GTA IV
نقشه

۵۰ نقشه وسیع در بازی‎های ویدئویی | قسمت اول

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش توان دستگاه‎ها، سازندگان نیز روز به روز ویژگی‎های جدیدتری به بازی‎های خود افزودند عناوین مختلف دنیای بازی‎های ویدئویی از نظر حجم گسترش یافتند و بزرگ و بزرگ‎تر شدند. البته قبل از نسل اخیر نیز بازی‎های بزرگ و وسیع داشتیم ولی در این نسل، تعداد نقشه‎های بسیار بزرگ افزایش یافته است. در این مقاله، به بررسی ۵۰ نقشه وسیع در بازی‎های مختلف می‎پردازیم. قابل ذکر است که نه تنها عناوین جهان باز، بلکه هر نوع بازیی که توانسته باشد نقشه بزرگی را ارائه دهد در این مقاله در نظر گرفته شده است. در ادامه همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

۵۰- Assassin’s Creed Unity

نقشه

قطعاً عنوان اکشن و جهان باز شرکت Ubisoft یعنی Assassin’s Creed Unity مشکلات و ضعف‎های خود را داشت و کسی نمی‎تواند این حقیقت را انکار کند اما از طرف دیگر، انکار نقشه وسیع و بسیار پر جزئیات آن نیز امری محال است. نقشه بازی بسیار بزرگ بوده و گشت و گذار در آن هم کاملاً لذت بخش است و محیط‎های متنوع، لذت این کار را دو چندان می‎کنند. وسعت نقشه حدود ۲٫۴ کیلومتر مربع بوده و به قدری وسیع است که می‎توانید خود را در آن گم کرده و ساعت‎ها فقط مشغول گردش شوید.

۴۹- Assassin’s Creed Syndicate

نقشه

در چند سال اخیر، شرکت Ubisoft عناوین جهان باز بسیاری را ارائه داده و در طراحی نقشه اکثر آنان سنگ تمام گذاشته است. بازی Assassin’s Creed Syndicate در لندن ویکتوریایی جریان داشته و نقشه‎ای به وسعت ۳٫۷ کیلومتر مربع را در اختیار بازیکن قرار می‎دهد تا وقت خود را درون آن صرف کرده و در بزرگی و نیز جرئیات کم‎نظیر آن محو شود. با این وجود، نقشه گسترده این عنوان نیز با توجه به نسخه‎های دیگری از سری، چندان بزرگ به نظر نمی‎رسد ولی در حد خودش مناسب و کافی است و می‎تواند زمان زیادی از وقت با ارزش‎تان را بگیرد.

۴۸- Assassin’s Creed 3

نقشه

بخش دریا و مبارزات دریایی، تقریباً در سری Assassin’s Creed جا خوش کرده و به یکی از فاکتورهای نیمه اصلی آن تبدیل شده است. اگر یادتان باشد، شروع این ویژگی در Assassins Creed 3 بود. با این حال چیزی کاملاً فرعی بوده و مراحل دریایی نیز اصلاً جزء خاصی از نقشه به حساب نمی‎آمدند. حتی با این وجود، وسعت نقشه این بازی به ۴ کیلومتر مربع می‎رسد و متشکل از فضاهای مختلفی چون شهرها، جنگل‎ها، مناطق کوهستانی و … است که می‎شود گفت گشت و گذار در آن به ندرت خسته کننده می‎شود.

۴۷- Fortnite

نقشه

قطعاً بازی در سبک بتل رویال که ۱۰۰ بازیکن را در نقشه‎ای برای مقابله با هم قرار می‎دهد، نیاز به نقشه و فضای گسترده‎ای دارد. بازی Fortnite این ویژگی را در خود دارد و با نقشه‎ای به وسعت ۵٫۵ کیلومتر مربع نیازها و انتظارات شما را کاملاً برآورده می‎کند و فضای کاملاً مناسبی جهت مقابله و یا هر کار دیگر (!) به شما عطا می‎کند.

۴۶- Call Of Duty Black Ops 4 Blackout

نقشه

همانطور که می‎دانید، بخش Blackout در جدیدترین نسخه سری Call Of Duty در سبک بتل رویال بوده و به همان دلایلی که ذکر شد، به نقشه و منطقه‎ای وسیع و بزرگ نیاز دارد. نقشه این بازی که ترکیبی از نقشه‎هایی است که در نسخه‎های مختلف سری دیده بودیم و تعدادی بخش جدید نیز به آن اضافه شده، به اندازه ۷ کیلومتر وسعت دارد!

