راهنمای انتخاب کلاس در بازی Elden Ring

تقریباً سه هفته از انتشار بازی Elden Ring می‌گذرد و میلیونها گیمر در سرتاسر دنیا مشغول به دست و پنجه نرم کردن با چالش‌های مختلف این اثر هستند. از طرفی بسیاری از بازی کنندگان نیز قصد دارند تا برای اولین بار وارد دنیای زیبا ولی بی رحم این بازی بشوند. همانطور که میدانید، الدن رینگ در ژانر اکشن نقش آفرینی توسعه یافته و درست مانند پیشینیان‌اش، دارای کلاس های مختلفی برای انتخاب می باشد. برخی از کلاس‌های این بازی را در ساخته‌های قدیمی فرام سافتور دیده بودیم و برخی دیگر نیز کاملاً جدید هستند. در این مقاله قصد داریم تا بهترین کلاس را برای شما انتخاب کنیم. با وجود این که با پیشروی در خط داستانی، می‌توانید مهارت‌های شخصیت اصلی را شخصی سازی کنید، اما انتخاب کلاس درست می تواند شما را برای پیشروی بهتر، کمک کند. در ادامه برای مطالعه این مقاله همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

اما پیش از اینکه به سراغ معرفی کلاسها برویم، بد نیست نگاهی به State های مختلف بازی داشته باشیم. پس از اینکه برای اولین بار با شخصیتی به نام ملی نیا ملاقات می کنید، توانایی ارتقای سطح شخصیت اصلی داده میشود.

 • Vigor : باضافه کردن این پارامتر خط سلامتی شخصیت اصلی افزایش پیدا می‌کند
 • Mind: با اضافه کردن این پارامتر نوار تمرکز (نوار آبی رنگی که زیر نوار سلامتی قرار دارد) افزایش پیدا می‌کند و به وسیله آن می‌توان جادو های مختلف و همچنین از قابلیت های ویژه اسلحه ها استفاده کرد
 • Endurance : با افزایش این پارامتر استامینوفن شما یعنی همان نوار سبز رنگ افزوده می شود و به این ترتیب می توانید مانور بیشتری در میدان مبارزه دهید
 • Strength/Dexterity : این دو پارامتر مخصوص کسانی است که از اسلحه های نزدیک زن برای مبارزه استفاده می‌کنند و میزان آسیب رسانی شمشیر و نیزه ها و ترورها سبک سنگین را افزایش می‌دهد
 • Intelligence/Faith/Arcane : این پارامترها مخصوص کسانی میباشد که از انواع و اقسام جادوها برای مبارزه با دشمنان مختلف در دنیای بازی استفاده می‌کنند.

حال بهتر است که به سراغ معرفی کلاس ها بازی Elden Ring برویم:

 • Vagabond : شوالیه‌‌ای که سال‌ها پیش از خانه‌ی خود به بیرون رانده شده با زره‌ای بسیار قدرتمند و شمشیری توانا به مصاف دشمن می‌رود

شاید بتوان گفت که این کلاس یکی از بهترین کلاس‌ها برای شروع بازی باشد. اگر الدن رینگ اولین تجربه‌ی شما از بازی‌های فرام سافتور می‌باشد، پیشنهاد ما انتخاب این کلاس است. انتخابی بسیار امن که در ابتدا به شما یک زره قدرتمند و سپری نسبتا خوبو و شمشیری استاندارد را می‌دهد. همچنین خط سلامتی نسبتا طولانی این کلاس نیز یکی از مزیت‌های دیگر آن به شمار می‌رود. کلاس وگاباند در دیگر پارامترها همانند Strength و دکستریتی نیز حرفی برای گفتن خواهد داشت و هالبردی که در اینونتوری شما در اول بازی یافت می‌شود، شما را در نبردهای سوار بر اسب، یاری کند.

بیشتر بخوانید :  نمرات و امتیازات بازی Battlefield 5 منتشر شد

نکته‌ای مهم برای تازه کاران: از قرار دادن همزمان شمشیر و نیزه در اوایل بازی در اکویپمنت، خودداری کنید که در این حال، میزان سرعت حرکت شما و جاخالی دادنتان به صورت چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد و این موضوع در هنگام شکست دادن باس فایت‌ها، به شدت اهمیت خود را نشان خواهد داد.

