مدیران Activision Blizzard دلیل اصلی مشکلات داخلی این دو شرکت هستند

متاسفانه جنجال‎ها و مشکلات دو شرکت Activision Blizzard، تمامی ندارد. مدت زیادی است که کارمندان این دو کمپانی، شکایت‎های زیادی از آزار و اذیت، نحوه برخورد نامناسب و نیز اخراج‎های ناگهانی و فاقد دلیل موجه دارند. با این که بارها قول داده شده که این مشکلات حل شوند، در نهایت وضعیت تغییر چندانی نکرده و به نظر می‎رسد وعده‎ها توخالی بودند. دلیل اصلی این مشکلات، مدیران شرکت‎های مذکور هستند. مشکلات پیش آمده، توسط همین مدیران ایجاد می‎شوند و یا اگر آنان به طور مستقیم دخیل نباشند، در پشت پرده، از این آزار و اذیت‎ها حمایت می‎کنند. در ادامه مطلب، همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

اخبار رسمی که در سه سال گذشته پیرامون Activision Blizzard منتشر شد، به خوبی مشخص می‎کند مدیران این دو شرکت، عاملان اصلی تمامی مشکلات هستند. اگر به خاطر داشته باشید، در سال 2019، با وجود وضعیت مالی خوب و عملکرد مثبت کمپانی، 800 کارمند اخراج شدند! علاوه بر این موضوع، شعبه کوچک دیگری که کار پشتیبانی و بازاریابی را داشت، به شدت تحت فشار قرار گرفت. در سال 2019، مدیران قصد داشتند 133 نفر از کارمندان این شعبه را اخراج کنند که در نهایت، موفق نشدند. پس از آن، با وعده‎های مختلف توانستند باعث شوند که 134 کارمند، دست از کار در این شعبه بکشند. در سال 2020، با ذکر این که این شعبه و کارمندانش جزو افراد اصلی کمپانی نیستند، سعی در بستن آن نمودند!

در اوج پاندمی کویید 19، درآمد این شرکت بسیار عالی بوده و آنان در وضعیت بسیار خوبی قرار داشتند. در همان زمان، آگهی مبنی بر استخدام 2000 کارمند، منتشر شد. مشخص شد که این استخدامی‎ها، علی رغم وضعیت مالی بسیار خوب شرکت، با حقوق بسیار پایینی کار می‎کنند. در سال 2021 نیز تعدادی از کارمندان اخراج شدند و تنها چیزی که به آنان اعطاء شد، 200 دلار اعتبار Battle.net بود در حالی که افرادی مانند «بابی کاتیک» (Bobby Kotick) 200 میلیون دلار پاداش گرفتند! آقای کاتیک 50 درصد از حقوق و پاداش خود را کاهش داد تا از اعتراض‎ها جلوگیری شود. در نهایت، پاداش 200 میلیون دلاری وی، به 155 میلیون دلار کاهش یافت. پس از این ماجرا، شکایت‎ها شروع شدند. آقای کاتیک، ایمیلی نوشت و از طرف یکی دیگر از افراد شرکت، به کارمندان ارسال کرد. این ایمیل، عواقب خوبی نداشت پس آقای کاتیک فرستنده ایمیل را سرزنش کرده و همه تقصیرات را گردن او انداخت! پس از گزارشات آزار و اذیت جنسی، مزاحمت جنسی و حتی تجاوز، مسئله بزرگ‎تر از پیش نیز شده و سازمان SEC تحقیق و بررسی کامل مشکلات درونی این دو شرکت را آغاز نمود. آقای کاتیک ذکر نمود که اطلاعی از این مسائل ندارد. اما مشخص شد که وی از تک تک این مسائل آگاه بوده است. بخش منابع انسانی شرکت، به وی توصیه کرده بود که یکی از افرادی را که مسئول آزار و اذیت است، اخراج کند که این توصیه نیز نادیده گرفته شد. آقای کاتیک حتی دستیار سابق خود را تهدید به قتل کرد!

بیشتر بخوانید :  توضیح سازندگان سایبرپانک ۲۰۷۷ درباره ابعاد روانشناسی بازی

علی رغم تمام این مسائل، این شرکت راه حل نهایی مشکلات خود را در اخراج کارمندان بیشتر می‎بیند! آنان اقدام به اخراج افراد مختلفی کردند که همگی، بر روی پروژه‎های جدید و ارزشمند Activision Blizzard کار می‎کنند. دلیل مشخص و منطقی برای این اخراج‎ها وجود ندارد. یا قصد دارند تعداد کارمندان را کاهش دهند که در نهایت پول بیشتری در جیب خودشان بماند و یا آنقدر در زمینه مدیریت ناکارآمد هستند که نمی‎توانند شرکتی با کارمندان ماهر و با تجربه را مدیریت کنند.

بسیاری از کارمندان Activision Blizzard و استدیوی Raven، علی رغم روبرو شدن با کرانچ و فشار کاری زیاد، با حقوقی بسیار کم، اخراج شدند. این افراد، در حال حاضر هیچ شغلی نداشته و در خطر فقر شدید مالی و حتی بی خانمان شدن هستند. طبق مصاحبه‎هایی که با کارمندان صورت گرفته، بسیاری از آنان نسبت به امنیت شغلی خود ابراز نگرانی کرده و ترس از اخراج شدن دارند.

امیدواریم وضعیت Activision Blizzard بهبود یابد. با این حال، با مدیریت فعلی، این مسئله امری محال به نظر می‎رسد. در نهایت، امیدواریم کارمندان این دو شرکت به کمپانی‎های بهتری مراجعه کنند که ارزش بیشتری برای‎شان قائل باشند.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`