اقداماتی جهت رفع مشکلات نژادی در شرکت‎های Activision Blizzard صورت گرفت

اخیرا، کمپانی‎های Activision Blizzard از سوی سازمان‎های رسمی و غیر رسمی، به شدت مورد انتقاد و سرزنش قرار گرفتند. وضعیت این دو کمپانی و نحوه برخورد با کارمندان، مشکلات نژادی، اخراج بی دلیل کارمندان و همچنین اختلافات فاحش در حقوق‎های پرداختی، بحثی شناخته شده و واضح است. رئیس این شرکت، یعنی آقای «بابی کوتیک» (Bobby Kotick) قول ایجاد محیط کاری بهتری را داد. اما در نهایت، با توجه به سابقه ایشان و نیز قول‎های پوچ و توخالی که در گذشته داده شده، به این قول نیز اعتماد نشد. در ادامه مطلب، همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

این مسئله، باعث شد که COO این دو شرکت، آقای «دنیل آلگر» نیز وارد بحث شود و نامه‎هایی را در این رابطه، آماده سازد. در این نامه‎ها، ذکر شده که اقداماتی در زمینه حل مشکلات نژادی و نارضایتی‎های مربوط به حقوق و دستمزد، انجام شده است.

حدود 24 درصد از کل نیروهای کار ما در این دو شرکت، خانم هستند. این آمار، مشابه شرکت‌های بزرگی در حوزه بازی سازی است که اطلاعات مربوط به کارمندان خود را به طور عمومی به اشتراک می‎گذارند. به طور کلی، این آمار در بین شرکت‎های مختلف، متغیر است. برخی از آنان، از درصد اعلام شده توسط ما نیز فراتر می‎روند ولی بعضی از آن‎ها، کمتر می‎باشند. 29 درصد معرفی‎هایی که به شرکت‎های Activision Blizzard صورت گرفته، از خانم‎ها بوده است.

آقای آلگر ذکر نمود که اطلاعات کامل تنوع نژادی و جنسیتی در کارمندان را جهت اثبات شفاف سازی، به طور کامل به اشتراک خواهد گذاشت تا عموم مردم نیز مشاهده نمایند. بر اساس سخنان ایشان، این دو شرکت گام‎های راسخی در راستای تنوع جنسیتی در بین کارمندان برخواهند داشت.

نمایندگی کمپانی ما، تفاوت چندانی با سایر شرکت‎های حوزه بازی‎های ویدئویی ندارد. با این وجود، مشکلات زیادی در شرکت‎مان وجود داشت. قطعاً می‎توانیم عملکرد بهتری از خود ارائه دهیم. کارهای زیادی داریم که برنامه ریخته‎ایم انجام دهیم. ما می‎خواهیم سازمانی بسازیم که در آن، تنوع نیز به اندازه نوآوری اهمیت داشته باشد.

در چند هفته گذشته، متعهد شدیم که از تمامی جنسیت‎ها، در کمپانی خود استخدام کنیم و درصد حضور این افراد را به میزان 50 درصد افزایش بدهیم. بدین شکل، حدود یک سوم کارمندان شرکت‎مان در پنج سال آینده، از این افراد خواهند بود. مدیریت این شرکت، از جمله این خود من، موظفیم که این تعهد را به سرانجام برسانیم. برای رسیدن به این هدف و جاه طلبی، مهم است که گفت و گوهای درآمیخته با احترام و ارزشمندی میان کارکنان در حال حاضرمان وجود داشته باشد. پس تلاش و همکاری شما در این پروسه، برای ما بسیار حیاتی خواهد بود.

ممکن است در مورد برنامه‎ها و نقشه‎های آینده‎مان برای بهبود وضعیت شرکت، از کلماتی چون «شاید»، «احتمالا»، «پیش بینی شده»، «انتظار داریم»، «برنامه ریخته‎ایم» و … استفاده کنیم که تا حدی نشان دهنده عدم قاطعیت و اطمینان هستند. در برنامه‎ها و اقداماتی که برای شرکت در نظر داریم، فاکتورها، ریسک‎ها و مسائل غیر قطعی زیادی وجود دارد که ممکن است باعث شود نتیجه نهایی، با آن چه که در نظر داریم، یکسان نباشد. به همین دلیل مجبوریم از این کلمات استفاده کنیم.

آقای آلگر ذکر کرد که دو شرکت Activision Blizzard، در سال 2022، بر روی مسائلی چون استخدام افراد با تنوع نژادی و جنسیتی در بخش‎های مدیریتی دو شرکت، ارائه آموزش‎های مختلف در مورد مسائل نژادی و فرهنگی به کارمندان، بنیان گذاری آکادمی Activision Blizzard و تغییرات اساسی در سیستم جذب کارکنان و …، تمرکز خواهند کرد.

بیشتر بخوانید :  Witcher ادامه خواهد داشت

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`