 • Warrior : جنگجویی بی نام و نشان که به صورت همزمان از دو شمشیر استفاده می‌کند و استاد مبارزه از فاصله‌ی نزدیک است

این کلاس به افرادی پیشنهاد می‌شود که تمایل به وارد کردن بیشترین میزان آسیب در هر ثانیه را دارند. کلاس واریور در ابتدا از دو شمشیر در هر دستان خود استفاده می‌کند و دارای Dexterity بالایی می‌باشد . اما این موضوع را در نظر داشته باشید که خط سلامتی و قدرت این کلاس کمتر از Vagabond می‌باشد. تنها در صورتی استفاده از این کلاس را به شما پیشنهاد می‌دهیم که توانایی بالایی در جاخالی دادن و کنترل میدان مبارزه بدون استفاده از سپر را دارید. سپری که در ابتدای انتخاب این کلاس در اینونتوری واریور قرار دارد، بیشتر برای Parry کردن دشمنان کارآمد است.

اگر ترجیح می‌دهید که از اسلحه‌های سریع استفاده کنید، این کلاس انتخاب خوبی به شمار می‌رود.

 • Hero: قهرمانی از سرزمین بدلندز که با تبری قدرتمند و سپری محکم، به مبارزه با دشمنان می‌پردازد.

کلاس هیرو انتخاب دیگری برای آن دسته از بازیکنان به شمار می‌رود که ترجیح به مبارزه از فواصل نزدیک دارند. این کلاس از قدرت بدنی و پارامتر Sterentgh بیشتری نسبت به واریور برخوردار است و می‌تواند سلاح‌های سنگین تری را حمل کند. به صورت کلی می‌توان گفت که کلاس هیرو به شدت انعطاف پذیر است و می‌توان در اواسط بازی آن را به هر شکلی که تمایل دارید، شخصی سازی کنید.

 • ‌Bandit : راهزنی خطرناک که نقاط ضعف دشمنان خود را هدف می‌گیرد و استاد مبارزه و آسیب رسانی با سلاح‌های کوچک و سریع و تیر و کمان است.
بیشتر بخوانید :  DEATHLOOP تاخیر خورد

بازی کردن با این کلاس تقریبا سخت است و تنها به کسانی کلاس بندیت را پیشنهاد می‌دهیم که تجربه‌ی قابل توجهی در بازی‌های سولز داشته‌اند. برای اینکه به خوبی بتوانید پیشروی کنید، باید بیلد بسیار قوی و مستحکمی ببنید. بندیت با یک سپر کوچک و چاقویی سریع کار خود را آغاز می‌کند. همچنین این کلاس دارای یک تیر و کمان کوچک نیز می‌باشد. علاوه بر تاکید کلاس بر روی پارامتر Dexterity ، این کلاس دارای سیزده پوینت در پارامتر Arcane می‌باشد. برای استفاده از این کلاس باید یاد بگیرید که بسیاری از مناطق را به صورت مخفیانه پیشروی کنید و دشمنان را به صورت تک به تک و با روش‌هایی کم سر و صدا نابود سازید. همچنین توانایی Parry کردن به هنگام بازی با این کلاس به شدت کارآمد و مهم است. پس حواس خود را جمع کنید!

 • Astrologer : جادوگری که سرنوشت موجودات را در آسمان می‌بیند.

این کلاس به عنوان بهترین کلاس برای عزیزانی به شمار می‌رود که قصد تبدیل شدن به یک جادوگر در بازی Elden Ring و آسیب رساندن از فواصل دور به دشمنان را دارند. این کلاس با یک Staff و یک سپر کوچک و دو جادو کار خود را آغاز می‌کند. تمرکز کلاس بر روی پارامتر Mind و اینتلجنس می‌باشد. استفاده از جادوها میزان این پارامتر را کاهش می‌دهد. همچنین شما می‌توانید از انواع و اقسام سامن‌ها برای آسیب رساندن به دشمنان خود استفاده کنید.

 • Prophet : رهبری که توانایی خواندن انواع و اقسام پیشگویی‌ها را دارد و قدرت بسیار در بهبود و التیام زخم‌ها پیدا کرده.