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: تریلر رسمی PUBG به مناسب عرضه برای PS4

۴۵- Grand Theft Auto 3

نقشه

بازی GTA 3 عنوانی بود که انقلاب جهان باز را وارد دنیای بازی‎های ویدئویی کرد و شاید یکی از مهم‎ترین بازی‎های کل دوران‎ها باشد. حتی ۱۰ سال بعد از عرضه، هنوز هم عناوین جهان باز نتوانسته‎اند از طرایق مختلف به آن برسند. یکی از این طرایق، وسعت جهان بازی و نقشه آن است. قطعاً وسعتی در حد ۷٫۷ کیلومتر مربع برای عنوانی در زمان حال، کاملاً استاندارد است ولی برای سال ۲۰۰۱ قطعاً معجزه آسا بوده است.

۴۴- Grand Theft Auto: Vice City

نقشه

بعد از GTA 3 شرکت Rockstar Games با ساخت Vice City توانست در هر وجهی که ممکن است، پیشرفت کرده و بهتر شود. این نسخه عنوانی بسیار متفاوت از سایر عناوین سری بود اما با ارائه نقشه‎ای به وسعت ۹٫۶ کیلومتر مربع و ارائه نکات مثبت و کم‎نظیر دیگری، توانست به اثری مورد علاقه طرفداران تبدیل شود.

۴۳- Fallout 4

نقشه

بازی Fallout 4 نسبت به سایر نسخه‎های سری نقشه کوچک‎تری دارد. البته، این تنها در حد کمی است زیرا وسعت نقشه این بازی ۱۰ کیلومتر مربع بوده و می‎توانید در هر گوشه و کنار آن به جست و جو و ماجراجویی بپردازید و از دنیای آخرالزمانی آن نهایت لذت را ببرید و چیزهای مختلف را کشف کرده و در گروه‎های متفاوت عضو شوید.

۴۲- Fallout: New Vegas

نقشه

با این که بازی Fallout: New Vegas به دست شرکت Bethesda ساخته نشده، اما بسیاری از طرفداران آن را بهترین نسخه مدرن از سری نامیده و مکانی که بازی در آن جریان دارد نیز یکی از این دلایل است. این عنوان در وگاس جریان داشته و نقشه‎ای به وسعت ۱۰٫۶ کیلومتر مربع را ارائه می‎دهد که به شدت برای گشت و گذار و جست و جو می‎تواند مناسب باشد و قطعاً ارزش کمی وقت گذاشتن را دارد.

۴۱- Marvel’s Spider-Man

نقشه

ممکن است با توجه با قابلیت استفاده از تار در Marvel’s Spider-Man وسعت نقشه زیاد بزرگ به نظر نرسد زیرا شما می‎توانید در کمترین زمان ممکن با توجه به توانایی‎های‎تان به هیجان انگیزترین شیوه ممکن به آن سوی نقشه بروید. با این حال، جزیره منهتن در ساخته تحسین برانگیز Insomniac Games وسعتی در حدود ۱۱ کیلومتر مربع دارد که رقمی کاملاً امروزی و مناسب است.

۴۰- Fallout 3

نقشه

بازی Fallout 3 تغییرات گسترده‎ای را بر این سری اعمال کرد و نه تنها دوربین اول شخص و سوم شخص، بلکه جهانی باز و وسیع را اضافه نمود. گرچه بعضی طرفداران قدیمی بازی تا به امروز موافق تغییرات رخ داده برای آن نیستند اما به صورت کلی می‎توان گفت که این ریسک، ارزشش را داشته و پاسخ‎گو بوده است. نقشه بازی Fallout 3 وسعتی در حد ۱۱٫۴۲ کیلومتر مربع داشته و مکانی کاملاً مناسب برای گشت و گذار و صرف وقت است.

۳۹- Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

نقشه

چند سال قبل، تقریباً غیرممکن بود که بتوان نسخه‎ای از Metal Gear را جهان باز تصور کرد اما خوب می‎دانیم کوجیما هر کاری بخواهد انجام می‎دهد. این که جهان باز بودن تا چه حد پاسخ‎گو بوده و آیا کار بیشتری لازم داشته یا خیر بحث دیگری است ولی قطعاً نمی‎توان منکر وسعت ۱۵٫۵ کیلومتر مربعی آن شد که کاملاً سند باکس بوده و مخفی کاری جذابی را ارائه می‎داد.

