  استیو ولف :دی

  برو تو اینوتوری آرمور یا چیزای دیگه تو چنج بده درست میشه

امیر

من یه سوال دارم تو یه مرحله گیر کردم یه غاری هست جلوش بسته ی و روش علامت مثلثی شکل وجود داره که نمیتونم تو اون برم و میگه بسته است و دوباره باید تبلتمو
نگا کنم اگه میشه راهنمایی کنید

  تتت

  اسم و محل مکان در نت سرچ کنید..ویدیو یو تیوب ببیند حله

  Parham

  تو اون جزیره که هستی چند تا آینه هست باید آینه ها رو جوری بچینی که نور بخوره به در غار بعد باز میشه

  عظیم

  درود
  دوست عزیز من مرحله ۵۰ بازی assassin’s creed odyssey هستم،تو این مرحله هرکاری میکنم دیگه امتیازی واسم ثبت نمیشه،هرچی میکشم یا کشف میکنم هیچ،
  لطفا اگه اطلاعی دارید کمکم کنید

   علی

   لول ۵۰ آخرین لول بازیه
   وخب دیگه امتیازی ثبت نمیشه و XPها کاربردی ندارن

   سينا

   برای گرفتن xp بیشتر مراحل فرعی برو (side quests)
   من الان لول ۵۹ هستم از لول ۳۹ فقط مراحل فرعی رفتم

  mohammadamin

  من اون مرحله رو به زور رفتم باید حتما ویدیو اموزشی را ببینی چون اون سخت ترین مرحله است اونجا پدرش تو اون جاست باید اون اینه هارا جابجا کنی و بعد باز شه برو از گوگل ویدیو اموزش اون مرحله رو ببین چون بدون دیدن اونجا نمی تونی بریش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`