برخلاف آسترولوجر، کلاس Prophet در پارامتر Faith بسیار تمرکز دارد و توانایی استفاده از جادوهای متفاوتی را نسبت به آسترولوجر دارد. این کلاس می‌تواند خود و هم تیمی‌هایش را از خطر مرگ نجات دهد و مخصوص کسانی است که تمایل به شرکت در مبارزات Co-op را دارند. همچنین این کلاس برای حمله به دشمنان از انواع و اقسام جادوهای آتشین استفاده می‌کند. در ابتدا یک شمشیر کوچک و سپر نه چندان قدرتمند هم در اینونتوری این کلاس قرار دارد.

 • Samurai : مبارزی توانمند که از سرزمینی دور به Lands Between سفر کرده …

کلاس سامورایی تبدیل به یکی از محبوب‌ترین کلاس‌های الدن رینگ تا به اینجای کار بوده. می‌توان این کلاس را به عزیزانی که برای اولین بار به تجربه‌ی بازی‌های فرام سافتور می‌پردازند، پیشنهاد داد. این کلاس در ابتدا از یک کاتانای قدرتمند و یک سپر معمولی و همچنین تیرکمانی کاربردی استفاده می‌کند. در اینونتوری سامورایی می‌توان تیرهای آتشین نیز پیدا کرد که برای نابود کردن دشمنان و باس فایت‌های ابتدای بازی، به شدت کارآمد تلقی می‌شود.

بیشتر بخوانید :  رئیس PlayStation وعده‌ی انتشار عناوین بزرگ‌تری را به کاربران می‌دهد

 • Prisoner : زندانی که در یک ماسک فلزی گیر کرده. کسی که در گذشته جادوهای مختلفی را آموزش دیده و حال به دنبال رستگاری می‌باشد

این کلاس تلفیقی از مبارزات نزدیک و دور است و به هیچ وجه آن را به کسانی که برای اولین بار بازی‌های سولز را تجربه می‌کنند، پیشنهاد نمی‌دهیم. برای پیشروی با این کلاس باید بیلد قدرتمند و مستحکمی را در ذهن خود داشته باشید. Prisoner در ابتدای کار یک شمشیر و یک استف و یک سپر معمولی به همراه خنجری جادویی دارد. این کلاس بر روی پارامترهای Dexteriity و اینتلجنس متمرکز شده است. استفاده از این کلاس در مبارزات، پیچیده و در عین حال لذت بخش است و مخاطب باید تعادلی میان استفاده از جادو و ضربات نزدیک پیدا کند.

 • Confessor : جاسوس مخصوص کلیسا که با استفاده از جادوهای مخصوص و شمشیر قدرتمندش، دشمنان را نابود می‌کند

Confessor کلاسی پیچیده و جذاب برای کسانی است که تجربه‌ی خوبی در بازی‌های فرام سافتور دارند. این کلاس با یک شمشیر قدرتمند و همچنین یک سپر مقاوم و دو جادو کار خود را آغاز می‌کند. علاوه بر پارامتر قدرت و دکستریتی، Confessor در پارامتر Faith نیز متمرکز است که این امر به او اجازه می‌دهد تا از اسلحه‌های مخصوص و جادوهایی که نیاز به این پارامتر دارند، استفاده کند. اگر در گذشته سری سولز را تجربه کرده‌اید و حال قصد دارید که کلاس چالش برانگیز و متفاوتی را برای تجربه‌ی بازی Elden Ring انتخاب کنید، Confessor گزینه‌ی بسیار خوبی است.

 

 • Wretch: بدبختی که نه تنها زره بلکه سلاح درستی نیز ندارد

بدون شک سخت‌ترین کلاس برای تجربه‌ی بازی‌ ، Wretch می‌باشد. هیچ زره و یا سلاح مخصوصی در کار نیست و شما در ابتدای بازی ملزم به نابود کردن دشمنان با یک چوب دستی می‌باشید. سطح این کلاس بسیار پایین است و ارتقای آن نسبت به دیگر کلاس‌های بازی، به شدت سخت‌تر است. پس اگر فکر می‌کنید که الدن رینگ آسان‌تر از دیگر ساخته‌های فرام سافتور است و به چالش بیشتر نیاز دارید، به شما پیشنهاد می‌دهیم که بازی را با کلاس Wretch آغاز نمایید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`