بیشتر بخوانید :  بازی GTA V محتوای بیشتری دریافت خواهد کرد

۳۸- Grand Theft Auto IV

نقشه

قطعاً بازی Grand Theft Auto IV متفاوت‎ترین نسخه GTA است و شیوه برخورد کاملاً متضادی را نسبت به دیگر عناوین سری خصوصاً San Andreas طی می‎کند. عده بسیاری این بازی را مانند نسخه‎های قبلی نپسندیدند. جالب است بدانید نقشه آن نیز در مقایسه با San Andreas بسیار کوچک است و وسعتی در حد ۱۷٫۶ کیلومتر مربع دارد که بعضی آن را پسرفت نیز در نظر می‎گیرند.

۳۷- L.A. Noire

نقشه

بازی L.A. Noire دقیقاً آن جهان باز و گسترده‎ای را در اختیارمان گذاشت که به آن عادت داشتیم ولی تفاوت‎های عمده این بازی با دیگر بازی‎ها این است که شما در نقش پلیسی قرار گرفته‎اید که قرار است قانون را اعمال کند و نمی‎توانید به راحتی آشوب به پا کنید پس می‎شود گفت اثری به خصوص و متفاوت است. نقشه این بازی در حدود ۲۱ کیلومتر مربع وسعت داشته و بسیار بزرگ تلقی می‎شود.

۳۶- Horizon Zero Dawn

نقشه

بازی Horizon: Zero Dawn اولین عنوان جهان بازی است که استدیو Guerrilla Games تا به حال ساخته و با توجه به گستردگی، وسعت و زیبایی کم نظیر و محتوای بسیار زیاد آن، باورش سخت است که افرادی تازه کار در ساخت بازی جهان باز توانسته باشند چنین چیزی خلق کنند. نقشه این بازی وسعتی در حدود ۲۲ کیلومتر مربع دارد که بسیار وسیع تلقی می‎شود.

۳۵- Sniper: Ghost Warrior 3

نقشه

بازی Sniper: Ghost Warrior 3 عنوانی بود که گاهی اوقات زیبا و دلربا به نظر می‎رسید ولی مشکلات فراوانی داشت که بر نقدهای آن در زمان عرضه نیز تاثیر مستقیمی گذاشت. تنها جایی از بازی که لایق ستایش بود (البته از نظر آماری!) وسعت جهان آن بود. نقشه این اثر وسعتی در حدود ۲۷ کیلومتر مربع دارد که متاسفانه از پتانسیل آن نیز درست بهره برده نشده و در بیشتر اوقات کاملاً مرده و توخالی به نظر می‎رسد.

۳۴- Grand Theft Auto: San Andreas

نقشه

بازی GTA San Andreas به عنوان پدر بازی‎های جهان باز شناخته شده و انتظارات بازیکنان از این سبک را به حد زیادی بالا برد که عده‎ای معتقدند که تا به امروز هیچ بازی خاصی نتوانسته در حد آن انتظارات‎شان را برآورده کند. یکی از نکاتی که مردم در مورد این بازی دوست دارند، جهان باز و وسیع آن است که می‎شود آشوبی بزرگ‎تر از پیش در آن به پا کرده و گریخت! نقشه GTA San Andreas در حدود ۳۳ کیلومتر مربع وسعت دارد که برای زمان انتشارش کاملاً بی‎نظیر بوده است.

۳۳- The Elder Scrolls V Skyrim

نقشه

قطعاً نمی‎شود در مورد نقشه و وسعت بازی‎های ویدئویی سخن گفت ولی نامی از Skyrim به میان نیاورد. سری بازی The Elder Scrolls همیشه جهان‎های وسیع و گسترده‎ای را برای گشت و گذار ارائه داده و Skyrim با نقشه‎ای به وسعت ۳۷ کیلومتر مربع، انتظارات را کاملاً برآورده می‎کند.

۳۲- The Elder Scrolls IV Oblivion

نقشه

بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion در زمان عرضه که دهه‎ای پیش بود، دستاورد بزرگی محسوب می‎شد و چیزی که بازیکنان را بیش از همه تحت تاثیر قرار داد، نقشه بسیار وسیع و متنوع آن بود که وسعتی به اندازه ۳۸٫۸ کیلومتر مربع داشت. البته قابل ذکر است که وسعت سیاه چال‎ها در نظر گرفته نشده زیرا آنان هر بار که وارد می‎شدید، به طور اتوماتیک ساخته می‎شدند و برای هر فرد تقریباً متفاوت بود.

بیشتر بخوانید :  راهنمای نصب بازی Fortnite بر روی کامپیوترهای شخصی

۳۱- Red Dead Redemption

نقشه

قطعاً شرکت Rockstar نامی مطرح در زمینه بازی‎های جهان باز و وسیع است و نیازی به ثابت کردن خود ندارد با این حال زمانی که تصمیم به ساخت Red Dead Redemption گرفتند، به خوبی می‎دانستیم که برخورد و پیشروی متفاوتی لازم است. با این حال، شرکت Rockstar کم نیاورده و به خوبی از پس آن برآمدند. نقشه این بازی وسعتی در حد ۴۰ کیلومتر مربع داشته و یکی از بزرگ‎ترین نقشه‎هایی که این شرکت تا به حال طراحی کرده به شمار می‎رود.

۳۰- Fallout 76

نقشه

بازی Fallout 76 عنوانی سراسر ایراد و مشکل است اما نکته‎ای در آن که شایسته ستایش است، دنیای کاملاً مجازیی است که ایجاد نموده و بازیکن را در آن قرار می‎دهد. این دنیا بسیار وسیع بوده و در حدود ۴۱ کیلومتر مربع است ولی مشکلات بازی و کمبود محتوای هیجان انگیز، نمی‎گذارند لذت کافی را از آن ببرید و وقت صرف کنید.

۲۹- Far Cry 3 و Far Cry 4

نقشه

برخلاف دیگر بازی‎های شرکت Ubisoft، اندازه نقشه بازی‎های Far Cry تقریباً ثابت بوده است. بازی Far Cry 3 که این فرنچایز را احیاء کرد، نقشه‎ای به وسعت ۴۶ کیلومتر مربع داشت و دو سال پس از آن نیز که Far Cry 4 منتشر شد، اندازه نقشه‎اش تقریباً در همان حدود بود.

۲۸- Far Cry 2

نقشه

دو بازی Far Cry 3 و ۴ به طرز عجیبی از نظر اندازه نقشه، کوچک‎تر از بازی پیشین این سری بودند. بازی Far Cry 2 در آفریقا و جنگل‎های آن جریان داشته و تفاوت‎های بسیاری با نسخه‎های بعد از خود دارد. تا چندی قبل، نقشه این بازی که ۴۹٫۲ کیلومتر مربع وسعت دارد، بزرگ‎ترین نقشه این سری بود.

۲۷- Far Cry 5

نقشه

بازی Far Cry 5 بزرگ‎ترین نقشه این سری را داشته و شما را به Hope County در مونتانا می‎برد که نسبت به مکان‎های قبلی، کمی متمدن‎تر است. نسخه پنجم کمی از ساختارهای اصلی دور گشته و این گفته حتی برای نقشه بازی نیز صدق می‎کند. این اثر وسعتی به اندازه ۶۰ کیلومتر مربع داشته و شرکت Ubisoft تمام تلاش خود را کرده تا آن را به نقشه‎ای به یاد ماندنی تبدیل نماید.

۲۶- PUBG

نقشه

دو نقشه Vikendi و Erangel از بازی PUBG بسیار از نقشه‎های Black Ops 4 و Fortnite از نظر اندازه بزرگ‎تر هستند. نقشه Erangel که نقشه اصلی بازی در زمان عرضه بود و Vikendi نیز که اخیراً عرضه شده و محیطی برفی را ارائه می‎دهد، وسعتی به اندازه ۶۴ کیلومتر مربع دارند!

۲۵- Assassin’s Creed Rogue

نقشه

بازی Assassin’s Creed Rogue آخرین نسخه از این سری برنای نسل هفت بود و همچنین یکی از بزرگ‎ترین نقشه‎های آن در نسل هفتم به حساب می‎آید. نقشه این بازی ۷۰٫۴ کیلومتر مربع وسعت داشته و با توجه به تمرکزی که بر روی گشت و گذار در محیط و اقیانوس‎های گسترده دارد، امری طبیعی به نظر می‎رسد.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`